Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, Dzep said:

Drugo, na kraju ispada da je tehnička greška Itudisa presudila, taman taj jedan poen.

 

Razlika u poenima je stvar slučajnosti, ono što je prenelo ceo tok utakmice na vašu stranu je faul trouble Motleya i potpuno iznenađenje za Itudisa, uvođenje Ponitke u igru u faking četvrtoj četvrtini. Čak sam peti faul Motleya nije problem u četvrtoj koliko je bio problem u trećoj četvrtini kad je dobio četvrtu ličnu. On je masakrirao vaše centre, delovao je kao Barkley lično. Papajanis nije bio ni blizu efikasan na ofanzivnom skoku niti rolanju iz pika.

 

Druga stvar, niste vi toliko bolje odigrali drugo poluvreme koliko je Feneru stao šut. A oni nastavili da šutiraju. Ono što je ulazilo u prvom, ispadalo je u drugom. Fener nije imao plan B. Utakmicu je dobio Željko i lične greške Motleya.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iz aviona se vidi da nemamo ni glavu ni rep, pa delujemo kao pokretni haos za koji nikad ne znaš u kom će pravcu da ode. Niko živ nema pojma šta će se desiti u narednom napadu ili odbrani a kamoli do kraja četvrtine ili meča. Pa tako u napadu variramo od sjajnog kruženja lopte i igrača na ziceru do situacije u kojoj su svi iznenađeni pojavom lopte. U odbrani dozvolimo 11/13 za dva u prvom poluvremenu uz seriju trojki u prvom poluvremenu, pa ih onda u drugom ugušimo. Isto tako, bacanja smo u stanju da šutiramo 16/17 ili 17/18 ali i 11/16 ili 17/24. Veze s vezom nema.

 

To nam naravno teško pada jer u timu vidimo dosta lica iz ekipe koja je pre samo nekoliko meseci radila kao sat. Ali, definitivno će proći dosta vremena dok se ne sastave stari i novi delići mehanizma, slože na drugačiji način od onog na koji smo navikli i prorade kako treba. Vidi se povremeno štucanje kada npr. Aleksa, Naneli ili Smajli treba da imaju veću ulogu nego prošle sezone, uz delom očekivano a delom ne lutanje novajlija. Meni lično najviše nedostaje ona sekvenca kada nam ne ide ništa pa Dante uzme loptu pa malo na ulaz, malo na bacanja premosti krizu. Drugo, napisao sam na lajvu sinoć, deluje mi da smo fizički slabiji nego prošle godine što ima uticaja na igru u reketu i boljku zvanu skok.

 

Dok se uloge ne podele i nauče Željko radi jedino što može - širi rotaciju i kombinuje do ludila dok ne nađe petorku koja če makar par minuta izgledati korektno. Svaka sledeća izmena, iznuđena ili regularna, je ponovo tumbanje, kao u veš mašini. Svi imaju periode kada su korisni i one kada su izrazito štetni na terenu, pa ajd' ti majčin sine izvuci maksimum i smanji amplitude u igri. Ako ništa drugo, proširili smo rotaciju pa se može desiti da u budućnosti imamo 12 upotrebljivih igrača na svakom meču.

 

Nadam se da će Ponitka doneti bolju odbranu, a to će nas nahraniti dodatnim samopouzdanjem u napadu (iako i sada dosta ubacujemo) pa da malo mirnije igramo u budućnosti. Isto, trebalo bi da i kapiten na svom nivou i Kaboklo daju novu dimenziju.

 

Do tada, jedinu korist će imati proizvođači i prodavci alkohola i lekova. :classic_biggrin:

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@John Terry apsolutno, prvi put sam pomislio da možemo da ih dobijemo kad je Motli izašao. Samo kažem da kad se sve na kraju sabere i oduzme, takve neke potpuno nepotrebne stvari umeju da rezultatski reše utakmicu. 

 

Motli i Hejs Dejvis nas maltretiraju evo drugu godinu za redom (Motli treću). Apsolutno mu niko ništa nije mogao, neverovatna je na primer bila nemoć Smajlija na njemu. 

 

E da, kad smo već kod Smajlija, dečko je imao jedan ili nijedan skok, da ne proveravam sada. Kad sve sabereš i oduzmeš, šta su ovi naši mislili, nije mi jasno - Ledej, Smajli, Frenk, pa i da je došao Mirota, ko je tu tačno skakač, aman?? Toliko ima pitanja, a odgovora niđe...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da vi dovođenjem Cabokla i oporavkom Puntera jednostavno nemate slabu tačku u rosteru.

 

Moooožda klasičan plej, ali vaš problem nije što nemate bekove već nemate klasičnog pleja, stoga bi dovođenje istog dovelo do ispadanja Jaramaza iz rotacije.

 

Onda, nakon kompletiranja rostera, sve je stvar uigravanja.

 

Mislim, situacija nije idealna, i vi svakako kasnite. Ali moglo je biti i gore, mogli ste da imate 6 centara, 0.5 krilnih centara, 4 niskih krila, jednog staklenog beka i tri pleja, kao neki, nema veze ko. Svala sličnost sa stvarnim klubovima i rosterima je slučajna.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo @John Terryme preteče A i @Barkley#34je na sličnom fonu u predpredzadnjem pasusu gore.😁

Poučen iskustvom ovog boravka Žoca u Partizanu i prema pisanju kolega koji su ga pratili u Feneru i ranije jednostavno čovek polazi od glavnog cilja i zamisli. Nekada vodi utakmice i rotira na nama nedokučiv način.

U suštini mi izgledalo kao neka mašina kojoj šarafi nisu dotegnuti i sve djeluje raštimovano. I ti šarafise vrte nekako oko svoje ose malo se dimi i tako. Ali korekcije korekcije odnosno majstor će to uskoro početi da steže, ravnomerno da ne opterećuje neke i na kraju ce to samo da zuji.

Po povratku Pantera, energy recharge Alekse, zdravom Ponitki,uvođenju Brune  sistem, dodatnom navikavanju na Jevropu Frenk&PJ kreće dotezanje. Nadam se pocetkom decembra. A do tada ko živ ko mrtav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PJ ima samo mentalni problem. Kvaka je u tome hoce li uspeti da se oslobodi tog straha i nelagode koji precesto cure iz njegovih poteza. Ukoliko uspe, imacemo zaista vrhunskog igraca i nosioca. Vidi se da prosto razmislja previse i najveci deo vremena je u nekakvom grcu, sto se cak manifestuje i fizicki, na driblingu, polozaju tela, pokretima... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jbt Žoc im nacrta to zadnje izvođenje, sa leđnim blokom za Kaminskog, koji je i bio poslednja varijanta za to izvođenje, ali dobra.

I sve bude ok, naravno da su izašli svi za bekovima i PJ baci onakav užasan pas,

 

Jbg, Smajli i Bruno bi tu loptu uhvatili, ali Kaminski je takav, to mora da zna.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, realno *w said:

db78055e-6e3f-4afe-919d-6e193ae02624.jpg

Kae lik, vin vin za Zeljka.

Pobjedio a ima razloga da ih zaključa u sali.

37 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

PJ ima samo mentalni problem. Kvaka je u tome hoce li uspeti da se oslobodi tog straha i nelagode koji precesto cure iz njegovih poteza. Ukoliko uspe, imacemo zaista vrhunskog igraca i nosioca. Vidi se da prosto razmislja previse i najveci deo vremena je u nekakvom grcu, sto se cak manifestuje i fizicki, na driblingu, polozaju tela, pokretima... 

Padao mi je Tepić na pamet u par navrata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dudje u zapisnik da ne sumnjam u PJ

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, realno *w said:

Jbt Žoc im nacrta to zadnje izvođenje, sa leđnim blokom za Kaminskog, koji je i bio poslednja varijanta za to izvođenje, ali dobra.

I sve bude ok, naravno da su izašli svi za bekovima i PJ baci onakav užasan pas,

 

Jbg, Smajli i Bruno bi tu loptu uhvatili, ali Kaminski je takav, to mora da zna.

Dok ne vidim Kockooblo ovaj Bruna na terenu sacekacu sa ocenom - sa navijanjem necu.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...