Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Rece Zeljko da su neke stvari manje vise jasne pre pocetka sezone.

Trebace vremena da se uklope novajlije i u sustini sezona nam pocinje kao i predhodna sa nekim hendikepom. Doduse manjim, jer je kostur ekipe tu, ovi koji nam fale su tu (Frank i PJ) samo treba vremena da se stave u funkciju.

Anjdusa je bolji nego prosle sezone, Smajli svakako, Kopriva upotrebljiv na kraci period, Trifa je isti samo je jos pracku namjestio ove sezone, Aleksa je u prvoj pokazao znake oporavka i to ce biti bolje do pocetka sezone. Ponitka da prizdravi i polako oslobadjati ovu dvojicu Amera.

Svi kazu daj pojacanja, ali instant rjesenje samo komplikuje uklapanje i uigravanje. 

Ja bih gurao sa ovim sto imamo i nadao se da ce se ova dva nova navici na sve ovo pa mozda taj last cut. Ima li po tim VTB ligama nekih plejeva sa bar godinom evropskog iskustva? A koji imaju izlaznu euroliga klauzulu.

Jare ocigledno ima problem jer je dosao u ekipu u kojoj je najgori suter. To mora da utice na samopouzdanje. On mora da se pronadje u ulozi drugacijoj, onoj koju je nekada igrao, da ne odustaje i bude pouzdan.

Ja nisam pesimistia ima korekcija mnogo, jedna po jedna neke i istovremeno u hodu. 

Pa da pocnemo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Pojačanja nisu nadomestila odlaske.

Slabiji smo nego prošle godine.

Ciljevi predsednika o napadu na F4 su nerealni.

Nama ne trebaju dva pojačanja, nama trebaju dva elite pojačanja za TOP8.

Sa ovim rosterom će se gubiti i u ABA ligi.
Najviše ste izgubili rokadom Madar - Jare, baš mnogo. Lesor- Kaminski i tu kalirate ali ne toliko, ovaj drugi će da donese neke druge kvalitete, s tim što je centar tipa Lesora potrebniji ovoj ekipi. Ponitka - Papa ste u dobitku solidno. Dante - PJ ste u gubitku, trenutno velikom, ali verujem da će Željko kako vreme odmiče da ga približi, mada i od njega dosta zavisi.. I prednost je što je ostatak na okupu godinu duže. Po meni je potreban jedan klasičan plej, jer Jaramaz i da je bolji nije baš klasičan kao ni Aleksa, a PJ je tek na dugom štapu.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, odupri se ludilu said:

Rece Zeljko da su neke stvari manje vise jasne pre pocetka sezone.

Trebace vremena da se uklope novajlije i u sustini sezona nam pocinje kao i predhodna sa nekim hendikepom. Doduse manjim, jer je kostur ekipe tu, ovi koji nam fale su tu (Frank i PJ) samo treba vremena da se stave u funkciju.

Anjdusa je bolji nego prosle sezone, Smajli svakako, Kopriva upotrebljiv na kraci period, Trifa je isti samo je jos pracku namjestio ove sezone, Aleksa je u prvoj pokazao znake oporavka i to ce biti bolje do pocetka sezone. Ponitka da prizdravi i polako oslobadjati ovu dvojicu Amera.

Svi kazu daj pojacanja, ali instant rjesenje samo komplikuje uklapanje i uigravanje. 

Ja bih gurao sa ovim sto imamo i nadao se da ce se ova dva nova navici na sve ovo pa mozda taj last cut. Ima li po tim VTB ligama nekih plejeva sa bar godinom evropskog iskustva? A koji imaju izlaznu euroliga klauzulu.

Jare ocigledno ima problem jer je dosao u ekipu u kojoj je najgori suter. To mora da utice na samopouzdanje. On mora da se pronadje u ulozi drugacijoj, onoj koju je nekada igrao, da ne odustaje i bude pouzdan.

Ja nisam pesimistia ima korekcija mnogo, jedna po jedna neke i istovremeno u hodu. 

Pa da pocnemo.

Ako cemo bez jos jednog centra pocinjati sezonu, da se jebemo. I mi i 70 hiljada prodatih sezonskih.

Prica se cele sezone o neophodnoj siroj rotaciji, i onda treba i sledecu da igramo sa 3 unutrasnja?

Link to comment
Share on other sites

Mi imamo 4 unutrasnja samo sto to izgleda u nasim ocima "dva su tudja dva njegova nisu" jbg. 

Mi u sezonu ulazimo sa Koprivom i ne vidim zasto ne bismo, jer i proslu smo poceli tako. On je upotrebljiviji ove godine to je ocigledno. Pristup brzina, manje gresaka u postavci, bolji blokovi. S

Franku ce trebati vremena, on se trudi, malo su ga i nazubile sudije u ove dve ali i to je skola, ali ce mu trebati po meni vise promjene u pristupu i osnovama timske i individualne odbrane. Jednostavno tako se igra ovdje, decko je tek mjesec dana izva USA treba remena. On i Smajli su dovoljni za Tavaresa😁.

Ja mislim da nama treba jedan visoki 4/5 vetikalni feder (malo jaca/bolja verzija Mozlija,  ili slicno) koji u napadu kupi oko obruca sto se nabaci ili otpadne, a u odbrani da preuzima sve i stiti obruc i kupi skokove. Pa da vidis kombinacija do mile volje. Plus Tristan nejaki, koji btw danas imao dva prva tempa i to jedan u tri metra i plus jedno ukucavanje na glavu Brankovicu. Bori se jadan onako krakat iz svake guzve pod kosem izadje sa bolnom grimasom. Bori se i znojavih tela ne boji se,al ne pripaljuje.

Pleja mi mozemo premostiti jer Aleksa je boostovan i prisutan(Boze zdravlja), Panter, Danilo i Ponitka pa James mogu takodje da privremeno odrade to svako na svoj nacin. Doduse Danilo samo zadnnju promjenu da upotrebljava za razdvjanje odbrane kod pika uzbudljivijie je i veca sansa za novih 14 sekundi jer obavezno nekog u nogu lopta pogodi. 

Ima li neki Zocov plej kog je trenirao da bi mogao brzo u sistem da udje to bi bila dobitna kombina. Za pleja. Tada bi PJ opustio se jer i za njega je sve ovo novo.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ne sam Safete said:

Još da izgubimo od Makabija pa da krene plač kao i prošle godine, slabo je ovo.

 

Prijateljska/ pripremna tekma, očigledno poslužila da se forsira second unit.

 

Mi smo tamo pobedili celih 1 do max 2 puta u istoriji, tako da se ja tu svejedno ne bih nadao ničemu ni sa mnogo kvalitetnijim timom.

 

Anđušić iznenađujuće sharp, izgleda nije blejao na raspustu; 

Kapiten spreman

Naneli standard

Kaminski klasika, trojka i asist iz rola

 

Ostalo još ne vredi komentarisati, mali uzorak + pripreme. Utisak je da nam i dalje, kao i skoro svake godine do sada, fali jedan Kajl Hajns pa da bez problema izdominiramo... ovako ćemo morati isto kao i svakog puta do sad, grobarski, iz mraka do sjaja

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Patriota iz kauca said:


Kaminski 15p 9s 4a

Imao sam osecaj da ništa nije uhvatio.

 

Priznajem da sam imao isti utisak. Dešavalo mi se to i sa Lesorom, protivnik nas ubija sa ofanzivnim skokom, pa imam utisak da ne skače. Onda pogledam, tipa 7-8 skokova. Ali opet, bude tu recimo 4 def 3 of i onda ti je to opet malo defanzivnih za redimo 27-28 minuta.

 

Jako me plaši skok. 

Buker je juče imao 4 lične brzo, a za samo 12 minuta je imao 7 skokova, od toga 6 u napadu. Mi smo protiv sebe imali centarsku liniju Branković / Heris i ništa nismo mogli da uhvatimo. To je malo reći alarmantno.

Zamislite da igramo protiv 30 minuta Bukera, Ibake i Gilspija?

 

Ok, jasno je da će biti manje Vukčevića i da tu imamo određeni prostor za napredak u skoku, ali em to nije previše, em nije rešenje da opet Ledej igra 30+ minuta.

 

Jedino rešenje je još jedan visoki, dobar skakač, što bi nam donelo mogućnost da Smajli igra na 4, pa da se to koliko toliko iskontroliše. Svakako da će i Ponitka pomoći na skoku, a mogao bi i Doužer da pokupi dosta toga tu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Željko reče da valjda u novembru i decembru imamo po 11 utakmica, što mu dođe jedna u manje od tri dana. Spremite se na trening utakmice, one kad nikome nije jasno šta radi Željko, kakve su ovo petorke, zašto ovaj nije igrao i slično.

 

I htedoh reći imajte malo više vere, ali onda kontam, a šta drugo da radimo u pripremnom periodu ako nećemo da komentarišemo utakmice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mfmilan said:

Željko reče da valjda u novembru i decembru imamo po 11 utakmica, što mu dođe jedna u manje od tri dana. Spremite se na trening utakmice, one kad nikome nije jasno šta radi Željko, kakve su ovo petorke, zašto ovaj nije igrao i slično.

 

I htedoh reći imajte malo više vere, ali onda kontam, a šta drugo da radimo u pripremnom periodu ako nećemo da komentarišemo utakmice.

 

2oKDACo.gif

:classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...