Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

6 minutes ago, Smrtokapa said:

Ne smeta nam kada klubovi za koje navijamo pokupuju sve što valja u zemlji i uguše svaki drugi klub sem večitog rivala (a i njih bismo najradije ugasili), a onda kad se ovako nešto desi "jao kuku, sve se danas može uraditi sa parama, gde su nestali sportski motivi za koje se ja toliko zalažem?"

Mislim da mnogim ljudima ovo u stvari smeta i da bi bili mnogo srećniji kada bismo imali više dobrih klubova i zaista takmičarsko prvenstvo kao npr. u SFRJ. Međutim, malo nasleđem, a malo veštački, sve se svelo na sukob crnog i crvenog i ta odobravanja kupovina su samo sredstvo u borbi sa onima od preko, zbog straha od poraza od njih.

 

Imaš rivalstva, privrženost klubu i neodobravanje ovakvih prelazaka i u razvijenim sistemima. Prvo mi na pamet padnu komentari u Dortmindu kad neko pređe u Bajern.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Dusko said:

Legitimno je da Kostas predje iz jednog velikog rivala u drugi a isto je tako legitimno da se jednim navijacima taj potez ne svidja.

To kako navijači reaguju jako prevazilazi samo "nesviđanje".

 

Ja sa psihološke strane mogu da razumem zašto tako reaguju, ali je prosto pogrešno.

Edited by MilošVB
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, BojanaCZV said:

Ma ne moze dete da navija za Partizan i obrnuto, ako su roditelji bas privrzeni klubu.

 

U ovo mi nije teško da poverujem, podsetila si me na jednu priču. Moj ortak je pre cca dve godine dobio sina; mali je imao jedva nedelju dana kad su mu nabavili člansku kartu u Zvezdi i obukli mu benkicu ili portiklu sa natpisom "moj tata je Zvezdaš". Mislim, mali će teško navijati za neki drugi klub, pogotovo ne Partizan jer mu ćale mrzi sve što ima veze sa istim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kad vidim da oboje podržavaju neku tezu, znam da sam u pravu što sam suprotnih ubeđenja. 
A kad su i oni na različitim stranama, onda ne znam ni ja za šta sam xD

 

kad te zajebe zvezda, zarad nekih licnih dilova, onda bar znas da si pogresio.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Kad vidim da oboje podržavaju neku tezu, znam da sam u pravu što sam suprotnih ubeđenja. 
A kad su i oni na različitim stranama, onda ne znam ni ja za šta sam xD

 

Predlažem da uvek slušaš mene, jer sam ja uvek u pravu, dok je vini samo ponekad (kad se slaže sa mnom).

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ako smatra da je bolje za njegovu karijeru, ako to smatra nekom vrstom izazova, ako mu je devojka rekla da mu lepše stoji druga boja, ima potpuno pravo da to uradi. I navijač ima pravo da bude ljut zbog toga, da mu bude žao kao što je meni bilo žao da vidim Kinsija mačku kako kida protiv nas, ali tu treba navijač i da se zaustavi.

Ja bih na keca prešao.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
U ovo mi nije teško da poverujem, podsetila si me na jednu priču. Moj ortak je pre cca dve godine dobio sina; mali je imao jedva nedelju dana kad su mu nabavili člansku kartu u Zvezdi i obukli mu benkicu ili portiklu sa natpisom "moj tata je Zvezdaš". Mislim, mali će teško navijati za neki drugi klub, pogotovo ne Partizan jer mu ćale mrzi sve što ima veze sa istim.
Moj #11 PEUGEOT Partizan dres se ne slaže sa tobom[emoji23]

Svakako pregoreste ljudi na ovaj žaropek oko toga jel neki grk počinio izdaju zato što tamo sve zivo prave više dramatičnim nego što zapravo jeste, jer jbg odatle im je sve i krenulo. Ljudi izbace svakih 10 godina po jednog iznadprosječnog domaćeg igrača pa se od njega napravi čitav kult da se sve živo podredi njemu ne bi li napravili nešto sa njim. Njima je najgore sa takvim kuvanim glavama ne moramo i odje to da donosimo [emoji28]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Pa naravno, priča ima mnogo aktera, samo kontam da ovde pričamo iz ugla navijača.

 

To ovaj slučaj čini toliko zapaljivom temom.

 

Novac, zbog kog je doneo odluku, je generisan između ostalog zbog psihološke strane navijanja. Odnosno emocija, koje pre ili kasnije postanu pogrešne.

 

Vrtimo se u krug. I to je ironija ovog slučaja.

 

Meni ova odbrana njegovog postupka deluje kao da se borite da plivači ostanu suvi. Kao što je priroda plivanja da se bude mokar tako je i priroda javnih poslova da se izazivaju emocije. Kod nezrelih pojedinaca i društava to eskalira. I kada transferi u evropskom sportu ne budu uzrok ovakvih emotivnih bura nešto drugo će biti.

 

Ne bih vas više zamarao ovom tematikom. Utisak mi je, kao što rekoh, da se vrtimo u krug.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Mislim da mnogim ljudima ovo u stvari smeta i da bi bili mnogo srećniji kada bismo imali više dobrih klubova i zaista takmičarsko prvenstvo kao npr. u SFRJ. Međutim, malo nasleđem, a malo veštački, sve se svelo na sukob crnog i crvenog i ta odobravanja kupovina su samo sredstvo u borbi sa onima od preko, zbog straha od poraza od njih.

 

Imaš rivalstva, privrženost klubu i neodobravanje ovakvih prelazaka i u razvijenim sistemima. Prvo mi na pamet padnu komentari u Dortmindu kad neko pređe u Bajern.

Ti si ovde potpuno u pravu za sve što pišeš, pa samo da pojasnim - što je sistem zdraviji, to imam više razumevanja za emotivne izlive povodom ovih slučajeva. Hteo sam inače među pomenutu četvorku da dodam i Real i Barselonu, pa sam odustao, jer ipak u Španiji postoje i neki uspešni kolektivi osim njih, mada verujem da su navijači Reala i Barse od iste fele kao i navijači Zvezde i Partizana.

 

Moja uslovno rečeno podrška Slukasu ide iz toga što su rivalstva ovih duopolističkih klubova, iz raznoraznih razloga, postala manje sportska rivalstva a više rivalstva nekih tužnih ljudi koji tu leče svoje frustracije. O manjku viteštva, časti i vernosti Slukasa će najviše vikati one osobe koji će mu upućivati pretnje smrću, vređati mu porodicu i gađati ga kesama sa urinom (ili koji je već grčki narodni običaj u ovim situacijama).

 

Ne znam koliko je Slukas pametan momak, ali pod pretpostavkom da ima više mozga od recimo Vladimira Stojkovića koji nije bio potpuno svestan šta radi, od mene ima poštovanje i zbog toga što očigledno ima hrabrosti da stane na teren ispred mandrila koji su u stanju da mu zagorčaju život i pokaže metafotički srednji prst njima i njihovim vrednostima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

aha, sns ti nudio 300k evra al ti odbio.

 

Jel ovo znači da bi ti za 300k evra dao bulju sns-u jer šta ima veze? Ja evo ne bih, ni za mnogo više. I nisam ja moralna gromada nego sam tu jednostavno povukao liniju koja se ne prelazi, a dobro je što nisam u bezizlaznoj situaciji, nužda zakon menja kako kaže mudri Milić Vukašinović.

 

Tačno je da su ta rivalstva između klubova postala nešto dosta nezdravo ali tako je kako je, ljudima to mnogo znači i sportisti su multimilioneri zato što ljudima to mnogo znači. Nemam razumevanja ni za Slukasa ni za bilo koga drugog ko ima mogućnost izbora. Postoji bukvalno samo jedan klub na celom svetu gde ne treba da pređeš i ti odeš baš tamo. Ako mu je Pao nudio 10m za 3 godine, sigurno bi mu neko drugi ponudio takođe grdne pare. Ako je birao između PAO i biroa onda ok al znamo da nije tako.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dropkick Murphys said:

Sport i nije postao to što jeste zbog ovih to je sve samo posao, kao i svaki drugi, tako da Slukase...duvai ga. 

 

3 hours ago, BojanaCZV said:

Sto se tice Slukasa, ja ovakve stvari recimo bas ne volim. Negde sam procitala da je cak 10 godina igrao za Oly.

 

Gde ste bili kada je Ivanovic odlazio u Crvenu zvezdu? Da li ste se tada oglasavali? Ah da, zaboravio sam da to nije isto.

 

Ono sto propustate da shvatite je da niste neke moralne gromade (po ovom pitanju) ako zauzmete stav da su i prelasci iz Partizana u Crvenu zvezdu nesto nemoralno (pretpostavljam da niko nema problem da "osudi" slucaj Spanoulis). Time samo pomerate definiciju "nasih" na velike klubove, a "njihovi" su onda svi ostali klubovi. I onda je no - no kada se vredjaju osecanja navijaca Partizana, Panatinaikosa, Crvene zvezde, Olympiacosa, ali je zato u redu kada nekoga bas briga za osecanja navijaca Buducnosti ili sta ja znam, Arisa. 

 

Tako da, ako ne mozete da nadjete svoje postove u kojima ste izrazavali negodovanje zbog prelaska Ivanovica u KKCZ, sva ta vasa iscudjavanja potezom Sloukasa su malo licemerna, ma sta pisali i kako god to uvijali.

 

Ja sam se vec izjasnio da se nadam da ce biti jos igraca koji ce igrati i za KKCZ i za KKP i da ce to vremenom postati normalno. Jer, sama ta nenormalnost zasnovana je na tezi da su KKP i KKCZ nesto vise od klubova (a nisu), dok su svi ostali klubovi u regionu nesto nebitno. Uostalom, sve je to lepo objasnio @Smrtokapa

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

Tačno je da su ta rivalstva između klubova postala nešto dosta nezdravo ali tako je kako je, ljudima to mnogo znači i sportisti su multimilioneri zato što ljudima to mnogo znači. Nemam razumevanja ni za Slukasa ni za bilo koga drugog ko ima mogućnost izbora. Postoji bukvalno samo jedan klub na celom svetu gde ne treba da pređeš i ti odeš baš tamo. Ako mu je Pao nudio 10m za 3 godine, sigurno bi mu neko drugi ponudio takođe grdne pare. Ako je birao između PAO i biroa onda ok al znamo da nije tako.

 

Znaci i navijacima Buducnosti rivalstvo sa Crvenom zvezdom. Oni taj klub vide kao svog rivala, protivnika, njihove navijace kao rivalske (a kako i ne bi, sa sve propagandom "Podgorica cela crno bela/crveno bela").

 

Da li to znaci da su navijaci Buducnosti ljudi drugog reda u odnosu na navijace Olympiacosa/Crvene zvezde?

 

edit Zaboravio sam da dodam i @Arsenije Pesic koji je isto objasnio sa svojim postom:

 

Quote

Ako smatra da je bolje za njegovu karijeru, ako to smatra nekom vrstom izazova, ako mu je devojka rekla da mu lepše stoji druga boja, ima potpuno pravo da to uradi. I navijač ima pravo da bude ljut zbog toga, da mu bude žao kao što je meni bilo žao da vidim Kinsija mačku kako kida protiv nas, ali tu treba navijač i da se zaustavi.

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Smrtokapa said:

pod pretpostavkom da ima više mozga od recimo Vladimira Stojkovića koji nije bio potpuno svestan šta radi,

Pazi, u svakom slučaju i svakom sistemu su no-no prozivke porodice, pretnje smrću i slični idiotizmi.

 

Kada je dotični u pitanju, od samog početka sam bio protiv njegovog dolaska u FKP i bukvalno mu nijednom nisam aplaudirao. Međutim, u njegovu odbranu moram da istaknem to da nije baš svojom voljom došao kod nas, nego zaslugom menadžera krimosa Keke protiv čega nije mogao ništa Jbg, znaš kakva smo zemlja, niko ga ne bi spasio da se pobunio. Da ne pominjem to da je posle toga fizički napadnut i da ga niko od nadležnih nije zaštitio, ni u savezu ni u državi. Jasno je da je kasnije majicom dodatno dolio ulje na vatru, kao i to da je posle preko njega teran komšijski inat, ali nije baš bilo do njegove nesvesti. To što smo kriminalna država svakako nije pomoglo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Jel ovo znači da bi ti za 300k evra dao bulju sns-u jer šta ima veze? Ja evo ne bih, ni za mnogo više.

 

jel to znaci da je sloukas dao guzu snsu ili ipak radi posao koji voli, na nacin na koji voli, samo za kolicinu novca koju je mozda uzeo od pocetka karijere do danas.

 

do snsa smo dosli barklijevim fantaziranjem a opet preko pogresnog poredjenja, da li bi navijao za rivalski klub, onako od srca, recimo za novce koji meni znace verovatno i vise nego slukasu ovih 10milki [a znace mu]

 

sve sto je napisano od strane barklija, dropkicka ili bilo koga treceg, ja mogu da razumem.

 

ne mogu da prihvatim kao datost, zato sto se nisu nasli u takvoj situaciji.

 

evo ja mislim da ne znam da li bih ili ne bih prodao svoj integritet snsu za 300k eura, posto nisam zaradio toliko novca za 17 godina rada ukupno.

 

znam da ne bih pristajao na kriminalne radnje ni za 300 miliona ali i to treba proveriti, to je sve.

 

a sloukas je samo promenio firmu, otisao kod rivala, nakon sto je bio jedan od glavnih ovde godinama.

 

mrzece ga fanatici, mrzi ga i sad pola atine verovatno ali nije to tema.

lako je biti ispravan kada nemas priliku to da proveris.

 

Link to comment
Share on other sites

Niko ni ne traži da se Sloukas veša na atinskim terazijama nego se samo ljudima ne sviđa ovakav potez jer nije bio primoran na isti, mogao je sigurno da dobije jako dobre pare kojekude jer je i dalje sjajan igrač. Ja sam mislio i da je super karakter ali sam se zajebao. 

 

Ja bih sigurno materijalno odlično prošao da sam uzeo člansku kartu, ne baš 300k e ali neke lepe pare i položaj, nisam, ne kajem se, niti ću se ikad kajati zbog toga.

 

Sloukas je mogao da ne pređe u jedan jedini klub na svetu gde je baš truba da pređe. Jedan jedini. Jbga, moje poštovanje gubi a bio mi je gotivan igrač. Mnogo se sigurno potresao zbog toga. I da preduhitrim da ne bi bilo učitavanja, jebem mater avansno svakome ko ga fizički napadne zbog ovoga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Chaos Is Me said:

@goldberg zna se koji je najveći rival Zvezde, a to sigurno nije Budućnost. Ne bih ni ja imao ovakav stav da je Sloukas prešao u Aris ili Paok.

 

To tako mislis ti i navijaci KKCZ, navijaci Buducnosti ne. Dakle, ako je Sloukasov postupak los jer je razocarao pristalice Olympiacosa, onda je los i postupak Ivanovica.

 

Osim ako ne verujes da je Bog sa neba rekao da je 11. zapovest "Jednog rivala imas. Ne prelazi u njegove redove!" pitanje ostaje. Zasto je stav navijaca Arisa ako smatraju da je neka njihova legenda nacinila izdaju prelaskom u PAO manje vredan od stava navijaca Olympiacosa? Zasto je stav navijaca Buducnosti koji Crvenu zvezdu dozivljavaju rivalom (to sto ti ili bilo koji drugi navijac KKCZ mislite o tome je totalno nebitno, niti imate prava da drugima odredjujete kako ce da se osecaju) manje vredan od stava navijaca Olympiacosa? Da li su to ljudi manje bitni ako ne navijaju za velike klubove?

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Niko ni ne traži da se Sloukas veša na atinskim terazijama nego se samo ljudima ne sviđa ovakav potez jer nije bio primoran na isti, mogao je sigurno da dobije jako dobre pare kojekude jer je i dalje sjajan igrač. Ja sam mislio i da je super karakter ali sam se zajebao. 

 

Ja bih sigurno materijalno odlično prošao da sam uzeo člansku kartu, ne baš 300k e ali neke lepe pare i položaj, nisam, ne kajem se, niti ću se ikad kajati zbog toga.

 

Sloukas je mogao da ne pređe u jedan jedini klub na svetu gde je baš truba da pređe. Jedan jedini. Jbga, moje poštovanje gubi a bio mi je gotivan igrač. Mnogo se sigurno potresao zbog toga. I da preduhitrim da ne bi bilo učitavanja, jebem mater avansno svakome ko ga fizički napadne zbog ovoga.

 

Dakle, poredis ovaj njegov postupak sa clanstvom u jednoj kriminalnoj organizaciji maskiranoj u politicku partiju, ali postupak Ivanovica ti je nesto sasvim drugo?

 

I Ivanovic je mogao da odabere bilo koji drugi klub u inostranstvu, pa je odabrao KKCZ.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Kada je dotični u pitanju, od samog početka sam bio protiv njegovog dolaska u FKP i bukvalno mu nijednom nisam aplaudirao. Međutim, u njegovu odbranu moram da istaknem to da nije baš svojom voljom došao kod nas, nego zaslugom menadžera krimosa Keke protiv čega nije mogao ništa Jbg, znaš kakva smo zemlja, niko ga ne bi spasio da se pobunio. Da ne pominjem to da je posle toga fizički napadnut i da ga niko od nadležnih nije zaštitio, ni u savezu ni u državi. Jasno je da je kasnije majicom dodatno dolio ulje na vatru, kao i to da je posle preko njega teran komšijski inat, ali nije baš bilo do njegove nesvesti. To što smo kriminalna država svakako nije pomoglo.

Hvala na infu, nisam ni znao sve te detalje oko Stojkovićevog transfera koje pominješ; kada sam napisao da nije bio svestan, na umu sam imao baš onaj incident sa majicom, iz koga sam zaključio da ne razume u kakve se potencijalne probleme uvaljuje svojim gestovima i postupcima.

 

Još nešto što se tiče moralnosti transfera...

 

Kada bi, u nekom hipotetičkom slučaju, Nemanja Nedović postao igrač Partizana, bio bih razočaran njegovim karakterom, pošto se čovek više puta deklarisao kao posvećeni Zvezdaš, koji je svestan rivalstva sa Partizanom (i to ne samo da se deklarisao, već je i igrama i emocijama to pokazivao).

 

S druge strane, ako uzmemo Kevina Pantera, to što je nekada igrao za Zvezdu, a sada za Partizan, ni ja ni (i dalje se nadam) većina Zvezdaša mu ne zameraju, jer je on Amerikanac plaćenik koji nije iz te priče.

 

Sa Slukasom, samo analogno - ne znam da li je imao velike deklarativne izlive ljubavi prema Olimpijakosu, ako jeste, zaslužio je da mu neko uputi pogled pun razočaranja. Ako on privatno nije iz te priče, onda mu se apsolutno nema šta zameriti, a to što je Grk bi mu tada bio samo plus, jer ima hrabrosti da se ne povinuje moralnim načelima većine svog okruženja, već da fura svoju priču.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

@goldberg rivastvo postoji kada oba kluba smatraju jedan drugog rivalom a sto u slucaju Crvena Zvezda-Buducnost nije tako. Jednostavno ne postoji.

 

Jos jedno u moru "Zasto? Zato!" opravdanja.

 

Ako ti zena kaze da nece da ide kod tebe na porodicno okupljanje jer je ljuta na tvog oca koji ju je omalovazavao, ti treba samo da se napravis lud, odes bez nje i kazes joj "naravno da sam otisao, pa moj otac nije ljut na tebe. Ne znam sto si ti odbila da ides sa mnom?".

 

Mislim, hajde malo da razmisljamo o tome sto pisemo, a ne samo da ispaljujemo prvo sto nam padne napamet.

3 hours ago, Barkley#34 said:

Imaš rivalstva, privrženost klubu i neodobravanje ovakvih prelazaka i u razvijenim sistemima. Prvo mi na pamet padnu komentari u Dortmindu kad neko pređe u Bajern.

 

Ali cekaj sad, pa navijaci Bayerna ne smatraju Dortmund svojim rivalom, misljenje navijaca Dortmunda se ne racuna!

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Jos jedno u moru "Zasto? Zato!" opravdanja.

 

Ako ti zena kaze da nece da ide kod tebe na porodicno okupljanje jer je ljuta na tvog oca koji ju je omalovazavao, ti treba samo da se napravis lud, odes bez nje i kazes joj "naravno da sam otisao, pa moj otac nije ljut na tebe".

Ako jedan klub drugi klub ne smatra rivalom kao sto Crvena Zvezda ne smatra Buducnost rivalom, rivalstva nema. 

 

Ne znam sta tu nije jasno? 

 

Man Utd je mnogo veci klub od Leedsa pa su rivali? Zasto? Jer i jedan i drugi klub smatraju jedni druge rivalima.

Chelsea-Milwall itd itd.

 

Buducnost je totalno nebitna za Crvenu Zvezdu.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Buducnost je totalno nebitna za Crvenu Zvezdu.

 

Koga briga sta o tome misle navijaci KKCZ? Njihovo misljenje o toj temi je savrseno nebitno, kao i misljenje tvog oca koji je uvredio tvoju zenu pa je ipak pozvana na porodicno okupljanje.

 

Navijaci Buducnosti su istakli svoj stav isto kao i navijaci Olympiacosa. Igraci su odlucili da te stavove ignorisu. Tu nikakve veze nemaju ni navijaci PAO ni navijaci KKCZ ni sta oni smatraju, osim ako ces ti svoje misljenje da IMA VEZE sta oni misle da nameces kao nesto "poslato sa neba i zakucano u kamen".

 

Zasto onda nameces drugima svoje misljenje koje je samo to, misljenje? Po tebi iz Srbije neki tamo Grk cini nesto lose prelaskom iz crvenih u zelene, po nekome drugome ljudi koji nemaju dece cine nesto lose jer svi moraju da imaju decu. To su misljenja, verovanja, stavovi koji su licni i ne mozes da ih primenjujes u ovom slucaju.

 

Zato jos jednom pitam: Ako je jedino relevantno kako se navijaci kluba iz kojih njihova legenda odlazi osecaju, zasto su osecanja navijaca Buducnosti manje bitna od osecanja navijaca Olympiacosa?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...