Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

3 minutes ago, uini said:

 

nije on poceo da navija za pao, nego da radi za njih i to za ludacki odlicnu platu.

 

sto se navijanja tice, ja bih poceo da navijam za partizan za 300k eura ali bih pristao na kraju za 100k plus auto i sezonske.

Ne sumnjam da bi, ali to je bilo pitanje za one koji zaista vole svoj klub.

 

Igrači menjaju klubove i menjaće ih. Posao. Međutim, kada postaneš ikona jednog onda jednostavno ne radiš ovakve stvari. Nedostatak karaktera, jbg.

 

5 minutes ago, DameTime said:

A čuj Barkli, navijanje za određeni klub je stvar ličnog izbora.

Za tebe verovatno. Za milione drugih nije.

 

Što se tiče ličnih izbora, izbor je i kad neko botuje za sns ili kad se oženi/uda zbog velikog keša. Ali postoje i opisi za takve izbore.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

za igrace i jeste samo posao. mesate razliku izmedju navijaca i igraca, zato vam je to toliko strasno.

što onda igraju za reprezantaciju ako se igra za dž?
da, reći ćeš, tada nije posao jer se predstavlja svoja zemlja ili šta god...

sport/košarka jeste posao, ali nije kao i svaki drugi. 

 

mene na poslu ne prati stotine hiljada fanova koji me guraju da budem bolji, skandiraju, bodre me kad mi ne ide, a kad ne uspem da ispunim cilj, plaču i pevaju da meni bude lakše i dolaze ispred teretane da mi pokažu koliko me vole.

 

ne postoji nikakvo pisano pravilo za ovakve stvari, ali nikakvo poštovanje prema Slukasu nemam. i zabole ga za to jelte

 

što bi neki moj poznanik rekao...kad bi mi ponudli 100 miliona samo da mi ga neko stavi u bulju na 2 minuta, pa možda bih i pristao.  znači svi su na prodaju i svi bi se prostituisali, samo je bitno da se ubode cena. takvo mišljenje imam i u ovoj situaciji iako nije baš povezano, znam.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Ne sumnjam da bi, ali to je bilo pitanje za one koji zaista vole svoj klub.

 

 

busanje u grudi nije dokaz nizasta.

ja sam namerno razradio tvoju "promenu navijanja" iako nema veze sa promenom posla.

 

a isto tako nudim 30x ili koliko manju cifru, jer je dobar reality check da svako u svoja 4x zida prizna sebi da li bi ili ne bi.

 

ne mora niko javno da se izjasnjava.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Pa sport nikad ne bi postao to sto jeste da nije bilo rivalstava koja su u biti ljudske prirode. Da je bilo tako kako predstavljas, ovo bi bio hobi momaka kada zavrse sa smenom na brodogradilistu ili fabrici

 

A kako je počeo sport? Upravo kao hobi. Opet ću reći, to rivalstvo u ljudskoj prirodi eksploatišu navijači, igrači uglavnom ne i nisu ni u kakvoj moralnoj obavezi. Arsenije je lepo objasnio, razumem ja nezadovoljstvo navijača, ali postoji granica na kojoj treba da se zaustaviš.

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Za tebe verovatno. Za milione drugih nije.

 

Što se tiče ličnih izbora, izbor je i kad neko botuje za sns ili kad se oženi/uda zbog velikog keša. Ali postoje i opisi za takve izbore.

 

A čega je stvar tvoje navijanje za Partizan? To je samo tvoj izbor, u koji ti se, pretpostavljam, niko ne meša. 

 

Da li ćemo ovo stvarno porediti sa SNS-om?! I tu imaš gomilu primera ljudi koji su ušli u SNS zato što im od toga zavisi posao. 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

A kako je počeo sport? Upravo kao hobi. Opet ću reći, to rivalstvo u ljudskoj prirodi eksploatišu navijači, igrači uglavnom ne i nisu ni u kakvoj moralnoj obavezi. Arsenije je lepo objasnio, razumem ja nezadovoljstvo igrača, ali postoji granica na kojoj treba da se zaustaviš.

Upravo zbog takvog razvoja sporta ovi likovi zaradjuju basnoslovne cifre, ali to onda samim tim povlaci neke druge stvari, sve je Drop vec objasnio u proslom postu. Slazemo se da se ne slazemo

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

 

 

ne postoji nikakvo pisano pravilo za ovakve stvari, ali nikakvo poštovanje prema Slukasu nemam. i zabole ga za to jelte

 

 

ne znam kakav si imao odnos prema stratosu perperogluu, meni licno jednim od omiljenih stranaca u zvezdi, koji je bio 2x prvak evrope sa olijem i usput prvak grcke, pa presao u pao?

 

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo mi je i kad se priča o ikonama klubova, ko im daje taj status? Navijači. Zašto? Doneli su titule, igrali fenomenalno u dresu voljenog kluba itd. Treba pitati Sloukasa da li se oseća kao ikona Olimpijakosa. Možda je za njega sve to bilo just another day in the office, deo njegovog posla - da igra što bolje i tim bude uspešan. 

 

Mi smo ti koji pridajemo značenje drugim ljudima i stvarima, kao i tu apstraktnu vrednosnu komponentu. Razumem razočaranje navijača; kao kad sa mnom raskine dečko u kog sam ja mnogo zaljubljena i bila sam uverena da je i on u mene, pa ispadne da nije. Ali tu se bilo kakvo saosećanje sa tom grupom ljudi završava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

zamisljam razgovor u barklijevoj porodici, gde obavestava zenu i decu kako je ponosno odbio 300k eura, koje mu je bahati milioner ponudio da zauvek navija za zvezdu;

 

7mins kasnije, barkli izlazi go do pojasa ispred solitera, sa bengalkom koju je cuvao za slucaj da partizan opet uzme el, i krene svoj dvosatni performans sa numerom "tuzno je biti navijac partizana...."

Fala bogu, nismo ni gladni ni žedni, a pare mogu da se zarade i na druge načine. Jbg. matori, neke stvari nisu na prodaju. Mogu samo da me prođu emocije, jednom, možda...

 

Uostalom, mnogo lakše bi bilo prodati se esenesu. A ni to neću.

 

10 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ne znam, ali znam da nijedan čovek ne bi trebalo da se zariče da nešto ne bi uradio ni za kakve pare, ni pod kojim uslovima. To ne znaš dok ne dođeš u tu situaciju. Slučajno znam nekoliko slučajeva ekstremnih grobara iz ekstremno grobarskih familija koji su pevajući poslali klince u pionire Zvezde da pikaju lopte, jer se ukazala šansa. Kad budeš stavljen pred takav izbor nekako racio počinje da pobeđuje emocije i mitomaniju. Dakle tu čak nije ni bilo reči o novcu, već o prilici da uradiš ono što smatraš da je najbolje za tvoje dete.

Ne možeš da stavljaš poziciju tih ljudi sa Slukasom sirotiLjom i ikonom kluba. Pod jedan.

 

Pod dva, ja navijanje smatram ličnim činom. Moj ćale je cigan a dva sina su mu grobosi. Nikada ne pravim pritisak na dete oko toga i podržao bih njene izbore. Pisao sam na lustraciji još onomad da joj nikada nisam kupio ni obukao nešto crveno ali joj nisam ni branio.

 

Inače, skoro sam čuo priču od keve čije dete trenira atletiku da je bilo nekih pretumbacija kod atletskih klubova pa je trebalo da neki klinci pređu u CZ iz nekog trećeg kluba pa je nastala ozbiljna pobuna nekih roditelja. :classic_biggrin:

 

Što se tiče svega ostalog, više puta je objašnjeno. Ukratko, Slukas i Kinsi nisu isti.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ne znam kakav si imao odnos prema stratosu perperogluu, meni licno jednim od omiljenih stranaca u zvezdi, koji je bio 2x prvak evrope sa olijem i usput prvak grcke, pa presao u pao?

 

Bio bi možda i meni Slukas gotivan kad bi došao u Zvezdu za 3 godine, ali ako pričamo o prelasku legendi kluba u rivalski tabor...nemam poštovanja.

Iz mog ugla, nije isto da gledam kad se desi nekim drugim klubovima i nama ovde. O Perperogluu nisam ni razmišljao u to vreme.

Primera radi, kad bi Lučić ili Bogdan prešli kod nas, a pogotovo direktno, ne bi dobili aplauz nikad od mene.

I opet, znam, zabole ih savršeno dok brišu suze novčanicama.

A Slukas je još veća legenda kluba tamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

A kako je počeo sport? Upravo kao hobi. Opet ću reći, to rivalstvo u ljudskoj prirodi eksploatišu navijači, igrači uglavnom ne i nisu ni u kakvoj moralnoj obavezi. Arsenije je lepo objasnio, razumem ja nezadovoljstvo navijača, ali postoji granica na kojoj treba da se zaustaviš.

 

Teško da možeš navijače da staviš kao subjekat u rečenicu koja se bavi eksploatacijom. Navijači se eksploatišu da bi se generisao novac u toj industriji. Rivalstvo je proizvod te industrije.

 

Ta industrija je izuzetno profitabilna jer novac generiše tako što trguje emocijama. Slukas je zbog toga milioner. Očekivati da Slukas, kao radnik u toj industriji, ovim postupkom ne izazove emocinalni odziv od strane navijača je iracionalno. To je prirodna stvar. Ja nikad neću zaboraviti osećaj koji sam imao kada je Stojković prešao u FKP. Pošto sam, nadam se, normalan na ljutnji se sve i završilo.

 

I nemojte zaboraviti postoji gomila sportista koji su odbijali ovakve ponude. Postoji i druga strana medalje. Nepoštovanje je osnova ovog čina Slukasa, poštovanje mu je posle toga teško ukazati.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Ne možeš da stavljaš poziciju tih ljudi sa Slukasom sirotiLjom i ikonom kluba. Pod jedan.

 

Za ikonu je @DameTimeobjasnila gore.

 

Za sirotilju, odnosno stav da je Slukas dovoljno zaradio u karijeri i da zbog toga nije smeo da se proda - prvo, odakle bilo kome pravo da drugom određuje koliko mu je dosta; i drugo, šta to onda znači - da je manje zaradio do sada imao bi veće pravo da uradi ovako nešto? Nešto s tom logikom nije u redu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Moj ćale je cigan a dva sina su mu grobosi.

 

Pozdravi caleta, jbt cale ti je Novak Djokovic, legenda.

 

Barkli je mali Stefan zapravo, nisam znao da toliko mlad momak moze biti toliko elokventan.

 

Sta kaze cale, oce nam finansirati Mirotica ove sezone?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Pod dva, ja navijanje smatram ličnim činom. Moj ćale je cigan a dva sina su mu grobosi. Nikada ne pravim pritisak na dete oko toga i podržao bih njene izbore. Pisao sam na lustraciji još onomad da joj nikada nisam kupio ni obukao nešto crveno ali joj nisam ni branio.

 

Na ovo zaboravih da odgovorim. Nisam naveo taj primer da bi se raspravljalo o tome da li bi roditelji trebali da dozvoljavaju deci da biraju za koga će da navijaju (naravno da bi), nego kako se okoreli grobar očas nađe u poziciji da navija za Zvezdu.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Pod dva, ja navijanje smatram ličnim činom. Moj ćale je cigan a dva sina su mu grobosi. 

 

31 minutes ago, Barkley#34 said:

Za tebe verovatno. Za milione drugih nije.

 

Što se tiče ličnih izbora, izbor je i kad neko botuje za sns ili kad se oženi/uda zbog velikog keša. Ali postoje i opisi za takve izbore.

 

Nešto ovde nije u redu (logički) 😆 Eto, mogao je tvoj ćale da proglasi tebe i tvog brata izdajnicima jer navijate za Partizan. I to za džabe 😛 Ali nije, jer ste očigledno normalni ljudi koji zdravo razmišljaju.

10 minutes ago, Kontra said:

Teško da možeš navijače da staviš kao subjekat u rečenicu koja se bavi eksploatacijom. Navijači se eksploatišu da bi se generisao novac u toj industriji. Rivalstvo je proizvod te industrije.

 

Naravno da mogu, jer navijači hrane svoje emocije tim doživljajem rivaliteta. Što je potpuno ok, pogrešno je što očekuju od profesionalnih sportista, koji prvenstveno rade za novac, da osećaju to isto.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

A kako je počeo sport? Upravo kao hobi. Opet ću reći, to rivalstvo u ljudskoj prirodi eksploatišu navijači, igrači uglavnom ne i nisu ni u kakvoj moralnoj obavezi. Arsenije je lepo objasnio, razumem ja nezadovoljstvo navijača, ali postoji granica na kojoj treba da se zaustaviš.

Sport je počeo kao hobi ali su se ljudi još pre dve hiljade godina opredeljivali za svoje favorite i vezivali se za njih. U novije doba, npr. razvojem fudbalskih klubova, pre 170-180 godina, oni su postajali deo identiteta krajeva grada ili socijalnih staleža u okviru kojih su formirani. Danas je to delom dugačije, ali se u mnogo slučajeva veoma zadržala ta povezanost navijača sa klubovima. Oni su za njih deo života, mnogo više od hobija, zabave ili rutine. Igrači postaju deo te grupe, predstavljaju klub i sve koji stoje iza njega, troše vreme, živce i emocije. Mislim da je dovoljno jasno zašto se ljudi osećaju iznevereno ako neko ko je godinama delio njihove emocije i bio dimbol kluba ode kod najvećih rivala.

 

25 minutes ago, DameTime said:

A čega je stvar tvoje navijanje za Partizan? To je samo tvoj izbor, u koji ti se, pretpostavljam, niko ne meša. 

 

Da li ćemo ovo stvarno porediti sa SNS-om?! I tu imaš gomilu primera ljudi koji su ušli u SNS zato što im od toga zavisi posao. 

Moje navijanje je stvar čiste emocije jer ne znam ni kada ni kako je počelo i zašto mi toliko znači da vreme provodim gledajući, čitajući ili raspravljajući o tom klubu, jednom od milion na ovom svetu. Za mnoge ljude je to emocija jednaka onoj prema drugoj osobi, ponekad i trajnija.

 

Nije sve u životu pitanje ličnog izbora, postoje stvari ili ljudi koji te jednostavno privuku. Ajd' sad, i tu imaš izbor da odustaneš ali hajde da ne preterujemo sa tolikim racionalizacijom svega i svačega.

 

Poredim lične izbore, kako ih ti navodiš. Da budem precizniji, ne mislim na one koji ulaze u sns jer su u očajnoj poziciji. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Barkley#34 said:

Fala bogu, nismo ni gladni ni žedni, a pare mogu da se zarade i na druge načine. Jbg. matori, neke stvari nisu na prodaju. Mogu samo da me prođu emocije, jednom, možda...

 

Uostalom, mnogo lakše bi bilo prodati se esenesu. A ni to neću.

 

Ne možeš da stavljaš poziciju tih ljudi sa Slukasom sirotiLjom i ikonom kluba. Pod jedan.

 

Pod dva, ja navijanje smatram ličnim činom. Moj ćale je cigan a dva sina su mu grobosi. Nikada ne pravim pritisak na dete oko toga i podržao bih njene izbore. Pisao sam na lustraciji još onomad da joj nikada nisam kupio ni obukao nešto crveno ali joj nisam ni branio.

 

Inače, skoro sam čuo priču od keve čije dete trenira atletiku da je bilo nekih pretumbacija kod atletskih klubova pa je trebalo da neki klinci pređu u CZ iz nekog trećeg kluba pa je nastala ozbiljna pobuna nekih roditelja. :classic_biggrin:

 

Što se tiče svega ostalog, više puta je objašnjeno. Ukratko, Slukas i Kinsi nisu isti.

 

aha, sns ti nudio 300k evra al ti odbio.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Sport je počeo kao hobi ali su se ljudi još pre dve hiljade godina opredeljivali za svoje favorite i vezivali se za njih. U novije doba, npr. razvojem fudbalskih klubova, pre 170-180 godina, oni su postajali deo identiteta krajeva grada ili socijalnih staleža u okviru kojih su formirani. 

 

Počeo je kao hobi, gde je to bio prvenstveno tim ljudima nadarenim za sport. Npr. 30ih godina prošlog veka fudbal u Srbiji se svodio upravo na ono što je Kosjan spomenuo - igrač odradi smenu u fabrici, pa ide na trening ili utakmicu. I nisu primali ni platu. Tačno je da su se navijači opredeljivali, ali opet, to nema nikakve veze sa igračima - već sa ličnim doživljajem, izborom, ili neka bude emocijom. 

 

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Moje navijanje je stvar čiste emocije jer ne znam ni kada ni kako je počelo i zašto mi toliko znači da vreme provodim gledajući, čitajući ili raspravljajući o tom klubu, jednom od milion na ovom svetu. Za mnoge ljude je to emocija jednaka onoj prema drugoj osobi, ponekad i trajnija.

 

Nije sve u životu pitanje ličnog izbora, postoje stvari ili ljudi koji te jednostavno privuku. Ajd' sad, i tu imaš izbor da odustaneš ali hajde da ne preterujemo sa tolikim racionalizacijom svega i svačega.

 

Poredim lične izbore, kako ih ti navodiš. Da budem precizniji, ne mislim na one koji ulaze u sns jer su u očajnoj poziciji. 

 

Naravno da je navijanje stvar emocije. Međutim, ti ipak svakog dana praviš izbore koji te definišu kao navijača Partizana - uključiš TV ili stream da gledaš utakmicu, uloguješ se na forum da sa ljudima koji navijaju za klub za koji ti navijaš prodiskutuješ šta će Želimir sledeće da uradi i kakvi su ciljevi u EL dogodine... Svesno ili nesvesno, praviš određene izbore u životu, koji su praćeni emotivnom komponentom. 

 

Mislim sam si dao punchline svojom ličnom pričom, tebi je ćale mogao da kaže a što ti navijaš za Partizan ako ja navijam za Zvezdu, pa nije (pozdravljam). Jer je to tvoje lično. E pa isto tako je Sloukasova lična stvar da li će igrati za Oly ili PAO.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Dropkick Murphys said:

 

mene na poslu ne prati stotine hiljada fanova koji me guraju da budem bolji, skandiraju, bodre me kad mi ne ide, a kad ne uspem da ispunim cilj, plaču i pevaju da meni bude lakše i dolaze ispred teretane da mi pokažu koliko me vole.

 

i jos, ovo; fanovi to ne rade zbog slukasa, kao sto ni ti ne places zbog dobrica, vec zbog sebe ( :

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Naravno da mogu, jer navijači hrane svoje emocije tim doživljajem rivaliteta. Što je potpuno ok, pogrešno je što očekuju od profesionalnih sportista, koji prvenstveno rade za novac, da osećaju to isto.

 

Imaš pravo, možeš, ali to jednostavno nije tačno. Ono što je tačno je ovo boldovano. A samo eksploataciju vrše oni koji od toga na kraju dana zarade novac. Ne razilaze nam se mišljenja suštinski u ovom slučaju. Moja želja je da ukažem na postojanje još par subjekata u ovoj priči izuzev navijača i igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2023 at 4:24 PM, Brat od Korneta said:

 

Jeste al nije mi palo na pamet nista preciznije. Aj da probam ovako: aktuelna zvucnost. Ili daj neki bolji i precizniji izraz, svejedno mi je, znas na sta sam mislio.

 

Da kazemo u top15 igraca na svojoj poziciji su od preostalih igraca u Evroligi (ili pak ako za nekog budemo platili obestecenje a nema ga ovde i to se racuna svakako):

 

Kampaco, Slukas, Laprovitola(ako ga raskinu ili se plati obestecenje), cak i Tea bi trebalo racunati jer tesko da ima 15 boljih plejmejkera od njega iako on jasno nije vise top10 u El na svojoj poziciji al 15 ne mogu da nadjem, ako nabrojis 15 boljih onda ne racunamo Tea. Zatim Dorsi i Higins ako budu raskinuti, Hiliard, Hanga, Ponitka, Giedraitis, cak je i Papanikolau imao indvidualno dobru sezonu al aj da ge ne racunamo ipak nije bas dobar igrac kao trojica pre njega, Mirotic, Sikma, Dzordan Miki, Derik Vilijams, Rubit (ne treba zaboraviti da je bio i mvp jednog meseca te se ne moze reci da nije zvucan za uslove u El i isto kao i Teo nije u top10 ali tesko da se moze naci 15 boljih na njegovoj poziciji), Petrusev, Nibo, Pojtres, Papajanis, Tobi... Fale jos neki sigurno. Sve su to manje ili vise zvucna imena za Evroligu od igraca trenutno slobodnih ili nedefinisanih statusa jos uvek. Dakle iz ove perspektive zvucni. Bukvalno bilo koja dvojica odavde +Nedovic=osnova Valensije, ako dodju trojica, to je vise zvucnijih nego Valensija. 

 

Jel i ti mislis da ce Valensija imati vise od nas aktuleno zvucnih evroligaskih imena?

 

Da

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Za sirotilju, odnosno stav da je Slukas dovoljno zaradio u karijeri i da zbog toga nije smeo da se proda - prvo, odakle bilo kome pravo da drugom određuje koliko mu je dosta; i drugo, šta to onda znači - da je manje zaradio do sada imao bi veće pravo da uradi ovako nešto? Nešto s tom logikom nije u redu.

Ok, znam da su danas postali popularni ljudi kojima nikad nije dosta i da je pohlepa prihvatljiva a često i poželjna, ali jednostavno ne prihvatam da se sve može i treba izraziti doloresima.

 

Napisao sam, neka ih troši u zdravlju i veselju. Neka produži karijeru i uzme još neku kintu, neka posle pametno uloži i obrne desetine miliona. Nemam problem s tim i iskreno mu želim još veće bogatstvo  Druga stvar je u pitanju. Smatram da je uradio nešto za šta nemam poštovanja, a činjenica da je to uradio samo zbog para iako nije objektivno ugrožen, kod mene dodatno umanjuje poštovanje za njega i taj potez (ako je uopšte moguće otići u još veći minus sa poštovanjem).

 

1 hour ago, DameTime said:

Počeo je kao hobi, gde je to bio prvenstveno tim ljudima nadarenim za sport. Npr. 30ih godina prošlog veka fudbal u Srbiji se svodio upravo na ono što je Kosjan spomenuo - igrač odradi smenu u fabrici, pa ide na trening ili utakmicu. I nisu primali ni platu. Tačno je da su se navijači opredeljivali, ali opet, to nema nikakve veze sa igračima - već sa ličnim doživljajem, izborom, ili neka bude emocijom. 

Igrači su se i tada opredeljivali po pripadnosti klubu. Dejm, ljudi razviju rivalitet i na terminu a kamoli na višem nivou. Sa parama i bez njih.

 

1 hour ago, DameTime said:

Mislim sam si dao punchline svojom ličnom pričom, tebi je ćale mogao da kaže a što ti navijaš za Partizan ako ja navijam za Zvezdu, pa nije (pozdravljam). Jer je to tvoje lično. E pa isto tako je Sloukasova lična stvar da li će igrati za Oly ili PAO.

Tom logikom ne vidim zašto uopšte komentarišemo bilo koji lični potez bilo kog igrača na ovom forumu, uključujući čak i to kome je i kada dodao ili šutnuo. Jbg, lični izbor, šta ima da se tu mešamo.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne moze dete da navija za Partizan i obrnuto, ako su roditelji bas privrzeni klubu.

 

Mislim, gledas Zvezdu na tvu 3 puta nedeljno, pricas pre toga malo o utakmici pa se nerviras, pa se radujes, pa pricas ponovo posle utakmice, to je prosto nemoguce.

 

I moj tata je navijao za Partizan, pa smo mi svi Zvezdasi, ali on nikada nije voleo Partizan koliko mi volimo Zvezdu. 

 

Sto se tice Slukasa, ja ovakve stvari recimo bas ne volim. Negde sam procitala da je cak 10 godina igrao za Oly.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kontra said:

Imaš pravo, možeš, ali to jednostavno nije tačno. Ono što je tačno je ovo boldovano. A samo eksploataciju vrše oni koji od toga na kraju dana zarade novac. Ne razilaze nam se mišljenja suštinski u ovom slučaju. Moja želja je da ukažem na postojanje još par subjekata u ovoj priči izuzev navijača i igrača.

 

Pa naravno, priča ima mnogo aktera, samo kontam da ovde pričamo iz ugla navijača. 

 

24 minutes ago, Barkley#34 said:

Igrači su se i tada opredeljivali po pripadnosti klubu. Dejm, ljudi razviju rivalitet i na terminu a kamoli na višem nivou. Sa parama i bez njih.

 

Ih bre, znam ja to, ceo život se u svemu takmičim jer sam izrazito kompetitivna osoba 😄 Isto za pare ili bez njih. Zato i pokušavam da objasnim, to su samo moje osobine koje me motivišu da se ponašam na određeni način u određenoj situaciji. 

 

24 minutes ago, Barkley#34 said:

Tom logikom ne vidim zašto uopšte komentarišemo bilo koji lični potez bilo kog igrača na ovom forumu, uključujući čak i to kome je i kada dodao ili šutnuo. Jbg, lični izbor, šta ima da se tu mešamo.

 

Actually, da. 😄 Sve što mi komentarišemo zapravo više govori o nama i našim uverenjima, nego o tom igraču kog komentarišemo. Što se tiče toga kad je dodao i šutnuo, jbg, to je skroz drugi primer jer uključuje kognitivne komponente (naše teorijsko znanje o košarci, znanje o zamislima trenera itd). 

Link to comment
Share on other sites

Jako mi je drago što je Slukas načinio ovakav potez i navijam da ih bude što više u budućnosti. Navijači (većina) Crvene Zvezde, Partizana, Olimpijakosa i Panatenaikosa to zaslužuju.

 

Ne smeta nam kada klubovi za koje navijamo pokupuju sve što valja u zemlji i uguše svaki drugi klub sem večitog rivala (a i njih bismo najradije ugasili), a onda kad se ovako nešto desi "jao kuku, sve se danas može uraditi sa parama, gde su nestali sportski motivi za koje se ja toliko zalažem?"

 

Hoćete tržište i profesionalni sport? Evo izvolite.

 

Da je Slukas prešao da igra iz IV-7 u IV-4 pa da ga opljunem, ovako svaka čast čoveku.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...