Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

12 minutes ago, uini said:

 

objasni mi racionalno zbog čega i rešeno.

meni bi bilo logičnije dajović cepa difens na SG, da je mlađi

Konsenzus je da nasi bekovi imaju poena u rukama i da fali odbrane. Gresim?

Jovic na Mundobasketu igra, uz sjajnu organizaciju u napadu, i odlicnu odbranu.

Tolike budale pomenusmo ovde, red je bio njega da pomenem.

 

Link to comment
Share on other sites

Neko je već pisao da nas je Jović odbijao, jer je želeo da bude prvi PG.

Već imamo organizatore igre i Jović bi bio logičan da nije tu neko od ove trojice, ovako je čist višak i gomilanje.

Nama je potreban neki konstantan trpač, koji je pristojan do sasvim dobar odbrambeno(npr.Lojd).

Da li može neko od kolega, ko je bio u Pioniru i kačio slike, da nam kaže nešto više o igri, kao i kako su izgledale pozicije, npr.ko je igrao na 4.?

Link to comment
Share on other sites

Puna podrška i brz oporavak Boriši!

Uvek je bio i ostaće naš brat i Zvezdino dete.

Najbitnije je da prebrodi ovu katastrofu koja ga je zadesila i nastavi sa normalnim životom, a mi mu šaljemo pozitivne vibracije i energiju da tako i bude❤️🤍

  • Like 1
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mendez said:

Koliko se da zaključiti, od Polonare nema ništa mada se ja ipak ne bih još predavao.

Polonara je potpisao ugovor sa Virtusom.

24 minutes ago, DrMV said:

Puna podrška i brz oporavak Boriši!

Uvek je bio i ostaće naš brat i Zvezdino dete.

Najbitnije je da prebrodi ovu katastrofu koja ga je zadesila i nastavi sa normalnim životom, a mi mu šaljemo pozitivne vibracije i energiju da tako i bude❤️🤍

Jao onda. Blokada pa kucanje u kontri protiv Budućnosti u majstorici za 37:20 a meni gornji pritisak bio 160 e to se pamti. Brzo da nam se Boriša oporavi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se Yaga tiče - dobar je mali, pravi zvrk, mislio sam da je mnogo veći divljak i privatnik ali naprotiv, uzima one duge trojke tek kad nema drugih rešenja, voljan je da podeli loptu, dobro vidi teren, hrabar je, ne boji se velikih trenutaka i uloge lidera, ima jako telo i ne beži od kontakta. Ipak, presitan je i prilično nebitan u napadanju obruča osim kad ne pretrči direktnog čuvara a help odbrana protivnika kasni. Čim je centar protivnika u reketu tu nema šta da traži i izgleda vrlo nemoćno pa često i komično u takvim situacijama. Drugo, kao što je ranije apostrofirano, ima vrlo kratke ruke i veliku glavu, npr za razliku od Campazza koji jeste nizak ali ima dobar raspon ruku i dosta je žilav. Brz je i agilan Yago ali je zaista jako fizički limitiran i to ne može da se promeni. Sve u svemu, jedan bombica igrač za sitne novce i dosta interesantno pojačanje ali ova konstrukcija bekovske linije kao kod nas mu nikako ne odgovara jer nit može da igra sa Šabazom, nit sa Teom, nit sa Nedovićem u istim petorkama osim naravno ako ne želimo da se defanzivno samoubijemo ili baš za neke specijale i ultra kratke intervale.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Što se Yaga tiče - dobar je mali, pravi zvrk, mislio sam da je mnogo veći divljak i privatnik ali naprotiv, uzima one duge trojke tek kad nema drugih rešenja, voljan je da podeli loptu, dobro vidi teren, hrabar je, ne boji se velikih trenutaka i uloge lidera, ima jako telo i ne beži od kontakta. Ipak, presitan je i prilično nebitan u napadanju obruča osim kad ne pretrči direktnog čuvara a help odbrana protivnika kasni. Čim je centar protivnika u reketu tu nema šta da traži i izgleda vrlo nemoćno pa često i komično u takvim situacijama. Drugo, kao što je ranije apostrofirano, ima vrlo kratke ruke i veliku glavu, npr za razliku od Campazza koji jeste nizak ali ima dobar raspon ruku i dosta je žilav. Brz je i agilan Yago ali je zaista jako fizički limitiran i to ne može da se promeni. Sve u svemu, jedan bombica igrač za sitne novce i dosta interesantno pojačanje ali ova konstrukcija bekovske linije kao kod nas mu nikako ne odgovara jer nit može da igra sa Šabazom, nit sa Teom, nit sa Nedovićem u istim petorkama osim naravno ako ne želimo da se defanzivno samoubijemo ili baš za neke specijale i ultra kratke intervale.

 

 svaka cast za opis, bas si me nasmejao 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Yaganjac je igrac kojeg nikad ne bi doveli da nije Duska, uvek bi se pre islo na neku sigurnu EL varijantu - veterana, ili bi nam menageri uvalili nekog novog kengura.

Slicno vazi i za Gidraitisa i Tobija koji na prvi pogled ne izgledaju spektakularno a mnogo znaju, i mnogo su dobre i pismene kosarke igrali u karijeri.

Ne cupaju obruce, ne reze na izjavama ali kefalo je tu.

 

Mnogo prija kada na klupi imas nekoga ko nece ili ne mora da se zlopati i da od netalentovanih fizikalaca pravi tim gde se ne zna ko koga krpi.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...