Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, zemljoradnik said:

Da ste Čova šta bi uradili?

Skuplje sezonske ( nivo 400 za 20,000) pa koliko se proda, ili jeftinije ( tipa 12,000 za nivo 400) i da se proda u startu 10,000 komada.

 

Realno je da sezonske za nivo 400, odnosno najjeftinije budu negde, po meni, oko 150 evra. I sramno je ako ne prodamo jedno 8-9 hiljada. Jer ja ne znam šta treba da se desi ,više od ovoga sada, razmaženim navijačima da se podrži KK maksimalno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milko Miller said:

Kod Kaminskog su povrede najveći problem. Zdrav nema dileme da bi bio odlično pojačanje. 

 

Jedva smo se riješili Martina, sad da opet da dovodimo izraubovanog izlomljenog centra. Imamo Kuzmu za tu poziciju.

Link to comment
Share on other sites

Just now, StiviKivi said:

Realno je da sezonske za nivo 400, odnosno najjeftinije budu negde, po meni, oko 150 evra. I sramno je ako ne prodamo jedno 8-9 hiljada. Jer ja ne znam šta treba da se desi ,više od ovoga sada, razmaženim navijačima da se podrži KK maksimalno. 

 

Ne bih navijace nazvao razmazenim. To jest mi svakako jesmo razmazeni navijaci jer od kluba zahtevamo nesto kao da smo kosarkaski velikan. Ovde je problem nezainteresovanost za kosarku. Mi smo imali taj uzlet adrenalina kada smo srusili Duletov Partizan, i trajalo 3-4 sezone, posle doslo do zasicenja. Sada ce ozbiljan problem biti jer je i FK vrlo ozbiljnu ekipu napravio i bice solidan takmac u ligi sampiona. Pa jos ako se poklope utakmice...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nijedna situacija nije uporediva sa Raduljicom jer takav kriminal ipak do sada nije viđen. Čak je sns Kešelj svojevremeno bio u konkurenciji za tim, skidao se u opremu i figurirao kao aktivan igrač iako je bilo jasno da tu nisu čista posla, dok je Raduljica 90% vremena u KKCZ proveo u civilu. Nije uporedivo ni sa Kuzmićem, ja mislim da je situacija sa njim takva da povremeno na treninzima izgleda kao živ igrač i ipak je centar dosta retkog profila u teoriji koji je odličan za po koji match up pa je naše rukovodstvo u fazonu "neka ga", iako je takođe evidentno da on više nije funkcionalan za više od 10 minuta po utakmici. Ne znam kakva je on kombinacija i čija jer mi, za razliku od Smradulje, ne deluje kao neki lik koji tu može bilo koga nešto da ucenjuje niti da je kvaran tip.

 

Što se tiče Higginsa, ja bih ga preskočio. Bio je svojevremeno vrh igrač ali taj voz je otišao. Muku muči sa povredama, pitanje je kakav motiv ima, šut mu se dosta okamenio, izgubio je fizičke prednosti koje je imao. Nama na toj poziciji treba timski igrač i neko ko će se dosta baviti manje glamuroznim segmentima igra.

 

Što se tiče PF, ko god da dođe, nadam se da ćemo dovesti pravu četvorku a ne neke opcije koje su bolje na drugim pozicijama. Ovo je jako neozbiljno ako smo imali samo plan A i B (dve najskuplje četvorke u EL) i sad nemamo pojma šta je plan C. Nisam gadljiv na kvalitet ali malo mi je i drago što smo ispušili za tako skupe igrače, bilo bi još degutantnije nego što je sada. Nažalost, ovo je pozicija gde su i alternative tom projektovanom starteru najtanje ili uopšte i nisu krilni centri.

 

Takođe, ne bih ja ni imao ništa protiv ekstra kvaliteta skoncentrisanog na 12 igrača uklopljenih u funkcionalnu celinu, gde se znaju uloge i okviri za svakog, ovako ćemo opet imati roster nalik fudbalskoj ekipi i to je stvarno sprdnja. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Šta mislite ko ispada iz 12 i zašto? 

Mislim na borbu DeDa vs Mitar. 

 

Šabaz, Santos, Teodosić
Pojačenje , Nedović
Gedraitis, Hanga
Pojačanje , Simonović, DeDa
Toby, Bolomboj, Mitrović

 

moje mišljenje je da će davidovac imati malih 10-15mins ali redovnih.

od simonovića ne očekujem da bude u sastavu svaku tekmu ove sezone, pogotovo u euroleague.

mitrović je sada situacioni igrač, nekada igra, nekada jok. isto važi i za lazića, koji nije na ovom spisku, ukoliko zaista tražimo beka.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Šta mislite ko ispada iz 12 i zašto? 

Mislim na borbu DeDa vs Mitar. 

 

Šabaz, Santos, Teodosić
Pojačenje , Nedović
Gedraitis, Hanga
Pojačanje , Simonović, DeDa
Toby, Bolomboj, Mitrović

Rotiraće ...

povrede, bilo bi dobro kad bi imali podatak koliko smo utakmica odigrali u kompletnom sastavu u sezoni.

Neki prosek u EL je oko 40 igrača u svakom kolu tokom sezone ... koliko sam uspeo da ispratim u protekloj sezoni.

Tih povreda od 2-3 nedelje je najviše, zbog čega su i potrebni rosteri od 15-16 igrača.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nijedna situacija nije uporediva sa Raduljicom jer takav kriminal ipak do sada nije viđen. Čak je sns Kešelj svojevremeno bio u konkurenciji za tim, skidao se u opremu i figurirao kao aktivan igrač iako je bilo jasno da tu nisu čista posla, dok je Raduljica 90% vremena u KKCZ proveo u civilu. Nije uporedivo ni sa Kuzmićem, ja mislim da je situacija sa njim takva da povremeno na treninzima izgleda kao živ igrač i ipak je centar dosta retkog profila u teoriji koji je odličan za po koji match up pa je naše rukovodstvo u fazonu "neka ga", iako je takođe evidentno da on više nije funkcionalan za više od 10 minuta po utakmici. Ne znam kakva je on kombinacija i čija jer mi, za razliku od Smradulje, ne deluje kao neki lik koji tu može bilo koga nešto da ucenjuje niti da je kvaran tip.

 

Što se tiče Higginsa, ja bih ga preskočio. Bio je svojevremeno vrh igrač ali taj voz je otišao. Muku muči sa povredama, pitanje je kakav motiv ima, šut mu se dosta okamenio, izgubio je fizičke prednosti koje je imao. Nama na toj poziciji treba timski igrač i neko ko će se dosta baviti manje glamuroznim segmentima igra.

 

Što se tiče PF, ko god da dođe, nadam se da ćemo dovesti pravu četvorku a ne neke opcije koje su bolje na drugim pozicijama. Ovo je jako neozbiljno ako smo imali samo plan A i B (dve najskuplje četvorke u EL) i sad nemamo pojma šta je plan C. Nisam gadljiv na kvalitet ali malo mi je i drago što smo ispušili za tako skupe igrače, bilo bi još degutantnije nego što je sada. Nažalost, ovo je pozicija gde su i alternative tom projektovanom starteru najtanje ili uopšte i nisu krilni centri.

 

Takođe, ne bih ja ni imao ništa protiv ekstra kvaliteta skoncentrisanog na 12 igrača uklopljenih u funkcionalnu celinu, gde se znaju uloge i okviri za svakog, ovako ćemo opet imati roster nalik fudbalskoj ekipi i to je stvarno sprdnja. 

Ima li neki snimak sa jucuba, tvitera, instagrama, tik toka..... za ostalih 10% koje je, predpostavljam, proveo u opremi i na terenu?

:smiley33:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nijedna situacija nije uporediva sa Raduljicom jer takav kriminal ipak do sada nije viđen. Čak je sns Kešelj svojevremeno bio u konkurenciji za tim, skidao se u opremu i figurirao kao aktivan igrač iako je bilo jasno da tu nisu čista posla, dok je Raduljica 90% vremena u KKCZ proveo u civilu. Nije uporedivo ni sa Kuzmićem, ja mislim da je situacija sa njim takva da povremeno na treninzima izgleda kao živ igrač i ipak je centar dosta retkog profila u teoriji koji je odličan za po koji match up pa je naše rukovodstvo u fazonu "neka ga", iako je takođe evidentno da on više nije funkcionalan za više od 10 minuta po utakmici. Ne znam kakva je on kombinacija i čija jer mi, za razliku od Smradulje, ne deluje kao neki lik koji tu može bilo koga nešto da ucenjuje niti da je kvaran tip.

 

Što se tiče Higginsa, ja bih ga preskočio. Bio je svojevremeno vrh igrač ali taj voz je otišao. Muku muči sa povredama, pitanje je kakav motiv ima, šut mu se dosta okamenio, izgubio je fizičke prednosti koje je imao. Nama na toj poziciji treba timski igrač i neko ko će se dosta baviti manje glamuroznim segmentima igra.

 

Što se tiče PF, ko god da dođe, nadam se da ćemo dovesti pravu četvorku a ne neke opcije koje su bolje na drugim pozicijama. Ovo je jako neozbiljno ako smo imali samo plan A i B (dve najskuplje četvorke u EL) i sad nemamo pojma šta je plan C. Nisam gadljiv na kvalitet ali malo mi je i drago što smo ispušili za tako skupe igrače, bilo bi još degutantnije nego što je sada. Nažalost, ovo je pozicija gde su i alternative tom projektovanom starteru najtanje ili uopšte i nisu krilni centri.

 

Takođe, ne bih ja ni imao ništa protiv ekstra kvaliteta skoncentrisanog na 12 igrača uklopljenih u funkcionalnu celinu, gde se znaju uloge i okviri za svakog, ovako ćemo opet imati roster nalik fudbalskoj ekipi i to je stvarno sprdnja. 

Kad smo kod PF. Da li je Derick Wiliams negde završio?Kako vam se čini on kao opcija na 4.?

Lično, nisam njime oduševljen jer nigde nije imao velikih uspeha, iako je lično imao solidnu statistiku. Ali u opštoj oskudici dobrih PF možda bi mogao da bude na skeneru?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

Ima li neki snimak sa jucuba, tvitera, instagrama, tik toka..... za ostalih 10% koje je, predpostavljam, proveo u opremi i na terenu?

:smiley33:

 

U tih 10% sam mu uračunao i treninge. Nadam se da barem na njih dolazi, mada ne bih se začudio ni da ne trenira sa ekipom.

Link to comment
Share on other sites

Mi da uđemo u sezonu sa ovim sastavom, a nećemo, imali bismo dobre šanse za top8. Ta četvorka i bek nam dodatno dižu kvalitet. 

 

Vjerujem da je dosta opcija u igri, možda je neko baš blizu ali insajderi još nisu došli do informacija. 

 

Higgins je imao solidnu sezonu u Barsi ali nisam za taj rizik zbog povreda. O kvalitetu je suvišno pričati. Lundberg je isto solidna opcija. Od četvorki mi se jedino Micky sviđa ali kod njega je često motiv upitan. Možda je najbolje preko bare tražiti. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Meni je Mickey top topova - ali za peticu, a tu već imamo 6 igrača na poziciji. Jeste on dosta igrao i na PF ali mislim da tu gubi svoje prednosti i da se nije najbolje snašao na toj poziciji.

 

Što se tiče Derricka Williamsa, i on je u padu atletike a i veoma lako upada u neke depresivne momente ali možda se vredi kockati, mislim da je još dosta košarke ostalo u njemu a ovde ne bi morao da bude baš glavni igrač. Ok su mi i on i Hommes kao opcije.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sector said:

 

 

Higgins je imao solidnu sezonu u Barsi ali nisam za taj rizik zbog povreda. O kvalitetu je suvišno pričati. Lundberg je isto solidna opcija. Od četvorki mi se jedino Micky sviđa ali kod njega je često motiv upitan. Možda je najbolje preko bare tražiti. 

Meni bi bio ok rizik sa njim da nam vec 3 od 4 igraca na bekovskim pozicijama nisu podlozni povredama.

Ovako em rizikujemo sa tim em je i pitanje koliko moze i zeli da isporuci.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, dzakala said:

Pa sad pare nisu problem s obzirom da ce Barsa da ga placa da igra za druge klubove 

Zasto bi ga Barsa placala, a on igrao za drugi klub? Koliko se ja razumem u te price, Barsa gleda da ustedi, tako da placa jedan deo ugovora, a do punog iznosa neko drugi. Mi smo imali neke od tih ugovora ranije. Mislim da je Mekel jedan od njih. 

 

17 hours ago, Stanko1997 said:

Takođe, pripremni turniri na Sardiniji, Minhenu i Kipru.

Nista ne priznajem bez turnira na Kritu 🙂 

 

15 hours ago, Sector said:

Ajde što je neupotrebljivi penzioner koji ne bi mogao u Igokei da igra više, nego što imamo 3 igrača na njegovoj poziciji. Za šta ga plaćamo, kad neće minut dobiti? 

Prijatelju, zaboravio si Raduljicu. Slazem se da je ovo zaista neverovatno. 

14 hours ago, Brat od Korneta said:

U rosteru ce biti jos Lazarevic, Davidovac, Lazic i Kuzmic.

Po meni ce pre Mitrovic napolje, a Deda in. Mislim da smo komentarisali pre neki dan. Slazem se da ce Mitar mozda protiv odgovarajucih centara da igra EL, ali ipak mislim da je Deda blizi 12. Doduse, on se pali krajem sezone, tako da mozda bude na hladjenju dok ne proradi... 

14 hours ago, Čočo said:

Brate, nije normalno. Imaćeš nikad jačih 12. Šta će ti bre 5 nepotrebnih, produženih i plaćenih igrača na tribinama? Prešao bih preko 2,3. Prešao bih i preko toga da već imaju ugovor ali PRODUŽITI UGOVOR SA NJIMA je nešto što ima samo u sportskom društvu Crvena Zvezda. 

Ja imam problem sa visinom ugovora. Ako dobijaju neku (sada) sicu, to je kao OK, jer mogu da pikaju KRK i KLS, mada sam blize nekom verovanju da su ili neke ucene / obecanja, ili pranje para / reket. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StiviKivi said:

Realno je da sezonske za nivo 400, odnosno najjeftinije budu negde, po meni, oko 150 evra. I sramno je ako ne prodamo jedno 8-9 hiljada. Jer ja ne znam šta treba da se desi ,više od ovoga sada, razmaženim navijačima da se podrži KK maksimalno. 

Da ispadnemo iz EL na par sezona i da ne igramo u fudbalu LS. 

Ne znam sta mozemo ocekivati za sezonske, ja razmisljam da je uzmem najvise zbog toga sto se nece igrati u onoj znojari, vec u Areni gde moze i sa klincima da se dodje i nadje parking.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Nele said:

Meni bi bio ok rizik sa njim da nam vec 3 od 4 igraca na bekovskim pozicijama nisu podlozni povredama.

Ovako em rizikujemo sa tim em je i pitanje koliko moze i zeli da isporuci.

Slusajuci space sinoc i uzimajuci u obzir koji su nam sve igraci dosli, stice se utisak da se Dusko pitao za dovodjenje istih ili je bar u vecini slucajeva konsultovan. Posle jucerasnje skupstine i  jutrosnjih previranja Higgins mi vristi kao Covicev tip 'pojacanja' i igrac na mestu krave muzare. Bilo bi dobro da je to jedna od onih gazdinih cuvenih fraza- pokazuj kupus vadi meso i da ce doci neko treci, bar se nadam. 

Edited by DijametralnoSuprotan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...