Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

10 minutes ago, Шутер из блока said:

Ne bih voleo ni Davidovca da vratimo, za bilo koju ulogu, dosta mi je više i preko glave, jer je to samo presipanje iz šupljeg u prazno i menjanje "glava za glavu" nekog od ovih domaćih šljakera (Dobrića), a i dosta je više sa tom "domaćom osnovnom" i vraćanjem bivših igrača/povratnicima, patkometrije i palanačkog mentaliteta Čovića.

 

Ne razumem ovo. Koliko stranaca treba da imamo? 12? Ja bih voleo da potpisemo svakog igraca koji vredi. A Deda vredi. I Dobric vredi, samo je neko procenio da on moze biti nosilac, umesto da bude pomocno osoblje. A to je veliki zajeb.

 

Mitrovic je trebao biti drugi centar. A bio je prvi zbog povrede Martina i generalno njegove slabe igre. Inace Mitar do januara igrao monstruozno dobro. A onda pregoreo, jer nema kvalitet za tu ulogu i minutazu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Profesor said:

Ne razumem ovo. Koliko stranaca treba da imamo? 12?

 

Onoliko koliko je neophodno da se sastavi tim sa jasnom vizijom i košarkaškim identitetom. Znači pođe se od toga kakvu košarku mi uopšte želimo da igramo, pa onda koji trener može da uspostavi takav sistem i na kraju se u skladu sa tom vizijom dovode igrači odgovarajućih karakteristika, profila, ali i karakternih osobina. Pa ako je za to potrebno 12 stranaca, onda da, treba da imamo upravo toliko.

 

50 minutes ago, Profesor said:

A Deda vredi. I Dobric vredi, samo je neko procenio da on moze biti nosilac, umesto da bude pomocno osoblje. A to je veliki zajeb.

 

Popularni DeDa ne vredi skoro ničemu u EL ekipi, jer je težak mediokritet od košarkaša sa prejadnim fizikalijama, skromnim defanzivnim kapacitetom i bez ikakvog specijalnog napadačkog kvaliteta.

 

Dobrić ne može da bude pomoćno osoblje u Zvezdi kada ima ovakvu ponudu Virtusa na stolu, na stranu što je i on igrač sa ozbiljnim manama i ofanzivno i defanzivno, al' je makar pošten, vredan i karakteran.

 

1 hour ago, Profesor said:

Mitrovic je trebao biti drugi centar. A bio je prvi zbog povrede Martina i generalno njegove slabe igre. Inace Mitar do januara igrao monstruozno dobro. A onda pregoreo, jer nema kvalitet za tu ulogu i minutazu.

 

Mitrović igra centra otprilike samo zato što nema više ni naznake šuta, pa ne može da igra ništa drugo. Za centra mu fali visina, raspon ruku, snaga/čvrstina/fizikalnost, atleticizam, prisustvo u odbrani, zaštita obruča, zagrađivanje, finiširanje uz kontakt itd.

 

Sutra Zvezdin trener kaže treba mi visoki i fizikalni centar da brani pik u dropu, štiti obruč i rve se sa 215+ cm grdosijama - to Mitrović nije. Ako kaže treba mi i niži i pokretljivi atleta koji u napadu hvata lobove, a u odbrani preuzima spoljne - Mitrović nije ni to. Ako kaže treba mi i jedna streč petica da možemo da igramo i five out napad - Mitrović nije ni to. Po čemu onda takav igrač treba da bude prvi, drugi ili treći centar, on onda ne treba da bude u Zvezdi uopšte, makar ako će Zvezda da bude takmičarska ekipa, a ne sigurna kuća za domaće igrače.

 

Kada se roster bude sastavljao u skladu sa onim što sam naveo u prvom pasusu, a ne po nacionalnom ključu, onda se može očekivati i taj famozni iskorak i to ne nužno sa džakovima para i EL zvezdama (mada je tako svakako neuporedivo lakše). Dok je nama svaki domaći mediokritet dobar, jer šta fali, može da bude bekap, samo da ubodemo startera, a da pritom nemamo nikakvu ideju kakvu košarku zapravo želimo da igramo i kakvi su nam igrači za tako nešto neophodni, dotle ćemo manje-više tapkati u mestu i biti jedan suštinski neozbiljan klub sa amaterskim pristupom košarci.

 

  • Like 23
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Profesor said:

 

Ne razumem ovo. Koliko stranaca treba da imamo? 12? Ja bih voleo da potpisemo svakog igraca koji vredi. A Deda vredi. I Dobric vredi, samo je neko procenio da on moze biti nosilac, umesto da bude pomocno osoblje. A to je veliki zajeb.

 

Mitrovic je trebao biti drugi centar. A bio je prvi zbog povrede Martina i generalno njegove slabe igre. Inace Mitar do januara igrao monstruozno dobro. A onda pregoreo, jer nema kvalitet za tu ulogu i minutazu.

To je totalno nebitno, znači opet ćemo se voditi onom totalno nebuloznom "domaća osnova" i/ili "kupujmo domaće"?!
Napisao sam već u postu iznad, ali evo ponoviću ti, a i Guru ti je već odgovorio detaljno i jasno, onoliko koliko treba za košarkašku viziju i filozofiju Duška Ivanovića?, znači ako treba ceo roster stranci da budu, ceo roster stranci će biti. Čak i više od prvih 12 igrača sve stranci, više od prvih 12 sve stranci i tačka.


A odgovorio ti je i za Davidovca i Mitrovića, apsolutno se slažem sa svim napisanim za iste.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Davidovac, Teodosić, Marjanović, Bjelica, Dubljević, Polonara NISU igrači za Crvenu zvezdu, pre svega zbog kvaliteta i ozbiljnosti (odnosno mana, nekvaliteta i neozbiljnosti), ni za kakvu ulogu u EL, i to je činjenica.
Eventualno dovođenje, ne daj Bože, nekog od ovih navedenih, a još gore više njih, bi bila totalna propast i samo prepisanje iz šupljeg u prazno za EL, kao i apsolutno svake sezone svih ovih maltene 10 sezona prethodnih kontinuiranog samo pukog obitavanja u EL, i to je tako.

Link to comment
Share on other sites

Meni se vise svidja koncept sa hard work i domacom baazom, pa kao Dejo 2017 kad je igrao vrh basket sa tadasnjim timom ili kad je Vujosevic otisao na final 4 sa klincem Veselim i Vranjesom dva stranca plus Maric. 

To su prave price i realnije kad se radi o ovim prostorima, ovo sto se radi unazad dve sezone sa ovoliko para nije normalno niti prirodno za ovu zemlju. 

Zasto je to tako i kako se doslo do ovoga, ne znam , ne zanima me. 

Imamo situaciju da neko ne placa porez vec 5 sezona, da se nakupili 8 mil necega duga, da se bajkeru daju 300k javno, u inat svim gradjanima Srbije, tal samo tako i jos sedi pored klupe citave sezone, da nas podseca na sve to, umesto da ode na tribine i da ga ne pustuju ispred TV kamera, oni samo cackaju narod i iritiraju. 

 

Sto se tice pojacanja, nema sta tu da se prica, najnanjaniviji tim ikada tj u Covicevoj eri, gomila mekusaca bez pobednickog mentaliteta, sem Dobrica i Kampazza , mozda i Lazica i Mitrovica, ali oni imaju ulogu srafova sistema. 

Premalo DeDa-lovikih i Kalina-lovikih pojedinaca. 

 

Para, mozda i bude vise nego ikada, ali sa ovakvom upravo sportskim sektorom, sve i da ti se nacrta neki novi Kalina ispred vrata, oni ce da mu zalupe ista, ispred nosa, jednostavno nestrucnost na sve strane, tako da sama cinjenica da ce mozda i imati love, ne znaci ama bas nista, dovoljno je videti da su spickali 600k na Bentila i 700k na Martina, 400k na Holanda i jos neke , da ne idemo u sve to opet iznova. 

Neverovatno, zaista. 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Profesor said:

Ukupan budzet 12-13M je dovoljan za aktivnu borbu za top 8 ili neki buduci plej in. 

Jeste, samo se ovde borba za ulazak u top 8 I eventualni neulazak dozivljava kao epski fejl (I to sa nesto manjim budzetom) gde se traze ostavke od predsednika kluba do tetkice, I poziva na linc 'domace osnove' i 'stranih placenika'.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Guru said:

nemamo nikakvu ideju kakvu košarku zapravo želimo da igramo 

Imali smo mi sasvim jasnu ideju kakvu kosarku hocemo da igramo barem polovinu vremena dok nam je Radonjic bio trener, ali nam je najveci uspeh bila 'metla' od CSKA u cetvrtfinalu. Morao bi mal(k)o I budzet da isprati 'ideju', a ne da se posle takve situacije razbuca ceo tim ne bi li se pokrili enormni (za to vreme) dugovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vildoza, Dobric, Pefi i Petrusev nisu vise igraci Crvene zvezde. Uskoro se moze ocekivati isto i za Kampaca i Mitrovica, koji idu u Real, odnosno Albu. S obzirom na to da Dusko nije bio preterano zadovoljan Bentilom i Martinom, mislim da je jasno da je i njihova sudbina izvesna, kao i Holanda i Raduljice, pa i Kuza. Sa Lazicem ce se jos razgovarati, prvo je bilo da nece ostati, pa da hoce, sad je mislim blize da ipak ode.

 

Elem, trenutni roster nam je: Topic, Nedovic, Lazarevic, Ilic. 

Edited by Markoss
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Markoss said:

Vildoza, Dobric, Pefi i Petrusev nisu vise igraci Crvene zvezde. Uskoro se moze ocekivati isto i za Kampaca i Mitrovica, koji idu u Real, odnosno Albu. S obzirom na to da Dusko nije bio preterano zadovoljan Bentilom i Martinom, mislim da je jasno da je i njihova sudbina izvesna, kao i Holanda i Raduljice, pa i Kuza. Sa Lazicem ce se jos razgovarati, prvo je bilo da nece ostati, pa da hoce, sad je mislim blize da ipak ode.

 

Elem, trenutni roster nam je: Topic, Nedovic, Lazarevic, Ilic. 

Ja se iskreno nadam da će nas napustiti i Nedović, Lazarević i Ilić jer su nam apsolutno nepotrebni doslovno svi do jednog -

prvi preskup a za te pare ni boizu ne isporučuje koliko treba i mora, injury-prone, fizički sve gori i gori kako sezone prolaze, nekonstantan do bola, a onda i još pritom nedisciplinovan i netimski igrač (a odatle sledi da je zbog toga jako bezobrazan i sebičan), rekreativo igrač, nema mentalitet kakav MORA da ima apsolutno svi koji rade u Crvenoj zvezdi - šamoionski, pobednički i fajterski, alibi igrač do bola, jajari u odbrani itd. itd. Pritom nije u dobrom odnosima/ne gotivi ga blago rečeno trener, tako da se iskreno nadam da će i on otići, olakšalo bi nam dosta, i finansijski (ugovor ceo nek mu isplaćuje kum lično iz njegovog džepa) i igrački, a i verujem njemu isto.

 

drugi - rukometaš i mediokritet običan bez ikakvog napadačkog potencijala i talenta, a ni u odbrani (koja se navodi kao njegova jača i jedina "dobra" stvar u igri) nije i ne može da bude kvaliteta za EL nivo košarke, niti je napad imalo unapredio za svo ovo vreme (posle njegove teške povrede koja ga je omela, a niti je pre toga ikad bio i imao neki napadački potencijal i talenat, čak šta više, već baš suprotno) niti će u budućnosti, mehanika šuta i izbačaj presmešni za jednog profesionalnog košarkaša uopšte a kamoli "igrača" koji je član u Crvenoj zvezdi i u EL

 

treći - isto što i važi za Lazarevića, kod njega je još gora situacija što mu je dat ovoliki ugovor (dužinski), ali ne zanima me to je problem i krivica Čovića pa nek on raskida isti i nek ga lično iz svog džepa on otplaćuje ceo njegov ugovor, na pozajmicu nema smisla da se šalje jer je lik klasičan ABA/KLS (i to rotacioni u ABA, a i u KLS je upitno) nivo "igrač" i neće apsolutno ni malo napredovati (kad već nije do sad) niti ima kapaciteta za tako nešto i neki ozbiljniji napredak (pogotovu u napadačkom delu igre).

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Markoss said:

Vildoza, Dobric, Pefi i Petrusev nisu vise igraci Crvene zvezde. Uskoro se moze ocekivati isto i za Kampaca i Mitrovica, koji idu u Real, odnosno Albu. S obzirom na to da Dusko nije bio preterano zadovoljan Bentilom i Martinom, mislim da je jasno da je i njihova sudbina izvesna, kao i Holanda i Raduljice, pa i Kuza. Sa Lazicem ce se jos razgovarati, prvo je bilo da nece ostati, pa da hoce, sad je mislim blize da ipak ode.

 

Elem, trenutni roster nam je: Topic, Nedovic, Lazarevic, Ilic. 

Jedino mi zao Facua. 

Vrijeme je za Dobrica i Luku da idu.

Ostali daleko im lijepa kuca.

 

Dzoni tapkam u mjestu Ivanovic?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, djura.net said:

To je na bas, bas, bas dugackom stapu. Dakle tu su Nedovic, Lazarevic I Ilic.

'Nedu' mrzi trener, Lazarevica kosarkaski 'obrazovana' publika, dakle - tu je Ilic.

E kukala nam majka ako nam on bude i dalje nosio naš dres. Za nikoga mi neće biti žao iz ovog rostera da sad iz ovih stopa ode  osim Facua i Dobrica koji iako je limitiran igrač, herc i onu stvar je jedini izvadio jučer uz već spomenutog Campazza. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo mi je žao Kampaca i što će on otići, i apsolutno nikog drugog, jer on prosto ovo nije zaslužio ni malo s obzirom na to kako je i koliko igrao, davao sebe, ulagao trud, kidao se, izgarao apsolutno svaki put do poslednjeg atoma snage, bacao se po parketu koliko puta, i ovo sve na apsolutno svakoj utakmici, stalo mu je bilo maksimalno da pobedi apsolutno svaku utakmicu i uzme i ABA ligu, a pre toga i uđe u top 8 (koliko god utakmica je igrao), itd. Skoro svi u klubu treba i mora da se debelo zapitaju i da stave prst na čelo da se jedan Argentinac ovako i ovoliko kida i da mu je ovako i ovoliko stalo na apsolutno svakoj utakmici a skoro svim ostalim u klubu ni blizu, već baš nedopustivo i bruka i sramotno aposlutno doslovno za skoro sve ostale u klubu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...