Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

47 minutes ago, goldberg said:

 

Zasto?

 

Zato sto je neko napisao nesto slicno na internetu, a navijacima ovde odgovara to da cuju pa poverovali u to?

 

On ako predje u KKP ili KKCZ precice jer mu je Vodja dao najvise novca u odnosu na evroligasku konkurenciju. Hajde da se vise ne lazemo sa pricama kako Mirotic jedva ceka da zaigra u "najboljem derbiju u svetu i sire".

 

То је било на 5-6 различитих места, па сам помислио да има неке истине.


Наравно, никад се нисам ни заносио играњем из љубави, таман посла. Паре су пресудне пре свега.

49 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

To je bilo pre 12 godina. 

 

Imas objavu Smajlagica na fejsbuku (i dalje) pre 10 godina da mu se tim u nekoj igrici zvao Crvena Zvezda.

 

Imao si objavu Avramovica pre 6 godina kako ne voli Partizan i sliku sa Zvezda-Valensija.

 

Imao si objavu Lesora pre 5 godina koji se oprastao od kluba sa recima: Volim te Zvezdo.

 

Imao si objavu Pantera kad se oprostao od nas pre 3 godine sa recima: uvek cete biti u mom srcu.

 

Imas i dalje na netu klip Trifunovica od pre 5 godina kad kaze: "od malena sam navijao za Zvezdu i isao na utakmice."

 

Dakle macku o rep sve to, isto tako i sa Miroticevom izjavom od pre 12 godina.

 

U poslednje 2 godine:

 

Mirotic je kacio ig story sa sinom u majici Zvezde-sampioni, gde je napisao moj samipion. Imas to da nadjes na netu.

 

Imas njegovu izjavu gde kaze ljubav prema navijacima Zvezde raste iz godinu u godinu.

 

Imas snimak da kad je primio u pioniru trofej "Zvezdas godine" je izjavio: "to mi je najveci trofej u karijeri."

 

Mirotic je nekada navijao za Partizan, sada je apsolutno neutralan, iako bi mi mogli da kazemo da je Zvezdas jer je kacio sina u Zvezdinoj majici-iskazivao ljubav prema Zvezdinim navijacima-izjavio za trofej "Zvezdas godine" da mu je najveci u karijeri, sto je sve dosta svezije nego pre 12 godina, ali jednostavno nije ni Zvezdas ni Partizanovac. Ne znam dokle ce vise ta prica o toj njegovoj izjavi.

 

Све јасно, с тим што су те објаве странаца протоколарне и иду после играња у било ком клубу. Мирота мислим да је и даље макар симпатизер Партизана, не мења се то баш тако лако, а саживео се са нама јер му нисмо замерали ту изјаву, нити (случајно) цепање заставе већ је увек био лепо дочекан као неко ко много помаже људима и све то. Ја бих, наравно, волео да заигра за нас, такав капиталац се не пропушта и за њега се мора направити места ако се има како и чиме, али нисам убеђен да би, под истим условима, пре одабрао нас, штавише. Надам се да ће ме демантовати.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, estrellaroja said:

Ostanak Kampaca ne uslovljava eventualni (ne)dolazak Nejpira

 

Imajuci u vidu rasplet situacije sa Mirotićem, sve više razmišljamo u smeru Anthony Gill-a. On je jedan igrača koje pikiramo. 
 

I da, prati se razvoj situacije sa Kalinom. Ukoliko dobijemo pozitivan mig, spremni smo i da platimo buyout da bi izašao iz ugovora sa Barsom

Pozicija centra? Ko nam je tu pik?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Све јасно, с тим што су те објаве странаца протоколарне и иду после играња у било ком клубу

 

Avramovic, Trifunovic i Smajlagic nisu stranci.

 

8 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Мирота мислим да је и даље макар симпатизер Партизана, не мења се то баш тако лако

 

Kod igraca se ocigledno menja. Videti pod Avramovic, Trifunovic i Smajlagic.

 

To nisu cak ni simpatizeri bili jer simaptizeri ne bi igrali u rivalskim klubovima. Kao sto ni Mirotic da je simpatizer Partizana ne bi izjavio da mu je trofej "Zvezdas godine" najvazniji trofej u karijeri.

 

Bilo kakve izjave za nekog ko je mladji od 20 godina, ne treba uzimati zdravo za gotovo jer se u 99% situacija radi o emotivno nezrelim osobama.

 

Zvezdasi su Dobric, Guduric, Stimac, Pefi, Topic, Pero Antic. Nekog sam vrlo moguce zaboravio, to je na prvu od svezijih igraca. To su ljudi koji su gomilu puta kacili objave vezano za Zvezdu kada nisu igrali u istoj, dolazili na utakmice kad nisu igrali u istoj, odlazili i na fudbal. Jasna je razlika u odnosu na druge.

 

Zatim imas da kazemo red simpatizera Zvezde, koji nisu bas Zvezdasi kao ovi iznad da prate Zvezdu u toj meri kad ne igraju u istoj niti verujem da ce dolaziti na utakmice Zvezde kad zavrse karijeru ali recimo da simpatisu Zvezdu u odnosu na Partizan i nikad ne bi presli tamo: Kalinic, Mitrovic, Dzenkins, Cirbes, Simonovic, Lazic, Davidovac, Teodosic, Nedovic (on mu dodje nesto izmedju mozda jer je Zvezdino dete kao kosarkas al nisam nikad primetio neko Zvezdastvo kod njega kad je bio van Zvezde kao recimo kod Gudurica), Jovic (mu isto dodje nesto izmedju)...

 

Kao sto su Partizanovci Zoc, Dulo, Bogdanovic, Velickovic, Zagorac, Sasa Pavlovic, Uros Lukovic...

 

I simpatizeri Partizana mu dodju Andjusic, Lovernj, Dallo... Mozda i Lucic i Jaramaz i Vanja Marinkovic. Mada nisam siguran.

 

Sve ostalo doslovno nije vredno pomena na tu temu i svi ostali su profesionalci, osim ako sam nekog mozda zaboravio, pricamo o periodu u poslednjih 10 godina recimk. Narocito nisu vredne pomena izjave nekog kad je bio klinac, a ljudi se hvataju za njih kao da su ih juce izjavili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gle, opet Sabaz. Prvo na pamet ona stara navijacka pesma:

Meni tata kupio
kozu s plavim očima
krive noge ima
i mrda ušima.
Ako vam se ne sviđa
ova pesma naša
mi ćemo je pevati
OPET, OPET, OPET, OPET, OPET
meni tata kupio
kozu s plavim očima
krive noge ima
i mrda ušima.
Ako vam se ne sviđa
ova pesma naša
mi ćemo je pevati
OPET, OPET, OPET, OPET, OPET

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Шутер из блока said:

Ako Mirotić, ne daj Bože, ode kod komšija to je to, bukvalno kraj, bez ikakvog preterivanja i/ili ironije, i to bi značilo samo sledeće - gasi mešalicu i motaj kablove bukvalno, u pravu je @Howie Roseman u potpunosti.

 

On je garant, još uz Pantera i Ledeja i nesumnjivo nekog ozbiljnog i kvalitetnog pleja startera i centra startera (znači ta osovina 1-5 koja je pa vrlo verovatno i najbitnija u današnjoj i modernoj košarci, a i pogotovu za Željkov sistem i košarkašku filozofiju jer istu bazira itekako najviše na p&r-u i iso pozicionim napadima i napadačkim setovima) za najmanje osvajanje domaćih trofeja i top 8 EL, a vrlo verovatno i F4.

 

Ako Mirotic ode u Partizan, ili Partizan dovede Kleja Tomsona u paketu sa Stefom Karijem, to na tvoj i moj zivot nece imati nikakav drugi uticaj osim nametnutog osecaja nekog srama ili uvredjenosti jer su oni koji nam diktiraju zivote ponovo odlucili da nas jebu u mozak. A sutradan ce opet izaci sunce pa onda mesec i sve tako u nedogled.

 

I ti tu nista ne mozes, prema tome gledaj da utices pozitivno na nesto sto mozes da uradis i promenis i opusti se malo. 

 

Evo izvoli, zahvali mi se kasnije.

 

1689174003673?e=1689832800&v=beta&t=DS5F

Edited by John Terry
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Мирота мислим да је и даље макар симпатизер Партизана

 

Naravno, svi navijaju za Partizan, tamo se igra iz ljubavi, ostalo je samo posao... evo recimo Punter...a ne ne... recimo Madar...ne cekaj... ne mogu se setim ali uglavnom sigurno je tako. Miroticu nudimo mi 3.5 miliona a Partizan mu nudi 750k plus 75k sto ustedeli od Madara, mozak mu kaze da uzme pare ali srce kaze da je sve jasno...crno belo... vidis kako je covek pokazao da mu novac nista ne znaci, oprostio Barsi silne novce.

  • Like 2
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Cuj kraj je ako Mirotic ode kod komsija. Jebote kao da nam se gasi klub. Pojedini navijaci su izgleda zamislili kako mi moramo svake sezone svaki trofej da osvojimo...zar to nije obesmisljavanje sporta? Sta da kazu onda Baskonija i Valensija kad igraju istu ligu sa Realom i Barsom? 2018. smo ostali bez Evrolige, pa jel nam bilo ista? Nije. Naravno da uvek treba teziti najvisim ciljevima, ali ce cesto na tom putu da ti stoji jaci protivnik. Ako je jaci neka te pobedi i to je to.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja znam iz prve ruke da je Goran Dragić cigan, i to sam pričao i pre par godina, i pre par meseci, pre ovih najava oko prelaska.. To naravno ne mora da znači da neće otići u Partizan.
Generalno to nije nikakav argument.

Bio i Sale Djordjevic, pa ispade "netalentovan" i odustalo se od angazovanja. :classic_biggrin:
Kića, Željko, Sale, Dejan Tomašević.. Glupo je nabrajati. Ima i suprotnih primera naravno.
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je navijačko opredeljenje bilo odlučujuće u tačno nula transfera u profesionalnom sportu.

Gledaju se pare, uslovi ugovora (na koliko godina), kakav je grad (sviđa li se ženi, kakve se škole za djecu...), nivo takmičenja, profesionalni izazovi, status u timu, trener sa kojim treba da se radi itd.

Tako da kad se lik pojavi poslije potpisa i kaže da je morao da pređe kad je vidio kako se navija na utakmicama i naslika se sa šalom, tačno mi bude muka. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, quentin said:

Ja mislim da je navijačko opredeljenje bilo odlučujuće u tačno nula transfera u profesionalnom sportu.

Gledaju se pare, uslovi ugovora (na koliko godina), kakav je grad (sviđa li se ženi, kakve se škole za djecu...), nivo takmičenja, profesionalni izazovi, status u timu, trener sa kojim treba da se radi itd.

Tako da kad se lik pojavi poslije potpisa i kaže da je morao da pređe kad je vidio kako se navija na utakmicama i naslika se sa šalom, tačno mi bude muka. 

 

Nije nužno nula transfera ali svakako je veoma redak slučaj. Recimo, moralo bi malte ne svi uslovi da budu isti da bi ti na kraju rekao "ej, ja ću ipak ovamo, ovaj klub više volim!".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najjači su mi ovi navijači što misle da imaju tapiju na igrača jer se sa 5 godina slikao u dresu njihove legende. Ili je sa 14 godina napisao status na FB. Pa se iščudjavaju kako i zašto je potpisao za rivala i što su mu bitne pare... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

Najjači su mi ovi navijači što misle da imaju tapiju na igrača jer se sa 5 godina slikao u dresu njihove legende. Ili je sa 14 godina napisao status na FB. Pa se iščudjavaju kako i zašto je potpisao za rivala i što su mu bitne pare... 

 

knicksi imaju prava na luku u nba a onda zvezda, kad se bude vratio u evropu.

 

te sezone se zvezda seli na bled, sigurno ima tamo neki manastir, ako nema, napravice mirota i vucevic.

DG4xSIMU0AAGGZX.jpg

 

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Howie Roseman said:

Realno nemamo šta da tražimo ni iduće sezone ako Mirotić ode kod komšija, koga to možemo dovesti da im pariramo?

 

7 hours ago, Шутер из блока said:

Ako Mirotić, ne daj Bože, ode kod komšija to je to, bukvalno kraj, bez ikakvog preterivanja i/ili ironije, i to bi značilo samo sledeće - gasi mešalicu i motaj kablove bukvalno, u pravu je @Howie Roseman u potpunosti.

 

On je garant, još uz Pantera i Ledeja i nesumnjivo nekog ozbiljnog i kvalitetnog pleja startera i centra startera (znači ta osovina 1-5 koja je pa vrlo verovatno i najbitnija u današnjoj i modernoj košarci, a i pogotovu za Željkov sistem i košarkašku filozofiju jer istu bazira itekako najviše na p&r-u i iso pozicionim napadima i napadačkim setovima) za najmanje osvajanje domaćih trofeja i top 8 EL, a vrlo verovatno i F4.

 

Strah u vama izmice kontroli. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

knicksi imaju prava na luku u nba a onda zvezda, kad se bude vratio u evropu.

 

te sezone se zvezda seli na bled, sigurno ima tamo neki manastir, ako nema, napravice mirota i vucevic.

DG4xSIMU0AAGGZX.jpg

 

 

Normalno, da ne bude posle, NBA champ, MVP, FMVP... a dje mu ABA liga u dresu voljenog kluba?!

 

P.S. Što su podvrnuli ove trenerke/šortseve ovako? :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...