Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, Stefi88 said:

1. _______ Teodosić
2. Nedović, Hanga
3. _______, Lazić?, Lazarević?
4. _______, Davidovac
5. _______, Simonović, Mitrović

 

Ocekujem jos jedno 4-5 igraca sigurno.

 

Da ni jednu ovu crticu ne popuni kobra i da ode bar jedan od ova dva? 

 

Eto moja skromna želja do kraja prelaznog roka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Врло добар посао је поптис Ханге, човек је доказани евролигашки квалитет и победнички играч, са великим искуством. Врхунски дефанзивац који игра у оба смера, може да игра и плејмејкера што је неретко и радио, нарочито у Барселони. Видим га као апгрејд у односу на Марковића који је код Душка имао ту "point forward" улогу и као комплементарног играча Теодосићу, где би испуњавао улогу коју су поред њега имали Марковић и Хекет ових година у Виртусу. 

 

Очекујем да уз Хангу, позицију 3 покрије неки бољи шутер. У најбољем случају Гедраитис, а ако се доведе још један одговарајући бек, могао би да остане и Добрић.

 

Мислим да нема шансе да Лазаревић остане поред Ханге, јер верујем да Лазић неће ићи из Звезде док не заврши каријеру и то је океј. Давидовац ће вероватно играти као четворка на крају, поготово ако оде Петрушев. 

 

На плеју би интересантна опција могао да буде Смит из Албе, уколико постоји могућност откупа. Мислим да може додатно да напредује на Ел нивоу, добар играч у оба правца. Наравно није нека екстра класа, али није баш неки избор...

Sve se slazem, jedino se ne bih tek tako odricao Lazarevica nego bih ga ostavio za trecu opciju na 4. Umeo je on uspesno da zakljuca neke od najboljih krilnih centara u EL. Dakle, Petrusev ili nova cetvorka, Davidovac i Lazarevic. Svakako ne verujem da cemo u sezonu uci sa 12 igraca, cenim bar 14 i Lazarevic kao jeftina opcija koja moze da odigra odbranu na vise pozicija svakako ima mesta. Pogotovo ako lagani Petrusev ostane, uz Dedu koji ume da bude njanjav jednostavno moramo da imamo opciju na 4 koja igra u kost.

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Guru said:

Zaista ne vidim prostor za još dva beka spolja, nema mi baš nikakvog smisla.

 

Ako Hanga bude igrao na 2 i dovedemo krilo kao sto prizeljkujes, a i ja, mi imamo Tea-Nedu-Hangu. Topic ce izgleda na pozajmicu fale i u tom slucaju nam jos dva beka. Plej starter i neka treca opcija na pleju. Idealan bi bio Jovic 3. plej da jos vise izbalansira defanzivu tu al vidim da je produzio ugovor sa Saragosom, mada kapiram da ne bi bio problem ako hocemo da ga dovedemo.

 

Ako Faku ne ostane da Henri bi bio odlicna zamena ako postoji ta opcija. Sve i da dodje neki Pengos, to napadacki gledano sveukupno poeni i asistencije ne bi nedostajale, defanziva bi utanjila na bekovskim osim Hange ali ukoliko dovedemo fizikalno krilo i budemo dobri defanzivno od 3 do 5 i narocito dobrog skoka, ne vidim preveliki problem ni da malo utanjimo sa defanzivom na bekovskim. Videti pod Efes, Real ili Fener ove sezone u sve 3 ekipe nisu imali vise od jednog dobrog beka defanzivca ali su bili fizikalni od 3 do 5 i dobre defanzive.

Jednostavno uvek bi u petorci bio ili Hanga ili Lazic/Lazarevic da cuvaju protivnicke najbolje bekove pod tim uslovom da nemamo Fakua/Henrija no nekog Pengosa a tu pod obavezno skok na 4 i 5 i defanzivno dobra petica.

 

Nadam se da se ne planira Dzoni kao 5. bek odnosno 3. plej tu mozemo dovesti nekog Dos Santosa koji se spominjao za nesto veci novac od Dzonija. (ukoliko ne ostane Faku + da startni plej bude Henri da nemamo bas dva beka ispod 180cm). Ima nekoliko dobrih opcija za 5. beka koji su zasigurno bolji od Dzonija za slican novac. Dal defanzivac forte ili napadac forte, nije ni vazno, jer Dzoniju oba nisu forte u El i tu se apgrejd u odnosu na Dzonija svakako moze naci.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi roster za sezonu 2023/24....kakvi bre Teodosici, Hange, Raduljice, Kuzmici. Hocemo i Miličića da vaskrsnemo na teren.

 

Nemojte me zajebavati za ove pare da ne može da se iskopa kršten igrač u naponu snage 26-27 godina, koji nije etabliran još uvek ali ima sve preduslove da bude. Ovo su veterani, ljudi u žestokom padu snage, motiva...

 

Ne mogu da načudim šta gledam...

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bosMan_jr said:

Sve se slazem, ali ne i za dva beka.

 

malo je to spoljnih igraca za sezonu

 

Henry Teo Nedovic na 2 pozicije

 

Ja računam Hangu kao Teodosićevog parnjaka u second unitu, a tog Henrikolikog kao Nedovićevog u startnoj petorci... Startno krilo Pjeroliki, rezervno Lazić. 

 

16 minutes ago, Princeton said:

Kampaco, Vildoza, Nedovic, Ivanovic, Pefi.

Trenutno samo Teo i Nedovic - Meni ovdje fale jos dva igraca.

 

Pefi je veći deo vremena proveo na trojci kada nas je Ivanović preuzeo, a Džoni je ispao iz standardne rotacije kada smo se kompletirali. Osnovna rotacija je bila:

 

PG: Campazzo, Vildoza (PG/SG)

SG: Nedović, Dobrić (SG/SF)

SF: Lazić, Marković

PF: Petrušev, Bentil, Lazarević (PF/SF)

C : Mitrović, Martin

 

+ Kuzmić, Ilić i Ivanović

 

Sada bi bila ovakva kako je @Stefi88 iznad napisao, ne bih tu imao šta da dodam.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

Ja računam Hangu kao Teodosićevog parnjaka u second unitu, a tog Henrikolikog kao Nedovićevog u startnoj petorci... Startno krilo Pjeroliki, rezervno Lazić. 

 

 

Pefi je veći deo vremena proveo na trojci kada nas je Ivanović preuzeo, a Džoni je ispao iz standardne rotacije kada smo se kompletirali. Osnovna rotacija je bila:

 

PG: Campazzo, Vildoza (PG/SG)

SG: Nedović, Dobrić (SG/SF)

SF: Lazić, Marković

PF: Petrušev, Bentil, Lazarević (PF/SF)

C : Mitrović, Martin

 

+ Kuzmić, Ilić i Ivanović

 

Sada bi bila ovakva kako je @Stefi88 iznad napisao, ne bih tu imao šta da dodam.

 

 

 

Razumem sta kazes, ali da bi sa ovim rosterom uspesno izgurao sezonu bukvalno ti treba zdravlje Partizana iz ove sezone, tj. da ti se bukvalno nijedan nosilac ne povredi cele godine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Stefi88 said:

1. _______ Teodosić
2. Nedović, Hanga
3. _______, Lazić?, Lazarević?
4. _______, Davidovac
5. _______, Simonović, Mitrović

 

Ocekujem jos jedno 4-5 igraca sigurno.

 

Hangu premesti na tri

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Razumem sta kazes, ali da bi sa ovim rosterom uspesno izgurao sezonu bukvalno ti treba zdravlje Partizana iz ove sezone, tj. da ti se bukvalno nijedan nosilac ne povredi cele godine.

 

Jbg, o tome je trebalo razmišljati kada smo skupljali veterančine i injury prone igrače, svakako sam izraziti protivnik sastavljanja rostera po principu "duga je sezona, šta ako se neko povredi"... Mislim da je praktičnije reagovati u toku sezone ako za tim bude bilo potrebe, nego držati celu sezonu lika koji će da bude van glavne rotacije. Eventualno neko low cost rešenje sa strogo specijalizovanom ulogom, kao što npr. Lountzis u Oliju uđe da pritisne po celom terenu i prenese loptu preko pola, ili neki movement shooter kao npr. Melih koji povremeno uđe da izbombarduje iz off ball akcija.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Guru said:

 

Ja računam Hangu kao Teodosićevog parnjaka u second unitu, a tog Henrikolikog kao Nedovićevog u startnoj petorci... Startno krilo Pjeroliki, rezervno Lazić. 

 

 

Pefi je veći deo vremena proveo na trojci kada nas je Ivanović preuzeo, a Džoni je ispao iz standardne rotacije kada smo se kompletirali. Osnovna rotacija je bila:

 

PG: Campazzo, Vildoza (PG/SG)

SG: Nedović, Dobrić (SG/SF)

SF: Lazić, Marković

PF: Petrušev, Bentil, Lazarević (PF/SF)

C : Mitrović, Martin

 

+ Kuzmić, Ilić i Ivanović

 

Sada bi bila ovakva kako je @Stefi88 iznad napisao, ne bih tu imao šta da dodam.

 

 

 

 

Jedino zaboravljas da je Ivanovic imao veliku minutazu prošle sezone skoro do samog kraja. Jeste posle ispao ali vise zbog losih igara. Tako da bez dileme moramo imati 5 igraca na 1 i 2. 

2 minutes ago, Guru said:

 

Jbg, o tome je trebalo razmišljati kada smo skupljali veterančine i injury prone igrače, svakako sam izraziti protivnik sastavljanja rostera po principu "duga je sezona, šta ako se neko povredi"... Mislim da je praktičnije reagovati u toku sezone ako za tim bude bilo potrebe, nego držati celu sezonu lika koji će da bude van glavne rotacije. Eventualno neko low cost rešenje sa strogo specijalizovanom ulogom, kao što npr. Lountzis u Oliju uđe da pritisne po celom terenu i prenese loptu preko pola, ili neki movement shooter kao npr. Melih koji povremeno uđe da izbombarduje iz off ball akcija.

 

 

Sa ovim se slazem.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Guru said:

 

Jbg, o tome je trebalo razmišljati kada smo skupljali veterančine i injury prone igrače, svakako sam izraziti protivnik sastavljanja rostera po principu "duga je sezona, šta ako se neko povredi"... Mislim da je praktičnije reagovati u toku sezone ako za tim bude bilo potrebe, nego držati celu sezonu lika koji će da bude van glavne rotacije. Eventualno neko low cost rešenje sa strogo specijalizovanom ulogom, kao što npr. Lountzis u Oliju uđe da pritisne po celom terenu i prenese loptu preko pola, ili neki movement shooter kao npr. Melih koji povremeno uđe da izbombarduje iz off ball akcija.

 

I ja sam kritikovao idiotizam sa 5 centara (na papiru) od prosle godine i 16 igraca ukupno, naravno da je to glupost, pogotovo sto od tih 16 jedno 12 nisu EL igraci i kvantitet ne moze zameniti kvalitet, ali prosto mislim da nijedna ekipa u Evropi ne ide u sezonu sa 4 igraca na 1/2 (jos od kojih je jedan Hanga koji je zapravo krilo, ali ok imace tu specificnu ulogu)

 

fali tu jedan klasican suter npr

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Guru said:

Sada bi bila ovakva kako je @Stefi88 iznad napisao, ne bih tu imao šta da dodam.

On je stavio na poziciji tri Lazića i Lazarevića za koje čisto sumnjam da i ako ostanu će biti obojica istovremeno u 12 kad su svi zdravi, tako da mislim da fale tri spolja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

I ja sam kritikovao idiotizam sa 5 centara (na papiru) od prosle godine i 16 igraca ukupno, naravno da je to glupost, pogotovo sto od tih 16 jedno 12 nisu EL igraci i kvantitet ne moze zameniti kvalitet, ali prosto mislim da nijedna ekipa u Evropi ne ide u sezonu sa 4 igraca na 1/2 (jos od kojih je jedan Hanga koji je zapravo krilo, ali ok imace tu specificnu ulogu)

 

fali tu jedan klasican suter npr

 

Klasičan šuter ili još jedan plej - svakako treća opcija na svojoj poziciji, samim tim mi nema logike očekivati tu neko etablirano ime, nego neku zakrpu. U našem slučaju verovatno domaću, mada bi imali daleko širi izbor kada bi bili spremni da dovedemo stranca za tu ulogu, pošto ih ima ultra jeftinih i zanimljivih... Al' njih zapravo treba skautirati pošto ne igraju Evroligu, tako da ništa.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Klasičan šuter ili još jedan plej - svakako treća opcija na svojoj poziciji, samim tim mi nema logike očekivati tu neko etablirano ime, nego neku zakrpu. U našem slučaju verovatno domaću, mada bi imali daleko širi izbor kada bi bili spremni da dovedemo stranca za tu ulogu, pošto ih ima ultra jeftinih i zanimljivih... Al' njih zapravo treba skautirati pošto ne igraju Evroligu, tako da ništa.

 

Kameron Taylor - Girona

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam, Hanga se nije mimoišao samo sa Duškom u Baskoniji, već i sa Fakuom u Realu. Taman sam pomislio eto Duškovog čoveka od poverenja i karte za Fakuov ostanak, kad ono mućak, ne poznaje ni jednog ni drugog.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Lazicu naklon do zemlje, ali mislim da je I njemu jasno da je trenutak da uzme Simonovicevu ulogu u sezoni pred penzionisanje. Jos uvek neophodan za svlacionicu, moze da zapusi neke rupe na terenu, ali zbog stila I nacina igre gde se apsolutno nije stedeo nikada, mislim da mu je korisnije 'povlacenje', prvo kroz smanjenu ulogu u timu a onda I neku funkciju u klubu. Najtrofejniji kapiten kkcz ikada, zapravo I ne moze da napusti klub, svakako ce biti tu zauvek.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...