Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, Kankkunen said:

Aj dok si u kancelariji :classic_smile:

Damyean Dotson, igrao za turski Gaziantep, deluje mi kao ozbiljan igrač ... 

gledao sam samo jednu utakmicu, al bio baš dobar na obe strane.

 

ja sam polagao velike nade u dotsona, kada je igrao par sezona za knickse. 

ako si gledao knickse prošle sezone, mislio sam da će biti neki igrač kao quentin grimes, dobar defanzivac (ne toliko kao grimes) sa pouzdanim šutom iz otvorenih pozicija i malo bolji od njega u kreiranju za sebe, 1na1

 

nisam ga od tada gledao, pa ne znam šta je postao ali ako igra u turskoj u onako klubu, verovatno bi vredelo probati. 

sviđala mi se ideja šta bi mogao postati, to se ovde može videti u tekmi protiv miami heata iz 2018e

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

@bosMan_jr, sry, nisam čitao ovaj had od teme od početka, samo sišao na poslednju stranu.

grant = jerian grant, bivša legenda knicksa? 

on je tip igrača kao henry ali mislim da je daleko rudimentarniji što se tiče košarkaškog skilla a i defanziva mu nije tog nivoa, bar onomad kada sam ga gledao, pre 5-6 godina. ne može on da bude prvi plej evroligaša, pa samim tim konstrukcija sa teom nije izvodljiva.

Cenis ga ipak na osnovu NBA protivnika i malo dalje proslosti.

 

Ofanzivno je trenutno sigurno na nivou Henrija, sto i nije tako ludilo od nivoa ali je pristojno. 
Defanzivno mozda je Henri za nijansu ispred, ali dinenzije i volja i glava dozvoljavaju Grantu da tu bude korektan

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uini said:

 

nevezano za hollinsa konkretno, primećujem da vrlo pojednostavljuješ i banalizuješ xy igrača, gde su ti ocene uvek u plusu ili minusu, super ili očajno.

tip igrača kakav je hollins nije bukvalno skuplja verzija lazića, jer, gledali smo svi oba igrača u najboljim njihovim izdanjima, pa nam je svima jasno koje su očigledne razlike u tim tipovima defanzivaca; ne samo u defanzivi, već i u onome što mogu u napadu.

 

bez uvrede, presmešno mi je da trošim redove da to opisujem pošto svi znamo.

a ljudi pominju hollinsa kao referencu, da bi bilo jasno kakav tip igrača je potreban da podrži nemanju kao startera na SG. i to je sasvim okej kao logika, imho.

Što se ovog drugog dela tiče, tu se već konačno slažem, ja sam to i sam napisao još otkad ovde na temi KKCZ - da bi najidealniji i najkompatibilniji scenarijo na poziciji 2 bio neko umesto Nedovića (Dorsi/Lojd/Vildosa/Laprovitola itd.) i Kjurikoliki igrač (ali od odlaska Nedovića nema ništa nažalost a to nam je ogroman teg oko vrata, i zbog sklapanja ozbiljne i kvalitetne koncepcije na poziciji 2, i uopšteno sklapanja kvalitetne i ozbiljne EL ekipe), i to ima logike, mada i to ne mora da znači jer nemaju sve ekipe u EL takvu konepciju na poziciji 2, jer sve zavisi od košarkaške filozofije i igre/košarke koju forsira i igra trener i njegov stručni štab, ali s obzirom da Ivanovićevi (skoro svi/u potpunosti) napadački setovi i gro napada čine akcije od lopte (off-ball) i kretanje bez lopte (dijamant/floppy) onda nam treba takva koncepcija.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da klub ako traži kapitalca u bekovskoj liniji pokuša da to bude Dorsi. Teško da vidim bolju opciju, a koliko toliko realnu u evroligi.

Zdrav razum govori da ako planiramo stvarno arenu, trebalo bi da bude tim bar na nivou ovog, ali sa bitnom razlikom da kapitalci dođu na vreme kako bi prodali više sezonskih.

Edited by Teo
Link to comment
Share on other sites

Šta se sve piše na ovoj temi, ludilo.

 

Većini ekipa je najveći defanzivni liability na SG, jer se sa te pozicije obično traži produkcija poena, a svaki iole krupan SG koji može da bude i defanzivno kompetentan a da nije rukometaš u napadu završi u nba. Tako da Nedović nije problem ako se napravi ostatak bekovske linije kako treba a tu neki slabotelesni plej teško da paše osim u ovoj varijanti koju je uini predložio, Teo i neki defanzivac, a Nedović i neki igrač poput Henrya. Zašto se često pominje Henry? Pa zato što pored toga što je odličan defanzivno, robustan, jak i agresivan on je pravi plejmejker za razliku od Jeriana Granta koji je cepanica i ne zna da igra pikenrol. 

 

Dalje, Nebo ostaje u Makabiju i za nas bi igrač tog tipa bio vlažni san. Poythress ne ostaje u Makabiju, ne bih imao ništa protiv kombinacije Dubljević - Poythress na centru. Plus Luka ili ostatak Kuzmića kao treći. 

 

Davidovac je mediokritet iako ga svi volimo. Na 4 bih voleo Petruševa i Polonaru koji nije neki ubica ali je mnogo bolji igrač i od Dede i od Bentila.

 

Na 3 Kalinator i niko drugi. On bi svojom pojavom u koncept mogao da uklopi i slabije defanzivce na bekovima. 

 

Nedoviću kao konkurencija zaista paše neki Hollinsoliki, meni je zanimljiv Obasohan, Outara i tako ti tipovi, ako može neki još duži još bolje. 

 

Ključna je pozicija startnog pleja. Ako dolazi Teo onda taj mora biti skroz drugačiji tip a ne Pangos i slični tipovi. U stvari najbolje Pangos plus neki fizikalan back up + Topić.

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

Inače, nama je i Holins ponuđen i ozbiljno smo ga razmatrali još zimus kad je bio prelazni rok između EL timova, i sad pre nekog vremena nam je ponovo ponuđen i ozbiljno ga razmatramo za sledeću (ili više, ne bi me uopšte začudilo, čak bi se i začudio da potpiše samo na jednu sezonu, ne daj Bože naravno ni na jednu sezonu, a kamoli na više), znači 2 puta do sada već, nažalost.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, uini said:

jebeš granta, dajte kankunenu platu i da dovede dotsona lično iz turske

vidim da je dečko odigrao samo jednu sezonu u turskoj, tj evropi, sve vreme je bio u usa

 

tako se pravi razlika na el nivou za male pare

Kad je Knicks bal (ball) daj uini i onog brata, podseti me imena, igrao 1-2 sa klupe pre par sezona, x mu je trajno zaglavljen, ima cak i poluduhovit nadimak na temu svog stila igre, saigraci nisu briga na koju se on obazire, ali moze da poentira na sve nacine

 

Prestrogi ste prema Grantu, imao je lepih 15p i 6as u vrlo takmicarskoj ekipi ove godine

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Bobi Marjanovic nece iz Amerike nigde i tamo ce okaciti kosarkaske patike o klin. Nemojte ni da sanjate o njemu. On zivi americki san. Ne bi me cudilo da tamo ostane i da zivi...

 

I Bjelica i Davidovac bi bilo pretpavanje bivsih igraca KKCZ. Ne vidim da bi nam koristila oba. Bjelica gotovo da nije ni igrao ove sezone, 5 pojavljivanja u EL i cini mi se jedno samo u Turkoj ligi. Suvise je to rizicno. I da je zdrav koliko je ostalo energije u njemu? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bosMan_jr said:

Kad je Knicks bal (ball) daj uini i onog brata, podseti me imena, igrao 1-2 sa klupe pre par sezona, x mu je trajno zaglavljen, ima cak i poluduhovit nadimak na temu svog stila igre, saigraci nisu briga na koju se on obazire, ali moze da poentira na sve nacine

 

allonzo trier? ma on je dalabu, pitanje je dal' još igra košarku ili hustlueje po igralištima u nyc

dotson, svaka ćast @Kankkunen, 3k evra za gospodina mesečno, je školovan i ozbiljan igrač. 

 

ako se nije zapustio, to su iskopine koje prave razliku u smislu ulaganje - potencijalni impact u el.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, necke said:

Bjelica isto godiste kao i Pefi, a s obzirom da ga dosta muce povrede nije za neocekivati da i on mozda zavrsi karijeru. 

 

Bjelica jeste završio sa košarkom ali zašto bi išao u penziju ako bi ga Čović dobro platio da gleda zvezdine utakmice sa tribina... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chaos Is Me said:

Šta se sve piše na ovoj temi, ludilo.

 

Većini ekipa je najveći defanzivni liability na SG, jer se sa te pozicije obično traži produkcija poena, a svaki iole krupan SG koji može da bude i defanzivno kompetentan a da nije rukometaš u napadu završi u nba. Tako da Nedović nije problem ako se napravi ostatak bekovske linije kako treba a tu neki slabotelesni plej teško da paše osim u ovoj varijanti koju je uini predložio, Teo i neki defanzivac, a Nedović i neki igrač poput Henrya. Zašto se često pominje Henry? Pa zato što pored toga što je odličan defanzivno, robustan, jak i agresivan on je pravi plejmejker za razliku od Jeriana Granta koji je cepanica i ne zna da igra pikenrol. 

 

Dalje, Nebo ostaje u Makabiju i za nas bi igrač tog tipa bio vlažni san. Poythress ne ostaje u Makabiju, ne bih imao ništa protiv kombinacije Dubljević - Poythress na centru. Plus Luka ili ostatak Kuzmića kao treći. 

 

Davidovac je mediokritet iako ga svi volimo. Na 4 bih voleo Petruševa i Polonaru koji nije neki ubica ali je mnogo bolji igrač i od Dede i od Bentila.

 

Na 3 Kalinator i niko drugi. On bi svojom pojavom u koncept mogao da uklopi i slabije defanzivce na bekovima. 

 

Nedoviću kao konkurencija zaista paše neki Hollinsoliki, meni je zanimljiv Obasohan, Outara i tako ti tipovi, ako može neki još duži još bolje. 

 

Ključna je pozicija startnog pleja. Ako dolazi Teo onda taj mora biti skroz drugačiji tip a ne Pangos i slični tipovi. U stvari najbolje Pangos plus neki fizikalan back up + Topić.

 

Slazem se sa dobrim delom upisa, deo oko pleja je ovde kljucan.

Mnogo je lakse naci bekap pleja koji ce biti defanzivno i fizicki sposoban, po cenu da je operisan od suta, nego li prvu violinu koja ce imati sve to, plus poene u rukama, plus organizacija igre, a to je uslov kako ekipa ne bi patila od Teove(Nemanjine) odbrane.

Takvih igraca je u Evropi malo i dovodjenje Tea bi nas u tom smislu ogranicilo da ili jurimo jednog od tih par igraca koji ispunjavaju kriterijum, ili udjemo u sezonu sa defanzivnim kraterom spolja. Ta druga varijanta podrazumeva sve pomenute opcije koje ukljucuju kombinovanje igraca kao sto su Pengos, Nejpijer, Grant, Li itd. sa Teom kao rezervom.

 

Zbog toga, iako Teov dolazak donosi sa sobom energiju pobednika, lidera, reputacije, mirne ruke itd. ne treba srljati, vec bekapa traziti onda kada budemo znali ko je prva opcija, nadam se da se i u klubu razmislja na taj nacin.

 

Ja licno ne znam kako bi se uklopio dobri stari Nejt u ovu pricu. Jasno je da ne moze da nosi ulogu primarne opcije na kecu ali mi deluje da bi bio vise nego korektan bekap, samo se postavlja pitanje mozemo li to sebi da priustimo.

Opet kazem, mnogo ce zavisti od toga hocemo li uspeti da privolimo nekoga od elite medju jedinicama da preuzme kljuceve igre.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Nego da vas pitam, u slucaju da ne dodje Kalina, koga vidite na toj poziciji, ili bolje receno sa kakvom ulogom igraca koji bi tu dosao? Neko ko bi, kao i Kalina, bio u top 3 igraca ekipe, ili neko sa sporednijom ulogom, a da na nekoj drugoj poziciji ganjamo vece ime? Da li bi pristali npr na Papapetrua?

Понитка, Гедраитис, можда чак и Бутеј мада сам нешто читао да ће у Асвел.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Sector said:

 

Bjelica jeste završio sa košarkom ali zašto bi išao u penziju ako bi ga Čović dobro platio da gleda zvezdine utakmice sa tribina... 

Upravo tako, zašto da se ne nastavi tradicija sa kombinacijama Kešelj i družina? Idealni za to su, a Čović to obožava, Teodosić, Marjanović i/ili Bjelica, a zašto da im se još i ne pridruže kao druga grupa (ali vrlo slična, pogotovu defanzivno, ali i ofanzivmo) onih koji su kao zadrugari i nesportisti - Davidovac i Dubljević?

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

Nego da vas pitam, u slucaju da ne dodje Kalina, koga vidite na toj poziciji, ili bolje receno sa kakvom ulogom igraca koji bi tu dosao? Neko ko bi, kao i Kalina, bio u top 3 igraca ekipe, ili neko sa sporednijom ulogom, a da na nekoj drugoj poziciji ganjamo vece ime? Da li bi pristali npr na Papapetrua?

Meni je Hanga bio sjajan u zavrsnici EL.

Jeste mator, jeste istrosen i verovatno ne moze vise da gazi 30min ali je sjajan igrac i bio bi prva trojka od ko zna kad u nasem dresu koja zapravo zna da vodi loptu.

U tom segmentu cak i Kalina ima problema, iako je mnogo napredovao.

U svakom slucaju mislim da ce ga pokupiti Laso, te da ce u paru sa Lucicem imati beton komponentu u odbrani.

 

Za Kalinu realno ne postoji prava zamena, ako njega ne uspemo da dovedemo, juricemo kvalitet(cenu) na 4 i 2, a na tri cemo po staroj navici morati da krpimo i rizikujemo.

Ja svakako ocekujem da Dusko ozbiljno iznenadi sa nekim imenom iz Spanije ili Francuske, bice tu "nekonvencionalnih" odabira, siguran sam.

 

Grk je dobar igrac ali vidi se da mu ne odgovara ovaj cirkus kod nas, iako tu nije dosao sa beckog dvora vec iz Oake.

Mada je energija kod komsija tokom cele sezone bila napetija, ne verujem da mu se ostaje u Srbiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...