Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 hours ago, uini said:

 

mozda ce i nama pomoci ako smanjimo ocekivanja i nemamo nicim potkrepljenu iluziju velicine i predodredjenosti na pobede, pa jednom u istoriji stignemo do f4?

..ili prodjemo plejof seriju, ili dobijemo dve tekme 😕

E pa vidis to je poenta. Ne mozes smanjiti ocekivanja. 

 

Mislim ono, moze kod nas na forumu ali mi nismo ni jedan procenat navijaca zvezde. A navijaci Zvezde zele titule uvek, stanje je takvo kakvo je. 

 

Kao sto ne mozes navijacima Barse i Reala too   objasniti.

 

Ja nisam kriv zbog toga niti zelim tako nesto ali sta je  tu je. 

 

To sto ti pricas je utopija. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Zapravo mozes, samo smanjis ulaganja, pa da vidis kako je i 3. mesto u ABA ligi lep uspeh.

 

Samo jos niko nije probao, sto ne znaci da ne bi trebalo.

Poenta je, da smanjimo budzet na nivou Krke, opet ce ljudi da se loze da osvajamo  titulu. 

 

A da npr nekoj ekipi iz sredine tabele kao sto su Sparsi ili recimo bas Basskoniji das neogranicen budzet, ljudi ce biti u fazonu, ma uspeh i je sredina tabele. Takvi mentalitetiti prate te  klubove.  A takva aura oko kluba uvek nosi odredjen pritisak.

Edited by Redstar0356
Link to comment
Share on other sites

Kad jedno par godina nema ulaganja i kad realnost bude borba za ucesce u EC, da vidis samo kako ce da se smanji to "lozenje" - oni kojima su potrebni uspesi klubova za koje navijaju ce prestati da prate KKCZ, a oni koji ostanu ce da smanje ocekivanja.

 

Pritom, ne znam ko je za vreme Radonjica ocekivao neke uspehe u EL? Da li su se ljudi nadali? Apsolutno, ali nadaju se i navijaci Baskonie da je moguce da se uguraju na F4. Samo, niko nije ocekivao da je borba za TOP8 realnost.

 

Zato je potpuno nebitno sta navijaci ocekuju, bitno je da li postoji sistem u klubu (instant, kao u KKP poslednjih sezona ili dugogodisnji kao sto ga ima pomenuta Baskonia).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odnos nas prema našem klubu i očekivanjima nema nikakve veze sa novcem koji se u određenom trenutku troši.

 

Nezahvalni smo, drčni, krvoločni. Ponašamo se kao da je ABA titula default koji ne znači ništa i podrazumeva se, ali je tragedija ako je ne uzmemo. Ponašamo se kao da je evroliga nešto van naših mogućnosti, osim kada nam trener rivala u jednoj sezoni pokaže da to nije baš tako.

 

I tako nam je prošlo 10 godina apsolutne dominacije. Ni jednom zadovoljni, nikad srećni, nikad zahvalni.

 

Zbog čega bi naš klub stalno morao da dobija milione? Po kom osnovu? Po kom osnovu se očekuje plej of evrolige? Jer smo zbrzali preskupu ekipu bez razmišljanja. 

 

I onda nam goldberg pomene da bi trebalo da malo smanjimo podivljala očekivanja nastala na konto hleba i igara, ali neeeee, nikako to ne ide. Previše je bolno. Jer ako nema uspeha u sportu, onda nema ničega, konačno skontamo da smo kompletno go kurac.

 

Poštujmo tuđe da bismo poštovali svoje. Dajmo podršku timu šta god da se desi, onda možemo da naučimo da pobeđujemo, ali tek kad naučimo da gubimo.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Redstar0356 said:

E pa vidis to je poenta. Ne mozes smanjiti ocekivanja. 

 

Mislim ono, moze kod nas na forumu ali mi nismo ni jedan procenat navijaca zvezde. A navijaci Zvezde zele titule uvek, stanje je takvo kakvo je. 

 

Kao sto ne mozes navijacima Barse i Reala too   objasniti.

 

Ja nisam kriv zbog toga niti zelim tako nesto ali sta je  tu je. 

 

To sto ti pricas je utopija. 

 

 

 

jedno je imati zarku zelju pobediti svaku utakmicu; to je takmicarski duh profesionalaca / fandom kod navijaca.

 

drugo je biti devastiran i apokalipticno raspolozen ako stvari ne idu po planu u par tekmi ili tokom sezone.

 

 to su predsednici i navijaci koji u hajpu idu da pokore sve a u depri menjaju sve i odma.

 

ima klubova i navijaca koji tako rade i onih koji tako ne rade.

 

uglavnom, imamo dobru ekipu, koja ima neke ocigledne mane i neke ocigledne prednosti. ako budemo posveceni i pametni, smanjicemo uticaj mana na minimum a povecati uticaj prednosti ( :

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Casa sa polovinom sipane vode za nekoga je casa do pola puna, za nekog do pola prazna. Ugao gledanja na stvari i nista drugo su komentari koji idu u dve krajnosti, medjutim kod ljudi koji kritikuju (kod nekih bi rekao i prelaze granicu racionalne kritike koja ima za cilj da ipak zeli dobro svom klubu, Dusku ili nekom igracu, mozda gresim ali tako ja vidim) vidim jednu krajnost a kod drugih ne vidim da ista od toga poricu ukoliko je kritika utemeljena u realnoscu, vec samo imaju nadu-veru-strpljenje za ovaj tim i prosto ne zele da kritikuju dok zvanicne utakmice nisu ni pocele sto je apsolutno legitimno, a po meni i potpuno racionalno.

 

Misljenja sam da u ovoj situaciji treba gledati casu kako je do pola puna te u nasem slucaju izvlaciti pozitivno, a pozitivnih stvari na ovim pripremnim turnirima je bilo bas dosta. Naravno sa aspekta uspeha kada pocne sezona, utakmice ce se deliti na pobede i poraze a ne na izvuci pozitivno ili negativno iz utakmice, barem kod vecine navijaca sto je meni potpuno razumljivo za jedan klub kakav je Zvezda sa svojim ambicijama kakvim ima. Tako da prica o dobijenim zavrsnicama ce se racunati od pocetka zvanicnih utakmica a ne od pripremnih meceva. Dobio nas je Olimpijakos proslog leta tipa 40 razlike pa smo ih dobili dva puta u sezoni. Kao sto ni tog leta nije bio isti tim nego onaj kasnije u smislu Vildoza je zamenio Adamsa, pojedini igraci nisu igrali, pojedini nisu igrali svoje pozicije... Tako isto sada smo bili bez dvojice najznacajnih igraca odnosno vodja 1. i 2. petorke, sa 9 igraca u rotaciji na drugom mecu, nekoliko je igralo pozicije koje nece igrati tokom sezone, da ne pricam o stepenu uigranosti ovog tima. Ono sto je igrala Zvezda u Septembru pa u Decembru u prosloj sezoni je bilo nebo i zemlja, tako isto treba ocekivati i sada, em nam fale vazni igraci da ne kazem najvazniji organizatori igre od kojih sve pocinje em nismo ni poceli da budemo uigrani jer nismo bili ni blizu kompletni ni u jednom trenutku priprema.

 

Dakle rezultat kao rezultat je potpuno iluzoran po meni u ovakvoj situaciji a i ako cemo o samom rezultatu odigrali smo 2 egal meca do samog kraja sto govori i rezultat. Sa 2 tima koja su igrala top8 prosle sezone i koji su imali minimalne promene u rosteru sto znaci da oni imaju vec izgradjen sistem igre i pritom su bili manje vise kompletni oba tima dok smo mi promenili maltene citav roster, gde nismo odigrali nijedan mec kompletni (zapravo ni jedan trening), gde smo bili bez dvojice najznacajnih igraca a na drugom mecu jos nekoliko vaznih igraca, gde nismo ni blizu nekog veceg procenta uigranosti i dometa ovog tima itd.

 

Sve ovo vidjeno i uzeto u obzir, ne samo da mi daje nadu zato sto sam po prirodi optimistican, nego mislim da je itekako utemeljena nada u realnim argumentima zasto ovaj tim moze mnogo kada bude bio kompletan i uigran, po meni minimum plej of i mislim da jedino zdravlje (iliti povrede) nosioca igre moze da nas udalji od toga, a to niko ne moze da zna u kojoj meri ce se desavati. Nedovic i Teo su odigrali 27 i 26 utakmica prosle sezone od 34 u El, ja bi takav scenario potpisao odma, samo da nemaju vecih povreda a imacemo dovoljan fond igraca da pokrpimo kada i ako nam se dese 2-3 povredjena igraca. Mi smo imali po 2 igraca prosecno povredjena i u sezoni 21/22 i 22/23 (a kamoli u 20/21 mada tu je bilo i korone) i u obe nam se desilo po cak 4 povredjena igraca u jednom trenutku, a tada niti smo bili ovako stari po godinama niti smo imali tih nekoliko igraca koji se potencijalno povredjuju kao sto imamo sada. Ne bi me iznenadilo da sada imamo i manje povreda, zvuci paradoksalno, al sve je to faktor srece. Dakle osigurali smo se sa 16 igraca u slucaju da nam se opet povrede cetvorica u isto vreme i uradili sta je do nas. Samo se nadam da to nece biti bas Sabaz i Teo u isto vreme jer to je ocigledno ogroman hendikep za nas. Uostalom za koga ne bi bilo kada bi igrao bez dvojice najznacajnih igraca. Zamislite ovaj Makabi bez Lorenca i Boldvina, Real bez Kampaca i Tavaresa, Armani bez Sildsa i Mirotica, Monako bez Dzejmsa i Vokera, Partizan bez Pantera i Ledeja itd. Slozicete se u mnogome bi umanjili sansu da pobede bilo koga.

 

Raduje me sto ovde ima jos dosta ljudi koji veruje da ovaj tim moze mnogo, a oni koji ne veruju, nadam se da ce da se brzo razuvere kako bude pocela sezona a ako ne bas u samom startu (sto nije iskljuceno jer je citav tim nov), svakako kako bude odmicala.

 

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

za mene su potpuno legitimna misljenja (zapravo cinjenice) da smo tanki na PF i u odbrani perimetra.

 

sve ostalo mi je neka projekcija licnog ukusa kosarke, u kojoj skorija buducnost u vidu sezone, uvek ima 50% sanse da potvrdi ili demantuje te licne projekcije.

 

ne postoji samo jedan nacin da se igra pobednicka kosarka, niti samo jedan nacin da ekipa postane gubitnicka.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Wingwalker said:



 

 


Kako to misliš "kao da ga igrači ne kontaju" ?
Pa šta su radili ovih par nedelja?
 

 

 

Tako meni ekipa izgleda i cijele prosle sezone, to mene brine. I ja se pitam sta uopste on radi pa je tako. Imam osjecaj da on kao trener nabije i sebi i igracima pritisak koji bi trebao ustvari da skine sa igraca, a kod njega da se to ne primjeti i ako ga ima. Kao da je prvi put u zivotu se sreo sa ovakvim ocekivanjima koja ima zvezdaska javnost i struka.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, PERICA!!! said:

 Kao da je prvi put u zivotu se sreo sa ovakvim ocekivanjima koja ima zvezdaska javnost i struka.

 

nemojte ovo vise kao "argument"

covek je vodio daleko uspesnije i ambicioznije timove od zvezde, bez obzira na to sto mi kao smatramo da su kod nas ocekivanja najveca.

 

sto se tice nabijanja pritiska, dobijali smo i gubili tesne zavrsnice prosle sezone u buljucima.

 

na kraju ali ne i najmanje vazno, ova ekipa ima nedovica, lazica, mitrovica, mozda lazarevica iz prethodne sezone, sto znaci da je vise od 2/3 ekipe novo, pa ne bih poredio

 

jedini neiskusan igrac je simonovic, ostali su kontam naucili da se nose sa pritiskom tokom karijere, igrajuci za zahtevne trenere i ambiciozne ekipe.

 

ponekad jednostavno promasis otvoren sut, izgubis zivu loptu ili primis tricu iz auta u poslednjoj sekundi.

 

ne moze trener bas na svaki sekund da utice, niti je svaka greska / uspeh posledica psihologije.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Crni said:

IQ ekvivalentan godinama😏

Naravno. Citam sta sve pisete i zanimljivo mi je kako razmisljate. Odigrali smo pripremne utakmice. U tim utakmicama, ako ih je neko igrao i zna, u zavisnosti od trenera igraci igraju na raznim pozicijama i raznim petorkama da bi trener video sta od koga moze da ocekuje, a sta ne. Utakmica ne mora da se pobedi (pozeljno je, ali ne mora). Evo par crtica, kako sam ja video par utakmica:

-nismo odigrali ni jednu utakmicu kompletni

-tri utakmice smo odigrali sa 9 igraca i sem prve utakmice smo delovali odlicno.

-lopta ide jako lepo u napadu, sto mi je iznenadjenje sa obzirom na ovaj broj novih igraca

-Za Bjelicu sam mislio da ce da izgleda losije, ali kada uhvati ritam i noge budu lakse, mislim da ce biti prevaga do kraja sezone.

-Jagu trebaju utakmice da bi napredovao i ne sumnjam da ce biti odlican.

-Igrali smo na jednu loptu sa Makabijem koji je top 8 ekipa bez Sabaza i Tea i sa Tobijem i Davidovcoem koji su imali jedan trening sa ekipom.

-igrali smo na jednu loptu sa Zalgirisom sa 9 igraca od kojih 4 na spoljnim pozicijama.

-Cini mi se da sam cuo da smo u obe utakmice imali 20+ asistencija i to bez Sabaza i Tea. Sexy.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Vlada_79 said:

Mali Jagic mi uopste ne obecava. Na prijateljskim utakmicama izgleda nemocan, mogu misliti kada se zategnu odbrane na takmicarski nivo, na sta ce to liciti.

Pa na Kipru se uvek igra na maks obrtaja, to je neformalni dogovor medju trenerima.

Njemu je to bio prvi susret sa takvim odbranama, jos ga je to zateklo na poziciji nominalno prvog pleja sto se valjda nece vise nikad desiti ove sezone. Normalno da je nesnadjen, trebace mu period adaptacije na El nivo kao i svima koji dodju iz Ek, narocito to vazi za bekove.

 

Samo polako sa njim, ovaj turnir nije bio nikakvo merilo, Yago ima celu sezonu da napreduje i nametne se kao stabilna opcija za dogodine.

 

Konacno smo poceli da dovodimo takve igrace i sad kad je vec tu, treba ga istrpeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2023 at 6:39 PM, kokodakalo said:

I ono sto je kod KKp prosle sezone bilo a to je da mozes da dodjes i pola sata po pocetku, a tvoje mesto te ceka. Nema potrebe da se sa nekim nateravas. Jako bitna stvar po meni, da se isto to obezbedi.

 Sa ovim cenama ocekujem 12000 prodatih sezonskih

23 avgusta sam ovo napisao i mislim da ovo nije iznenadjenje. Takodje, mislim da je ovo nesta sto moze postati stndard, uz par preduslova. Pre svega kupcima sezonskih karata moraju se stvoriti preduslovi za uzivanje. Za tako sta se mora izvrsiti numerizacija sedista. Neophodno je numerisati sedista kako bi svako mogao da dodje kad hoce i da ga saceka njegovo mesto. Zatim, potrebno je da drzava prepozna potencijal, mislim pre svega na reklamni i turisticki potencijal, koji ove sportske priredbe mogu da donesu drzavi. Mislim na nase i Partizanove utakmice podjednako. Vec sam pisao, a ponovicu, pre nekih 15 godina je drzava platila 5 miliona dolara CNN za nekakvu reklamu koja se izvrtela par puta i u kojoj su se reklamirali turisticki potencijali Srbije. Verujem da je efekat bio nikakav ili vrlo, vrlo mrsav. Odranije kod nas, a prosle godine i kod komsija je poveci broj stranih influensera prisustvovao utakmicama i to objavljivao na svojim kanalima. Naravno, tu ne budu samo snimci sa utakmica, vec i dolasci, kako su proveli dan po BG pre utakmice i slicno. Malo po malo, sve veci broj ljudi ce imati priliku da sve to vidi i mnogi ce i pozeleti da posete BG. Ne svi na samu utakmicu, ali to nije ni bitno. Bitno je da dodju i da se prica siri. E sad, sa nekih po 10 miliona eura po klubu plus 5-6 miliona od karata i 1-2 od sponzora klubovi mogu da imaju kompetetivne budzete sa kojima bi uz malo srece mogli da budu u trci za top8. 20 miliona ulozenih u reklamu zaista smatram da nije puno i trenutno, uz Exit, ne vidim sta je to sto bi drzava mogla turisticki vise da propagira i podrzi a da na neki kratak ili srednji rok da rezultate.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...