Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Ne znam sto se Yago potencira kao rupa u odbrani, mislim da mize da igra sasvim pristojno ako se namesti dobra timska odbrana. Ima iste fizicke mane kao Kampaco pa smo ga isticali kao odlicnog na obe strane terena. Simonovic treba da se dokaze da li moze da bude el cetvorka, ja mislim da moze. Kada uporedimo unutrasnju liniju ovog i proslosezonskog rostera sada smo dve klase iznad, a proslogodisnji je bio na korak od top 8. Svakako ce biti nekih mana, kao sto ih svaka ekipa ima.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zadnji vezni said:

Da li je neko pratio izdanja Simonovića na ovom SP i kakvi su utisci vezano za igre ovog momka?

Protiv Litve i USA sam ga gledao, što jeste solidan reprezentativni uzorak, obzirom na kvalitet protivnika.

Imao je učinak od 11p,6rb protiv Litvanaca i 9p,3rb protiv USA. Aktivan na off.skoku bez straha protiv kvalitetnijih ,jačih centara.Uglavnom igrao u paru sa Vučevićem, što implicira da bi i kod nas mogao na 4. Već od ranije poznato da ima meku ruku i da zna da zabode tricu, što je u nekoliko navrata uradio i na ovim utakmicama. Pomalo sirov i rekao bi neartikulisan/neizbrušen, ali svakako materijal za "Duškovu obradu".

Ne kažem da može biti prva opcija na 4., ali da će biti u ozbiljnoj konkurenciji ne sumnjam. Na kraju, ali ne i najmanje važno, nahvalio ga je i sam Vučević u nekom intervjuu, da ima sjajnu radnu etiku, ljudske kvalitete, čak bi rekao da je i on imao udela u njegovom dovođenju ili bar savetodavno prema Marku, obzirom da je NV član skupštine KKCZV(ako ne grešim) i da ima solidne kontakte sa KK.

Edited by DrMV
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Braćo i sestre, bliži se ponedeljak pa da ponudim ko hoće popust na sezonsku imam opciju plus 1 pa može da uzme svoju preko mene sa popustom. Nije neki popust ali znači na ovu skupoću. 😊 Ne uzimam procenat. 😄

Edited by Čočo
  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao sve utakmice Crne Gore,kao i Srbije,Slovenije i Brazila.

Skroz dobar mi djeluje Simonovic,protiv amera je 2 3 puta pravo lijepo zavrsio ledjnom tehnikom ,konstantno pravi blokove u napadu i otvara prostor saigracima.

Sut mu je vec dokazano dobar,skok mislim isto da je ok.

Odbrana solidna po onome koliko ja vidim

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja sam skroz za to da se ne dovodi 4ka. Ovo sto sam video od Simonovica je dosta dobro, a trenutno nema nekoga ko bi bio bolji od njega, a da je slobodan. Drugo bi bilo da je slobodan Sangelija. Ovako treba krenuti sa Simonovicem i Davidovcem, pa ako to ne ide, posle last kata ce biti prilicno veci izbor. 

Po meni je veci problem sto nam 4 igraca nece proci pripreme sa klubom,  a i zna se da posle ovakvog reprezetativnog turnira ti igraci padnu sa formom.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dragon said:

Ne znam sto se Yago potencira kao rupa u odbrani, mislim da mize da igra sasvim pristojno ako se namesti dobra timska odbrana. Ima iste fizicke mane kao Kampaco pa smo ga isticali kao odlicnog na obe strane terena. Simonovic treba da se dokaze da li moze da bude el cetvorka, ja mislim da moze. Kada uporedimo unutrasnju liniju ovog i proslosezonskog rostera sada smo dve klase iznad, a proslogodisnji je bio na korak od top 8. Svakako ce biti nekih mana, kao sto ih svaka ekipa ima.

Videces kad ga svaki drugi napad budu zidali.

 

To sto je Kampaco mogao u tom segmentu (jake noge i telo za svoju visinu, Dante mu bukvalno nista nije mogao), Yago moze da sanja.

 

Takodje to Kampaco je majstor za ukradene lopte, njegove brze ruke su nam mnogo toga dobrog donele.

 

Imaju istu manu, preniski su, ali sto se tice odbrane, ne mogu u istu recenicu. Tu je Kampo klasa za Yaga. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Čočo said:

Braćo i sestre, bliži se ponedeljak pa da ponudim ko hoće popust na sezonsku imam opciju plus 1 pa može da uzme svoju preko mene sa popustom. Nije neki popust ali znači na ovu skupoću. 😊 Ne uzimam procenat. 😄

Да ли си нашао неког? Мислим да треба мом другу.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Karakondzula! said:

Videces kad ga svaki drugi napad budu zidali.

 

To sto je Kampaco mogao u tom segmentu (jake noge i telo za svoju visinu, Dante mu bukvalno nista nije mogao), Yago moze da sanja.

 

Takodje to Kampaco je majstor za ukradene lopte, njegove brze ruke su nam mnogo toga dobrog donele.

 

Imaju istu manu, preniski su, ali sto se tice odbrane, ne mogu u istu recenicu. Tu je Kampo klasa za Yaga. 

Apsolutno se slazem da cemo imati problem na niskom postu protiv igraca kao Exum, ali ne samo sa Yagom, nego ni Shabazz to nece moci da brani. To je minus koju ce Dusko morati da smisli kako da popuni da najmanje boli. Ja sam mislio na timsku odbranu, ima volju da igra, ima agresiju i energiju, dobro cita napade, anticipira i iskace na liniju dodavanja. 

Link to comment
Share on other sites

Yago će ući u naša srca brže nego što je iko mislio. Neće biti tog navijača koji ga neće voleti. A moramo i nekako da iskoristimo marketing i ludilo Brazilaca za njim a sad i za našim klubom. Mnogo veća ushićenost je kod njihovih navijača u odnosu na Argentince, što se vidi i po komentarima na klupskoj instagram stranici. 😄

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dragon said:

Apsolutno se slazem da cemo imati problem na niskom postu protiv igraca kao Exum, ali ne samo sa Yagom, nego ni Shabazz to nece moci da brani. To je minus koju ce Dusko morati da smisli kako da popuni da najmanje boli. Ja sam mislio na timsku odbranu, ima volju da igra, ima agresiju i energiju, dobro cita napade, anticipira i iskace na liniju dodavanja. 

 

Srećom po vas, u EL ne postoji još jedan igrač kao Exum na toj poziciji 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Karakondzula! said:

Videces kad ga svaki drugi napad budu zidali.

 

To sto je Kampaco mogao u tom segmentu (jake noge i telo za svoju visinu, Dante mu bukvalno nista nije mogao), Yago moze da sanja.

 

Takodje to Kampaco je majstor za ukradene lopte, njegove brze ruke su nam mnogo toga dobrog donele.

 

Imaju istu manu, preniski su, ali sto se tice odbrane, ne mogu u istu recenicu. Tu je Kampo klasa za Yaga. 

 

Slazem se, na utakmici Srbija-Brazil sam prvi put video da Avramovic u zivotu zida nekog, kada ga je cuvao Jago. Onaj PJ Dozier takodje ima 2 metra a njima je projektovan za pleja. Videcemo kako ce da se resi taj problem.

 

Yago i Simonovic su ispali sa Mundobasketa, odlicni su bili obojica, vreme je za Beograd.

 

 

Edited by Fromthecorner
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...