Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Mi smo bili 4. po defanzivnom rejtingu, Armani 5. pa ni mi ni oni nismo uspli u top8.

 

U 16/17 smo igrali najbolju odbranu u Evroligi i takodje nismo usli u top8.

 

Nije prevazidjen hard difens, al nije ulaznica u top8 ukolimo nemas odlican napad, ocigledno.

 

Partizan je bio najgora odbrana i igrali su top8. Dakle top8 sa odlicnim napadom i losom odbranom moze, top8 sa odlicnom odbranom i losim napadom- ne moze.

 

Ovo je verovatno tacno. Cak i mi smo uslu u Top8 kad smo zaboli sa doselekcijom koji je doprineo napadu (K. Miler)

 

Ono sto mi imamo su traume iz proslosti pa nam je fokus prvo difenz pa sta uradimo u napadu. Razlog tome lezi jer smo iz sirote kuce. Koristili smo jedini nacin da budemo koliko toliko konkurentni, s uredno najmanjim budzetom u EL. Solidno smo to radili. To sto neko ima neke nerealne ambicije je druga stvar.

 

Kad imas pare onda je drugacija prica, evo nam primer kod komsija. Da bas bi usli u top8 sa nasim prijasnjim budzetima.

Ali, evo i kod nas kako se i mi sad gradimo, sve je to potetno jebote. 

 

 

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Laki21 said:

 

Nemam više plusića +

 

Nego, ovo je možda i blesavo reći u ovom trenutku, otkud Ntilikina uopšte u ovoj priči o pojačanjima? Ili sam zaboravio ili mi je promaklo?

 

neki vuk from tviter pisao da se interesujemo za njega i shabazza i da ne iskljucuju jedan drugog

 

i dalje mislim da neki random lik sa foruma przi ali zaista je idealan za nas roster moj veliki odrasli sin frenki.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Kalina je igrač Barce i bar za sada nema ozbiljnijih nagovještaja da će ga pustiti.

 

Ista je situacija i sa Loydom a ovde se razglaba o njemu na 20 stranica kao da je slobodan igrac.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

neki vuk from tviter pisao da se interesujemo za njega i shabazza i da ne iskljucuju jedan drugog

 

i dalje mislim da neki random lik sa foruma przi ali zaista je idealan za nas roster moj veliki odrasli sin frenki.

Kad je Mason Jones potpisao za Darušafaku, može i Frenk za nas. 😁

Edited by Stanko1997
Link to comment
Share on other sites

Ја не знам зашто се не проба сад са неким испод жита,Лоренцо,Квинси,Мадар фазон , ово досад су све проверени ЕЛ шљакери од којих оно што очекујеш врв и добијаш.Добијаш доста а не губиш пуно.

Link to comment
Share on other sites

8 pojacanja+ Nedovic Mitrovic i Lazic= 11. Ne vidim prostor za jos 2 pojacanja.  4 igraca smo doveli na pozicijama 4 i 5 tako da je to zatvoreno. Taj jedan sto bi trebao da dodje bi u teoriji trebao da pokriva poziciju 1 i bude zamena za Shabaza jer ne ocekujem Tea da izdrzi celu sezonu bez povrede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni Lojd stvarno nema neke logike. Ima vazeci jak ugovor tamo i nešto nisam primetio da ga Monako tera. A i pored toga mislim da bi nam trebao elitni defanzivac da popuni rotaciju na beku pored Sabaza, Teodosica i Nedovica. A Ntilikina ili Herison bi pravili velike probleme skoro svakom beku u Evroligi. Naravno da bi kao četvorku najviše voleo Kalinica, ali bi Toko isto bio super. Siguran sam da će ga Dusko vratiti na stari Toko-Baskonija nivo. Ako igra kao u sezoni 19/20 kod Duška, dobili bi bolje pojačanje od Mirotica. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, keli165 said:

8 pojacanja+ Nedovic Mitrovic i Lazic= 11. Ne vidim prostor za jos 2 pojacanja.  4 igraca smo doveli na pozicijama 4 i 5 tako da je to zatvoreno. Taj jedan sto bi trebao da dodje bi u teoriji trebao da pokriva poziciju 1 i bude zamena za Shabaza jer ne ocekujem Tea da izdrzi celu sezonu bez povrede.


Od svega sto si napisao ovde, pogodio si samo to koliko smo pojacanja doveli i da su Nedovic, Mitrovic i Lazic na papiru Zvezdini igraci.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Brat od Korneta said:

Mi smo bili 4. po defanzivnom rejtingu, Armani 5. pa ni mi ni oni nismo uspli u top8.

 

Efes je bio 2. po ofanzivnom rejtingu, a Baskonija 4. i ni jedni ni drugi nisu ušli u top 8.

 

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

U 16/17 smo igrali najbolju odbranu u Evroligi i takodje nismo usli u top8.

 

Igrali smo nestvarnu odbranu, ali ne i najbolju - Oly i PAO su igrali još bolju... I imali 19-11 skor, zauzeli 3. i 4. mesto.

 

A mi smo sa najgorim half court napadom u EL imali 16 pobeda i 14 poraza, što nam je i dalje najbolja sezona od uvođenja novog sistema takmičenja.

 

15 minutes ago, Brat od Korneta said:

Nije prevazidjen hard difens, al nije ulaznica u top8 ukolimo nemas odlican napad, ocigledno.

 

Uopšte ne moraš da imaš odličan napad ako igraš elitnu odbranu.

 

16 minutes ago, Brat od Korneta said:

Partizan je bio najgora odbrana i igrali su top8.

 

Partizan je defanzivno bio kriminalan na početku sezone, kako je sezona odmicala i rotacija im se koliko-toliko proširila povratkom Smailagića i Avramovića, tako im se i odbrana značajno popravila. Ako uzmemo period od pobeda protiv Efesa i Fenera pa do kraja regularne sezone, defanzivni rejting im je bio 11. u EL, što je uz istorijski napad bilo dovoljno za skor 16-5 (ako sam dobro izbrojao). Da su i tada igrali najgoru odbranu, sigurno ne bi ostvarili taj broj pobeda.

 

30 minutes ago, Brat od Korneta said:

Dakle top8 sa odlicnim napadom i losom odbranom moze, top8 sa odlicnom odbranom i losim napadom- ne moze.

 

Žalgiris je imao 15. napad prošle sezone, završili su 7. sa skorom 19-15. Armani je pretprošle sezone imao 16. napad, završili su 3. sa skorom 19-9. Bajern je u sezoni 2020/21 imao 12. napad, završili su 5. sa skorom 21-13. 

 

  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Nije vezano za temu ali... 

2019/2020 godina.

Velika projekat Kk Barselona sastavlja tim na čelu sa Nikolom Mirotićem iz Nba, sa rekordnim budžetom kluba. Titulu uzima Duško Ivanović protiv favorizovane Barse i Real Madrida, ekipa vodjena Tokom Šengelijom.

😄🧐

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mirage93 said:


Od svega sto si napisao ovde, pogodio si samo to koliko smo pojacanja doveli i da su Nedovic, Mitrovic i Lazic na papiru Zvezdini igraci.

Nisam nista gadjao tako da nemam sta da pogodim. Prvi deo posta je cinjenicno stanje drugi deo je moje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Čočo said:

Što se tiče Kalinić vs Šengelija. Naravno Kalinić.

 

Kalinić je trojka koja može da se spusti na četri, nije primarno četvorka.

Valjda ne moram da objašnjavam koliko volim Kalinu, ali nama treba čista četvorka, i to nosioc.

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Nije vezano za temu ali... 

2019/2020 godina.

Velika projekat Kk Barselona sastavlja tim na čelu sa Nikolom Mirotićem iz Nba, sa rekordnim budžetom kluba. Titulu uzima Duško Ivanović protiv favorizovane Barse i Real Madrida, ekipa vodjena Tokom Šengelijom.

😄🧐

Opasna ekipa Baskonije tada... Vildoza, Henry, Grendzer, Henry, Sengelia, Silds, Diop, Polonara, Matt Janning, Zoran Dragic

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, keli165 said:

Nisam nista gadjao tako da nemam sta da pogodim. Prvi deo posta je cinjenicno stanje drugi deo je moje misljenje.


Cinjenicno stanje je da tvoje misljenje nema blage veze sa realnoscu, pod jedan, jer i slep covek vidi da ovom rosteru fali startna cetvorka, a pod dva, jer je iz vise izvora potvrdjeno da se pregovara sa Sengelijom.

Edited by Mirage93
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Babaduka said:

 

Ume Frenki i napada

Uvek mu je više odgovarala fiba kosarka nego nba, kraća trojka za koju i ima neku perspektivu da pogađa u pristojnom procentu i generalno stil igre sa mnogo manje trčanja i pištolja na koju nikada nije mogao da se navikne 

 

Inače poređenja neka sa egzumom osim u defanzivi su smešna, mnogo je on lošiji atletski od dantea, da nema wingspan kao 747 i solidnu visinu ne bi dao koš nikada, u ovom nekom poredku bi idealno legao sa Napierom, da bude taj neki sekundarni plej uz njega npr.; a i da ga pokrpi u difens pisao je neko da i u NBA može od 1-4 da brani a u Evropi bi to trebalo katanacćo da bude 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Zvezda_Srb1991 said:

Opasna ekipa Baskonije tada... Vildoza, Henry, Grendzer, Henry, Sengelia, Silds, Diop, Polonara, Matt Janning, Zoran Dragic

Tesko se brane dva Henrija. Cc nekih 12asista po mecu 😁

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Nama najveci mir u odabira jos jednog igraca spolja donosi Hanga. 
Igrac koji nam daje potpuni balans, raznovrsnost i neko koga mozemo da koristimo na sve tri pozicije spolja. 

zapravo, mozemo da se vodimo kvalitetom, ne striktno profilom igraca. 
 

Ne bi me cudilo da u leru sacekamo eventualni rasplet oko Kaline.  

Edited by Admiral
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bobby Shurda said:

 pisao je neko da i u NBA može od 1-4 da brani a u Evropi bi to trebalo katanacćo da bude 

 

 

giphy.webp?cid=6c09b952diwl0xdsx4oavd0bb

 

..ali da, sa frenkijem i hangom na parketu, mogu komotno da se izvedu jos teo, shabazz i nedovic.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...