Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

On 7/15/2023 at 11:29 AM, fradler said:

I daj koju o Bolomboju, pre svega me zanima kakav je na sviču i kontroli def. skoka

 

Očekivao sam da je nešto bolji u sviču, al' ipak je pomalo drven i fali mu fleksibilnost u kukovima... Definitivno može da posluži i u takvoj odbrani i ima neke dobre sekvence (Micić iz nekog razloga nikako nije uspevao da ga reši, Vilbekin se isto mučio), al' je daleko od idealne opcije. Deluje mi ubedljivo najbolje kada ne iskače previsoko u odbrani pika, nego kada ga brani u nivou bloka, to ume da izgleda baš dobro. Faktor je u zaštiti obruča iako nema idealan tajming i shot blocking instinkte, ima tu tendenciju da se odrazi prerano/prekasno, al' je ozbiljan atleta pa svejedno zaplaši protivnika i promeni/oteža šut. U defanzivnom skoku je prosek, zbog toga što povremeno pokušava da izblokira i ono što ne treba se desi da je van pozicije za skok + se dešava da mu visoki centri pokupe loptu sa glave, al' ume i da odradi dobar posao na zemlji, bude fizikalan i zagradi svog igrača. Ta fizikalnost se vidi i u odbrani posta: u poslednje 3 EL sezone dozvoljavao je svega 0.632 poena po posedu i 24.1% šuta iz igre u post up situacijama. Generalno nije baš najškolovaniji i najinteligentniji defanzivac, al' radi posao i svakako je plus na ovoj strani terena, a i donosi nam ono što unutrašnjoj liniji nemamo, tako da sam relativno zadovoljan.

 

On 7/15/2023 at 11:29 AM, fradler said:

Vidim da mu u Cska nije bilo strano da pripali trojku, u Oliju svega 7 šuteva za celu sezonu (3 pogodio).

 

U CSKA za četiri sezone:

 

31.5% za tri iz 0.9 pokušaja u EL i 39.5% za tri iz 1.1 pokušaja u VTB

 

Imamo bolje visoke šutere od njega tako da nije neophodno da i on šutira za tri, al' ja bih mu možda i dozvolio da pripali koju kada ostane sam i nema boljih rešenja... Jumperi unutar linije za tri su mu pak kriminal, to nikako da ne uzima. Ono što je ipak mnogo važnije: u poslednje 3 EL sezone fenomenalnih 71.4% realizacije oko koša, često i uz kontakt, a onda i karijernih 71.2% sa bacanja što je svakako plus za ovaj profil igrača. Kao p&r roll man isto 71.4% realizacije, gde konačno dobijamo i ovu opciju:

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-10.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-11.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-12.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-13.gif

 

Spoiler

ezgif-com-video-to-gif-15.gif

 

 

Naravno, igru u napadu mu moramo maksimalno pojednostaviti i koristiti ga striktno kao finišera iz rola, katova, tranzicije i kao napast na ofanzivnom skoku, nikakva igra na postu ne dolazi u obzir, osim ako nije baš ogroman mismatch... Znači da ne mora previše da razmišlja i pokušava nešto na skill i tehniku, pošto se takve situacije uglavnom završe ružno. Al' pošto će po svemu sudeći u spoljnoj liniji biti više nego dovoljno talenta i kreacije, verujem da neće biti potrebe da Bolomboy izlazi iz opanaka i da će moći da se fokusira na ono što ume.

 

 

 

  • Like 25
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ljudi uopste nisu svesni ko je i kakav je igrac Frenk Nilikina.

Covek je za NBA uslove ODLICAN defanzivac, on u NBA ligi nema ulogu jer NBA zahteva i ofanzivu zbog glamura, tako su skrajnuti npr Tajbul koji je takodje vanserijski defanzivac, a ulogu imaju recimo Jrue Holidej i Markus Smart koji mogu i u napadu da ponude nesto.

Nilikina bi, ukoliko bi dosao u Evropu, garantujem za dve klase bio najbolji defanzivac na bekovskim pozicijama.
 

 

Edited by Mirage93
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Samo ne kontam gomilanje "mrtvih belaca" na 4 i 5 uz ovakve ofanzivce. To mi baš ne ide u glavu.

 

Ok Bolomboj, ali Tobi, Simon, pa i Deda i Baba...Kuzmica i Bagzijevog kuma da ne spominjem greh je nazivati ih profesionalnim kosarskasima.

 

Moja logika je daj mesa i fizike, kad već imamo sad mozak...ali dobro šta ja znam 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Nisam Tito, ali mogu da pokusam:

 

2.png

 

  Reveal hidden contents

Ne znam kako manju rezoluciju.

 

Јел постоји нека информација око Бранка Лазића? Не верујем да се то држи у некој строгој тајности. Шта се планира са њим, још колико ће да игра, хоће ли имати улогу или је ван 12 и да ли уопште добија нови уговор? Не бих га тако лако уписивао у ростер, чим то још увек није објављено. Нешто ми је ту чудно.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Јел постоји нека информација око Бранка Лазића? Не верујем да се то држи у некој строгој тајности. Шта се планира са њим, још колико ће да игра, хоће ли имати улогу или је ван 12 и да ли уопште добија нови уговор? Не бих га тако лако уписивао у ростер, чим то још увек није објављено. Нешто ми је ту чудно.

 

Ono sto sam cuo pred kraj sezone je da ce dobiti novi ugovor koji ce biti manji od prethodnog. Trenutni status mu je +1, koji jos nije aktiviran.

 

Po meni je realno da ostane i da bude van 12 kad smo kompletni, bar sto se tice Evrolige.

 

Stavio sam ga jer nekako mi ide sigurno u roster, ukoliko ne ostane, lako cu promeniti sliku.

 

Osim Lazica jos uvek nije bilo zahvalnica ni za Dzonija, Kuzmica, Radljucu i Lazarevica. Obicno su se prvo objavljivale zahvalnice i produzivanja ugovora zatim pojacanja. Izgleda da su promenili praksu. Videcemo sta ce biti i sa Lazicem i sa ostalima.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lazic je i dalje odlican defanzivac, bez problema cuva 1 do 3 igrace po EL, a i cetvorkama i peticama je tesko da ga uguraju ako ostanu u "mismecu". On je u dobro sklopljenom sistemu uvek koristan i ne bih ga se odricao bar jos jednu sezonu. 
 

Izvinjavam se sto vam kvarim zabavu, ali Stefan Jovic bi na ovakvu spoljnu liniju legao samo tako. Mogao bi da igra bukvalno sa bilo kojim igracem kojeg trenutno imamo na 1 i 2. Iskreno, ja ni ne vidim prostor za jos jedno bombasticno pojacanje spolja. Jasno je da ce na 1 Shabazz da pokupi najveci deo minuta, Teo nekih 10ak na kecu i 5-10 na dvojci, Nedovic je na dvojci, a Hanga i Lazic su 2/3 igraci. Zato je meni recimo Jovic mnogo logicnija opcija jer verovatno ne bi kostao puno, a ni trazio ne znam koliku mnutazu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Izvinjavam se sto vam kvarim zabavu, ali Stefan Jovic bi na ovakvu spoljnu liniju legao samo tako. Mogao bi da igra bukvalno sa bilo kojim igracem kojeg trenutno imamo na 1 i 2. Iskreno, ja ni ne vidim prostor za jos jedno bombasticno pojacanje spolja. Jasno je da ce na 1 Shabazz da pokupi najveci deo minuta, Teo nekih 10ak na kecu i 5-10 na dvojci, Nedovic je na dvojci, a Hanga i Lazic su 2/3 igraci. Zato je meni recimo Jovic mnogo logicnija opcija jer verovatno ne bi kostao puno, a ni trazio ne znam koliku mnutazu.

Stefan Jović je produžio ugovor sa Saragosom. 

Pored toga nimalo nije kompatibilan sa bilo kojim igračem koje imamo na poziciji 1 i 2, jer nije šuter i najbolji je sa loptom u rukama. S obzirom na to da su Šabaz, Teodosić i Nedović takođe igrači kod kojih mora da bude lopta, Jović tu nema mesta. Imao bi mesta umesto Teodosića, ali to je završena priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Izvinjavam se sto vam kvarim zabavu, ali Stefan Jovic bi na ovakvu spoljnu liniju legao samo tako. Mogao bi da igra bukvalno sa bilo kojim igracem kojeg trenutno imamo na 1 i 2. Iskreno, ja ni ne vidim prostor za jos jedno bombasticno pojacanje spolja. Jasno je da ce na 1 Shabazz da pokupi najveci deo minuta, Teo nekih 10ak na kecu i 5-10 na dvojci, Nedovic je na dvojci, a Hanga i Lazic su 2/3 igraci. Zato je meni recimo Jovic mnogo logicnija opcija jer verovatno ne bi kostao puno, a ni trazio ne znam koliku mnutazu.

 

Legao bi Jovic kao 3. plej tu nema sta pogotovo jer bi doneo defanzivni balans jos veci ali ako imamo vise love treba da dovedemo bolje pojacanje tu.

 

Prosto jer imamo rizik od povreda u vidu Tea koji je odigrao 26 od 34 utakmica prosle sezone i Nedovica koji je odigrao 27 utakmica od 34. Sabaz je imao cak 2 velike povrede u 2 godine i bukvalno nije igrao kosarku do G lige odnosno Armanija ove sezone, mora se i to uzeti u obzir.

 

Vrlo lako moze da se desi da u nekom trenutnu ostanemo bez dvojice od njih trojice (kao sto smo ostali bez Vildoza i Dzonija par utakmica) i sta onda, da na bekovskim imamo jednog od njih trojice Hangu i Jovica/Topica za 40 minuta a imas Abu za vikend? Plus zamisli jos da nam zapadne neko duplo kolo. Mislim izguralo bi to nekako, moze i Davidovac da prenese loptu. Al kazem ako ima para za jos jedno kvalitetno pojacanje na bekovskim pozicijama onda nema prica o Jovicu ili Topicu jer je prvi sklon povredama a drugi neiskusan i ne znas sa sigurnoscu dal moze da pomogne evroligaskoj ekipi da pobedi u slucaju nuzde da mora da odigra 15/20 min.

 

Ponavljam, bio bi zadovoljan i sa nekim od njih dvojice jer smo generalno dobro pokriveni u vidu ove cetvorice, al ako ima jos para (a ima jer sam vec pisao vise puta koliki ce biti budzet za plate) onda nema razmisljanja i dovesti jos jednog kvalitetnog kombo beka.

 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Legao bi Jovic kao 3. plej tu nema sta pogotovo jer bi doneo defanzivni balans jos veci ali ako imamo vise love treba da dovedemo bolje pojacanje tu.

 

Prosto jer imamo rizik od povreda u vidu Tea koji je odigrao 26 od 34 utakmica prosle sezone i Nedovica koji je odigrao 27 utakmica od 34. Sabaz je imao cak 2 velike povrede u 2 godine i bukvalno nije igrao kosarku do G lige odnosno Armanija ove sezone, mora se i to uzeti u obzir.

 

Vrlo lako moze da se desi da u nekom trenutnu ostanemo bez dvojice od njih trojice (kao sto smo ostali bez Vildoza i Dzonija par utakmica) i sta onda, da na bekovskim imam jednog od njih trojice Hangu i Jovica/Topica za 40 minuta a imas Abu za vikend? Plus zamisli jos da nam zapadne neko duplo kolo. Mislim izguralo bi to nekako, moze i Davidovac da prenese loptu. Al kazem ako ima para za jos jedno kvalitetno pojacanje na bekovskim pozicijama onda nema prica o Jovicu ili Topicu jer je prvi sklon povredama a drugi neiskusan i ne znas sa sigurnoscu dal moze da pomogne evroligaskoj ekipi da pobedi u slucaju nuzde da mora da odigra 15/20 min.

 

Ponavljam, bio bi zadovoljan i sa nekim od njih dvojice jer smo generalno dobro pokriveni u vidu ove cetvorice, al ako ima jos para (a ima jer sam vec pisao vise puta koliki ce biti budzet za plate) onda nema razmisljanja i dovesti jos jednog kvalitetnog kombo beka.

 



Ovo je tolika glupost da je to neverovatno. Evo moze Kari da izadje sad ispred kuce i da se saplete o neku igracku i da polomi nogu i da propusti sezonu, ta je logika.

Potreban je jos jedan bek u rotaciji, slazem se, ali ne zbog "straha od povreda" nego jer u modernoj kosarci moras imati bar 5 bekova. S tim da nama moze i Nedovic da kreira, moze i Davidovac, Hanga nominalno moze da igra 2. Topica ne treba pominjati jer po 1818181818128. put, on nece biti u nasem rosteru sledece sezone.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, TB Told said:

Stefan Jović je produžio ugovor sa Saragosom. 

Pored toga nimalo nije kompatibilan sa bilo kojim igračem koje imamo na poziciji 1 i 2, jer nije šuter i najbolji je sa loptom u rukama. S obzirom na to da su Šabaz, Teodosić i Nedović takođe igrači kod kojih mora da bude lopta, Jović tu nema mesta. Imao bi mesta umesto Teodosića, ali to je završena priča.

Zar Sabazu, Teu i Nedovicu stvarno treba suter? Jovic je odlican defanzivac i organizator igre, a ne znam zasto sa takvim u paru ne bi mogao da igra Nedovic? Teo je sa Pefijem cestio bio tandem, ne znam zasto to ne bi mogao sa Jovicem.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MikiMilane said:

 

Treba platiti obestecenje FMP-u. Uz to, njemu je bitno da igra ne da greje klupu kao sto bi bio slucaj u KKCZ

Kad platimo obeštećenje i damo platu opet jeftinije od nekih dvojki koje se spominju. Da ne pričam da na 2 imamo Nedovića , Hangu i Tea koji to može da pokrije, znači idealno za mladog igrača da se izbori za 5-10 minuta.

A mora i Čović nešto da zaradi 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...