Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, Wake in Fright said:

Ovo je baš netačno. Egzam je odličan defanzivac. Ledej je dosta dobar na preuzimanjima. To su već dva defanzivca + Lesor koji meni lično upada u kategoriju solidnog. Sa klupe je Madar bio ozbiljna zujalica.

 

Napravili su oni sasvim pristojan balans između napada i odbrane. Pogotovo je odbrana proradila u drugom dijelu sezone.


Egzum je suv prosek zbog svojih fizikalija, inace ne bi bio ni to, Ledej solidan, nista posebno. Mnogo je bitnije bilo to sto su imali firepower u napadu. Nije proradila odbrana nego uigranost tima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizan je zategao timsku odbranu, u nekim idealnim tekmama su uspevali da baš lepo ispreuzimaju sve. Inače 1-na-1 gledano dobri defanzivci su Exum, Leday, povremeno Madar, ostali su baš brzo ulazili u probleme s faulovima gde se u suštini video nedostatak defanzivnih kvaliteta tih igrača. Prosto su furali fazon da napad bude ubojit a odbrana taman solidna da ih baš ne puni kako ko stigne; što je otprilike maksimum koji se mogao izvući iz tih petorki.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wake in Fright said:

Egzam može da trči za bekovima, da parira visinom i snagom krilima, a sačuvao je neke laganije centre tipa Mitrović u nekoliko posjeda. Ako je to prosjek onda su kriterijumi nevjerovatno visoki.


Egzam nije kosarkas, Egzum jeste. 

Kao sto sam rekao, zbog svojih fizikalija, on je kod njih mozda bio iznad proseka, jedino sto su oni na kraju uradili je da su svi igrali na granici faula, zato sto u vecini situacija imali problema sa licnim greskama. 

Dante Egzum je cudo prirode koje ne postoji u Evropskoj kosarci vise. Partizan je ekipa koja je igrala na kos vise i bili su jedan od najpotentnijih napada Evrolige, mi smo par puta bili medju najboljim odbranama i uradili smo nista. Dakle, malo manje floskula, malo vise realnosti i bice ok.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mirage93 said:


Egzam nije kosarkas, Egzum jeste. 

Kao sto sam rekao, zbog svojih fizikalija, on je kod njih mozda bio iznad proseka, jedino sto su oni na kraju uradili je da su svi igrali na granici faula, zato sto u vecini situacija imali problema sa licnim greskama. 

Dante Egzum je cudo prirode koje ne postoji u Evropskoj kosarci vise. Partizan je ekipa koja je igrala na kos vise i bili su jedan od najpotentnijih napada Evrolige, mi smo par puta bili medju najboljim odbranama i uradili smo nista. Dakle, malo manje floskula, malo vise realnosti i bice ok.

Ti si taj koji baca floskule - odbrana nije bitna, Egzam goli prosjek, itd. To ne da su floskule nego su gluposti.

Link to comment
Share on other sites

Ekipe sa prvom i trecom odbranom u EL su igrale finale.Na f4 je bila jos i ekipa sa drugom i desetom odbranom u el.

Ako je Partizan igrao za kos vise, to ne znaci da je u EL hard difens prevazidjen stil igre.

Edited by dzakala
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Што се прошле сезоне тиче, ми смо имало самоубилачку селекцију. Неки играчи су били гранични ЕК играчи. Неке позиције су биле јако лоше попуњене, тако да упоређивање једног избалансираног тима ма коликог квалитета он то био са неким које системски тим који храмље је непотребно. Уназад пар година имамо баш лоше процене за неке играче. Оно што је видљиво је да ако имаш стварно новац да и ми знамо да саставимо добру екипу. Када гледамо овај наш ростер само човек да се прекрсти и левом и десном шта смо ми играли и са којим играчима уназад годинама. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Laki21 said:

Kad god je trebalo stegli su odbranu na max, nisu tu uopšte bili loši.

 

Naravno da nisu bili loši, a čak je i Panter nepravedno ocrnjen kao def rupetina, iako je sasvim kompetitivan u odbrani kad mu se prohte, kad ne budalasa na svičovima pa odigra onu odbranu "svako svoga, a neko i moga", i kad se ne zaleće kao tele iz anticipacije.

 

Pušili su stotke, ali kad zategnu, druga se pesma pevala...

 

Da ne bude zabune, i Lojd igra odbranu i nije neki leptir, ali je Ntilikina mnogo bolji defanzivac, a ume i on da ga stavi u mrežicu. I sad, hipotetički, kad bi došao Lojd, za šta je glupo buniti se, u petorci sa Bazom, Gidrom, Šengelijom i Tobijem mi ipak ne bismo imali nijednog igrača kome je forte defanziva, već bismo čekali Hangu kao osigurača s klupe.

 

A sa nekim kao što je Ntilikina dobija se savim nova dimanzija, od pritiska na loptu, preko preuzimanja do atletike... A što se tiče njegovog napada, mogao bih da se kladim u sezonsku kartu da bi imao sličan prosek kao Vildozinih 12 poena u EL.

 

Dakle, dobar su fit i Lojd i Ntilikina uz Baza, ali je Francuz ipak polivalentan i svestraniji.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzakala said:

Ekipe sa prvom i trecom odbranom u EL su igrale finale.Na f4 je bila jos i ekipa sa drugom i desetom odbranom u el.

Ako je Partizan igrao za kos vise, to ne znaci da je u EL hard difens prevazidjen stil igre.

Nije prevazidjen naravno ali uglavnom se pitaju ekipe koje su u vrhu i u odbrani i u napadu. To se odnosi i na EL ali i na NBA.

 

Nisam ni znao za podatak ali sam vidio da je Oly no1 napad, Real no3 napad EL. Isto kao i za odbranu.

 

Barsa no7 napad i no2 odbrana,Monako no5 napad i no10 odbrana.

 

Armani 4, Zvezda 5, Efes 6 i Zalgiris 7 odbrana EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Wake in Fright said:

Taj bek koji bude dolazio mora da bude dobar defanzivac. Ako i pored toga zna da isporuči u napadu to je plus, ali dobra defanziva je ključna. Bekovska linija Šabaz, Teo i Nedović mora da bude zaokružena sa jednim igračem koji će da im drži leđa. Nadam se da tako razmišljamo. Najgore je kad se ide previše populistički i dovode se samo igrači koji pune oko. 

 

Holins

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

Naravno da nisu bili loši, a čak je i Panter nepravedno ocrnjen kao def rupetina, iako je sasvim kompetitivan u odbrani kad mu se prohte, kad ne budalasa na svičovima pa odigra onu odbranu "svako svoga, a neko i moga", i kad se ne zaleće kao tele iz anticipacije.

 

Pušili su stotke, ali kad zategnu, druga se pesma pevala...

 

Da ne bude zabune, i Lojd igra odbranu i nije neki leptir, ali je Ntilikina mnogo bolji defanzivac, a ume i on da ga stavi u mrežicu. I sad, hipotetički, kad bi došao Lojd, za šta je glupo buniti se, u petorci sa Bazom, Gidrom, Šengelijom i Tobije mi ipak ne bismo imali nijednog igrača kome je forte defanziva, već bismo čekali Hangu kao osigurača s klupe.

 

A sa nekim kao što je Ntilikina dobija se savim nova dimanzija, od pritiska na loptu, preko preuzimanja do atletike... A što se tiče njegovog napada, mogao bih da se kladim u sezonsku kartu da bi imao sličan prosek kao Vildozinih 12 poena u EL.

 

Dakle, dobar su fit i Lojd i Ntilikina uz Baza, ali je Francuz ipak polivalentan i svestraniji.

 

Nemam više plusića +

 

Nego, ovo je možda i blesavo reći u ovom trenutku, otkud Ntilikina uopšte u ovoj priči o pojačanjima? Ili sam zaboravio ili mi je promaklo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Guru said:

Hard difens je toliko prevaziđen da su dve najbolje defanzivne ekipe EL igrale finale. 

 

Mi smo bili 4. po defanzivnom rejtingu, Armani 5. pa ni mi ni oni nismo uspli u top8.

 

U 16/17 smo igrali najbolju odbranu u Evroligi i takodje nismo usli u top8.

 

Nije prevazidjen hard difens, al nije ulaznica u top8 ukolimo nemas odlican napad, ocigledno.

 

Partizan je bio najgora odbrana i igrali su top8. Dakle top8 sa odlicnim napadom i losom odbranom moze, top8 sa odlicnom odbranom i losim napadom- ne moze.

Link to comment
Share on other sites

Ja licno verujem i dalje da iz dobre odbrane sve krece, ma koliko da je naoad fluidan mora se i nazad braniti kako bi se doslo do rezultata.

Nase shvatanje hard difensa se poistovecuje sa Radonjom.

Od Duska ipak ocekujem narocito ove sezone, mnogo vise balansa u oba pravca.

Potencijala i za fluidan napad i cvrstu odbranu sigurno imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je realno meni bi Lojd bio prva opcija na beku. Od njega znamo šta da očekujemo igra dobru odbranu i ima dobar napad. Znači zna i jedno i drugo. Ovi iz NBA koliko sam video peglaju samo odbranu na visokom nivou ali napad štuca. 

Što se tiče Kalinić vs Šengelija. Naravno Kalinić. Ali posle njega bih uvek odabrao Šengeliju sa tržišta. Koliko god mu je prošla sezona bila loša ipak je to igrač koji zna i može. Najbolju košarku je igrao kod Duška i Duško odlično zna kako sa njim. Tako da nema greške sa tom pozicijom. Ako pogodimo sa bekom i krilnim centrom bićemo opasni, ozbiljno opasni. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

A mozda ima veze i sa tim da su bile i u samom vrhu i u napadu? 

 

Armani je sam vrh defanzive pa kako prosao?

 

Sam vrh u napadu su bili Partizan i Efes (gledajući poene po posedu), koji nisu prošli na F4, zapravo Efes nije prošao ni među 8. Armani nije bio baš sam vrh defanzivno, bili su 6. odbrana EL (i tek 14. napad). Znači potrebno je naći neki balans, a ne furati priču kako je odbrana prevaziđena i kako sve karte treba baciti na napad.

 

27 minutes ago, Čvarkov said:

@Guru koga bi ti na 1/2 da nam je dostupan i komplementaran sa ostatkom bekovske linije?

 

Pa ako je Ntilikina dostupan ne bih dalje razmišljao... Mada sam ja skroman, prihvatio bih npr. i Marcus Garrett-a ('98 godište, 197 cm, 208 cm wingspan). 

 

Garrett.png

 

Garrett-png-2.png

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Laki21 said:

 

Ko je najavio, pomenuo?

 

Neko od ovih momaka što su navodno upoznati sa situacijom je, koliko se sećam, na Tviteru pre neki dan napisao da Ntilikina traži EL klub i da smo mi u igri... Pa je još neko potvrdio, i tako se zarolalo.

 

Mislim da su se i ovde lepili ti tvitovi, ali ko sad da traži u ovoj šumi strana.

 

Znam samo da je bilo pre nego što je Baz ozbiljno najavljen, jer sam tada mislio da Ntilikina i nije tako dobra opcija... Ali sad kad bi ga uparili sa Bazom... Puna šaka brade.

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...