Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

5 minutes ago, Miki28 said:

U Portlandu 6ti igrac sa Roy, Aldridge, Batum. 

U Realu je uvijek bilo bar 2 ili 3 bolja igraca od njega pa i taj pomenuti Llull.

 

Sjajan role player i covjek koji je spreman da uradi sve sto je potrebno da ekipa pobijedi. U Realu su tu cesto bili drugi igraci ispred njega. Recimo u finalu 2015 su tu redom bili Noccioni pa taj Llull, Caco i Carroll. Kasnije Doncic, Llull, sada su tu bili Musa, Mario i naravno Tavares uz doprinos njega ali prvenstveno Caca.

 

U uspjesima Spanije bio najbitniji Pau pa onda Navarro pa onda Rubio/Marc i onda ide Llull, Caco, Rudy, Ibaka itd itd, svako je od njih imao svoju ulogu ali Pau lider, vodja i najbolji igrac a onda ide Navarro pa neko od Rubio/Marc a Rudy kao atleta da zakuca i sutira a kasnije samo sutira uz odbranu. Nikada nije bio kreator, njegove asistencije su usled pasa vise ili prostog p&r. 

 

Necemo stvarno porediti uticaj Milosa na kompletnu kompoziciju svoje ekipe u napadu napsram uticaja Rudy jer Rudy nikada ni izbliza nije mogao da kreira kao Milos ali je opasan 2way igrac bio s tim da smatram da je Miloseva genijalnost u napadu>Rudy na oba dijela parketa. To i individualne nagrade potvrdjuju.


Rudy kad je dosao u Real iz NBA je bio potpis u rangu Cristiana u fudbalskoj ekipi i oko njega je Laso u koncipirao ekipu. Daleko najbolji i najuticajniji igrac ekipe je bio, bukvalno superstar nivo za EL. Kakav crni role player, to je postao tek kasnije kad su ga povrede unistile. Jednostavno je prime Rudy bio i bolji i uticajniji igrac od sve trojice pomenutih bez apsolutno ikakve dileme. 
 

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srlepajce said:

 

 

Ako nekog zanima prevod:

"Филип Петрушев је синоћ ставио браву на обруч 4 блока против Мавса Како ће ове године у Црвеној звезди?"

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Čočo said:

I zajebite više sa tim odbranama. Što se mene tiče hoću  da bude rezultat 101:100 za nas svaka utakmica a ne krvavokolenaše. Odbrana pa odbrana. Eto vam odbrana prošle sezone pa nije imao ko koš da nam da u finalu ABA lige. Hoću trpače a ne krvavokolenaše. Odbrana će kakva takva da se kod Duška igra. 

 

Drug, u EL ćeš gledati rezultate 108:96, 103:89, 98:91, 110:97, itd, ali ne za nas.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

vildozu da ne pominjem, imajući u vidu da je tri puta u sezoni igrao odbranu. on je bolji isključivo u procentima za 2 i ukradenim, za cca jednu više

 

 

Do juce ni Vildoza nije valjao ali sad je odjednom postao neki Medzik Dzonson za Tea. Samo ne znam u kom to segmentu igre. To za odbranu jeste da Vildoza ima spretne ruke i da iscacka neku loptu ili se prikrade sa ledja, ali svi smo videli koliko je lenj defanzivac i da se trudio u odbrani na mozda 5 utakmica u sezoni.

 

spacer.png

 

Vidi ga Teo cunj ima diferencijal +1.9 sa njim na parketu a Vildoza bolji kradljivac lopti -0.3 (ali su gubili sa Teom na onom klipu sa asistencijama nate, to je ovde argument), jos je Virtus imao 3 pobede manje od nas pa nije da uporedjujemo Vildozu sa igracem Reala ili Olimpijakosa koji su dobili znacajno veci broj utakmica.

 

Slobodno racunajte ovih 0.7 lopti po mecu kojih Teo vise gubi, a to sto ima bolji fg% i ts% to nista...

 

Teo je igrao 5 minuta manje od Vildoze i imao bolji napadacki ucinak sabirajuci poene, asistencije i procente.

10.4 poena i 6 asistencija, sto mu dodje jos 12-18 poena poena zasluzan za svoji tim. Dakle doveli smo pleja (a imacemo jos jednog kvalitetnog) koji je u Evroligi sposoban da proizvede 22-28 poena za ekipu, uz odlicne procente za 3 i sa linije penala, i nismo zadovoljni sto smo doveli takvog igraca. Zato sto nema odbranu... A vrsni defanzivci poput Lazarevica se teraju svaki dan.

 

Shvatio sam, znaci ljudi hoce samo i iskljucivo 12 vrhunskih two way igraca, to sto ni nemas toliko igraca u Evroligi koliko misle da ima da igraju vrhunsku odbranu i napad to tek govore o sebi koliko El slabo prate, a tek govore o svojoj nerealnoj percepciji da bi takav tim kostao verovatno jedno 30 miliona, sto nema nijedan klub u El vise od nekoliko dobrih two way igraca, niti izdvaja iko toliko novca na plate ni blizu. Sto ih naravno nece spreciti ne da iznose svoje subjektivno misljenje, sto naravno na sta imaju apsolutno pravo, ali oni ne pisu to samo kao misljenje no iznose kao tvrdnje (sa uglavnom 0 dokaza ili cvrstih argumenata) no i pisu proricanja sudbine i predvidjanja i zapravo tvrde (retko ko napise ja mislim da ce biti tako ili ne verujem da ce biti tako no bas iznose tvrdnju) sta ce se sve desiti od sklapanja rostera sa ek igracima, do toga da Covic dovodi Dusku igrace, do toga da cemo biti fenjerasi u El opet (sto nismo bili vec 2 sezone za redom), do toga da se cestita Partizanu titula a nismo sastavili ni mi ni oni. Sve u svemu recju Kristijana Golubovica: jedno ludilo sastavljeno od bezbroj ludila.

 

Teo ce doneti asistencije i sut i da promeni napad iz drugog plana. Kao sto je radio u Virtusu, samo ocekujem i nesto manju minutazu. A nas ucinak u Evroligi ce zavisiti od mnogo faktora kao na primer: sastavljanje ostatka naseg rostera (koje niko ziv ovde ne zna sa sigurnoscu kako ce izgledati do kraja), kakve ce druge ekipe imati timove jer ako imas 12 ekipa bogatijih od tebe odnosno sa jacim rosterima ni top10 nije siguran u realnosti, povrede vaznih igraca iz drugih timova protiv kojih budemo igrali i jos ne mali broj vaznih faktora da ne duzim. Najbolje da sve unapred svalimo na Tea, pa ce posle da bude esam vam reko i znao sam, a ako kojim slucajem budemo top10/top8  ili osvojimo Abu, retko ko ce da se izvini. Kod nekih, ne bas svih sto kritikuju, kao da se prizeljkuje neuspeh kluba i vaznije im je da oni budu u pravu sa svojim predvidjanjima. No dobro, svakome na obraz sto se kaze.

 

  • Like 14
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

terali su se ovde i lorenzo brown i jordan loyd.

ali da, suština je da igrača, koji su vrlo dobri u oba smera, ili makar vrlo dobri u jednom a okej u drugom, nema baš puno u el.

nema ih previše ni u nba, koji je 5 x klasa iznad evrolige

 

ali kao što rekoh, treba zaraditi platu i na sklapanju dobrog i smislenog rostera, nisu samo igrači ti koji imaju neku odgovornost u klubu.

ja očekujem 2x ozbiljna igrača u smislu reputacije ali još važnije, očekujem i cca 3x igrača koja nisu ziceri kojima fljusneš lovu i ne brigaš, već neka ne toliko zvučna imena, koja imaju smisla u kompoziciji tima i isporučiće potencijalno više od očekivanog. simonović bi mogao biti jedan takav, verovatno ne baš od prve utakmice.

 

edit @Brat od Korneta

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Inače mesecima se Kampaco seli i nikako da se preseli. Što mi je jako čudno. Ostalo je još 4 dana a on i dalje naš. Sve dok je tako ja odbrojavam. Još 4 dana. 💪

Ne bih se iznenadio da se Oly ukljuci u trku

 

Video sam neku prepisku njihovih insajdera

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Rudy kad je dosao u Real iz NBA je bio potpis u rangu Cristiana u fudbalskoj ekipi i oko njega je Laso u koncipirao ekipu. Daleko najbolji i najuticajniji igrac ekipe je bio, bukvalno superstar nivo za EL. Kakav crni role player, to je postao tek kasnije kad su ga povrede unistile. Jednostavno je prime Rudy bio i bolji i uticajniji igrac od sve trojice pomenutih bez apsolutno ikakve dileme. 
 

 

E sad ga vec pretjera. Rudy je odlican igrac ali i tada je Real ima sjajne igrace u vidu Mirotica, Llulla, Caca, Nicionija, Carrolla, Reyes pa onda kasnije Ayon itd itd

 

Jeste zvucno pojacanje bio ali Teov prime>Rudy prime ali su i razliciti igraci. Teo je u svom prajmu cepao 17&8 uz 40+% suta za 3. 

 

Jako se potcenjuje Teo. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Rudy kad je dosao u Real iz NBA je bio potpis u rangu Cristiana u fudbalskoj ekipi i oko njega je Laso u koncipirao ekipu. Daleko najbolji i najuticajniji igrac ekipe je bio, bukvalno superstar nivo za EL. Kakav crni role player, to je postao tek kasnije kad su ga povrede unistile. Jednostavno je prime Rudy bio i bolji i uticajniji igrac od sve trojice pomenutih bez apsolutno ikakve dileme. 
 

 

 

Bez apsolutno ikakve dileme...

Link to comment
Share on other sites

Ako potpise Teo ce imati istu ulogu/minute kao sto je imao u Virtusu. 
 

U ostalom, sa takvom ulogom je bio MVP regularnog dela i finala Eurokupa 2021. 

 

Ocekujem ga sa klupe , uz plejmejkera i retko kad zajedno sa Belinelijem (Nedovicem). Znaci sve sto je imao i u Virtusu.
 

Meni , Teo nije sporan, ali startni plejmejker mora da pokrpi nedostatke koje imaju on i Neda…. Sto iskljucuje iz price Pengosa, Laprovitolu i slicne koji se pominju. 

Edited by Admiral
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Admiral said:

Ako potpise Teo ce imati istu ulogu/minute kao sto je imao u Virtusu. 
 

U ostalom, sa takvom ulogom je bio MVP regularnog dela i finala Eurokupa 2021. 

 

Ocekujem ga sa klupe , uz plejmejkera i retko kad zajedno sa Belinelijem (Nedovicem). Znaci sve sto je imao i u Virtusu.
 

Meni , Teo nije sporan, ali startni plejmejker mora da pokrpi nedostatke koje imaju on i Neda…. Sto iskljucuje iz price Pengosa, Laprovitolu i slicne koji se pominju. 

Ko bi mogao onda? 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Do juce ni Vildoza nije valjao ali sad je odjednom postao neki Medzik Dzonson za Tea. Samo ne znam u kom to segmentu igre. To za odbranu jeste da Vildoza ima spretne ruke i da iscacka neku loptu ili se prikrade sa ledja, ali svi smo videli koliko je lenj defanzivac i da se trudio u odbrani na mozda 5 utakmica u sezoni.

 

spacer.png

 

Vidi ga Teo cunj ima diferencijal +1.9 sa njim na parketu a Vildoza bolji kradljivac lopti -0.3 (ali su gubili sa Teom na onom klipu sa asistencijama nate, to je ovde argument), jos je Virtus imao 3 pobede manje od nas pa nije da uporedjujemo Vildozu sa igracem Reala ili Olimpijakosa koji su dobili znacajno veci broj utakmica.

 

Slobodno racunajte ovih 0.7 lopti po mecu kojih Teo vise gubi, a to sto ima bolji fg% i ts% to nista...

 

Teo je igrao 5 minuta manje od Vildoze i imao bolji napadacki ucinak sabirajuci poene, asistencije i procente.

10.4 poena i 6 asistencija, sto mu dodje jos 12-18 poena poena zasluzan za svoji tim. Dakle doveli smo pleja (a imacemo jos jednog kvalitetnog) koji je u Evroligi sposoban da proizvede 22-28 poena za ekipu, uz odlicne procente za 3 i sa linije penala, i nismo zadovoljni sto smo doveli takvog igraca. Zato sto nema odbranu... A vrsni defanzivci poput Lazarevica se teraju svaki dan.

 

Shvatio sam, znaci ljudi hoce samo i iskljucivo 12 vrhunskih two way igraca, to sto ni nemas toliko igraca u Evroligi koliko misle da ima da igraju vrhunsku odbranu i napad to tek govore o sebi koliko El slabo prate, a tek govore o svojoj nerealnoj percepciji da bi takav tim kostao verovatno jedno 30 miliona, sto nema nijedan klub u El vise od nekoliko dobrih two way igraca, niti izdvaja iko toliko novca na plate ni blizu. Sto ih naravno nece spreciti ne da iznose svoje subjektivno misljenje, sto naravno na sta imaju apsolutno pravo, ali oni ne pisu to samo kao misljenje no iznose kao tvrdnje (sa uglavnom 0 dokaza ili cvrstih argumenata) no i pisu proricanja sudbine i predvidjanja i zapravo tvrde (retko ko napise ja mislim da ce biti tako ili ne verujem da ce biti tako no bas iznose tvrdnju) sta ce se sve desiti od sklapanja rostera sa ek igracima, do toga da Covic dovodi Dusku igrace, do toga da cemo biti fenjerasi u El opet (sto nismo bili vec 2 sezone za redom), do toga da se cestita Partizanu titula a nismo sastavili ni mi ni oni. Sve u svemu recju Kristijana Golubovica: jedno ludilo sastavljeno od bezbroj ludila.

 

Teo ce doneti asistencije i sut i da promeni napad iz drugog plana. Kao sto je radio u Virtusu, samo ocekujem i nesto manju minutazu. A nas ucinak u Evroligi ce zavisiti od mnogo faktora kao na primer: sastavljanje ostatka naseg rostera (koje niko ziv ovde ne zna sa sigurnoscu kako ce izgledati do kraja), kakve ce druge ekipe imati timove jer ako imas 12 ekipa bogatijih od tebe odnosno sa jacim rosterima ni top10 nije siguran u realnosti, povrede vaznih igraca iz drugih timova protiv kojih budemo igrali i jos ne mali broj vaznih faktora da ne duzim. Najbolje da sve unapred svalimo na Tea, pa ce posle da bude esam vam reko i znao sam, a ako kojim slucajem budemo top10/top8  ili osvojimo Abu, retko ko ce da se izvini. Kod nekih, ne bas svih sto kritikuju, kao da se prizeljkuje neuspeh kluba i vaznije im je da oni budu u pravu sa svojim predvidjanjima. No dobro, svakome na obraz sto se kaze.

 

Kornetovanjeee ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

suština je da igrača, koji su vrlo dobri u oba smera, ili makar vrlo dobri u jednom a okej u drugom, nema baš puno u el.

 

Da, ali problem je što se mi nakrcasmo igračima koji su apsolutno katastrofalni u jednom smeru - Teo, Nedović, Lazić, Lazarević, Mitrović, potencijalno Simonović... U svakom momentu će na parketu biti makar jedan, a neretko i dvojica igrača koje možeš surovo eksploatisati na jednom kraju.

 

Npr. prošlosezonski Partizan je u rosteru imao samo Anđušića kao takvog tj. defanzivnu nulu, a i on je imao marginalnu ulogu. Ok, Panter i Naneli nisu dobri defanzivci, ali nisu ni čunjevi kao Anđušić, Teo ili Neda. Trifunović nije neka opasnost po koš, ali nije baš ni bukva a la Lazarević...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

- očito ćemo imati par specijalaca i njegovih bodigardova na parketu, sve što treba je da navežbaju te spot up trojke

 

U tom slučaju bi opet značajnu minutažu imali rukometaši koji nisu faktor u napadu, jer neko mora da krpi umetnike koji su rupe u odbrani... Što bi imalo nekog smisla da se radi o prajm Teodosiću, ovako umesto da biramo komplementarne igrače u odnosu na nosioce, mi ćemo da radimo obrnuto.

 

Još su igrači u tim godinama skloni tome da se u kratkom vremenskom periodu potpuno raspadnu i postanu užasne štetočine, viđali smo to i na primerima mnogo većih igrača od Teodosića, kao što su Dijamantidis, Spanulis, Navaro... S tim što su oni zadužili svoje klubove i njihove su legende pa i ima logike da ih ispoštuju, dok Teodosić nas ničim nije zadužio.

 

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Covic da dovede 12 Lazarevica, ovde bi njegovi zastupnici obrazlozili kako je to smisleno i mudro, tako da me ne cudi da ce svaki kosarkas koji dodje biti najbolje moguce resenje, premda ne mozemo da se ispruzimo kao ostali bogati klubovi EL. Strasno sta nam rade.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

U tom slučaju bi opet značajnu minutažu imali rukometaši koji nisu faktor u napadu, jer neko mora da krpi umetnike koji su rupe u odbrani... Što bi imalo nekog smisla da se radi o prajm Teodosiću, ovako umesto da biramo komplementarne igrače u odnosu na nosioce, mi ćemo da radimo obrnuto.

 

Još su igrači u tim godinama skloni tome da se u kratkom vremenskom periodu potpuno raspadnu i postanu užasne štetočine, viđali smo to i na primerima mnogo većih igrača od Teodosića, kao što su Dijamantidis, Spanulis, Navaro... S tim što su oni zadužili svoje klubove i njihove su legende pa i ima logike da ih ispoštuju, dok Teodosić nas ničim nije zadužio.

 

Upravo ovo sam hteo da napišem u narednom postu. Provlači se ovde teza da nam Teodosić donosi 10+6 statistiku, jer je to imao prethodne sezone. Kao da ima 32 godine, pa će igrati opet na sličnom nivou, a ne da je jedan od najstarijih igrača u EL, čija statistika i kvalitet mogu da idu samo nizbrdo, a kao što kažeš, ta degradacija može da se desi bukvalno u par meseci.

Pošto podrazumevamo da će igrati kao u Virtusu...i imati sličnu sezonu ovde, šta ga onda sprečava da iznova ima 10+6 sezone do 45. godine... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...