Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Znam da je možda teško za prihvatiti - ali situacija je da imamo para za Mirotića i Kampaca (cca 6 mil EUR), ali nemamo mogućnost da tim parama raspolažemo.

 

Kao tata kada kaže sinu - mogu da ti kupim nešto, ali ne mogu da ti dam pare da ti kupiš šta hoćeš.

Zato što je tati bitno da se baš to kupi, jer od toga ima koristi za tatu.

  • Like 24
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, John Terry said:

Nije nepopularno. Ja sam recimo neopredeljen. Nesumnjivo fantastican igrac, ali isto tako za taj novac mozes dovesti 3 igraca koji su manjeg kvaliteta ali dobijes na sirini. Ne znam, sta god da se desi, dosao ili ne, on je meni sjajan lik. 

 

Opet, pitanje je i selekcije rostera, samo Mirotic nece mnogo doneti ako ostali budu nivo Dobrica i Davidovca. A ako tako gledamo, da bismo bili konkutentni, nama treba bar 5-6 ozbiljnih evroligaskih igraca. Imamo trenutno samo Nedovica koji ima kvalitet ali ne i konstantnost. Tako da racio kaze ne, bolje je za novac koji bi dali Miroti i Kampacu dovesti 5-6 klasa igraca. Ali videcemo.

 

Pa upravo u tome i jeste caka. Nisam protiv, jer je Mirotić loš igrač. Naprotiv, jedan od najboljih u Evropi na toj poziciji. Možda i najbolji. Zato i jeste najskuplji. Ali za te pare je bolje da dovedemo tri dobra igrača.  Šta će nam Mirotić, u timu sa Davidovcem, Lazićem, Lazarevićem, koji nisu igrači za pored terena, već neki i prve petorke. Ali jbg, mi smo Srbija, pravoslavlje, braća, srBski klub... I veći nam je nego komšijama. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Poseidon said:

Još 4 dana.... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samo kažem 😋

Siguran sam da ćemo do 15. 07. znati mnogo toga. Tad je beše rok i za Kampaca. Videćemo u kom smeru sve ovo ide. Samo više da skrenemo sa ovog puta inače ću ja skrenuti. 😂

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Siguran sam da ćemo do 15. 07. znati mnogo toga. Tad je beše rok i za Kampaca. Videćemo u kom smeru sve ovo ide. Samo više da skrenemo sa ovog puta inače ću ja skrenuti. 😂

Ja sam samo na ovo i mislio 🕶

Edited by Poseidon
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

I ja sam i te kako protiv trošenja trećine budzeta na tri domaće EK osnove. 

 

Nisu Ek osnove vec legitimne El bek ap opcije, sa pozamasnim brojem evroligaskih sezona i solidnim rolama. Osim Simonovica, za njega cemo da vidimo, ali Nba igraci koji sede na klupi tamo obicno dolaze u Evroligu a ne u Evrokup te je za sada u teoriji legitimna El bek ap opcija. Nema sumnje da ce Simonovic postati evroligaski igrac, bilo bi iznenadjenje da nakon nas zavrsi u Evrokupu, a to da li ce biti za malu ulogu ili vecu u Evroligi to ce zavisiti od njega.

 

Mitrovic, Davidovac i Simonovic (posto pretpostavljam da si mislio na njih) ce biti jedna osmina ili jedna sedmina budzeta na plate a ne trecina kako si napisao, a brojcano kao deo rostera ce biti jedna petina. Pritom cemo imati jos nekoliko jeftinih igraca poput Topica, Lazica ili Lazarevica ako ostane. Dakle s te strane nema realnih osnova da se kritikuje. Kad bi nam to bila trecina budzeta onda naravno da bi to bila ludost, ali ovako nije.

 

Bek ap opcije (posto nismo vise rang Asvela i Albe) se sada placaju 400-600k. Bentil i Martin su imali po 500 i 600k. Bilo koja kombinacija dvojice Davidiovac/Simonovic/Mitrovic kosta kao njih dvojica a ziv bio pa video da ce bilo koja dvojica kombinovano imati veci doprinos od njih dvojice na nivou cele sezone.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Kako je @Čočo? Da mu izmerimo puls 😄 

90/60 valjda ću da preteknem do 15.07. Zavisi i šta uzimaš sa lekovima. Ako uz njih popijem dobro pivo onda mi bude bolje. Loše pivo i lekovi nisu dobra kombinacija. Tačno se vidi kad sam u kojoj fazi i šta i kad pijem. 😂

Edited by Čočo
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

90/60 valjda ću da preteknem do 15.07. Zavisi i šta uzimaš sa lekovima. Ako uz njih popijem dobro pivo onda mi bude bolje. Loše pivo i lekovi nisu dobra kombinacija. Tačno se vidi kad sam u kojoj fazi i šta i kad pijem. 😂

 

:lol_2: Mene tvoji komentari uvek oraspolože, tako su iskreni... Drž se brt!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...