Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, MilošVB said:

Najnormalnije mišljenje jebote, čemu ovo.

 

Mislim da ti nije odbrusio već se sprda na našu transfer politiku. Mi smo u minuloj sezoni imali 5 centara a suštinski ni dva kasvetna.

Just now, deez nuts. said:

Barsa nam ulazi u Ernangomeza. 

 

znaš kad će dobiju oprost duga od Mirotića...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Petruševa i Simonovića. Svakako su bolji ofanzivno, složićeš se. A i Mitar je mnogo bolji kao ofanzivac nego defanzivno.

 

To nije dovoljno dobro ofanzivno za EL. Evo Petrušev je imao sasvim dobru sezonu po opštem mišljenju ali to je bilo dovoljno dobro samo za 8.5 poena + 3.8 skokova za 17,5 minuta prosečno u EL. Simonović ne bi imao ni toliko barem u ovom trenutku.

 

Slažem se da je svima njima ofanziva bolji deo igre, ali to samo govori koliko su to realno tanki igrači kao paket za ono što mi hoćemo - iskorak u EL. 

 

Petrušev je makar pokazao periode igre kada je bio legit EL igrač i ja bih voleo i dalje da ga gledam u KKCZ. 

 

Problem je što su mesta u rosteru zauzeli sad već iskusni polovnjaci koji takođe traže ulogu i minute, pa nama od nosioca treba isporuka sada i odmah, a ne neki wishful thinking.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

 

To nije dovoljno dobro ofanzivno za EL. Evo Petrušev je imao sasvim dobru sezonu po opštem mišljenju ali to je bilo dovoljno dobro samo za 8.5 poena + 3.8 skokova za 17,5 minuta prosečno u EL. Simonović ne bi imao ni toliko barem u ovom trenutku.

 

Slažem se da je svima njima ofanziva bolji deo igre, ali to samo govori koliko su to realno tanki igrači kao paket za ono što mi hoćemo - iskorak u EL. 

 

Petrušev je makar pokazao periode igre kada je bio legit EL igrač i ja bih voleo i dalje da ga gledam u KKCZ. 

 

Problem je što su mesta u rosteru zauzeli sad već iskusni polovnjaci koji takođe traže ulogu i minute, pa nama od nosioca treba isporuka sada i odmah, a ne neki wishful thinking.

Petrušev 10,7pts 5,2 rebonds

A ovo je karijerno sa efes sezonom, Fićo bi imao kod nas pokid sezonu. 

Link to comment
Share on other sites

Simonović je još jedna mlohava pufnica koja ne može da odbrani bilo kog ozbiljnog centra niti da mu da koš. Još jedan centar operisan od osnovnog imperativa za jednog centra - kontrole reketa i skoka - i krajnje gadljiv na guranje sa znojavim muškim telima.

 

Petrušev verzija 0.5

 

Na putu smo da napravimo najjadniju i najmekušu centarsku liniju u istoriji košarke. Jako nedostaje Milko Bjelica na ovu osnovu kako bi bila kompletna.

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Simonovic/Petrusevc (ali ne zajedno) kao neki projekat na duze vreme ok, na 1+1 ili slicne kombinacije meni potpuno bezveze, ne vidim neki benefit kluba sa takvim ugovorima.

 

Ko im je menadzer ne verujem da je ostvarivo na duze vreme.

Edited by nunilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Laki21 said:

Simonović je još jedna mlohava pufnica koja ne može da odbrani bilo kog ozbiljnog centra niti da mu da koš. Još jedan centar operisan od osnovnog imperativa za jednog centra - kontrole reketa i skoka - i krajnje gadljiv na guranje sa znojavim muškim telima.

 

Petrušev verzija 0.5

 

Na putu smo da napravimo najjadniju i najmekušu centarsku liniju u istoriji košarke. Jako nedostaje Milko Bjelica na ovu osnovu kako bi bila kompletna.

sta ti je tacno referenca za ovu tvrdnju?

ono sto sam ga gledao u meZi i hajlajci iz g-league...meni lici kao dosta veci hasler i aktivniji skakac od filipa

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Miško očito svoje igrače mami pričom o medu i mleku u NBA i cilj mu je samo to, da ih tamo ugura kako zna i ume, a oni slušaju bajke pa sve ostalo smatraju za košarku nedostojnu truda.

 

Nije NBA sveta kuća, a posebno nije evropljanima. Jasno mi je što Amerima jeste glavni cilj njihova liga, ali mi nije jasno baš kako se svi i u evropi polakome. Velika je tamo konkurancija, jest to stardome kad uspeš ali ta liga za doručak jede igrače poput Gudurića, Petruševa, Simonovića, Zagorca i slično. Lako se izgubi vreme a to se teško nadoknadi. Nije mi jasno što mora baš u 20 i kusur tamo da ih ugura. Zar nije bolja reklama kada se pokažu u nekoj evroligi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sta ti je tacno referenca za ovu tvrdnju?

ono sto sam ga gledao u meZi i hajlajci iz g-league...meni lici kao dosta veci hasler i aktivniji skakac od filipa

Pa 90% igraca, sto profesiinalaca sto amatera su veci halseri od Filipa tako da poredjenje sa njim ne znaci nista

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam na koju foru ljudima Simonovic nije dobro pojacanje na bek apu…Apsolutno se slazem da i za petruseva i njega vazi da ce biti jos bolje pojacanje ako budu potpisani na minimum dve godine obojica da imaju kontinuitet trenings i rada sa Duskom( nece ih stedeti). Bitno je da imamo svih 5 igraca da imaju neku svrhu, ili da donose ekstra kvalitet kao npr pojtres,dejvis tako nesto kao prvi centsr dva mlada igraca i mitrovic i davidovac kao neatipicni igraci. Ako bi se dovela jedna dobra petica koja bi krpio defanzivno ovo bi bio strasan potpis. Znaci govoriti o Simonovicevom talentu i kvslitetima je suvisno, svi znaju da je talentovan al za zvezdu je jako bitno u kojoj koncepciji tima on dolazi, tu treba voditi racuna. Smajlagic je odigrao odlicnu sezonu, al da nije bilo Lesora i njegovog odskakanja bilo bi tragicno po kkp npr.
Isto tako npr dolazak dubljevica na sve ovo bi bilo tragicno, a nije uopste los igrac (naprotiv).

Mislim da to dusko vrlo dobro zna, covic naravno ne i zato i dolazi do ovog sranja oko Tea.

Najbolji igraci su igrsci kojima se nadje prava uloga.

Link to comment
Share on other sites

ja nesto mislim da ce petrusev cekati potencijalni nba ugovor dok to ima smisla, tamo negde septembar, kao sto je misko i pominjao onomad.

 

mislim da je simonovic upravo odgovor na tu neizvesnost, jer, cak i da ne nadje ugovor u nba, nigde ne pise da je obecan zvezdi, pogotovo sto misko uvek moze da napravi kombinu daleko manjim talentima od njega.

 

tako da, bolje simonovic u ruci nego petrusev na grani.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...