Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Naivno sam verovao da će Nedović zbog toga što je ponikao u Zvezdi i što voli klub imati drugačiji pristup nego što je imao do sada u karijeri, da će se više posvetiti, igrati sa više želje i biti konstantniji.

 

Za Teodosića i da želim, ne mogu verovati u to. 

 

U nekoj teoriji on bi bio idealan za 15ak minuta kvalitetne košarke u jednom smeru, da pruži lucidnost kada je ona potrebna i pokrene ekipu. U praksi, možda ćemo videti na šta će to ličiti.

Edited by Poznavalac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:

Sama činjenica  da je  Duško ostao na klupi je optimizam. 

 

Za sada to je jedino što izgleda dobro. Bilo bi mi drago da čujemo kakve želje on ima u pogledu igračkog kadra. Ovo sve što se za sada radi - vraćanje Davidovca, nastojanja da se produži domaća osnova, da se dovedu domaći polupenzioneri... smrdi isključivo na Čovića.

Link to comment
Share on other sites

Meni je on u stvari najveći razlog za nespokojstvo.

 

Čovek je imao mesec dana da spremi tim za finale ABA a nije uradio doslovno ništa, igrači su mu na mečeve na strani izašli kao na streljanje. Nije uspeo da ih motiviše, u odlučujućoj utakmici gde smo znali da će protivnik krenuti va bank na startu meča izašli na teren sa petorkom u kojoj je dvojici srce u petama - Vildoza i Petrušev - i jednim koji ne može da igra toliko u tvrdo - Nedović.

 

Samo to je dovoljno da mu ne verujem nikada više ni za šta.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa ovim sto je @Laki21 napisao.

 

Ivanovic nije uspeo sam da osvoji nijedan trofej (ako racunamo i TOP8 kao neki trofej kao Englezi TOP 4) - u kupu je bio iskljucen, u EL je imao period od 1,5 meseci kada mu se ekipa bas raspadala kad god je bilo bitno (sto je kulminiralo porazom od igraca koji ne primaju plate), u ABA nije bio ni blizu brejka uz dve sramotne predstave.

 

Daleko je on od Radonjica po ucinku i uticaju na ucinak ekipe. Radonjic nikada nije imao tri ofanzivne zveri u sastavu, kad je dobio relativno jak tim samo povrede su ga odvojile od borbe za TOP8, a to nije njegov posao.

 

Sad se pominje da ce on kao nesto birati - ako ce da bira Mirotica i Kalinica to onda nije nikakvo biranje nego mu je Vladar dao novac da uzme te igrace. To bi "odabrao" i Gasper Okorn da se kojim slucajem nadje na klupi KKCZ i taj isti Gasper Okorn bi i imao puno pobeda sa ekipom zvezda. Dakle, ako se kaze da Ivanovic bira, pa neka iskopa igraca za kojeg svi misle da je losiji nego sto jeste, neka nadje zicu sa igracem koji do tada i nije imao neki ucinak. Lako je imati petorku Campazzo - Loyd - Kalinic - Mirotic - Davies, neka onda Vodja dodje i sedne na klupu jer sto da ne ako je licno skautirao te igrace i dao pare za njih?

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

Meni je on u stvari najveći razlog za nespokojstvo.

 

Čovek je imao mesec dana da spremi tim za finale ABA a nije uradio doslovno ništa, igrači su mu na mečeve na strani izašli kao na streljanje. Nije uspeo da ih motiviše, u odlučujućoj utakmici gde smo znali da će protivnik krenuti va bank na startu meča izašli na teren sa petorkom u kojoj je dvojici srce u petama - Vildoza i Petrušev - i jednim koji ne može da igra toliko u tvrdo - Nedović.

 

Samo to je dovoljno da mu ne verujem nikada više ni za šta.

Pa sta je mogao drugo?

Da izadje sa Benom BrejvHart Bentilom, koji ima suplje ruke i minute cele sezone.

Ili sa Lazarevicem od koga se sklanjaju svaki put kad primi loptu ko da je zarazan.

Pokusao je on i sa petorkama koje se ne plase, ali one su ovde (opravdano) proglaseno za krvavokolenase, antitalente, fizikalce itd. jer nisu bile u stanju da daju kos po 5 minuta.

Sto nije morao da motivise Branka koji je osvojio 5 ovakvih trofeja? Nevezano za (ne)talenat, on je svoju porciju energije napunio do vrha, a ovima sto nisu u onoj atmosferi ne bi ni Murinjo pomogao.

Dzabe ti i 2 meseca da spremis ekipu kad ti trojica najbitninih igraca nisu prosli pripreme (Luca, Nedovic, Facu), kao ni sam trener, a jedan od gorepomenitih digao rucnu posle prvog dobro odigranog meseca u sezoni. Nedostatak odradjenih priprema mogu da nadomeste samo nove, prave pripreme. Nista improvizovani period treninga usred sezone, svaki kondicioni ce to da potvrdi.

 

Dusko je izvukao maksimum u toj seriji, komsije su bile bolje i to je to. Zamerke mu se mogu traziti u periodu pre toga, mada je titulu izgubila uprava svojim poslovanjem prethodna 3 leta i to je neoboriva cinjenica. Losa sreca i Cibona su samo manifestacija svega sto smo zasluzili, nemarom i neradom u upravi.

 

Daleko od toga da ja slepo branim Duska, ili da cu ga postedeti kritika kada dodje vreme, samo imam toliko strpljenja da sacekam do nove godine i vidim na sta ce liciti ekipa koju bude on sastavljao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, srlepajce said:

https://beteve.cat/esports/campus-memorial-jordi-sampietro-tecnica-individual-metodologia-serbia-2023/

 

Da li nasi uopste znaju da se u Barsi odrzava ovaj kamp?

 

Ne bih se iznenadio da nemaju pojma.

Klinci nose nase dresove.

 

Wow, bas interesantno! Nasao sam i neke slike iz ranijih kampova, uvek Zvezdin grb na njima. Bilo bi dobro kad bi barem nekoga slali tamo da to isprati, podeli neke poklone, majice... 

 

Mozda se ponovi ovako neka scena: 

Cqb1xmpUEAAqOSu.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

E jbg sad ljudi, KKP je ove sezone bio prilicno jaci nego prosle ( doveli su nekoliko ozbiljnih EL igraca, Smailagic i Madar su napredovali kroz sezonu) kada ih je u EK usred Arene iskolovao duo Pitbul-Alimpije,te samim tim i mnogo jaci rival, kao sto je i Zvezda imala osetno jaci roster nego prosle godine ( a i bila konkurentnija u EL gde bi najvrv usla u 8 da nije bilo kradje protiv Barse i Fakuove suspenzije ). Ne umanjujem Radonjine trofeje sa onim EK rosterom plus Volters i Kalina, ali ajde da se ne zajebavamo da je sad ne znam kakav debakl ne uzeti ABA protiv ovakvog Partizana iako sam i ja bio razocaran pripremom prvog i petog meca. Moj prvi pik proslo leto je bio Zvezdan Mitrovic, ali niko nije bio lud da se hvata onog sranja od rostera koji je Coki skarabudzio( pritom je i Nedovic bio povredjen ). Trenutno ne vidim bolju opciju od Duska, sada ce imati priliku za kakav-takav kontinuitet od starta pa neka se pokaze da li je prodavac magle ili prevejani kosarkaski vuk.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar - jedini igrač za koga se može reći da je napredovao je Petrušev, mada je i on kada je trebalo potpuno zakazao, ali je to pre svega do karaktera.

Niko drugi nije kod Ivanovića dao svoj maksimum, a neki su potpuno skrajnuti (Džoni, Holand).

 

Holand je sezonu pre toga ima 15ppg ako se ne varam, demagog na našoj klupi nije čak našao način da napravi neki specijal za njega, mada mu je čovek najčistiji šuter u ekipi.

 

Samo puno prazne priče i lupetanja i ničeg više.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je krivo ali i najveca zelja da Radonja u Zvezdi ima jednom ovakav budzet kakav imaju KKCZ i KKP trenutno. Krivimo ga sto je doveo Lazarevica, a Zoc i Dusko su pametni pa doveli Exuma i Fakua. Ali to je za neku drugu pricu, svakako sam zadovoljan sto nam je Dusko trener, a za Deju ce valjda biti jos prilika.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Meni je on u stvari najveći razlog za nespokojstvo.

 

Čovek je imao mesec dana da spremi tim za finale ABA a nije uradio doslovno ništa, igrači su mu na mečeve na strani izašli kao na streljanje. Nije uspeo da ih motiviše, u odlučujućoj utakmici gde smo znali da će protivnik krenuti va bank na startu meča izašli na teren sa petorkom u kojoj je dvojici srce u petama - Vildoza i Petrušev - i jednim koji ne može da igra toliko u tvrdo - Nedović.

 

Samo to je dovoljno da mu ne verujem nikada više ni za šta.

Da li bi verovao coveku od skoro 70 godina da vozi autobus 1300km? 

 

Ako je odgovor ne, onda ne moze ni trener u El da bude neko takav. 

 

Plus sto nema pedigre vrhunskog trenera pa da kazemo da moze na ime ili da mu je ostao pobednicki gen. Vidimo da ni Pesic ne moze a brda je bolji trener. 

 

Ivanovic je u prajmu bio trener za Baskonia-Cedevita ekipe, neobavezna kosarka  bez ocekivanja, ako nesto uspe, super, ako ne nista jer se nista i ne ocekuje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Redstar0356 said:

Da li bi verovao coveku od skoro 70 godina da vozi autobus 1300km? 

 

Ako je odgovor ne, onda ne moze ni trener u El da bude neko takav. 

 

Plus sto nema pedigre vrhunskog trenera pa da kazemo da moze na ime ili da mu je ostao pobednicki gen. Vidimo da ni Pesic ne moze a brda je bolji trener. 

 

Ivanovic je u prajmu bio trener za Baskonia-Cedevita ekipe, neobavezna kosarka  bez ocekivanja, ako nesto uspe, super, ako ne nista jer se nista i ne ocekuje

 

Preterujes, Greg Popovic je bas u njegovim godinama proglasen za trenera godine i osvojio titulu. Zeljko i Mesina su samo 2 godine mladji i ja iskreno ne mislim da je bilo kome od njih proslo vreme. 

 

Ne znam ja sam od pocetka sezone bio ubedjen da mi imamo kvalitetniji sastav i da smo doveli bolja pojacanja. Vi ste ih nekako gomilali bez smisla i reda, i na kraju ste ipak izborili i majstoricu u kojoj je kvalitet dosao do izrazaja. Ne znam sta ste ocekivali vise od ovoga.

Edited by KKPNS
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno mi je fascinantno koliko ljudi odavde dopustaju sebi.

Prvo se na par strana vredjao igrac koji je rodjeni pobednik, neko ko ce i sada daj Boze ako dodje biti jedan od ako ne i najbolji back up plej u celoj Evroligi, neko ko ce biti ozbiljno oruzje ako mu se nadje prava uloga, a to je 15ak minuta po mecu, da promeni ritam, presece kad treba. Milos Teodosic je vrhunsko pojacanje za nas klub, to sto se vi lozite i ponavljate flosklule ljudi koji se ocigledno toliko koliko razumeju u kosarku odavde je nesto drugo, svi su odjenom strucnjaci pa znaju sta su EFG, plus minus i koliko Teodosic ima sedih.

Sa druge strane, imamo i Dejana Davidovca, coveka koji je klubu direktno doneo par trofeja, koji bez obzira na sve svoje mane moze da doprinese mnogo i kao back up je odlicno resenje. Uporedjivati njega sa Bjelicom koji godinu dana nije igrao kosarku je ponizavajuce. Pamet u glavu, malo manje kukanja. Bice sve ovo okej. 

Edited by Mirage93
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mirage93 said:

Apsolutno mi je fascinantno koliko ljudi odavde dopustaju sebi.

Prvo se na par strana vredjao igrac koji je rodjeni pobednik, neko ko ce i sada daj Boze ako dodje biti jedan od ako ne i najbolji back up plej u celoj Evroligi, neko ko ce biti ozbiljno oruzje ako mu se nadje prava uloga, a to je 15ak minuta po mecu, da promeni ritam, presece kad treba. Milos Teodosic je vrhunsko pojacanje za nas klub, to sto se vi lozite i ponavljate flosklule ljudi koji se ocigledno toliko koliko razumeju u kosarku odavde je nesto drugo, svi su odjenom strucnjaci pa znaju sta su EFG, plus minus i koliko Teodosic ima sedih.

Sa druge strane, imamo i Dejana Davidovca, coveka koji je klubu direktno doneo par trofeja, koji bez obzira na sve svoje mane moze da doprinese mnogo i kao back up je odlicno resenje. Uporedjivati njega sa Bjelicom koji godinu dana nije igrao kosarku je ponizavajuce. Pamet u glavu, malo manje kukanja. Bice sve ovo okej. 

Za Bjelicu...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KKPNS said:

 

Preterujes, Greg Popovic je bas u njegovim godinama proglasen za trenera godine i osvojio titulu. Zeljko i Mesina su samo 2 godine mladji i ja iskreno ne mislim da je bilo kome od njih proslo vreme. 

 

Ne znam ja sam od pocetka sezone bio ubedjen da mi imamo kvalitetniji sastav i da smo doveli bolja pojacanja. Vi ste ih nekako gomilali bez smisla i reda, i na kraju ste ipak izborili i majstoricu u kojoj je kvalitet dosao do izrazaja. Ne znam sta ste ocekivali vise od ovoga.

Greg Popovic je prvu titulu u Nba-u osvojio sa 50 godina. 

 

Zeljko ima 9 El titula. 

 

Mesina ima 4. 

 

Pored toga trener u El i Nba su nebo i zemlja. 

 

 

 

35 minutes ago, Mirage93 said:

Apsolutno mi je fascinantno koliko ljudi odavde dopustaju sebi.

Prvo se na par strana vredjao igrac koji je rodjeni pobednik, neko ko ce i sada daj Boze ako dodje biti jedan od ako ne i najbolji back up plej u celoj Evroligi, neko ko ce biti ozbiljno oruzje ako mu se nadje prava uloga, a to je 15ak minuta po mecu, da promeni ritam, presece kad treba. Milos Teodosic je vrhunsko pojacanje za nas klub, to sto se vi lozite i ponavljate flosklule ljudi koji se ocigledno toliko koliko razumeju u kosarku odavde je nesto drugo, svi su odjenom strucnjaci pa znaju sta su EFG, plus minus i koliko Teodosic ima sedih.

Sa druge strane, imamo i Dejana Davidovca, coveka koji je klubu direktno doneo par trofeja, koji bez obzira na sve svoje mane moze da doprinese mnogo i kao back up je odlicno resenje. Uporedjivati njega sa Bjelicom koji godinu dana nije igrao kosarku je ponizavajuce. Pamet u glavu, malo manje kukanja. Bice sve ovo okej. 

Bjelica je sa jednom nogom i pauzom od 5 godine i dalje bolji igrac od Davidovca. To govori i karijera. Iako ni jedan a ni drugu u ovom trenutku ne mogu da odgovore onome sto nama treba. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Stari Wook said:

Teo deluje kao da je postao mašina za izgubljene lopte, a ni šut ga nešto ne služi.

 

:cekira euroleage statse:

 

19ipo mins /10.3pts [43.5% za 2, 39.4% za 3, 89.7% ft] / 6ast /3.3 to

 

..gde na nivou 11 el sezona ima 2ipo izgubljene po tekmi, tako da si oko toga u pravu ali sut ga sluzi a i ast/to ratio radi pos'o.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

recimo, vildoza je za 5mins vise u igri, imao 12.6pts, 5% bolji sut za 2,  2.6 izgubljenih na 3.9 ast [i 1.4 ukradene u odnosu na teovih 0.6]. daklem, vildoza je bio statisticki bolji od tea u sutu za dva, ukradenim i izgubljenim loptama [ne ludo bolji].

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...