Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

9 minutes ago, Bruda said:

Danas ipak najozbiljniji test od početka priprema.

Bajern, koliko god da je oslabljen, igra smisleno i vidi se Lasov uticaj ovako rano.

Trebalo bi očekivati poene iz reketa jer tu Bajern ima samo Brankovića i Bukera koji i nije klasičan centar.

Biće interesantno i kako budemo branili njihovu spoljnu liniju jer nam to nije jača strana.

Sve u svemu, jedva čekam.

Bajern je u unutrašnjoj liniji potpisao i Serža Ibaku. Neće sigurno igrati danas. Do pehara Zvezdo!

1 minute ago, BojanaCZV said:

U koliko je sati utakmica danas?

 

Hvala 🙂

18

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Hoćemo li imati nove dresove ove sezone? Vidim Alba, Real i ostali koji nose adidas imaju nove dresove sa ovim novim logoom a mi još uvek furamo prošlosezonske koji su super al daj nešto novo.

Hocemo sigurno, samo se verovatno ceka media day, nikad pre toga nismo prezentovali nove dresove

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas sam nestrpljiv za veceras. Nadam se pobedi, al bice dosta teze nego juce. Bolomboj mi se skroz svidja, izbio je jednu loptu, odlican u skoku i za kraj brutalno zakucavanje. Teo je i dalje magija i bice u top5 najboljih pojacanja sezone, Shabazz vrh odlicna zamena za Facunda, a brazilac pun energije i vidi se da zeli da se dokazuje. Prijatno me je i Bjelica iznenadio, bio je bas dobar i vidi se da ima jos goriva kod njega.

Idemo Zvezdo veceras do prvog trofeja u ovoj sezoni 🔴

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bolomboj se decko trudi, vidi se da mu je stalo da ostvari status u klubu, ponekad deluje dezorjentisano.

 

Samo nek igra ono sto treba da igra bez improvizacija jer kreacijama nije bas vican.

 

Secam se kad nas natrpao trojkama u Moskvi dok je igrao jos za CSKA, nije mu ni to strano.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ima li smisla komentarisati igru u ovom periodu sezone, posebno na uzorku od dve netakmičarske utakmice u nekompletnom sastavu, ali hajde da se napiše nešto što je za sada primetno kao ideja.

 

Mečevi protiv Sasarija i Asvela i nisu imali previše smisla, s obzirom na broj i kvalitet igrača sa kojima smo raspilagali u tom momentu, ali od nečega mora da se krene. Pozitivno je što smo smogli snage i volje da prerlomimo Asvel i da kako-tako dobijemo tu utakmicu. Koliko god bio nevažan rezultat na ovom turniru, sve je lakše progurati kroz pobedu, nego kroz poraz.

 

U Nemačku smo došli sa 4 dodatna igrača u rosteru i sama ta činjenica je drastično promenila našu predstavu na terenu. Možda i pokazala kako će ovaj tim igrati kada bude kompletan.

 

Meč protiv Albe je obeležila Duškova konstantna rotacija igrača da bi se održao defanzivni potencijal ekipe tokom svih 40 minuta. Te hokejaške izmene, koje je meni kao gledaocu bilo teško ispratiti, samo govore da Duškov mozak radi kao kompjuter i da tačno zna šta želi od tima kojim raspolaže u datom momentu. Frekventne izmene i akcenat na odbranu su omogućile i one šokantne defanzivne poteze Nedovića i ostalih igrača od kojih se bacanje na parket, blokade i agresivnost u odbrani baš i ne očekuju. Konkurentnost na svakoj poziciji i mogućnost da se plan igre zadrži i promenom celih petorki bi moglo da bude velika snaga ovog tima u predstojećoj sezoni. Izgleda da će jedan od postulata Duškove filozofije košarke - nije bitno koliko igraš, već kako igraš - napokon zaživeti kroz ovogodišnji roster KKCZ. Naravno, uvek postoji sumnja i skepsa jer se toliko kockica mora posložiti na mesto, ali ako naš trener uspe da od ove grupe napravi disciplinovanu vojsku, bićemo jako opasni kao ekipa koja bi na svakom meču mogla da izgura različite protagoniste. A to je svakako noćna mora za skauting od strane naših budućih protivnika u EL. Glavni zadatak struke će biti hendlovanje ega svakog od po imenima projektovanih nosilaca i uklapanje njihovog iskustva, skill seta i individualnih kvaliteta u zajednički, timski okvir. Naravno, ne mogu se zanemariti evidentne razlike u košarkaškom kvalitetu i iskustvu koje postoje između naših igrača. Zna se vrlo dobro ko bi trebali biti lideri na parketu u svakoj petorci koja na njega izađe, ali mislim da će se, posebno u ovom pripremnom periodu, kao i na samom početku takmičarske sezone, forsirati jedna kolektivna, timska igra sa dosta izmena. Njen cilj će biti što brža integracija ogromnog broja novih igrača u stil košarke koji ćemo praktikovati u napadu i u odbrani.

 

Meč protiv Bajerna će, verujem, doneti sličnu postavku igre od strane našeg trenera. Koliko god bilo lepo osvojiti jedan turnir u konkurenciji EL timova, ipak će druge stvari biti u fokusu, stvari o kojima sam pisao u prethodnom pasusu.

 

U istom ritmu i sa istim trendom dolazi turnir na Kipru sledeće nedelje - integracija još dva nova igrača u grupu, pa opet treba očekivati sličnu ideju naše struke - doziranje i testiranje trenutnog kvaliteta svakog od pojedinaca u svrhu sastavljanja moćnog tima koji bi trebao da zna šta želi da igra i koje rezultata ostvari u svakom meču dolazeće sezone.

 

Strpljenje, znanje, rad... Sreća sa povredama i uspešan man manegement. Za razliku od prošle sezone, u ovoj imamo sa čim da radimo, imamo alternativne opcije kojima možemo da pribegnemo, a imamo i veći kvalitet, pa i kvantitet igrača u timu.

Za koliko će sve ovo biti dovoljno reći će nam decembar/januar, kada bi mogao da se podvuče prvi presek rada i rezultata ovog tima. Logično je očekivati da će ova ekipa sa desetak novih igrača u rotaciji  rasti kako sezona bude odmicala, pa se nadam da ćemo gledati tu uzlaznu liniju od oktobra ove, pa sve do kraja maja sledeće godine.

 

  • Like 32
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Hoce li stici sezonske onlajn kupcima do Asvela, zna li se sta?

 

Navodno tickets salje neki potvrdni mejl par dana pred isporuku (ne mislim na onaj formular za clanstvo), ja ga jos nisam docekao, a kupio u prvih 20 minuta prodaje, pritom zivim u centru Beograda. Organizacija ocito beskprekorna :default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fradler said:

Hoce li stici sezonske onlajn kupcima do Asvela, zna li se sta?

 

Navodno tickets salje neki potvrdni mejl par dana pred isporuku (ne mislim na onaj formular za clanstvo), ja ga jos nisam docekao, a kupio u prvih 20 minuta prodaje, pritom zivim u centru Beograda. Organizacija ocito beskprekorna :default_coffee:

Kako je krenulo šutaćemo se u dupe ako dobijemo sezonske pre PO abe

Link to comment
Share on other sites

Bas sam nestrpljiv za veceras. Nadam se pobedi, al bice dosta teze nego juce. Bolomboj mi se skroz svidja, izbio je jednu loptu, odlican u skoku i za kraj brutalno zakucavanje. Teo je i dalje magija i bice u top5 najboljih pojacanja sezone, Shabazz vrh odlicna zamena za Facunda, a brazilac pun energije i vidi se da zeli da se dokazuje. Prijatno me je i Bjelica iznenadio, bio je bas dobar i vidi se da ima jos goriva kod njega.
Idemo Zvezdo veceras do prvog trofeja u ovoj sezoni [emoji837][emoji836]️
Iz tvojih usta u Božije uši.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

Hoce li stici sezonske onlajn kupcima do Asvela, zna li se sta?

 

Navodno tickets salje neki potvrdni mejl par dana pred isporuku (ne mislim na onaj formular za clanstvo), ja ga jos nisam docekao, a kupio u prvih 20 minuta prodaje, pritom zivim u centru Beograda. Organizacija ocito beskprekorna :default_coffee:

 

Ovde sve sami burzuji, @fradler iz centra @BojanaCZV kod Marakane...

Moj prijatelj Milan je posleratni burzuj, vidis kakvu kucu ima...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo nam je roster sa najvećim brojem kasvetnih ballhandlera.
I Gidra i Bjelica su protiv Albe preneli loptu u par napada.

Šabaza i Yaga nisu ni pritiskali u prenosu jer je to besmislen utrošak energije. Sa druge strane obojica umeju da uspore pleja koji prenosi loptu i to bez kontakta, gistro nogama ali od probijanja blokova je slaba vajda.

Sa Lukom na centru jesmo tanji na skoku ali iz pika je znatno spretniji i opasniji po koš od Bolomboja i okretniji od Tobija.
Završnica na drugi obruč mu je forte segment i prodavaće to nemilice.
Bolomboj će teško spojiti 4-5 tekmi sa većom minutažom od Luke.
Simon deluje prespor i nesnadjen na četvorci. Na toj poziciji bi ga Lidej napunio spolja ali verovatno taj meč-ap nećemo gledati.
Ako je Laza u timu prvenstveno zbog kilometraže i trake, Stefan jer je jeftin i igrač zadatka...nama su Simke/Bolomboj, Kuz i Ilić apsolutno nepotrebni.

Ali zato kada je Teo prvi put ušao na teren u svetom dresu...


https://gifdb.com/images/high/homer-drooling-gif-file-1003kb-kgdmo44r3lndmugc.gif







  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Wingwalker Ово су припремни мечеви. Нама је важна заштита обруча а у том сегменту Лука не може да уради ништа. Бајке да ће Лука имати минутажу током године већу од Боломбоја је за мој укус превише.  Сад треба да се јави @Brat od Korneta па мушки да изанализира против којих центара у нападу Лука има предност у Евролиги.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, suptil said:

@Wingwalker Ово су припремни мечеви. Нама је важна заштита обруча а у том сегменту Лука не може да уради ништа. Бајке да ће Лука имати минутажу током године већу од Боломбоја је за мој укус превише.  Сад треба да се јави @Brat od Korneta па мушки да изанализира против којих центара у нападу Лука има предност у Евролиги.

Da li postoji centar u EL kog Luka može da brani?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...