Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

35 minutes ago, Brat od Korneta said:

Pruzam idealnu priliku svim pesimistima  ali i svima koji me ne gotive na forumu da me nema 3 meseca. Doduse tek naredne godine. Win win situacija gde dokazujete da ste bili u pravu pride me nema 3 meseca da vas ne smaram tokom narednog prelaznog roka u novim pesimisticnim procenama.

 

Opklada glasi:

 

Zvezda ce igrati top8 Evrolige ili cemo osvojiti Aba ligu. Da ili ne. Odnosno ja sam da a vi imate samo prava na ne ko zeli.

 

Dakle ukoliko se ne desi nista od ova dva, mene nema na forumu 3 meseca. (pod uslovom da neko pristane na opkladu). Od trenutka kad se odigra poslednja utakmica Aba finala.

 

Ukoliko se desi jedno od ova dva, vas (tacnije tebe koji izaberes da se kladis) nema 3 meseca na forumu. Od trenutka potencijalnog ulaska u top8 ili od trenutka potencijalnog osvajanja Aba lige.

 

Pitacemo administraciju da uvede novo pravilo i navede razlog bana: opklada. Ukoliko ne uvaze to, onda jednostavno na obraz sto se kaze se sami izlogujemo i ulogujemo se za 3 meseca tek posto je proverljivo ko se kad poslednji put ulogovoao.

 

Prijave traju do kraja nedelje i mora javno da kvoutujute ovaj upis i da potvrdite da prihvatate opkladu da bi imali dokaz na kraju.

 

Da vidimo koliko ce pesimista da stane sad iza svojih tvrdnji da cemo biti putujuci cirkus i ikebana i slicne stvari koje citamo svaki dan.

 

 

 

Ispravi me ako grešim, s obzirom da tad nisam imao nalog na forumu, ti si prošle godine u ovo vreme pisao maltene identične postove, a kao argument da je tim funkcionalno sklopljen (i  stručno vođen od strane Jovanovića kome treba dati podršku) koristio sumu ppg tih igrača iz njihove prethodne sezone?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Firga said:

@Brat od Korneta

Godinu dana i ni dana manje. Ako si siguran u svoju pricu, nemas razloga za brigu. Odmorices dugo od mojih stavova.

 

Ne mogu da odmorim od tvojih stavova, jer tvoje stavove deli rekao bih vecina ovde. Tako je oduvek od kada citam ovaj forum. Podjednak pesimizam vlada ovde i kada je VJ bio trener i sada kad je Dusko. Mrak u ljudima se ovde ne menja bez obzira na okolnosti sto je tada Adams bio prvi plej a sada jedan Sabaz, sto smo imali Holanda a sada Hangu, sto smo imali Pefija a sada Tea, sto smo imali Dzonija a sada Jaga, sto smo imali Dobrica a sada Giedraitisa, sto smo imali Martina i Raduljicu a sada Tobija i Bolomboja, sto smo imali Petruseva (za kog se nije znalo na leto kakav ce biti) i Bentila a sada Simonovica, Bjelicu i Davidovca. Dodise upitno je jos uvek na 4 dal cemo biti jaci ali na svim ostalim smo jaci svakako a ne trenerskoj poziciji smo jaci i do puta 10.

 

Ja da sam 100% siguran u svoju pricu ja bi zalozio kucu u to na kladionici. Ne mogu da budem 100% siguran jer ne znam ishod koliko cemo biti zdravi a od toga nam sve zavisi. Ja samo znam da verujem u taj ishod ali ne mogu da znam hoce li biti tako ili ne.

 

Sad ako trebi pristanem na godinu dana moracu i drugima, a mozda bi se neko kladio na 3 meseca a ne bi na godinu dana. Dakle to otpada iz tog razloga jer bi bilo nefer. 3 meseca, ne vidim problem. Ti se odjavi na godinu dana sto se mene tice ako ti znaci.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Ne mogu da odmorim od tvojih stavova, jer tvoje stavove deli rekao bih vecina ovde. Tako je oduvek od kada citam ovaj forum. Podjednak pesimizam vlada ovde i kada je VJ bio trener i sada kad je Dusko. Mrak u ljudima se ovde ne menja bez obzira na okolnosti sto je tada Adams bio prvi plej a sada jedan Sabaz, sto smo imali Holanda a sada Hangu, sto smo imali Pefija a sada Tea, sto smo imali Dzonija a sada Jaga, sto smo imali Dobrica a sada Giedraitisa, sto smo imali Martina i Raduljicu a sada Tobija i Bolomboja, sto smo imali Petruseva (za kog se nije znalo na leto kakav ce biti) i Bentila a sada Simonovica, Bjelicu i Davidovca. Dodise upitno je jos uvek na 4 dal cemo biti jaci ali na svim ostalim smo jaci svakako a ne trenerskoj poziciji smo jaci i do puta 10.

 

Ja da sam 100% siguran u svoju pricu ja bi zalozio kucu u to na kladionici. Ne mogu da budem 100% siguran jer ne znam ishod koliko cemo biti zdravi a od toga nam sve zavisi. Ja samo znam da verujem u taj ishod ali ne mogu da znam hoce li biti tako ili ne.

 

Sad ako trebi pristanem na godinu dana moracu i drugima, a mozda bi se neko kladio na 3 meseca a ne bi na godinu dana. Dakle to otpada iz tog razloga jer bi bilo nefer. 3 meseca, ne vidim problem. Ti se odjavi na godinu dana sto se mene tice ako ti znaci.

 

 

 

Pusti sad te price. Iskreno, zalicio si na kerica koji laje dok je kapija zatvorena. Bez da vredjam u smislu da stvarno lajes i te fore. Nego brate ku..s se, a kad neko prati i podize ulog ti odustajes. Znaci blef. Pravi pravcati blef. 😄😄😄

 

Evo ti bolja ponuda. Samo za nas. Za ostale se dogovori sa njima. Ja dobihem, ti na ladjenju godinu dana. Ti dobijes, ja trajno. Nije da ne znaci. Na ovom i predhodnom forumu sam 11 godina. Ja ne blefiram. Ti ako ne pristajes, nisi ni sam siguran onda u ovo sto pises.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, robespierre said:

 

Ispravi me ako grešim, s obzirom da tad nisam imao nalog na forumu, ti si prošle godine u ovo vreme pisao maltene identične postove, a kao argument da je tim funkcionalno sklopljen (i  stručno vođen od strane Jovanovića kome treba dati podršku) koristio sumu ppg tih igrača iz njihove prethodne sezone?

 

Mogao sam da navodim ppg samo kao taksativne podatke a ne kao argument da je tim zbog necijih ppg funkcionalno sklopljen, to nisam sigurno pisao.

 

Nisam sigurno pisao da je tim strucno vodjen od strane Jovanovica jer sezona tada nije ni pocela a pojacanja su stigla dok Jovanovic jos nije ni bio trener.

 

Jedino sto je tacno je da sam dao podrsku Jovanovicu. Ne najbolje da mu ne dam podrsku kad je vec tu bio postavljen. Sta smo trebali da u zvizdimo na prvoj utakmici i pravimo pritisak od starta i njemu i igracima? VJ ide na dusu upravi, a on je radio najbolje sto je umeo verovatno jer osim sto je profesionalac privatno je i Zvezdas. VJ je kriv za poraz od Zadra i to je to. Pritom je Zadar igrao nestvarno i ubacio gomilu trojki preko ruke, takvi mecevi se prosto dogode nekad. Niti je kriv za tezak raspored u Evroligi, niti za nekoliko sudijskih gresaka u porazu protiv Panatinaikosa koji je bio na jednu loptu, niti je kriv za igrace koji su mu dovedeni.

 

Svakog Zvezdinog trenera podrzavam a mogu jedino da se ljutim na upravu ukoliko ne promene nekog trenera koji mi se ne svidja. Logicno mi je da kao navijac Zvezde navijam za svakog Zvezdinog trenera da pobedjuje i da mu pruzim podrsku, kao i za svakog Zvezdinog igraca da postize koseve ili pomogne timu na terenu kako god da bi Zvezda pobedila. Kad je vec taj i taj trener tu i kad su vec ti i ti igraci tu, a ni jedno ni drugo ne mozemo da promenimo ni u kom trenutku..

 

Vidim da si ti team pesimisti, pa sto ne prihvatis opkladu, nije nista strasno ako izgubis? 🙂

 

5 minutes ago, Firga said:

 

Pusti sad te price. Iskreno, zalicio si na kerica koji laje dok je kapija zatvorena. Bez da vredjam u smislu da stvarno lajes i te fore. Nego brate ku..s se, a kad neko prati i podize ulog ti odustajes. Znaci blef. Pravi pravcati blef. 😄😄😄

 

Evo ti bolja ponuda. Samo za nas. Za ostale se dogovori sa njima. Ja dobihem, ti na ladjenju godinu dana. Ti dobijes, ja trajno. Nije da ne znaci. Na ovom i predhodnom forumu sam 10 godina. Ja ne blefiram. Ti ako je pristajes, nisi ni sam siguran onda u ovo sto pises.

 

Napisem ti da nisam siguran iz prostog razloga sto nije ovo igrica i ne znam koliko cemo imati povreda tokom sezone, narocito nosioca igre i ti mi napises nisi ni sam siguran. Citaj barem sta pisem pre nego sto mi odgovoris. Ja sam samo napisao da verujem u to i to je to. Ti da si siguran da Partizan osvaja Aba ligu posto si napisao da smo tu da im ulepsamo trofej ti bi otisao sutra i stavio sve sto imas u zivotu na titulu Partizana, ali naravno da neces to uraditi i nisi siguran do te mere.

 

Prijatelju ne postoji blef, postoji opklada koju sam jasno postavio u precizirao i neko moze da je prihvati ili ne. Nema nikakvog blefa. Zamisli hoce 10 ljudi sad da se kladi ali da postavlja svoje uslove. To bi bilo neizvodljivo.

 

Apsolutno mi nista ne bi znacilo da dobijes trajni. Nije mi cilj da neko ovde ide na trajni, cisto malo zabave da vidimo ko stoji iza svojih predvidjanja i to je sve. Previse si ovo ozbiljno shvatio.

 

Hoces na 3 meseca ili ne?

 

P.s. Mozda prihvatim tvoju ponudu posto vidim da ti to toliko znaci pod uslovom da niko drugi ne prihvati ovu opkladu. Prijave su do nedelje.

Link to comment
Share on other sites

Ako je Marko Simonovic planiran na pf i doveli smo Bjelicu, za sta je onda planiran Davidovac s obzirom da on igra 3-4 a mi na 3 imamo Gedraitisa, Lazica, Lazarevica  i Hangu koji to moze da odigra. 

Ako pak Marko Simonovic nije planiran na 4, sta ce nam na 5 pored Tobija, Bolombaja, Mitrovica i Kuzmica?  

 

Bjelica i Simonovic ce delite minute na 4 i ajde tu neka uskoci Davidovac koji ce po potrebi da uskace na 3 a gde ce da uskace na 3 ako ce tu prva opcija biti Gedraitis a zamene Lazic,  Lazarevic  i uskace Hanga. Da li  i Lazarevic  da uskace na 4? 

 

Ja nista ne razumem

 

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Redstar0356 said:

Ako je Marko Simonovic planiran na pf i doveli smo Bjelicu, za sta je onda planiran Davidovac s obzirom da on igra 3-4 a mi na 3 imamo Gedraitisa, Lazica, Lazarevica  i Hangu koji to moze da odigra. 

Ako pak Marko Simonovic nije planiran na 4, sta ce nam na 5 pored Tobija, Bolombaja, Mitrovica i Kuzmica?  

 

Bjelica i Simonovic ce delite minute na 4 i ajde tu neka uskoci Davidovac koji ce po potrebi da uskace na 3 a gde ce da uskace na 3 ako ce tu prva opcija biti Gedraitis a zamene Lazic,  Lazarevic  i uskace Hanga. Da li  i Lazarevic  da uskace na 4? 

 

Ja nista ne razumem

 

 

Zato sto moraju da se potrose dobijene pare, ali da se ne ugrozi poredak.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kornete brate...aman više.
Eto siguran sam da će ubrzo i nas darkere Yago čili pepers da proveseli kada zaštrika na ovim turnirima dok nam ne stigne taze kobilja placenta za Miloša.
Ništa naučili nismo nakon iste situacije sa Nedarom prošle godine u ovo vreme.
Treba toga imati u zamrzivaču...nismo mladi.
Ako dovedemo i Higinsa dal prestižemo Reala po krštenicama ? Sad smo negde na zbirnih 550 godina.



  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Dokle mozes da mracis? Sto ne smes da prihvatis tu opkladu?  Posto si veliki strucnjak dobijas lagano. 

 

Prihvatio, samo se ne kladim u sicu. On ne sme u pravu opkladu. Smes ti u godinu dana? Ne naravno.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Firga said:

Moja ponuda je do sledece ponoci.

 

Ali sumnham da ces prihvatiti.

 

spacer.png

 

 

 

Daj mi fore do nedelje, prihvaticu ako se niko ne javi. Ne ulaze svi na forum svaki dan. Glupo je da ti prihvatim sutra a da mi se neko javi kroz par dana.

 

6 minutes ago, Redstar0356 said:

Ako je Marko Simonovic planiran na pf i doveli smo Bjelicu, za sta je onda planiran Davidovac s obzirom da on igra 3-4 a mi na 3 imamo Gedraitisa, Lazica, Lazarevica  i Hangu koji to moze da odigra. 

Ako pak Marko Simonovic nije planiran na 4, sta ce nam na 5 pored Tobija, Bolombaja, Mitrovica i Kuzmica?  

 

Bjelica i Simonovic ce delite minute na 4 i ajde tu neka uskoci Davidovac koji ce po potrebi da uskace na 3 a gde ce da uskace na 3 ako ce tu prva opcija biti Gedraitis a zamene Lazic,  Lazarevic  i uskace Hanga. Da li  i Lazarevic  da uskace na 4? 

 

Ja nista ne razumem

 

 

Jedno je apsolutno sigurno: Simonovic ce igrati iskljucivo na PF. Sve odgovore cemo dobiti na zavrsnom turniru koji je za 10 dana jer bi tada trebali da smo kompletni i probamo ono sto cemo igrati u sezoni. Mada nije iskljuceno da se nekom menjaju pozicije tokom sezone  dal zbog nekog mec apa ili povreda ili neceg treceg, kako god. Pricam okvirno.

 

Mislim da ce se Lazarevicu traziti klub ukoliko dovedemo beka. Nismo ga jos uvek registrovali za Evroligu sto je cudno.

 

Ukoliko dodje bek:

 

Sabaz, Teo, Jago

Pojacanje, Nedovic

Giedraitis, Hanga, Lazic

Simonovic, Bjelica, Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic, Kuzmic

 

ukoliko ne dodje bek:

 

Sabaz, Teo, Jago

Nedovic, Hanga

Giedratis, Lazic

Davidovac 3/4

Simonovic, Bjelica

Tobi, Bolomboj, Mitrovic, Kuzmic

 

Vrlo lako moze da se desi ako ne dodje bek da Hanga igra pleja a Teo na dvojci i da igraju zajedno u paru pa da to izgleda ovako:

 

Sabaz, Hanga, Jago

Nedovic, Teo

 

Videli smo i na ova dva priprema meca da je Hanga igrao pleja uz Sabaza i to vrlo dobro.

 

Ukoliko ne dodje bek i ostane Lazarevic onda bi Hanga bi iskljucivo bek dal 1 ili 2 nije ni vazno, Lazarevic bi bio bek ap opcija na 3 uz Lazica gde bi Giedraitis svakako imao najvise minuta na toj poziciji a Davidovac bi konkurisao na poziciji 4 sa Simonovicem i Bjelicom. Ne vidim problem da imamo 3 igraca po poziciji, tako ce imati velika vecina timova u Evroligi 3 igraca na svakoj poziciji. Prosek seniorskih igraca u El ce biti tacno 15.

 

Ukoliko dodje bek po meni je Lazarevic je apsolutni visak kao 4. igrac na poziciji 3. Kao i Ilic kog ne racunam jer se nadam da ce mu naci klub. Kuzmic je u tom smislu takodje visak kao 4. centar ali siguran sam da ce odigrati barem 8 evroligaskih utakmica gde ima mec apove gde za koje je i dalje najbolji defanzivni centar kog imamo za visoke igrace, a dao je i neke znake zivota na pripremama da je spremniji nego prethodne sezone. Videcemo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Brat od Kroneta

 

Do sledece ponoci. Ponuda je bas postena. Neces dobiti bolju. Ako ja mogu da prekinem sa forumom posle 10-11 godina zbog stavova, mozes i ti zbog svojih, bar godinu dana. Tvoje dvoumljenje jedino je vezano za eventualnih tvojih godinu dana. Sve ostalo su opravdanja.

 

Do ponoci. Da ne spamujemo vise.

Edited by Firga
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Veliko je pitanje da li Bjelica vise uopce ima noge da igra 4. U GSW je imao limitirane minute iskljucivo na 5, a u Feneru ne znam da je odigrao 10 utakmica. 

Добро gsw је специфичан систем , а чак је и ту имао оне минијатуре кад га уводе циљано да чува Тејтума и генерално је добро обрађивао дефанзивне задатке у тим кратким интервалима током плеј офа (нека ме исправи неко од људи који помније прате нба, ако грешим).

Није то што је он играо 5 тамо аргумент да више не може на 4, са тим Бјелицом из Голден стејта бисмо се усрећили само тако. Проблем је то шта је од тога остало после годину дана неиграња и колико је спреман...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Firga said:

 

Prihvatio, samo se ne kladim u sicu. On ne sme u pravu opkladu. Smes ti u godinu dana? Ne naravno.

Ja se nikada ne kladim. Vidis mene bas briga sta ce na kraju da bude. Meni je bitno da ostave srce na terenu i to je sve. Nadam se da ces prihvatiti opkladu, jer ovo sto radis nema smisla i pokazuje kakva si osoba. i pogledaj link. Postavljam ga za tebe i slicne, eto vidis ja se tako osecam i to je svrha navijanja za neki tim. Ziv bio.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ja se nikada ne kladim. Vidis mene bas briga sta ce na kraju da bude. Meni je bitno da ostave srce na terenu i to je sve. Nadam se da ces prihvatiti opkladu, jer ovo sto radis nema smisla i pokazuje kakva si osoba. i pogledaj link. Postavljam ga za tebe i slicne, eto vidis ja se tako osecam i to je svrha navijanja za neki tim. Ziv bio.

 

 

Ne sluzi se lazima. Prihvatio sam opkladu, samo podizem ulog, 3 meseca je sica. Vreme prelaznog roka i predsezona. Godinu dana, da opklada ima smisla. Uostalom ako se ne kladis, onda se ostavi nase rasprave. Bavi se navijanjem.

 

Ostalu filozofiju ne bih komentarisao. Standardno.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Добро gsw је специфичан систем , а чак је и ту имао оне минијатуре кад га уводе циљано да чува Тејтума и генерално је добро обрађивао дефанзивне задатке у тим кратким интервалима током плеј офа (нека ме исправи неко од људи који помније прате нба, ако грешим).

Није то што је он играо 5 тамо аргумент да више не може на 4, са тим Бјелицом из Голден стејта бисмо се усрећили само тако. Проблем је то шта је од тога остало после годину дана неиграња и колико је спреман...

 

Tamo je redovno imao Draymonda i Wigginsa da ga pokriju ako sta podje po zlu, a i Tatum se bas ozbiljno raspao to finale neovisno ko ga cuvao. Plus razlika je kad imas neku limitiranu minutazu i zadesi ti se nepovoljan matchup par posjeda i kad te se projicira kao startnu cetvorku i nosioca kluba koji ocito planira napasti playoff pa i F4 EL. Jasno je meni da je on velika legenda srpske kosarke i ok mi je taj emotivni aspekt povratka u Zvezdu ali mi je i dalje potpuno suludo dodavanje njega u 36. godini zivota nakon fakticki sezone pauze na ovaj roster koji vec ima poprilican propuh na bekovskim pozicijama. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Firga said:

 

Ne sluzi se lazima. Prihvatio sam opkladu, samo podizem ulog, 3 meseca je sica. Vreme prelaznog rika i predsezona. Godinu dana, da opklada ima smisla. Uostalom ako se ne kladis, onda se ostavi nase rasprave.

 

Ostalu filozofiju ne bih komentarisao. Standardno.

Posto pises velike reci, a ne razumes sta znace, evo da ti kazem. Covek je ponudio opkladu i ponudio uslove, a onda si ti rekao prihvatam, ali na godinu dana. To ne znaci da si prihvatio opkladu, jer nije na tebi da menjas uslove opklade.

Ja licno bih voleo da opklada bude zauvek odlazak sa foruma, posto prosto bas ne zelim da citam sta pises.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Tamo je redovno imao Draymonda i Wigginsa da ga pokriju ako sta podje po zlu, a i Tatum se bas ozbiljno raspao to finale neovisno ko ga cuvao. Plus razlika je kad imas neku limitiranu minutazu i zadesi ti se nepovoljan matchup par posjeda i kad te se projicira kao startnu cetvorku i nosioca kluba koji ocito planira napasti playoff pa i F4 EL. Jasno je meni da je on velika legenda srpske kosarke i ok mi je taj emotivni aspekt povratka u Zvezdu ali mi je i dalje potpuno suludo dodavanje njega u 36. godini zivota nakon fakticki sezone pauze na ovaj roster koji vec ima poprilican propuh na bekovskim pozicijama. 

Bekovska pozija se resava. Sto se tice Bjelice sta ti ne stima? Covek trenira sa timom i trener ce odluciti da li zadovoljava njegove kriterijume. Po meni nema veze da li igrac ima 18 ili 40 godina, ako doprinosi timu. Ako dobijemo Bjelicu na nivou od pre godinu dana onda smo dobili pojacanje u rangu Mirotica, a ako ne onda nikom nista.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...