Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

17 minutes ago, Naša posla 2.1 said:


Ono Kad zeliš da pljujes po svaku cenu a strah te da te ne kazne, pa se sluzis sa “neko reče”

 

E to je cirkus 💯

 

Bez “neko reče”…

 

Cirkus druze, cirkus. Ovo je druze cirkus. Deluje kao cirkus, zato sto jeste cirkus. Roster je druze cirkus. Samo gutaci vatre fale. Cirkus.

 

Jel ovo sad dobro ili moram da se popravim jos?

 

Cuj kazne jer sam roster uporedio sa cirkusom 😄😄😄 ... ko da me kazni? Covke? Cirkus 😁😁😁 ....

Edited by Firga
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, 443 said:

KKP je aba ligu uzeo zato sto smo mi izgubili od Zadra i Cibone i trener nam je bio Vlada Jovanovic prva dva meseca

Ne zbog fizicke dominacije

 

Ali složićeš se da KKP dovodi igrače u piku forme, za razliku od nas. Mnogo je logičnije ono što oni rade. Mi ćemo sad dovesti na poziciju četvorke, na kojoj nam je zjapeća rupa igrača od 35 leta koji nije igrao cele sezone. Nama tu treba neko ko je na vrhuncu karijere sad, a ne neko ko je prošao zenit pre 3 sezone.

 

Da je rotacija drugačija, da je Bjelica neki peti igrač rotacije, pa i da kažeš, ali nama treba neko ko će da iznese sezonu. U tom smislu je fizička dominacija, a ne u smislu da Partizan ima neke šifonjere.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Valjda je Žoc prošle godine (uz svu sreću zbog izostanaka povreda) potvrdio kako može da se igra sezona sa kraćim ali jasno definisanim rosterom i 7-8 nosilaca i 4 lika baš na kraju klupe. 

 

Ovde se već rade prepravke u Areni, da se montira klupa za rezervne za KKCZ

 

2023-New-Type-Outdoor-Indoor-Sports-Cour

 

Edited by NMX
  • Like 3
  • Ha-ha 18
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NMX said:

Valjda je Žoc prošle godine (uz svu sreću zbog izostanaka povreda) potvrdio kako može da se igra sezona sa kraćim ali jasno definisanim rosterom i 7-8 nosilaca i 4 lika baš na kraju klupe. 

 

Ovde se već rade prepravke u Areni, da se montira klupa za rezervne za KKCZ

 

2023-New-Type-Outdoor-Indoor-Sports-Cour

 

Za svaku cetvrtinu po jedna petorka

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Ali složićeš se da KKP dovodi igrače u piku forme, za razliku od nas. Mnogo je logičnije ono što oni rade. Mi ćemo sad dovesti na poziciju četvorke, na kojoj nam je zjapeća rupa igrača od 35 leta koji nije igrao cele sezone. Nama tu treba neko ko je na vrhuncu karijere sad, a ne neko ko je prošao zenit pre 3 sezone.

 

Da je rotacija drugačija, da je Bjelica neki peti igrač rotacije, pa i da kažeš, ali nama treba neko ko će da iznese sezonu. U tom smislu je fizička dominacija, a ne u smislu da Partizan ima neke šifonjere.

 

Da ne pretjerujemo sad.

 

Niti je KKP ovo ljeto dovodio igrače koji su u peak-u, niti smo mi dovodili samo veterane. Zapravo samo su domaća pojačanja veterani i Hanga, koji ne izgleda kao veteran.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bjelica moze biti ozbiljno pojacanje, polako sa pljuvanjem dok ne vidimo je li momak spreman i dal ce igrati uopste. Koliko sam razumeo, mi imamo pravo da ga otpustimo u bilo kom trenutku. Ako je Fener dao 2 miliona po godini za njega prosle sezone, mora da postoji neki razlog za to…

 

Jos Fener placa 80% od plate, moze biti jako dobro pojacanje. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Ali složićeš se da KKP dovodi igrače u piku forme, za razliku od nas. Mnogo je logičnije ono što oni rade. Mi ćemo sad dovesti na poziciju četvorke, na kojoj nam je zjapeća rupa igrača od 35 leta koji nije igrao cele sezone. Nama tu treba neko ko je na vrhuncu karijere sad, a ne neko ko je prošao zenit pre 3 sezone.

 

Da je rotacija drugačija, da je Bjelica neki peti igrač rotacije, pa i da kažeš, ali nama treba neko ko će da iznese sezonu. U tom smislu je fizička dominacija, a ne u smislu da Partizan ima neke šifonjere.

Simonovic i Davidovac u ovom trenutku karijere jesu cetvorke i to kvalitetne. To sto vi zivite u proslosti to je vas problem. Ja sam siguran da ce odigrati na vrhunskom nivou. Bjelica ako je na otvorenom ugovoru ok. Dusko ce svakako izabrati 12 najboljih i to onih koji mu odgovaraju.

Sto se tice prenatrpavanja rostera, pogledajte KKP. Oni imaju takodje gomilu igraca i traze jos dvojicu. Prosle godine nisu prosli Real jedino iz tog razloga, jer kada su dosle suspenzije oni nisu imali zamenu, a Real jeste.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Simonovic i Davidovac u ovom trenutku karijere jesu cetvorke i to kvalitetne. To sto vi zivite u proslosti to je vas problem. Ja sam siguran da ce odigrati na vrhunskom nivou. Bjelica ako je na otvorenom ugovoru ok. Dusko ce svakako izabrati 12 najboljih i to onih koji mu odgovaraju.

Sto se tice prenatrpavanja rostera, pogledajte KKP. Oni imaju takodje gomilu igraca i traze jos dvojicu. Prosle godine nisu prosli Real jedino iz tog razloga, jer kada su dosle suspenzije oni nisu imali zamenu, a Real jeste.

 

Pa niko ne prica o Simonovicu i Dedi, nego o igracu kojeg dodajes na njih dvojcu.

 

Da je na 4 doveden starter , uz pomenutu dvojcu to bi bilo u redu. 

 

Na ovaj sastav dodavati Nemanju, i nadati se da ce on zatvoriti sve propuste u slekciji, meni izgleda kao prica iz 2015.  

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šabaz=Kampaco

Yago>Ivanović

Teo>Marković

Hanga>Holand

Giedraitis=Dobrić

Toby>Martin

Simonović=Petrušev

Bjelica i sakat>Bentil

+ Bolomboy, DeDa, Nedović

Mi ove godine imamo neuporedivo jaču ekipu nego prošle godine. Uz još jednog kvalitetnog beka biće ovo top. Naravno ako Beli ne može mora i krilni centar. Ali sve u svemu ovaj tim i tim prošle godine su nebo i zemlja. E sad onaj bitniji deo je da li će tim,, kliknuti". Ukoliko sve bude kako treba ne sumnjam u velike rezultate. 

 

  • Like 11
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

SRBIJA 2015: Teodosić , Simonović, Kuzmić, Bogdanović , Bjelica , Marković, Kalinić, Nedovic, Milosavljević, Raduljica, Erceg, Milutnov. Copy

 

Zvezda 2023: Paste

 

Doduse za Bogdana i Milutinova tesko, ostalo je izvodljivo.

Edited by Firga
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, srlepajce said:

Nije mi jasno i da Dusko toliko nema svoje ja da dozvoli da mu dovode igrace ko na traci

 

Svestan sa kakvim barabama radi ali opet

 

 

 

Dušku su sigurno dovedeni igrači koje je tražio tako da boli ga paja za nekolicinu ovih koje nije tražio. On odlučuje koga će slati na parket, ili barem tako trenutno razmišlja. Jebe se njemu da li će u civilu sedeti neki junior ili Teodosić, ne plaća ih iz svog džepa a ako bude neplaniranih situacija sa "njegovim" igračima bolje da ima Teodosića da uskoči nego nekog klinca. Ne verujem da je baš tako lud da nema pojma s kim ima posla i da je KKCZ državna struktura. Takođe, verovatno je odlično plaćen da "trpi" ovakvu situaciju. Tako da ostaje ili da mi mračimo iz potaje kome se ne sviđa košarkaški roster od 20 igrača a nepopunjenim pozicijama ili da glođemo taj crveno beli parizer nekritički.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nele said:

Totalno je nebitno kako izgleda jer smo sa njim na broju od 6 centara, evo i slovima cu SEST centara. 
A Bjelica trenutno moze da igra cetvorku koliko i ja mogu da budem starter u NBA ligi.

 

Nele, tebi cu da odg u samo jednom pasusu, ostalima pisem u celini.

 

Nadam se da administracija nece da zameri malo duzi upis, nisam ostavio neko vreme takve, a ujedno cu da objedinim u jednom nekoliko aktuelnih tema a ticu se Bjelice, balansa odbrane i napada i generalnog izgleda rostera i ideje istog. Potrudicu se da sto manje pisem mog misljenja a sto vise potezem argumente koji su lako proverljivi ili logicni ako se barem malo zamislite o svemu sto cu da pisem pa porazmislite o sustini i celini a ne da se uhvatite za jednu recenicu i izvlacite je iz konteksta i ne na prvu da potiskujete i lupite ironicni smajli jer se ne slazete s nekom recenicom a da niste razmislili o celini i sustinu s obzirom da solidan deo ljudi ovde gleda ko pise a ne sta se pise, na zalost.

 

Necemo imati 6 centara, imacemo 4 centra.

 

Sabaz, Jago

Teo 1/2

Nedovic, Hanga

Giedraitis, Lazic, Lazarevic?

Simonovic, Davidovac, Bjelica/Ilic

Tobi, Bolomboj, Mitrovic, Kuzmic

 

Za Ilica sam cuo da mu se trazi klub da ide na pozajmicu o cemu sam pisao ranije, kao i za Raduljicu  kada se takodje pisalo da imamo sest centara i racunali Raduljicu za sledecu sezonu. Nadam se da su sad skapirali. Simonovic ce jasno igrati iskljucivo na PF, kao i Bjelica, ukoliko zaista potpise.

 

15 seniora, toliko imaju trenutno gotovo svi timovi trenutno u El ili ce imati kad pocne sezona. Pritom Lazarevica jos uvek nismo registrovali za El (te trenutno imamo 14 igraca na sajtu El a ovde se pisalo da ih imamo 18) iz meni nepoznatih razloga, mozda i on ode negde na pozajmicu, mada sumnjam.

 

Ukoliko bi poslali Lazarevica i Ilica na pozajmicu, onda bi se otvorio prostor za jos jednog beka jer bi Hanga tada bio 3/2 a ne 2/1 kako igra trenutno i kako izgleda da ce igrati iskljucivo na 2 ukoliko ne dodje jos jedan bek. Mislim da je Stefan Jovic vec vidjen u tom slucaju kad se vec ocigledno ide na kartu iskustva. Plus bi nam doneo taj famozni balans defanzive na bekovskim pozicijama jer se videlo da i dalje igra dobru odbranu.

 

Partizan je prosle sezone imao Avramovica, cak su i Madar i Trifunovic dobro cuvali protivnicke bekove. Za Exuma takodje ne bih rekao da je los defanzivac samo se nekad jednostavno cuvao za napad. Dakle imali su balans odbrane i napada na bekovskim. I ne samo to vec su imali i Papapetrua koji je vrlo dobar defanzivac za El uslove i brani 3/4 igrace bez vecih problema a cak je i Lesor dobro preuzimao deo bekova i popravio neke stvari u defanzivni. Takav Partizan koji je na papiru imao balans odbrane i napada, bili su najgora odbrana u El. Usli su u top8 zbog izuzetnog napada a ne zbog nekakvog balansa koji se ovde polako pretvara u mit kao da se igra 1 na 1 12vs12 igraca a ne 5 na 5, gde imas 3 razlicite odbrane od pika, udvajanje, stranu pomoci, odbranu unutra, defanzivni skok ako ti ne prodje nista od prethodno navedenog a protivnicki igrac promasi kos iako su sve dobro uradili, sto je cesta pojava na utakmici bilo koje ekipe. O tome cu na kraju.

 

Sto se tice Bjelice, ako mozemo da ga potpisemo za tih navodnih 20%, sto je 300k od 1.5m koliko pise da je imao, ukoliko je fizicki spreman, ja sam za. Ne bih bio za da je doveden za neku startnu cetvorku pa i bek ap opciju a da imamo jos samo jednu cetvorku, to bi bilo suludo, ali ovako gde imamo i Simonovica i Davidovca, ne mozemo izgubiti mnogo ako Bjelica ne bude na nekom iole solidnom nivou. Sigurno moze barem Aba ligu da igra i bude neka 3. opcija za El ukoliko se povredi neko od ove dvojice pa da uzme neke minute, tek par klubova u El imaju trecu cetvorku dobru ostali ili ih ni nemaju ili imaju juniore ili losije igrace od Bjelice. Dakle ne mozemo da izgubimo bukvalno nista s njim, a nekim cudom ukoliko pruzi neke neocekivane partije, sto ne bih iskljucio kao opciju jer je on pre 2 godine imao ozbiljnu ulogu u sampionskom Nba timu dok Raduljica vec 5-6 godina nema naznake ozbiljne kosarke, a imao bi Bjelica ozbiljnu ulogu i u Fenerbahceu da nije imao ozbiljnu povredu. Dakle moze nesto da se dobije mozda ukoliko je spreman i 100% zdrav, a ne moze doslovno nista da se izgubi jer ukoliko ne pokaze nista imamo Simonovica i Davidovca koji ce biti korisni timski igraci u to nema sumnje, bar meni.

 

Mislim da je ideja da budemo jedna od iskusnijih ekipa u El i budemo neka polu verzija Reala iz prosle sezone, pa ako su mogli oni da osvoje sa jos matorijim sastavom mozemo mi bar do top8 sa ovim sto imamo. Pritom taj Real jeste dosta jaci od nas na unutrasnjim pozicijama ali na spoljasnim rekao bih da imamo dosta jacu bekovsku liniju nego sto je imao Real prosle sezone, niti su oni imali defanzivni balans na bekovskim pozicijama, pa su osvojili. Sad neko kaze da ali oni su imali Deka na 3, Jabuselea na 4 i Tavaresa na 5 koji su sveukupno znacajno fizicki jaci nego Giedraitis, Simonovic i Tobi. Da, to je tacno, ali su zato nasi takodje dobri defanzivni skakaci sva trojica da ne kazem vrlo dobri do odlicni, gde ce nam zatvaranje reketa unutra i obezbedjivanje skoka ostaviti prostor da imamo spoljnu slabiju defanzivnu liniju, kao sto je imao i Real. Nije isto, ali ideja je slicna  a s namerom sam naglasio polu Real.

 

Pritom mozemo da kombinujemo da u svakom trenutku igra Hanga ili Lazic na parketu da imas jednog dobrog defanzivca da cuva protivnicke bekove, posto trenutno imamo na 2 Nedovic/Hanga i na 3 Giedraitis/Lazic te bi u tom slucaju Lazic igrao sa Nedovicem na parketu a Hanga sa Giedraitisom. Pritom Hanga i na 3 ako igra opet ga stavis da cuva protivnicke primarne bol hendlere.

 

Najbolje evroligaske bekove kada su u top formi, a veci deo sezone jesu, ne mogu da sacuvaju ni najbolji evroligaski defanzivci. Precenjuje se ovde 1 na 1 odbrana, jer nije ovo 1 na 1 vec 5 na 5. Pajola, Holins, Kampaco, Vokap, Hanga, Lazic, Lazarevic, Avramovic (cak i Madar i Trifunovic su povremeno bili dobri), Buboa itd. prvi koji su mi pali na pamet a to je i gro najboljih defanzivaca u El koji prave dobar pritisak na bolhendlere i otezavaju im kontrolu lopte. Mnogo se cesce igra pik nego 1 na 1, to pod 1 i ne radi se o beku defanzivcu samo vec i o centru ili cetvorci, drugo i kad se igra 1 na 1 i igrac probije postoji skupljanje odbrane pa ide pas na stranu pa igrac promasi ili pogodi sut spolja a ako promasi vazno je da imamo dobre defanzivne skakace, sto deluje da imamo, barem na papiru odnosno takvih smo doveli nekoliko koje sam nabrojao iznad. Kada te napadaju 1 na 1 elitni bekovi napadaci na primer Majk Dzejms i Panter ne postoji taj igrac koji moze da im odbrani sut preko ruke kad se zapale i sutiraju one njihovu poludistance iz skok suta. Kada Exumu prodje prvi korak nije postojao taj defanzivac koji je mogao da ga zaustavi, cak i Nedovica kad je bio u top formi ili Larkin sezonu iza. Kada Lojd uradi step bek i sutne, to se ne brani. Pitanje je samo jel ce uci ili ne. Kada Teo i Kampaco vide igraca kako utrcava iz nekog kata ili ostane sam na sutu a igrac sa strane pomoci misli da oni to ne vide, to Hanga iz prajma kako je i sam rekao dok je cuvao Tea da je to bukvalno nemoguce sacuvati. Mnogo je vazniji defanzivni skok od 3 do 5, sto mi imamo a imamo i sajz jer Rokas, Simonovic i Tobi ce biti jedna od visih linija od 3 do 5 u El. Pritom i Bolomboj i Davidovac imaju odredjenih defanzivnih kvaliteta kao bek ap opcije. Bjelica ako potpise i bude na nekom iole solidnom nivou da igra El, takodje je cvrst u 1 na 1 defanzivi unutra.

 

Imamo igrace koji ce da cuvaju bekove spolja, imamo igrace koji su crvsti unutra, imamo defanzivni skok (za sada na papiru), imamo skorere i izuzetan potencijal u napadu, imamo sut za 3 poena bolji nego prosle sezone (za sada na papiru) imamo razagrivace a i magicne asistencije, imamo dva talentovana i relativno mladja igraca koji mogu da zabljesnu i prvi put igraju El  (Simonovic i Jago). Imamo iskustva i na terenu i na klupi. Imacemo punu arenu (barem u pocetku sigurno). Sve i da ne dodje nijedno vise pojacanje (a licno mislim da hoce barem jedno), ovaj tim ima sve sto treba da napadne top8, pa cak i sam f4, iako je po budzetu odukativno 10. na tabeli. Jedino sto vidim da nas deli od top8 je dali ce nam nosioci biti zdravi veci deo sezone ili ne. Zato je dobro da imamo siri roster od minimum 15 igraca jer imamo nekoliko injury prone igraca.

 

Ne znam za vas, ali jedva cekam naredni turnir.

 

Ovo iako je opsirno je ugrubo i jedan komentar sta moze da se vidi ovako na prvu sto se tice izgleda rostera, a nesto kasnije cu i o nekim stvarima koje su vidjene u igri na ovom prvom turniru koji smo odigrali i neke stvari koje su na mene ostavile pozitivan utisak.

 

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, srlepajce said:

Nije mi jasno i da Dusko toliko nema svoje ja da dozvoli da mu dovode igrace ko na traci

 

Svestan sa kakvim barabama radi ali opet

 

 

Ko da mu dovodi igrace? Pa nije Dusko neki balavac pa da mu neko dovede Tea a da ga on nece. 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nemanja Bjelica je Zvezdino dete, igrač koji zna sta je Crvena Zvezda, igrač koji je osvojio sve što se moglo osvojiti, igrač koji je zahvalan za svlačionicu, po mišljenju njegovih saigrača čovek koji ima izražene ljudske kvalitete, čovek koji je odbio da igra za KKP i odbio ŽO koji ga je više puta molio da dođe kod njih....I na kraju, igrač na zalasku karijere sa svojih 35god.

Takav igrač/čovek dolazi u svoj klub, koji iskreno voli, na otvoreni ugovor i uz minimalnu nadoknadu, da Duško( sa kojim je uzgred već radio) proceni da li može da doprinese ekipi.

Ko smo mi da,nakon gore navedenog, sudimo i procenjujemo da je to loše i katastrofa apriori?

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Čočo said:

Bjelica i sakat>Bentil

 

Ne.

 

Ostalo si u pravu. 

 

I da dodam, napisao je @Admiral šta sam i ja mislio. Bjelica kao rezerva rezerve ok, ali na ovo trenutno stanje mi je skroz bezveze. A Simonović četvorka nije, pa ne znam da je bog...to što igra četvorku u reprezentaciji Crne gore je zato što su oni ubedljivo najjači na centarskim pozicijama sa Vučevićem, njim i Dubljevićem, što malo koja reprezentacija ima. Inače je Simonović petica i tek će biti petica.

 

Davidovac je 1,3,4... u CSKA je igrao malo više kao 3, ali ok on može četvorku da uzme. 

 

Ali opet, sve zavisi od koncepcije. Nama treba zdrava, prava, startna četvorka. A mi to u Bjelici dobiti nećemo.

Edited by John Terry
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Admiral said:

 

Pa niko ne prica o Simonovicu i Dedi, nego o igracu kojeg dodajes na njih dvojcu.

 

Da je na 4 doveden starter , uz pomenutu dvojcu to bi bilo u redu. 

 

Na ovaj sastav dodavati Nemanju, i nadati se da ce on zatvoriti sve propuste u slekciji, meni izgleda kao prica iz 2015.  

 

 

Pa evo naprimer tebi se poveri dovodjenje startne cetvorke. Koga bi ti doveo u ovom trenutku?

Link to comment
Share on other sites

Jako je naivna prica da Bjelici 80% placa Fenrbahce, a mi 20%.
Iz njihovog ugla, to je bukvalno kao da biras da li ces da imas Bjelicu u ekipi naredne sezone za 300-400k. Ako oni biraju da ga nemaju za 350k celu sezonu, onda treba da se zabrinemo za njegove trenutne mogucnosti. 
Ali ja sam mnogo blizi tome da ne verujem u to da sve druge ekipe vode alpske koze, a samo nas profesori i doktori nauka, pa smo u stanju da izvedemo ovakve poteze, nego oni ne placaju 80% vec dosta manje.

 

E da, usput bih zeleo da me neko u zivotu brani kao Kornet sto brani broj nasih igraca i konstrukciju ekipe. Bukvalno ne verujem sta citam, imas DAVIDOVCA, BJELICU, SIMONOVICA, TOBIJA, BOLOMBOJA, MITROVICA i KUZMICA, a bogami jos uvek i ILICA u ekipi. Je l mene neko zajebava?

Edited by bosMan_jr
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Ne.

 

Ostalo si u pravu. 

 

I da dodam, napisao je @Admiral šta sam i ja mislio. Bjelica kao rezerva rezerve ok, ali na ovo trenutno stanje mi je skroz bezveze. A Simonović četvorka nije, pa ne znam da je bog...to što igra četvorku u reprezentaciji Crne gore je zato što su oni ubedljivo najjači na centarskim pozicijama sa Vučevićem, njim i Dubljevićem, što malo koja reprezentacija ima. Inače je Simonović petica i tek će biti petica.

 

Davidovac je 1,3,4... u CSKA je igrao malo više kao 3, ali ok on može četvorku da uzme. 

 

Ali opet, sve zavisi od koncepcije. Nama treba zdrava, prava, startna četvorka. A mi to u Bjelici dobiti nećemo.

Beli sigurno nije doveden za startnu PF. Veći je problem što nemamo starnog PF nego što će Beli biti deo tima. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Čočo said:

Beli sigurno nije doveden za startnu PF. Veći je problem što nemamo starnog PF nego što će Beli biti deo tima. 

 

Pa da, ali onda kapiraš poentu, kad već imamo Davidovca i Simonovića, šta će nam Bjelica. Da nisu ta dvojica došli pa i da razumem, ovako mi je skroz nebulozno. Imamo na četvorci tri igrača i ni jedan nije klasična četvorka.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...