Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

7 minutes ago, djura.net said:

Nema logike dovodjenje igraca pre nego pocnu pripreme, tek treba da se vidi gde 'skripi' ili se desi nesto nedajboze.

Trenutna licitacija gde i koje igrace dovesti je zanimljiva samo navijacima I forumskim strucnjacima da prekrate vreme do pocetka sezone.

Apsolutno nije potrebno čekati pripreme da se vidi da fali dvojka i četvorka. To su na kraju krajeva i javno rekli sportski direktor i predsednik kluba tako da ne znam otkud sad počela priča da smo ušli u fazu doselekcije. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djura.net said:

Nema logike dovodjenje igraca pre nego pocnu pripreme, tek treba da se vidi gde 'skripi' ili se desi nesto nedajboze.

Trenutna licitacija gde i koje igrace dovesti je zanimljiva samo navijacima I forumskim strucnjacima da prekrate vreme do pocetka sezone.

 

Ako se ne varam klub je izašao sa informacijom da se traže bek i četvorka.

 

Na stranu što i ja sve manje vjerujem da će još neko doći ali tu priču čekamo da vidimo gdje škripi slušamo već deceniju i evo gdje smo, jedan top8 i jedan zamalo top8.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, djura.net said:

Nema logike dovodjenje igraca pre nego pocnu pripreme, tek treba da se vidi gde 'skripi' ili se desi nesto nedajboze.

Trenutna licitacija gde i koje igrace dovesti je zanimljiva samo navijacima I forumskim strucnjacima da prekrate vreme do pocetka sezone.

 

6 minutes ago, Milko Miller said:

Apsolutno nije potrebno čekati pripreme da se vidi da fali dvojka i četvorka. To su na kraju krajeva i javno rekli sportski direktor i predsednik kluba tako da ne znam otkud sad počela priča da smo ušli u fazu doselekcije. 

 

Odgovorio ti kolega Miler. Amateri vide da fali dvojka i četvorka. Nema potrebe za strukom.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da treba sve pare da preusmerimo na kvalitetnu cetvorku iz Nba jer nam tu vise skripi.

 

Na bekovskim pozicijama to moze da izgleda ovako:

Sabaz, Jago 1

Teo 1/2

Nedovic 2

Hanga 2/3

 

Hanga je igrao na 2 i u Realu, da ne pricamo sto je nama ove sezone Dobric pokrivao dvojku a sezonu pre te i Holins, a svi znamo da je Hanga bolji bolhendler od obojice.

 

Recimo da nam je ostalo cca 2 miliona za pojacanja, s obzirom na najavu od 12 miliona za tim a recimo da posmatrajuci tim vredi oko 10 trenutno.

 

Zar nije bolje dovesti proverenu cetvorku nego da dovedes nekog Nba granicnog igraca na 2 koji ima taj rizik dal ce da se prilagodi na Evroligu instant ili Hiliarda koji je ok resenje ali samim tim i znacajno skratimo novac za kvalitetniju cetvorku koja je po meni znacajno potrebnija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, djura.net said:

Nema logike dovodjenje igraca pre nego pocnu pripreme, tek treba da se vidi gde 'skripi' ili se desi nesto nedajboze.

 

Kad pocnu pripreme mi smo bez Simonovica i Davidovca a ukoliko posaljemo Ilica na pozajmicu nama ce prvi pripremni mec morati na 4 da igraju Lazarevic i Bolomboj. Tako da sigurno necemo moci na pocetku priprema da vidimo gde nam skripi jer necemo biti kompletni i odredjeni igraci ce igrati pozicije za koje se ne planiraju da smo kompletni. Falice i Tobi i Jago.

 

Cetvorka nam je prekopotrebna u svakom slucaju sve i da su Simonovic i Davidovac na treningu a posto nece biti do najmanje nekog 4. Septembra, kakve su to pripreme gde glavni deo priprema sa najvise treninga mi budemo odradili bez i jedne prave cetvorke. Posle kazu prenatrpani smo. Jesmo, al samo na petici.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

 

Hoćeš da kažeš da mi prosto moramo da pravimo disbalans roster tako da je ovo u skladu sa tradicijom i ništa više.

 

Ima logike.

Tako nekako... Deda 3/4,ocigledno je da ce se mali Simon kao i Tobi i Bolomboj koristiti povremeno kao cetvorke tako da oko cetvrke bas teska prica.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Brat od Korneta said:

Mislim da treba sve pare da preusmerimo na kvalitetnu cetvorku iz Nba jer nam tu vise skripi.

 

Na bekovskim pozicijama to moze da izgleda ovako:

Sabaz, Jago 1

Teo 1/2

Nedovic 2

Hanga 2/3

 

Hanga je igrao na 2 i u Realu, da ne pricamo sto je nama ove sezone Dobric pokrivao dvojku a sezonu pre te i Holins, a svi znamo da je Hanga bolji bolhendler od obojice.

 

Recimo da nam je ostalo cca 2 miliona za pojacanja, s obzirom na najavu od 12 miliona za tim a recimo da posmatrajuci tim vredi oko 10 trenutno.

 

Zar nije bolje dovesti proverenu cetvorku nego da dovedes nekog Nba granicnog igraca na 2 koji ima taj rizik dal ce da se prilagodi na Evroligu instant ili Hiliarda koji je ok resenje ali samim tim i znacajno skratimo novac za kvalitetniju cetvorku koja je po meni znacajno potrebnija.

Dovedemo za 1.5-1.8m kvalitetnu četvorku i za ostatak dovedeš nekog klinca iz G lige na SG. Možda ubodeš, možda ne ali nije neka cifra i da se omaši klinac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dovedemo za 1.5-1.8m kvalitetnu četvorku i za ostatak dovedeš nekog klinca iz G lige na SG. Možda ubodeš, možda ne ali nije neka cifra i da se omaši klinac. 
Ako za tu cifru ubodemo odbrambenog i skočnog rim protektora nama neće biti nerešiv problem ni ako ne dovedemo SG-a a Nedara krene sezonu sa tankim procentima za tri jer u tom slučaju bi trebali da imamo već spremljene setove za njegove prodore a njegove trojke imaće ko da hitne. Hanga je igrao i u Barsi po potrebi na beku a u Realu i pleja kada su bili u frci na toj poziciji...posebno će biti zahvalan za prenos lopte u petorci sa Teom kojeg su u Virtusu u završnici sezone rasteretili te obaveze...jer Tea i Nedaru u tandemu, bez Hange ćemo verovatno redje gledati na parketu kada je gusto jer je Gidra ipak slabiji korektor u odbrani od Hange
koji je i uber racionalan igrač, ne troši posede na hero ball ali ni energiju na hasl iz kojeg će teško izvući benefit, ne vitla kada je bez lopte ali dovoljno je opremljen da iskoristi svaki propust a prilični lako napravi pometnju i iznudi udvajanje kada stigne sa loptom do posta. Genuine hauzmajstor.
Očekujem da njegov uticaj na našu igru bude najmanje u rangu Dr. Stratosa jer nakon osvajanja EL titule sada može da igra rasterećeno uz doziranu minutažu na svojoj poziciji ili sa specijanim ulogama po potrebi.
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stari Wook said:

Bolomboj može da iskoristi pripreme da se nametne kao startni C. Simon i Tobi ko zna kad će...

 

Oni ce tamo negde izmedju 6og i 12og Septembra. Najverovatnije ce i Davidovac u 12 Srbije.

 

Bas zbog svega toga Bolomboj nece moci da igra centra ni na treningu ni na prvim pripremnim mecevima ukoliko ne dovedemo cetvorku. Ukoliko Ilic ode na pozajmicu, na 4 Bolomboj i Lazarevic a na 5 Mitrovic i Kuzmic, to nam ostaje u tom slucaju.

 

Upravo sam skapirao da nismo zadrzali Kuzmica mi bi na treningu imali 3 visoka igraca: Bolomboja i Mitrovica i Lazarevica da krpi cetvorku. Prijateljsku verovatno ne bi ni mogli da odigramo.

 

Dakle ima smisla sto je Kuzmic, zadrzan, pod uslovom da je potpisao za manji novac nego sto je imao.

 

Znam da ljudi zmure jednim okom na ovo sto pisem i da vecinu verovatno ne zanima da se ozbiljnije razmisli u nesto, ali pripreme su jako vazne u kosarci a mi da nismo produzili Kuzmica (i ukoliko Ilic ode na pozajmicu) mi bi na pripremama imali 2 visoka igraca i jednog da krpi cetvorku, a ne znam kakvi su treninzi izvodljivi tad i 5 na 5 a kamoli utakmice. Bukvalno bi Hanga morao da igra cetvorku.

 

Ne vidim smisao ni da Ilic ostane za prvi deo priprema pa da mu se onda trazi klub ako se vec ne planira da bude tu, znaci u svakom slucaju mi moramo dovesti cetvorku do pocetka priprema sto je za 10 dana. Ubedjen sam u taj scenario, a za beka otom potom.

Link to comment
Share on other sites

Quote

TUGA! Preminuo bivši košarkaš Crvene zvezde (26) - osvojio titulu, pa saznao za tumor

 

Posle duge borbe sa teškom bolešću, stigla je potresna vest o Ivanu.

 

Mladi košarkaš Ivan Ćorović preminuo je u 26. godini. On se dugo borio sa najtežom bolešću, a vest o njegovoj smrti objavili su mediji u Crnoj Gori, za čiju je reprezentaciju nastupao. Bio je član tamošnje juniorske selekcije i kapiten juniorskog tima KK Crvena zvezda.

Kao đak crveno-belih bio je veliki talenat, a čak osam meseci je igrao sa tumorom na kolenu, uopšte ne znajući da ima problem. Bio je šampion Srbije u juniorskom uzrastu sa crveno-belima i osvojio je titulu misleći da je u pitanju hematom.

 

"Bio sam momak za primer, dobro mi je išla i škola, najviše sam trenirao i dogurao sam čak do kapitena juniorskog tima Zvezde", govorio je Ćorović za "Vijesti". "Govorili su da je hematom, nije moglo da se utvrdi. Najveći problem je bio što sam ja igrao sa tim osam meseci. Osvojio sam juniorsko prvenstvo Srbije i kad je trebalo da počnu pripreme za novu sezonu, za neki moj možda da kažem i bum, otkrio sam problem koji me je pratio i počela je borba za život", otkriva tešku priču.

U teškoj životnoj ispovesti tokom 2020. on je priznao da tokom borbe za život nije dugo patio za košarkom. Najpre se lečio hemoterapijama, potom je bio podvrgnut i operacijama, a nakon svega je bilo neophodno da mu noga bude amputirana od kuka. Posle svega je upisao Mašinski fakultet i započeo drugačiji život, a vest o njegovoj smrti potresla je sve ljubitelje košarke u regionu.

 

Strasno 

  • Tuzno 36
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, božija noga said:

Tobi je koliko sam video u sastavu za meč Slovenije i Španije. Ima na livetv.sx i sport7.pm Možemo da gledamo. Upravo počinje

 

Meni se cini da ce Slovenci voditi Morgana na svetsko, sto i nije tako lose po nas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


Tobi ume. Za Morgana i Dimeca je jebeni rim protektor.
Povisok, žilav i ima u glavu.
Teško ćemo se sa njim luksuzirati na četvorci jer je nikad veći a pored atleticnog i eksplozivnog Bolomboja, Luka nam se crta kao bekap centar. Simke će podkusurivati obe pozicije ako ne dovodimo genuine PF. U suprotnom videće parketa samo u ABA ligi.

















Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, StiviKivi said:

Može li neko da napiše učinak našeg Slovenca na meču protiv španije..

Ne umem da nađem.

Дао је 10 поена, био је све бољи како је одмицало. Погубљен мало у почетку, као и на прошлој, што је разумљиво јер се касно прикључио. Мислим да је јасно да је доста изнад Моргана и да ће готово сигурно ићи на СП.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, StiviKivi said:

Može li neko da napiše učinak našeg Slovenca na meču protiv španije..

Ne umem da nađem.

 

10 poena - 3/4 bacanja, jedna trojka, poludistanca i prikucavanje. Uhvatio 4-5 skokova, promasio par trojki i zicera. Neubedljiva kontrola def. skoka, na ofanzivnom je dobar i aktivan. Povremeno iznenadi odlicnom defanzivnom reakcijom, ali cesce mi je klimav i usporen na tom kraju parketa. Bice problema sa pokretljivim centrima koji napadaju licem, ni lasom ne moze to da brani. Fin momak i dobar saigrac, bodri posle promasaja i prvi pritrcava da baci kosku. :classic_smile:

 

Sta ga znam, nit smrdi nit mirise. Sa svojih 213cm, skolskom igrom u napadu i mekom rukom mora biti od koristi. Verujem da ce nam dati vise od Martina, ali i da se necemo bog zna kako usreciti s njim. Doduse, ne bismo ni sa Dzekirijem.

 

Videcemo sta ima Bolomboj da ponudi, ali sad vec utabani scenario sa Lukom kao inicijalno trecim, a u praksi prvim centrom mi uopste nije nezamisliv.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...