Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, Čočo said:

S obzirom da nikog nismo doveli do sada a da ga je ovaj Stevan skautirao ovo će biti vatreno krštenje. 😄

Reče Dozet da su imali spisak od 100-tinak igrača, sigurno je tu bilo imena koje su skauti predložili.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Sad sam bacio pogled jer me bas zainteresovalo pitanje - Stefan Jankovic, Nikola Jovanovic, Dzenkins, Kvinsi Miler, Stefan Nastic, i ne znam da li racunamo Ristica 😄 Moris Almond, Adam Morison, Dzamar Jang, Majk Tejlor, Andre Ovens, Antonio Burks, Bili Tomas, Leri OBenon, Endru Vizneski, Norman Ricardson, Obina Ekezije, ... to ti je poslednjih 20ak godina. 

 

Da ne idem dalje, moracu i Divca da upisem 😄  

 

 

Prakticno da, mada se jos nesto batrgao po Americi kad smo ga mi doveli. 

Mislim da smo tad iskoristili lokaut. Čini mi se igrao je i za Žalgiris ali ne znam u kom trenutku

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Duh koji lebdi said:

Kad ga vec spomenuste, jel zna neko sta se desava sa Stefanom Nasticem, igra li on jos ili...? 

 

Sad sam mu zavirio na instagram, ne bih rek'o da je u takmicarskoj formi.

Edited by fradler
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Sad sam bacio pogled jer me bas zainteresovalo pitanje - Stefan Jankovic, Nikola Jovanovic, Dzenkins, Kvinsi Miler, Stefan Nastic, i ne znam da li racunamo Ristica 😄 Moris Almond, Adam Morison, Dzamar Jang, Majk Tejlor, Andre Ovens, Antonio Burks, Bili Tomas, Leri OBenon, Endru Vizneski, Norman Ricardson, Obina Ekezije, ... to ti je poslednjih 20ak godina. 

 

Da ne idem dalje, moracu i Divca da upisem 😄  

Nika Popovića, što ga Basketnews ili Eurohoops i dalje stavlja u naš roster, a igrao je prošle godine za Lietkabelis, smo doveli sa Boston koledža.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nemam_ti_kad said:
2 hours ago, goldberg said:

 

Bolje pitanje je kojeg igraca iz NBA/G lige je doveo bilo koji evroligas u poslednjih nekoliko sezona (ne racunajuci ove najpoznatije povratnike - Mirotic, Hernangomez, Motiejunas...)

Donta Hall Monako. 

 

Pa i nije se naigrao u NBA. Smailagic fazon. 

 

Ako je takav kriterijum (da ne bude posle da @goldberg postavlja dodatne uslove) takvih igraca imas koliko hoces. 

 

Semi Ojeleye u Virtus prosle godine, nakon 5 sezona u NBA i skoro 300 utakmica. 

Ignas Brazdeikis u Zalgiris takodje nakon 5 sezona u NBA i nekih 60ak utakmica. 

Carsen Edwards u Fener, 3 sezone, skoro 80 utakmica. 

Markus Howard u Baskoniju nakon 2 sezone u Denveru i nekih 70 utakmica... 

 

To je bilo prosle sezone samo od igraca sa vecim NBA stazom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

 

Pa i nije se naigrao u NBA. Smailagic fazon. 

 

Ako je takav kriterijum (da ne bude posle da @goldberg postavlja dodatne uslove) takvih igraca imas koliko hoces. 

 

Semi Ojeleye u Virtus prosle godine, nakon 5 sezona u NBA i skoro 300 utakmica. 

Ignas Brazdeikis u Zalgiris takodje nakon 5 sezona u NBA i nekih 60ak utakmica. 

Carsen Edwards u Fener, 3 sezone, skoro 80 utakmica. 

Markus Howard u Baskoniju nakon 2 sezone u Denveru i nekih 70 utakmica... 

 

To je bilo prosle sezone samo od igraca sa vecim NBA stazom. 

 

Edwards i nije imao neku znacajnu ulogu u Feneru. Zalgiris i Baskonia OK, to su klubovi cije poslovanje treba kopirati, tu je i Alba.

 

Ono sto sam zeleo da kazem je da klubovi koji trose mnogo novca u EL (a to su ove sezone i KKP i KKCZ) nemaju neki istorijat pogodaka kada su u pitanju igraci direktno iz NBA ili G lige (ne mislim na igrace tipa Vildoze koji se dokazao u EL pre nego sto je otisao u NBA).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stanko1997 said:

Nika Popovića, što ga Basketnews ili Eurohoops i dalje stavlja u naš roster, a igrao je prošle godine za Lietkabelis, smo doveli sa Boston koledža.

 

Njega sam i zaboravio, nit je igrao za nas a na pozajmici u FMPu je valjda odigrao nesto i otisao. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Edwards i nije imao neku znacajnu ulogu u Feneru. Zalgiris i Baskonia OK, to su klubovi cije poslovanje treba kopirati, tu je i Alba.

 

Ono sto sam zeleo da kazem je da klubovi koji trose mnogo novca u EL (a to su ove sezone i KKP i KKCZ) nemaju neki istorijat pogodaka kada su u pitanju igraci direktno iz NBA ili G lige (ne mislim na igrace tipa Vildoze koji se dokazao u EL pre nego sto je otisao u NBA).


Kopirati?
To je stvar znanja, odnosno neznanja.
Ne znam stvarno sta ocekujete od likova kao sto su Dozet i Bagzi. Amateri obicni, bukvalno blejaci do juce.
Sutra ce to biti Branko Lazic i Luka Mitrovic.
Na tim funkicijama su potrebni ozbiljni ljudi, sa znanjem i kontaktima.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

goldberg bi neki paralelni univerzum u kojem smo siromašni a mudri (relativno siromašni kao baskonija i relativno mudri kao žalgiris, koji u suštini i nije nešto ludo mudriji u izboru stranih igrača, samo što im domaća infrastruktura i logika jedinog kluba koji je = litvanija, jer lietuvos ritas to nije, dozvoljava izvesni buffer) pa se ugledamo na pomenute. 

 

kad budemo opet relativno siromašni, valjda ćemo se ugledati na baskoniju. žalgiris nije uopšte naša referenca po statusu, niti bih voleo da bude po igri krvavih kolena, aka game of thrones stark i baratheon kuće. dosta sam se toga nagledao za tri života a odbrana može i pametnije a dobro da se igra.

 

goldberg takođe ne razume da kada se vratimo na ta fabrička podešavanja koja priželjkuje, sa prstohvatom skautinga i nekim mladim domaćim kadrom koji više ne postoji, nećemo ni igrati više euroligu, u roku od jedne ili dve sezone. 

 

a da, goldberg ionako navija da igramo eurocup :lol_2:

samo basketaška molitva & askeza & skromnost.

  • Like 13
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Goldi bi hteo da budemo kao Žalgiris. 

Znači EL ugovor/licenca i najveći rival u državi osrednji klub. 

 

Ja sam za, gde da potpišem? 

 

I svoju halu i svoj avion. 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bosMan_jr said:

Ali nesto nisam video da je kritican prema Buducnosti koja ima 37 novih random Amerikanaca u rosteru.

 

Mislim da on ima neki fetis na Evrokup, to je jedini odgovor, neki dan je i temu otvorio cini mi se…

Generalno ima neki fetis prema Buducnosti.

Okupirao je temu vec neko vreme.

Napise tamo vise postova nego svi ostali clanovi zajedno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bosMan_jr said:

 

Mislim da on ima neki fetis na Evrokup, to je jedini odgovor, neki dan je i temu otvorio cini mi se…

 

u ec je OG siromastvo, pa zato.

tamo i dalje putuju vozom ili ukljucuju app za izbegavanje naplatnih rampi;

 

kada se pojavi neka od dve zalutale ekipe koje putuju avionom, ostale ekipe se skupe u obliznjoj krchmi i pricaju viceve o burzoaziji.

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

relativno siromašni kao baskonija

 

Mislim da smo došli u fazu kada je Baskonija u odnosu na nas zaista puka sirotinja (P.S. opet imaju 12 igrača, nisu ih još obavestili da se bez 15 ne ulazi u sezonu):

 

Baskonia.png

 

 

33 minutes ago, uini said:

relativno mudri kao žalgiris, koji u suštini i nije nešto ludo mudriji u izboru stranih igrača

 

Od nas su osetno mudriji i neuporedivo strpljiviji sa strancima, retko dovode islužene igrače, uglavnom su to igrači bez ili sa vrlo malo EL iskustva koji upravo kod njih odigraju svoju najbolju košarku i to vrlo često tek u drugoj sezoni.

 

Pengosa su doveli iz Gran Kanarije (to mu je bila rookie sezona u Evropi), u prvoj sezoni u Žalgirisu:
 

Spoiler

pengos-1.png

 

U drugoj sezoni kod njih:

 

Spoiler

pengos-2.png

 

Vokapa su doveli iz Ludvigsburga (rookie sezona u Evropi), u prvoj sezoni kod njih:

 

Spoiler

vokap-1.png

 

U drugoj sezoni kod njih:

 

Spoiler

vokap-2.png

 

Brendona Dejvisa su doveli iz Monaka koji je tada igrao FIBA LŠ, u prvoj sezoni kod njih:

 

Spoiler

davies-1.png

 

U drugoj sezoni:

 

Spoiler

davies-2.png

 

Najdžela Hejsa su doveli iz Galatasaraja (rookie sezona u Evropi), u prvoj sezoni kod njih:

 

Spoiler

hayes-1.png

 

U drugoj sezoni:

 

Spoiler

hayes-2.png

 

 

Prošlog leta su doveli Kevarijusa Hejsa iz Burse (odakle smo mi doveli moćnog Pitbula) i zadržali ga nakon sezone u kojoj je imao 5.4 ppg i 4.4 rpg, sada su doveli Brejdija Maneka iz Tofaša kome je prošla sezona bila prva profesionalna... Ovo je nešto što nama ozbiljno nedostaje: skauting mlađih stranaca iz mid-level evropskih timova i majndset da nije realno da svako od njih pravi instant razliku na EL nivou, nego da ta +1 opcija u ugovoru može da se aktivira i nakon sezone u kojoj je igrač imao 5-6 ppg, pa da onda u drugoj sezoni postane taj željeni difference maker. Potpis Jaga je recimo ta neka priča i bilo bi lepo da se češće pokušava sa takvim igračima, a ne da se grozničavo čuva domaća osnova i recikliraju isluženi EL stranci. Mada mi se ne sviđa što će po svemu sudeći biti tek treća opcija na pleju, al' 'ajde...

 

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru, napisao sam "zalgiris nije nesto ludo mudriji u izboru", sto u mojoj knjizi znaci da jesu mudriji ali da razlika nije velika.

 

dovodila je i zvezda 3-4 igraca ispod radara u skorijoj istoriji.

 

edit

qmiller, punter, lorenzo, baron..eto tri komada iz prve. oni cca 5-6, mi cca 4

 

mozda wolters.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

@Guru, napisao sam "zalgiris nije nesto ludo mudriji u izboru", sto u mojoj knjizi znaci da jesu mudriji ali da razlika nije velika.

 

dovodila je i zvezda 3-4 igraca ispod radara u skorijoj istoriji.

 

edit

qmiller, punter, lorenzo, baron..eto tri komada iz prve. oni cca 5-6, mi cca 4

 

mozda wolters.

 

Pisao sam vrlo konkretno o mlađim strancima iz mid-level evropskih timova koji se ne dovode nužno kao instant pojačanja... Od ovih igrača koje si naveo samo se Beron zadržao u Zvezdi duže od jedne sezone + je došao iz Eskišehira. Mi se ponašamo kao da to tržište ne postoji, a zbog razvoja G-League, većih para koje se tamo vrte i uvođenja trećeg two-way ugovora u NBA će upravo to tržište biti sve bitnije, ako ne želimo da uđemo u onaj začarani krug razmene igrača sa ostalim EL ekipama (gde oni uzimaju naše startere, a mi njihove bekapove). 

 

13 minutes ago, Setite se 2011 said:

Ne razumem odakle vam uopšte ideja da porediti nešto što ne može da se poredi

Baskonija , Žalgiris su klubovi sa stalnom licencom a Zvezda se dovija iz sezone u sezonu da igra El i sledeće sezone

 

Pošto samo ako imaš stalnu EL licencu možeš da dovedeš igrača iz Ludvigsburga, Galatasaraja i Gran Kanarije, u suprotnom si osuđen na ove iz Barselone, Olimpijakosa i Armanija. 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

nego da ta +1 opcija u ugovoru može da se aktivira i nakon sezone u kojoj je igrač imao 5-6 ppg, pa da onda u drugoj sezoni postane taj željeni difference maker.

 

Pa pokušali smo i mi tad kad smo produžili White-a. Provalili posle dve sedmice da ne ide, i jbg

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

O tretmanu @goldberg nastavite na zalbama.

 

A ako vam nesto smeta, imate dugme report gde mozete da naglasite odavde pocinje to i to obratite paznju,  jer i mi moderatori smo ljudi i ne mozemo da visimo ovde i gledamo uvek detaljno. Bilo bi mnogo lakse ako bi ste palili reportove a ne malo po malo kretali u ovakve diskusije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...