Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

14 minutes ago, СтелаРоса said:

Pisao sam ranije za Saranovica da ga vec sada vidim u Zvezdi i da za njega u ovom momentu nije toliko bitno kao za Topica da sto vise igra i ima loptu u rukama. Momak je pre svega timski igrac, koji se uklopi u tim i ima svoju ulogu iz koje ne izlazi. Takav sam utisak stekao koliko sam ga za sada gledao, mada je odigrao skorasnje prvenstvo u20 iznad mojih ocekivanja. Mislim da bi mu nakon dve sezone u FMP prijalo da se uvede na visi nivo za pocetak makar kroz treninge i minute u Aba ligi. Slicna je bila i Dobriceva prva sezona u Zvezdi, a njih dvojica su mi dosta slicni.

Mislim da je takvo razmisljanje velika greska, limitirati igraca da bude sledeci Branko Lazic. Saranovic ume dosta toga sa loptom i treba da igra sa njom a ne da coskari kao sto to cini u FMP-u. Znaci da razvije svoje talente do maksimuma a ne da bude igrac zadatka.

Edited by Miki8
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

 

Ja nisam imao nikakvu lošu nameru i ne znam odakle ova reakcija u smislu a kako onaj kod vas... možda je stvarno sve otišlo dođavola i više se ništa ne može reći a da se poveruje da druga strana ne provocira/vređa/dira mi u klub i slično.

 

Drugo, Tristan je imao zavidnu šansu kod nas, i to govori neko ko je gledao 99 posto svih utakmica. Pokazao je vrlo solidan napadački arsenal, ali je pokazao i slabost u odbrani u skoro svim situacijama, zavidno nerazumevanje situacija, ali i neverovatnu indolentnost u skoku. Iako bih ga voleo i sledeće sezone u timu, neću previše žaliti ako ne bude tu.

 

Da je Topić naš, a da ne igra sledeće sezone EL, to bih mnogo teže podneo

Ja lično nisam ni mislio da si hteo da meriš patku već sam više naveo i vaš primer . Mlad talenat nema šta da traži u EL ekipi, a to sam konkretno pisao i na vašoj temi za Tristana prošle godine i bilo je drvlje i kamenje. On je trebao da ode još prošle godine odnosno nije trebalo ni da dolazi.

Te greške koje ti spominješ se skupo plaćaju u EL i ne smeš da ih praviš u nekoj Megi je to deo procesa.

Recimo Mihajlo Petrović iz Borca je čini mi se bivši igrač Partizana, meni se on recimo dopada i ima budućnost ni on nije dobio priliku.

Asvel nije dao šansu Vembiju , u EL je svaka tekma klanje bez prostora za greške 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čvarkov said:

Nije prvi put da se skoči na @Dzep-a kad dodje na našu temu. Pre nego što odgovorite čoveku nije naodmet da se malo upoznate sa likom i delom istog.

 

Nevezano za njegov lik i delo (koji su, ofc, super), prvenstveno nije napisao ništa ružno ili uvredljivo pa da se na taj komentar skoči, ko god da je autor.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Nevezano za njegov lik i delo (koji su, ofc, super), prvenstveno nije napisao ništa ružno ili uvredljivo pa da se na taj komentar skoči, ko god da je autor.

 

Ma slažem se. Izneo je svoje mišljenje oko slučaja Topić, nebitan je Vukčević u celoj toj priči.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Nevezano za njegov lik i delo (koji su, ofc, super), prvenstveno nije napisao ništa ružno ili uvredljivo pa da se na taj komentar skoči, ko god da je autor.

A zašto misliš da sam "skočio", lepo sam uporedio njihovog mladog igrača sa našim.

Uostalom, na neki način, sam se izvinio čoveku, da me ne bi shvatio pogrešno. Ovde smo valjda da diskutujemo, sučeljavamo mišljenja, argumente. Evo opet ću citirati kolegu @Milos 3.14 koji je na pristojan način dao primer M.Petrovića iz KKP/Borca.

Zašto se Vi gospođo/gospođice @DameTimenalazite uvređenim, jer ništa ružno niti uvredljivo nije rečeno u našim postovima, pa mislim da nema potrebe da upadate sa autoritativnim nastupom, ako imate nešto konstruktivno da doprinesete diskusiji Topić/Tristan/mladi igrači u EL, slobodno iznesite, ovako mi je prilično degutantno-kao da ste mi mama, bez uvrede.Svako dobro

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, uini said:

 

za sledeći draft neće imati napunjenih 19 godina, tako da ta smela procena ipak mora da sačeka onaj draft iza sledećeg  : Đ

Što misliš da je smela procena? 

Uporedi Jovića i Topića. Jović čak nije imao spektakularnu sezonu u Megi.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Miki8 said:

Mislim da je takvo razmisljanje velika greska, limitirati igraca da bude sledeci Branko Lazic. Saranovic ume dosta toga sa loptom i treba da igra sa njom a ne da coskari kao sto to cini u FMP-u. Znaci da razvije svoje talente do maksimuma a ne da bude igrac zadatka.

Moguce da sam ga potcenio, do sada mi je izgledao kao light verzija Dobrica. Mada decko ima 20 godina tek, nikad ne znas kojim putem moze da krene. Svakako se slazem da bi bila greska limitirati ga na igraca zadatka, ali nisam to ni mislio. Vise sam mislio da za pocetak trenira, radi, ceka minute, a pre svega kroz odbranu kupi trenerovo poverenje, pa cemo videti kasnije kako ce se snaci ako zasluzi vecu ulogu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

plejmejkeri su kompleksnija tema, tu su mladi ameri najjaci i najbrojniji

Slažem se, ali sa tom visinom i pregledom igre nije baš kao da rastu na grani.

Imaš primer i Maledona u smislu da oni jednostavno neće propustiti priliku da pokupe nekog i sa najmanjim znacima perspektive.

Sa druge strane Miškov modus operandi je da mu top prospekti u Megi igraju jednu sezonu i posle te sezone idu na draft. Mislim da ako bude imao pristojnu sezonu da će ga prijaviti i da će biti biran.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je takvo razmisljanje velika greska, limitirati igraca da bude sledeci Branko Lazic. Saranovic ume dosta toga sa loptom i treba da igra sa njom a ne da coskari kao sto to cini u FMP-u. Znaci da razvije svoje talente do maksimuma a ne da bude igrac zadatka.
A šta bi mu falilo da bude sledeći BL?
Ja mu želim svakako preko toga ali proteći će dosta vode Savom i Dunavom dok dobaci do jednog Branka Lazića.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

A šta bi mu falilo da bude sledeći BL?

 

Zašto bi bio igrač manje u napadu ako ima talenat i na toj strani terena, on je na ovom U20 pokazao i solidnu igru sa loptom, dobar ulaz, sposobnost da pogodi iz driblinga, kao i da je dobar situacioni dodavač. Sledeće sezone u FMP-u mora imati neuporedivo veću ulogu u napadu, pošto zaista deluje da ima potencijal da bude više od 3&D igrača makar na tom nivou, šta će od toga preneti na EL nivo je već pitanje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Milos 3.14 said:

Slažem se, ali sa tom visinom i pregledom igre nije baš kao da rastu na grani.

Imaš primer i Maledona u smislu da oni jednostavno neće propustiti priliku da pokupe nekog i sa najmanjim znacima perspektive.

Sa druge strane Miškov modus operandi je da mu top prospekti u Megi igraju jednu sezonu i posle te sezone idu na draft. Mislim da ako bude imao pristojnu sezonu da će ga prijaviti i da će biti biran.

 

sezona je tu tradicionalno nebitna. ameri kupuju upside a videcemo protiv odraslih ljudi kako ce izgledati.

 

svakako nije nba jedino merilo uspeha

tamo se sad traze ludi brzanjci ili ludi asistenti (nisam siguran da je top bas takav) ili ludi logo suteri.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Zašto bi bio igrač manje u napadu ako ima talenat i na toj strani terena, on je na ovom U20 pokazao i solidnu igru sa loptom, dobar ulaz, sposobnost da pogodi iz driblinga, kao i da je dobar situacioni dodavač. Sledeće sezone u FMP-u mora imati neuporedivo veću ulogu u napadu, pošto zaista deluje da ima potencijal da bude više od 3&D igrača makar na tom nivou, šta će od toga preneti na EL nivo je već pitanje. 
Pa ako je talenat to će pokazati, šansu dobija već sad.. Niko ga ne limitira. A ključno je ovo prelazak u seniore.
Skoro je neko pričao kod Jao Mileta kako ih je Lazić trpao u mlađim kategorijama, on se tek profilisao u seniorima u defanzivca.
A koliko je tek talenata propalo i mogu samo da sanjaju o karijeri Branka Lazića.
Zato kažem polako, ja bih prvi voleo da ga i prevaziđe.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Moguce da sam ga potcenio, do sada mi je izgledao kao light verzija Dobrica. Mada decko ima 20 godina tek, nikad ne znas kojim putem moze da krene. Svakako se slazem da bi bila greska limitirati ga na igraca zadatka, ali nisam to ni mislio. Vise sam mislio da za pocetak trenira, radi, ceka minute, a pre svega kroz odbranu kupi trenerovo poverenje, pa cemo videti kasnije kako ce se snaci ako zasluzi vecu ulogu.


ono sto ti mogu reci i sto znam, njegovim razvojem nisu odusevljeni ni u FMP-u, tako da sumnjam da se razmislja u tom pravcu. Ocekivali su vise.

U prilog tome ide cinjenica da su potpisali  Zivanovica iz Mornara (koji je super intresantan potpis) tako da svakako dobija donekle konkurenciju…+ Luka Asceric. 
 

Da dodam, nadam se da ce Nikola ove sezone napraviti iskorak ka CZ.

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Admiral said:


ono sto ti mogu reci i sto znam, njegovim razvojem nisu odusevljeni ni u FMP-u, tako da sumnjam da se razmislja u tom pravcu. Ocekivali su vise.

U prilog tome ide cinjenica da su potpisali  Zivanovica iz Mornara (koji je super intresantan potpis) tako da svakako dobija donekle konkurenciju. 
 

Da dodam, nadam se da ce Nikola ove sezone napraviti iskorak ka CZ.

 

Zivanovic je plej, Saranovic je krilo. Oni nisu konkurencija jedan drugom.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...