Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, Markoss said:

Ni ovaj Luvavu nije los. 

Он је по мом мишљењу чиста тројка. Олинде би могао да буде једина иоле добра опција од ових играча овде, узевши у обзир да је 1998. годиште и да може још да напредује, или евентуално Хомс.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hrabro said:

Nije Davor, koliko ja znam, nego ljudi koji baš znaju košarku i prate istu, imaju znanje i stručni su, sa RSB-a. Oni su preporučili Radonjiću i Đenku, kao i Fojtmana dok je bio u Nemačkoj i Birča (centar Kanađanin, dok je još bio nepoznat/ispod radara), koje je Radonjić odbio, a mislim da su mu još neke igrače iskopali i preporučili, ali je ovaj i njih odbio.

 

Znam da se je za Voightmanna pisalo da smo zainteresovani. Pitanje dal je problem stvarno bio u Deji, ili u tome da je postojalo interesovanje i od drugih EL klubova. Pošto je na kraju završio u Baskonii

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, božija noga said:

 

Fali Hilliard na ovom spisku. Solidan u oba pravca, iskusan, sa ok sezonom iza sebe. Kompatibilan sa ovosezonskim rosterom i platezno pristupacan. Predpostavljam da gledamo preko, posto nas je Nilikina obio, ali valjalo bi porazmisliti o njemu jer moze da bude low risk high reward

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spisak je mnogo siromasan.

 

Kao sto rece neko iznad, eventualno Olinde pa da se otvorimo za beka, mislim da nam Hommes ne treba, poena i suta imamo, a cvrstine i skoka nemamo.

 

ostalo ili nisu cetvorke ili nece doci kod nas

 

Luvavu nije los ali tesko on moze beka da igra, trojka je on vise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da CZ i KKP imaju sličan problem - para ima ali je tržište jako skromno. Sumnjam da se igrači kriju kao zmija noge, prije će biti da nema nešto konkretno. 

 

Nama je prednost što već imamo jak sastav, tako i da preostali potpisi ne budu neke bombe, ima sa čime da se igra. 

 

Ako ne bude ništa preko bare da hoće u Evropu, nemam ništa protiv Hiliarda na SG. Na PF zaista nisam pametan, možda Olinde kao neko ko ima prostora za napredak ili eto taj Rubit ako je zdrav. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam sto su ljudi zapeli za tog Hommesa, lik je prosjecan igrac. Suter, atleta ali losa odbrana, los skok tako da nam ne zavrsava posao na 4 jer nam treba drugi tip igraca, prangijatore imamo. Treba nam neko ko moze da siri ali ujedno da igra dolje i sa dobrim IQ, upravo neko kao Toko koji nije operisan od suta spolja ali itekako napada unutra i ima dobar pregled igre uz dobru odbranu i skok.

 

Sacekati last cut u NBA ako tog nema u Evropi. Ipak mi treba da pokucamo jos jednom na vrata Nikole Kalinica i da mu prodamo dobru pricu a Dusko je dobar za to plus finansije. Sa Nikolom Kalinicem u timu ova ekipa je ozb kandidat za top 4.

Edited by Miki28
typo
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Ja ne znam sto su ljudi zapeli za tog Hommesa, lik je prosjecan igrac. Suter, atleta ali losa odbrana, los skok tako da nam ne zavrsava posao na 4 jer nam treba drugi tip igraca jer pranginatore imamo. Treba nam neko ko moze da siri ali ujedno da igra dolje i sa dobrim IQ, upravo neko kao Toko koji nije operisan od suta spolja ali itekako napada unutra i ima dobar pregled igre uz dobru odbranu i skok.

Ne znam da je iko bas zapeo za Homsa, ali nema tu bitno boljih DOSTUPNIH resenja.

Tornike bi nam legao k'o budali samar, kao I Mirotic...ali deluje da su realni koliko i Rendl ili Gordon.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, leki bg said:

Ne znam da je iko bas zapeo za Homsa, ali nema tu bitno boljih DOSTUPNIH resenja.

Tornike bi nam legao k'o budali samar, kao I Mirotic...ali deluje da su realni koliko i Rendl ili Gordon.

Onda sacekati last cut u NBA. Hommes treba da bude bas bas poslednje resenje a ja bih radije i da ne dovodimo tu 4 ako je resenje Hommes

Edited by Miki28
typo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Benito said:

RSB forum nam dovodio igrace?

 

Ako je ovo tacno velika sramota za klub, da nemas strucne ljude koji treba da rade svoj posao vec ti tamo neki sa foruma salju spisak igraca, mada sumnjam da je ovo istina.

Ne forum nego dva lika sa tog foruma, a predlagani su daleko više od tog broja dovedenih, ali nažalost nije imao ko da sluša te ljude, i Radonjić nije hteo te igrače (maltene sve te iste je odbijao, jer jelte neće da rizijuje, ziheraši i konzervativan je) koje su mu predlagali. A ta dvojica itekako imaju znanja i stručni su, prate i znaju košarku u sitne detalje i maltene (ako ne i u potpunosti) sva tržišta i sve lige. Radili su maltene kao skauti u klubu (a možda su i stvarno bili baš skauti u klubu to jedno vreme, nisam siguran).

 

Bruka i sramota je što u klubu bukvalno ne postoji nikakav sportski sektor, znači ni SD, ni GM (samo formalno postoje ove dve pozicije i ljudi na njima u klubu, ali su obični fikusi samo), ni skauting služba, i što se sportska i transfer politika bukvalno svodi samo na menadžerisanje i predloge menadžera, ali eto tako je, nažalost… Nepotizam, neznanje i nestručnost do bola…

Edited by Hrabro
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Miki28 said:

Ja ne znam sto su ljudi zapeli za tog Hommesa, lik je prosjecan igrac. Suter, atleta ali losa odbrana, los skok tako da nam ne zavrsava posao na 4 jer nam treba drugi tip igraca, prangijatore imamo. Treba nam neko ko moze da siri ali ujedno da igra dolje i sa dobrim IQ, upravo neko kao Toko koji nije operisan od suta spolja ali itekako napada unutra i ima dobar pregled igre uz dobru odbranu i skok.

 

Sacekati last cut u NBA ako tog nema u Evropi. Ipak mi treba da pokucamo jos jednom na vrata Nikole Kalinica i da mu prodamo dobru pricu a Dusko je dobar za to plus finansije. Sa Nikolom Kalinicem u timu ova ekipa je ozb kandidat za top 4.

Ma ne verujem da ce pustiti Kalinu

Kao sto sad nece ni Laprovitolu

 

Sto bi to i radili? Slabo trziste a cene ludacke. Oni ugovore imaju oko milion. To je sica za danasnje transfere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Znam da se je za Voightmanna pisalo da smo zainteresovani. Pitanje dal je problem stvarno bio u Deji, ili u tome da je postojalo interesovanje i od drugih EL klubova. Pošto je na kraju završio u Baskonii

Koliko ja znam samo je u pitanju bilo to što Radonjić nije hteo njega da dovede, i odbio je taj predlog, dok je Fojtman još bio u Vehti. Tad nije bila zainteresovana Baskonija za njega, koliko se sećam, no to sad i nije toliko bitno…

 

Nažalost propušten je jedan kvalitetan i ozbiljan EL igrač (još tad se to videlo da će to da postane vrlo brzo), još centar sa odličnim šutem za 3 (što nikad do sada nismo imali, i sa čim se uveliko kasni u klubu, kao da smo još u 80im/90im godinama košarke…) i toliko…

Edited by Hrabro
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...