Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

14 minutes ago, uini said:

 

jel' stvarno dobar defanzivac ili ono, okejiš?

vidim da šutira k'o nezdrav za 3; za 5x el sezona, 37.4%. pretprošle u bayernu 38.5%, prošle u makabiju 44.7%, kao što kažeš, na manjem uzorku. ali i to je važno zbog uloge, jer ne može svako da uđe sa klupe i za 13ipo minuta šutira tako.

 

u suštini je imao dve sezone sa 32.2% za tri, ostale tri sezone mrak

naravno, nama pre svega treba zajeban defanzivac za SG i PG pozicije

Na nekoliko mesta sam procitao da je dobar u defanzivi sad bi to morao neko ko je vise gledao od mene da potvrdi… Meni u nekoj teoriji deluje da bi mogo da shuri sa klupe, nzm mozda i gresim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Stanko1997 said:

Jeste, najveći problem prošle sezone je bio Lazarević, da ne beše njegovih promašenih zicera (što mu se najviše zamera) "osvojili bi smo sve", aha, al u igrici.

 

Brate, prozivka za promašene zicere je posledica frustracije zbog njegove uloge u napadu cele sezone. To je samo kulminacija, nije jedini razlog. Čovek je ofanzivno igrač manje u petorci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Napier, Teo, Topic (nemoj da je neko rekao da ne treba da bude u rosteru)

2. Nedovic, ???

2/3. Hanga

3. Geidraitis

3/4. Davidovac, Lazarevic

4. ???, Ilic

4/5. Bolomboy, Simonovic

5. Tobey, Mitrovic

 

Lazic u penziju ili da ih samo muci na treninzima, Kuzmica nadam se nece produziti, Raduljica neka radi ono njegovo (pivo pre i posle treninga, po dva na dan utakmice).

 

Meni ovde nedostaju jedna dvojka (moze i neka macka u dzaku iz NCAA ili tako nesto - Loyd mi je irealan) i jedna startna cetvorka (Shengelia). 

To bi ona bilo 15 igraca. U EL da odmaraju Topic, Ilic, Lazarevic, a u ABA da dobijaju svoju sansu i odmore se nosioci. 

 

Ako tako bude to je ok. Deluje mi da tim bas moze da klikne, a bitan je tim, ne strasni pojedinci. Bice ovde odlicne timske odbrane a bice i poena. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, LevonKendal said:

Obzirom da se sve više pominje pozajmica Topa u Megu (mozda i gotova stvar?), tako se i otvara priča o trećoj opciji na 1.

Na tviteru se pominje ime Yago Dos Santos, inače MVP finala Njemačke lige, plej Ulma. 

Ne znam koliko je realno i potrebno da igramo sa 9 stranaca i da li je ovo patka ili ne. 
 

 

 

Sta? Fetis da imamo nekog ispod 1.80?

 

Link to comment
Share on other sites

Moram početi goldbergovski jer koliko god mi bili navijači i voleli klub, ovo što se dešava u oba beogradska kluba je prilično perverzno na više nivoa. Ipak mnogo više bih voleo da državne institucije funkcionišu nego da klub za koga navijam može da upre prstom u igrača u Evropi i da ga dovede, a još manje mi se sviđa kad komšijski tim može da dovede (ubedljivo) najskupljeg igrača u Evropi. Ali tu smo gde smo, zapušimo nos i uživajmo dok traje (ko može), makar je izvesno da će se vrhunska košarka igrati na ovim prostorima. Pojačanja za sada:

 

Shabazz - igrač iz vlažnih snova. Njegov talenat je ravan najboljim NBA igračima i jedino ga je nedostatak atleticizma i impozantne fizike delio od toga da i u NBA bude značajan igrač. Po čistom talentu sigurno u top 5 igrača u Evropi, možda i manje. Napadački može sve, ima neverovatan osećaj u rukama, završava obema rukama, šutira iz driblinga, iz spot upa, iz izlazne kretnje - you name it. Na sve to je vrlo inteligentan igrač, vidi saigrače, nije sebičan, ima perfektan dribling, ima tu i lepote i esencije i pragmatike. Nije neki defanzivac ali ne lelemuda, u stavu je. Pravi lider i neko ko zavređuje silne pare. Ostaje samo da se nadamo da će biti zdrav.

 

Teo - pošto je sad već očigledno da neće biti glavni baja mogao bi biti opasan kao vođa druge postave, trener na parketu i neko ko bi na ludilo mogao da izvuče plan C i D ako A i B ne funkcionišu. Očekujem da mu se dozira minutaža, da dosta vremena igra sa Hangom u petorci i generealno u napadački limitiranim ali fizikalnijim petorkama. Nadam se da će karakterom ispratiti priču kako treba, da je svestan svoje uloge i da neće glumiti šerifa.

 

Hanga - pojačanje koje nam je konceptualno baš trebalo. Kao što sam rekao i neposredno nakon potpisa, ne deluje mi da ga je atletika napustila. On je mnogo bitniji igrač ovde nego što će to statistika pokazati, ima ulogu ultimativne zakrpe i kao defanzivac i kao sekundarni kreator ili bolje reći ballhandler koji bi otvarao Shabazza i Tea bez lopte.

 

Geidraitis - Dobrić 3.0. Ja čak mislim da iz njega može više da se izvuče nego što je Baskonija radila, u Albi je dosta više igrao i sa loptom, bio agresivan, išao na kucanja i slično. Malo se previše pretvorio samo u šutera i dobrog trkača u tranziciji ali mislim da se profilom uklapa u ono što nam treba. Takođe je i igrač koji se retko povređuje i od kojeg ćemo verovatno dobiti ono zbog čega je doveden.

 

Tobey - već sam pisao o njemu. To što hoće da pripali za 3 iz spot upa ne čini ga četvorkom, jer drugih elemenata za tu poziciju nema, nije nešto spretan sa loptom niti ima dovoljno brze noge. Ipak, ja sam zadovoljan njime jer je pošten igrač, pruža dosta varijabilnosti, i dalje je dobar atletski, dugoruk i dosta vertikalan. Ne pokušava ono što ne zna ali nije klasično drvo, zna da podeli pas kad treba takođe. Činjenica je da ne izgleda baš atraktivno poput nekih crnih atleta, nezgrapno to deluje nekako ali je odličan igrač u pitanju i bez dileme starter na 5 za nas.

 

Bolomboy - odlično kompatibilan sa Tobeyem, back up centar profilom i sposobnostima. Dobar atleta, igra iznad obruča, nije skroz operisan i od nekih kompleksnijih radnji ali naravno nije to njegova igra. Može da pogodi van reketa ali ne bih previše računao na to niti treba da uleće u takve avanture.

 

Simonović - nejasan potpis posebno nakon ovih koji su usledili. U teoriji može dosta toga, u praksi ne treba očekivati čuda niti da se preorijentiše na PF poput Petruševa jer je Filip dosta talentovaniji igrač i ima bolji opšti osećaj za igru. Stvarno nisam siguran gde će se njemu tražiti minuti, biće proban i na 4 i na 5 al na 5 je gužva gde postoje igrači sa konkretnijim profilima, dok za 4 nema dovoljno skilla.

 

Davidovac - može da igra back up 4 ili nekog point forwarda za ne daj bože i to je to. 

 

Od ovih koji se pominju, bio bih zadovoljan Hilliardom, dobar šuter i iskusan lik, nije minus ni u odbrani a nije sad neka zver da će da traži previše lopte. Super mi je da on i Nedović pokriju minute na 2, plus može malo i na 3. Ne verujem da ćemo tu dovoditi neku mačku u džaku al ko zna.

 

Treba nam jedna četvorka startnog EL kalibra koja neće puno poremetiti odnose među ostatkom rostera. 

 

Još jedan plej nam ne treba, Shabazz i Teo su sasvim dovoljni uz dosta igrača koji mogu da pomognu oko ballhandlinga poput Hange, Nedovića i Davidovca.

 

Napier - Teodosić

Nedović - Hilliard? - (Lazić)

Geidraitis - Hanga - (Lazarević)

pojačanje - Davidovac - Simonović

Tobey - Bolomboy - Mitrović

 

Ovo je jako ozbiljan roster posebno ako PF bude ranga Shengelie. Ipak, kao i kod KKP prošle godine, najbolje partije ne treba očekivati na startu nego tek za 2, 3 meseca.

  • Like 31
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Zar ne reče Miško za Hilliarda da se već zna novi klub?

 

Ja bih više volio malo svježe krvi preko bare, mada je i Hilliard korektan igrač iako je imao slabiju sezonu iza sebe. Malo zbog povrede, malo zbog sukoba sa trenerom.

Link to comment
Share on other sites

Kaže Harpidis da smo very blizu Tiktoka.


[emoji1212][emoji599] У Црвеној звезди изненађења могу да се наставе. Као што смо рекли, горућа жеља Душка Ивановића је Токо Шенгелија.

Две стране то кажу у веома доброј атмосфери, ако буде сарадње то ће бити једногодишњи уговор, док све зависи од Виртуса Болоње који изгледа жели да напусти уговор.

@Тоталбаскетгр @тоталбаскетеу #еуролеагуе #виртус #црвеназвезда

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Kaže Harpidis da smo very blizu Tiktoka.


emoji1212.pngemoji599.png У Црвеној звезди изненађења могу да се наставе. Као што смо рекли, горућа жеља Душка Ивановића је Токо Шенгелија.

Две стране то кажу у веома доброј атмосфери, ако буде сарадње то ће бити једногодишњи уговор, док све зависи од Виртуса Болоње који изгледа жели да напусти уговор.

@Тоталбаскетгр @тоталбаскетеу #еуролеагуе #виртус #црвеназвезда

Što bi rekao Mile very very close. 😄

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Terry said:

 

Brate, prozivka za promašene zicere je posledica frustracije zbog njegove uloge u napadu cele sezone. To je samo kulminacija, nije jedini razlog. Čovek je ofanzivno igrač manje u petorci.

Dzaba objasnjavas nekom ko bi opravdao svaki Covicev potez, ma kakav bio. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, LevonKendal said:

Obzirom da se sve više pominje pozajmica Topa u Megu (mozda i gotova stvar?), tako se i otvara priča o trećoj opciji na 1.

Na tviteru se pominje ime Yago Dos Santos, inače MVP finala Njemačke lige, plej Ulma. 

Ne znam koliko je realno i potrebno da igramo sa 9 stranaca i da li je ovo patka ili ne. 
 

 

 

Naziv naloga na tviteru, bas kako treba 🙃 u metu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Crni said:

Dzaba objasnjavas nekom ko bi opravdao svaki Covicev potez, ma kakav bio. 

 

4 minutes ago, Stanko1997 said:

Ne, nego ću da ga poredim sa Srnićem kao ti.

 

Ne ulazim u rasprave, lepo sam i normalno odgovorio Stanku. Nije to samo zbog ta dva zicera, a ako ćemo iskreno, itakako su bili bitni ziceri i itekako smo mogli da okrenemo rezultat u oba slučaja. Ali to po stranu, činjenica da on nije faktor u napadu indicira da ne može da igra evroligu.

1 minute ago, Setite se 2011 said:

@Chaos Is Me Potpuno nepopularno mišljenje ali ovih 30-ak miliona večitima u košarci , je najbolje potrošen novac ove bande na vlasti

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока
 

 

Jel si video kako izgledaju recimo porodilišta širom Srbije?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Kaže Harpidis da smo very blizu Tiktoka.


emoji1212.pngemoji599.png У Црвеној звезди изненађења могу да се наставе. Као што смо рекли, горућа жеља Душка Ивановића је Токо Шенгелија.

Две стране то кажу у веома доброј атмосфери, ако буде сарадње то ће бити једногодишњи уговор, док све зависи од Виртуса Болоње који изгледа жели да напусти уговор.

@Тоталбаскетгр @тоталбаскетеу #еуролеагуе #виртус #црвеназвезда

Koliko je ozbiljan Harpidis na skali od Dalesandra do Urbonasa? Meni se nekako čini da i on samo skuplja sa svih strana i da nema nikakve informacije. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

 

Jel si video kako izgledaju recimo porodilišta širom Srbije?

Problem je sto u ovoj nakaradnoj drzavi ove pare ne bi otisle za porodilista vec za nacionalni stadion, hram, ili koncert Karleuse na rostiljijadi u Leskovcu

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, djurava said:

Problem je sto u ovoj nakaradnoj drzavi ove pare ne bi otisle za porodilista vec za nacionalni stadion, hram, ili koncert Karleuse na rostiljijadi u Leskovcu

 

Tačno, ali je kolega forumaš napisao da je to NAJBOLJE potrošen novac. Što veze nema sa istinom. Mi se bre kao društvo raspadamo. Pre neki dan neka žena objavila kako izgleda porodilište valjda u Kragujevcu. Može da se iznajmljuje za snimanje horor filmova.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stanko1997 said:

Ne, nego ću da ga poredim sa Srnićem kao ti.

Uvredio sam Srnica koji je bio dobar igrac do svoje 25. godine i imao velike zasluge u evropskom probijanju Zvezde.

Resavao i derbije, kako u Zvezdinom, tako i u dresu Cuke.

E sad sto je Zvezda napredovala, a on stagnirao, druga je prica.

Ne bih zeleo da ovaj forum lici na rahmetli RSB, na kome nisi smeo kritikovati gazdu, Terzu, mistera, gardiste...

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djurava said:

Problem je sto u ovoj nakaradnoj drzavi ove pare ne bi otisle za porodilista vec za nacionalni stadion, hram, ili koncert Karleuse na rostiljijadi u Leskovcu

 

Same difference, svakako je u pitanju zabavljanje širokih narodnih masa, iliti panem et circenses. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni said:

Uvredio sam Srnica koji je bio dobar igrac do svoje 25. godine i imao velike zasluge u evropskom probijanju Zvezde.

Resavao i derbije, kako u Zvezdinom, tako i u dresu Cuke.

E sad sto je Zvezda napredovala, a on stagnirao, druga je prica.

Ne bih zeleo da ovaj forum lici na rahmetli RSB, na kome nisi smeo kritikovati gazdu, Terzu, mistera, gardiste...

 

Dugo ovakvu zamenu teza i demagogiju nisam video, svaka čast 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...