Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

9 hours ago, Sector said:

 

Tavares

Poirier

Vesely

SanL

Tobey

Fall

Bolomboy

Black

Motiejunas

Hall

Lessort

Motley

Jekiri

Booker

Nebo

Poythress

Hayes

Dunston

Pleiss

Žižić

Papagiannis

Kavvadas :classic_wink: 

Davies

Voigtmann

Hunter

Dubljević

Mickey

Jaiteh

🤣

Sta si ti sad uradio, 28 imena, od toga se nece slagati bar za 10.

Dakle 10 romana sa uporednom statistikom. Srecno svima koji citaju forum danas. 

Ps: aj sad nabroji 25 da su bolji od Avramovica. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni su u celoj ovoj priči novci kao takvi najmanji problem. Green dvaestrojka je u pravu kad kaže da je ovo 2023. godina a ne 2014. i takvi ugovori se sad daju igračima. Mnogo veći problem je što ste vi već probali sa ovim igračima (Luka M, Davidovac, Dobrić, Lazić), koji očigledno nisu dovoljno dobri za najveću evropsku scenu.

 

Sa njima se ne može napraviti iskorak u EL. Ako je to cilj, onda se prosto moraš rešiti takvih igrača, a ne ih još gomilati. Ako iskorak u EL nije cilj i to je potpuno legitimno, samo onda ne treba mazati oči navijačima nekom bajkom.

Edited by DameTime
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Meni su u celoj ovoj priči novci kao takvi najmanji problem. Green dvaestrojka je u pravu kad kaže da je ovo 2023. godina a ne 2014. i takvi ugovori se sad daju igračima. Mnogo veći problem je što ste vi već probali sa ovim igračima (Luka M, Davidovac, Dobrić, Lazić), koji očigledno nisu dovoljno dobri za najveću evropsku scenu.

 

Sa njima se ne može napraviti iskorak u EL. Ako je to cilj, onda se prosto moraš rešiti takvih igrača, a ne ih još gomilati. Ako iskorak u EL nije cilj i to je potpuno legitimno, samo onda ne treba mazati oči navijačima nekom bajkom.

Ali su redovno dobijali Partizan u ABA, a Čoviću je to najvažnije. To što to nije bio ovaj Partizan, on ne kapira. Čović fantazira i mi zbog toga propadamo.

Edited by quentin
Link to comment
Share on other sites

Уопште није проблем њихов квалитет већ њихова улога у екипи. Нису Аврамовић и Смаилагић ништа квалитетнији играчи, али је Аврамовић имао 14 минута по утакмици, Смаилагић 11. Док је код нас Добрић имао готово 24, а Митровић 19.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, quentin said:

Ali su redovno dobijali Partizan u ABA, a Čoviću je to najvažnije. To što to nije bio ovaj Partizan, on ne kapira. Čović fantazira i mi zbog toga propadamo.

 

Pa ne fantazira samo on, očigledno je da mu takva priča prolazi kod dobrog dela navijača. Ne mislim konkretno na ovaj forum, gde su ljudi prilično osvešćeni, nego pratim Twitter, Instagram itd. Na povratak Davidovca se svi oduševljavaju da će zaključati Ledaya, dok to što je inferioran u odnosu na mnoge igrače na svojoj poziciji i što to zadovoljstvo košta svega 700 K, nije briga na koju se bilo ko obazire.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Veci su problem Bentil i Martin, nego recimo Mitrovic i Lazic. Ovi domaci igraci cesto igraju i iznad svojih realnih mogucnosti jer se nalaze u "prirodnom okruzenju", sto opet nije dovoljno da budu prve opcije, ali kao druge/trece opcije su ok izbor. Medjutim, dovedes igraca iz Armanija ili Olimpijakosa da ti bude prva opcija, a on bude losiji od ovih domacih i zapravo on postane ta druga opcija na svojoj poziciji.

 

Nama je skauting gotovo nepostojeci kada pricamo o stranim igracima i sve se svodi na igrace iz EL. Zapravo, uzimamo ono sto ostane na trzistu nakon sto bogatiji pokupe sve sto valja i sto nam menadzeri sa kojima saradjujemo predloze. Uprkos tome, imali smo i dobrih uboda, a da smo makar dve godine uspeli da zadrzimo najbolje igrace pa da smo u istoj sezoni imali recimo Zo-a, Lojda, Berona i Kalinica, onda bi se druga prica pricala i igraci poput Mitrovica, Dobrica, Lazica i Dede bi u rosteru bili tacno gde treba i ne bi nam predstavljali problem. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sector said:

 

Tavares

Poirier

Vesely

SanL

Tobey

Fall

Bolomboy

Black

Motiejunas

Hall

Lessort

Motley

Jekiri

Booker

Nebo

Poythress

Hayes

Dunston

Pleiss

Žižić

Papagiannis

Kavvadas :classic_wink: 

Davies

Voigtmann

Hunter

Dubljević

Mickey

Jaiteh

Ovde ih ima 28 a ne 25, znaci ne vazi se.

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, DameTime said:

 

Pa ne fantazira samo on, očigledno je da mu takva priča prolazi kod dobrog dela navijača. Ne mislim konkretno na ovaj forum, gde su ljudi prilično osvešćeni, nego pratim Twitter, Instagram itd. Na povratak Davidovca se svi oduševljavaju da će zaključati Ledaya, dok to što je inferioran u odnosu na mnoge igrače na svojoj poziciji i što to zadovoljstvo košta svega 700 K, nije briga na koju se bilo ko obazire.

 

ako moze papapetru da trci malo gore-dole 15ak mins, moze i davidovac da se bavi ledayom za 700k. isti djavo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, berti said:

Neverovatno je da uopste postoji mogucnost da Kuzmic ostane. Te treca opcija, te duga je sezona na tri fronta, te ovo, ono... Besmislice.

On je lakmus za iole ozbiljnije ambicije kluba.

.

 

U klubu izgleda misle da je zlata vredan. On je izgleda potpisao ugovor da igra prva 3 minuta i za to će dobiti lepu lovu. Zamisli da je 15 minuta, pa bio bi najplaćeniji naš igrač. Svaka mu čast! Kuz majstore!

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, DameTime said:

 

Pa ne fantazira samo on, očigledno je da mu takva priča prolazi kod dobrog dela navijača. Ne mislim konkretno na ovaj forum, gde su ljudi prilično osvešćeni, nego pratim Twitter, Instagram itd. Na povratak Davidovca se svi oduševljavaju da će zaključati Ledaya, dok to što je inferioran u odnosu na mnoge igrače na svojoj poziciji i što to zadovoljstvo košta svega 700 K, nije briga na koju se bilo ko obazire.

S obzirom da Ledej nece menjati neoprani sorc od prosle godine malo je 700K.

  • Like 4
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

 
Tavares
Poirier
Vesely
SanL
Tobey
Fall
Bolomboy
Black
Motiejunas
Hall
Lessort
Motley
Jekiri
Booker
Nebo
Poythress
Hayes
Dunston
Pleiss
Žižić
Papagiannis
Kavvadas wink.png 
Davies
Voigtmann
Hunter
Dubljević
Mickey
Jaiteh


...ispustio si Rejnoldsa i Milutinova.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

 

Pa ne fantazira samo on, očigledno je da mu takva priča prolazi kod dobrog dela navijača. Ne mislim konkretno na ovaj forum, gde su ljudi prilično osvešćeni, nego pratim Twitter, Instagram itd. Na povratak Davidovca se svi oduševljavaju da će zaključati Ledaya, dok to što je inferioran u odnosu na mnoge igrače na svojoj poziciji i što to zadovoljstvo košta svega 700 K, nije briga na koju se bilo ko obazire.

Prolazi i na forumu donekle. Uvek ide ta priča kako su oni druge i treće opcije i pružaju koliko mogu.

Ta priča o povećanju plata u odnosu na pre 10 godina bi pila vodu da ti isti igrači samo pre dve godine nisu imali 2-3 puta manje plate nego sada. Ovako je skočio naš budžet pa su njima skočile plate.

Da, tačno je da su u EL skočile plate igrača koji su dokazani EL nivo, samo što ovi kojima mi dajemo višegodišnje ugovore to nisu. Toliko su potrebni da i oni koji brane takve potpise prave sastave sa po još dva igrača na njihovoj poziciji.

Najbolji primer kakvi treba da budu igrači uloge ne mora da se traži drugde, nego samo da se pogleda malo u prošlost i već pominjana 15/16. Ni Simonović, ni Jović ni Gudurić nisu bili planirani kao bitni igrači, ali su silom prilika dobili minute i svako od njih je postao nosilac. To je sada nezamislivo kod Mitrovića, Davidovca i ostalih. Sada slušam kako "nažalost su igrali više nego što treba"

Za Čovića, a i za one koji se pale na tu fiks ideju, jedina karakteristika koja je bitna kod tih igrača od pre 7-8 sezona je što su to bili domaći igrači, a ne što je svako od njih imao neke košarkaške kvalitete.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U vezi Dobrića. Imam drugaricu koja se druži sa njim i nisam je nikad cimao u vezi njega. Rekla mi je samo po završetku sezone da je odmah otišao u Italiju. Sad sam je pitao onako izokola da mi sazna dokle je došao i da li prelazi tamo. Dobio sam informaciju da su pričali otvoreno o svemu ali da kad je trebao da odgovori na pitanje gde će dalje da je vešto izbegavao odgovor. To nije dobro jer da je završio sa Virtusom rekao bi. Ovako ovo njegovo izbegavanje ide pod ruku ovoj tajanstvenosti ove godine u našem prelaznom roku. Gotovo siguran sam da je najveća šansa da i njega produžimo ili da ode u neki drugi klub. Od Virtusa gotovo sigurno nema ništa. Ne piše nam se dobro. 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, necke said:

Ja sam Papajanisa prizeljkivao u toku sezone. Podseca me malo na Kuzmica iz prajma, te pomalo drvene lateralne kretnje, ali ima neupitnu cvrstinu i visinu koja nam fali na toj poziciji. Ako bi se uklopio u Duskov sistem mogao bi da odigra vrhunsku sezonu.

 

Mene ni malo ne podseča na Kuzmića u prajmu. Ustvari ima dosta dobru mobilnost i lateralne kretnje za čoveka od 220, koje uz lenght mogu dobro da posluže u odbrani od pika, posebno na iskakanju. Čvrstina u reketu je nepostoječa. Beži od kontakta. I ima loše pozicioniranje i tajming za blokode, zbog čega i nije neki rim protektor, iako bi sa svojim fizikalijama treba da bude jedan najboljih u tome.

 

Jedino što njih dvojica imaju slično je to što im ispada lopta iz ruku.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Klik! Bum! Tras! Ništa od pojačanja ni danas!

Evo šta kaže Mesina po tom pitanju ...


 

Quote

 

ЕТОРЕ МЕСИНА И ТРЖИШТЕ „Искључујем брзо затварање нашег тима.

Морамо имати много стрпљења и предвиђања.

Ако желимо брзо да затворимо одређене ствари, ризикујемо више“

 

to su stare škole.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gotovo siguran da neće zadržati Kalinića. Pitanje je samo da li će biti slobodan sad ili u doselekciji. Isto tako miriše mi da će sva pojačanja kako stvari stoje da budu predstavljena u 2,3 dana i da će odmah nakon toga da puste sezonske u promet. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...