Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

7 minutes ago, suptil said:

Praksa iz FK je usla na mala vrata i u KK. 

Ma još otkad je ušla, nažalost, koliko već sezona za redom barem (a ja mislim najmanje nekoliko njih) jedan penzos/amater je na poziciji kombinacija/"Kešelj i družina". Klub je postao taoc i prćija Čovića i njegovih poltrona još otkad, nažalost.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Ovaj, jedno logicno pitanje: Kako ce Raduljica zabosti neki novi ugovor negde ako nije izasao ni pola minuta na teren u celoj sezoni?

:default_coffee:

 

Pretpostavljam ipak lakse nego ako bez angazmana i sa 30kg viska peca babuske na Dunavu.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Wingwalker said:

 

pa neka ga onda tu...

tim koji osvaja 11 mesto u EL ne treba menjati jer se ni ciljevi nisu promenili.

Ranije su takvi zavrsavali u fmp ali sad jok

Sad i kad im istekne ugovor produzavamo ih i  u kkcz su dok ne nadju uhlebljenje

 

Ne pamtim silbovanje domacih igraca, uvek su to zli stranci

 

Edited by srlepajce
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fradler said:

Od pocetka je jasno da je u pitanju ova ili ona kombinacija, pricalo se da se prebijaju neki stari dugovi i sta ti ja znam. Eto, ispostavilo se da ga je kumara Bagzi uvalio Vladi nejakom pod izgovorom "nek ti se nadje za trening, nece da smeta, a pokupice ga brzo neki Libanci". To ti je provereno 400% i dibidus je neozbiljno, ali makar znamo da nije kostalo klub niti jedan jedini dinar.

Iskreno, meni je ovo što si ispričao mnogo gore od nekih menadžerskih kombinacija, političkih ucjena i sličnih stvari koje su se spominjale jer iz tih varijanti možeši i neku korist za klub da izvučeš. Ovako, ispada da smo pomagali liku kom ništa nismo dugovali i iz toga ništa nismo dobili, osim što smo ispali smiješni pred čitavom Evropom. To što nas nije koštalo para, ne znači mnogo.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo sad vidim da je onaj dobro obavešteni novinar Lazarević objavio da će Mitrović imati po novom pojačanom ugovoru platu od čak 550K evra po sezoni u naredne 3 godine, kakav kriminal i lopovluk jbt, užas, i to sigurno bez bonusa.

 

Mada za mene apslutno ništa čudno i skroz apsolutno očekivano, tako sam i negde mislio da će po novom produženom i pojačanom ugovoru imati novu pojačanu platu i bonuse (oko) najmanje 600/700+K evra po sezoni. Ali i apsolutno i skroz očekivano od strane Čovića i niegovih poltrona da se samo nastavlja sa (dugogodišnjim i već još otkad (previše) ustaljenim i (preduboko) ukorenjenim) preplaćivanjem, produžavanjem i dovođenjem i/ili vraćanjem (i to sve više i više, tačnije u sve gorem i gorem, nivou/obliku, parekselans) domaćih mediokriteta i šljakera, lagano i bez ikakvih problema, radi tala i Čovićevih i njegovih poltrona ludorija i nenormalnosti.

 

Ovo novo produženje i novi pojačan ugovor za Mitrovića, koji je bio 3. centar u EC Budućnosti?! EJ BRE, jasno govori i jasan je znak da će on biti, nažalost, bekap opcija na centru, i da od 3. opcije nema apsolutno ništa, ako je (a nije sigurno nažalost, to uoošte bilo u opticaju) neko ipak pomislio/mislio da to može da se desi i/ili da će tako biti.

Edited by Шутер из блока
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, quentin said:

Tebi je ok da naši treneri rade s likom od kog klub ništa ne može da dobije samo da bi se on prodao u Liban ili Tunis i da klub s nekim kontinuitetom nastupa u EL postane kamp za oporavak polupenzionisanih košarkaša?

Ja ne znam koliko ti imas godina, ali nije u zivotu sve crno ili belo, vec je uglavnom sivo. Mozda je to kombinacija, mozda usluga, mozda vracanje nekih starih dugova, mozda ce nam se to nekada vratiti, mozda ne. Da li mislim da je to bio ispravan potez, naravno da ne mislim. 

Cini mi se da se ovde svi ponasaju kao da zivimo u Finskoj. Sto se niko ne zapita odakle sada odjednom ovoliki novci, a do juce nam je bilo mnogo i kada dovedemo Lojda? Ja nemam nista protiv, ali po mnogima od vas  je to nemoralno ili mozda i nije? 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Izaslo je u javnost koliko ce Luka Mitrovic zaradjivati po novom ugovoru. 1.65 miliona evra za tri godine, uz "stepenastu platu" po sezonama (moja pretpostavka 450k, 550k, 650k).

 

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3707181-detalji-novog-ugovora-luke-mitrovica-u-crvenoj-zvezdi-evo-koliko-ce-zaraditi

 

"Stepenasta plata" aka "zarađujemo" kad postane preskup. Znači posle druge, možda čak i prve godine ovog ugovora.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Ja ne znam koliko ti imas godina, ali nije u zivotu sve crno ili belo, vec je uglavnom sivo. Mozda je to kombinacija, mozda usluga, mozda vracanje nekih starih dugova, mozda ce nam se to nekada vratiti, mozda ne. Da li mislim da je to bio ispravan potez, naravno da ne mislim. 

Cini mi se da se ovde svi ponasaju kao da zivimo u Finskoj. Sto se niko ne zapita odakle sada odjednom ovoliki novci, a do juce nam je bilo mnogo i kada dovedemo Lojda? Ja nemam nista protiv, ali po mnogima od vas  je to nemoralno ili mozda i nije? 

I ja sam mislio ranije da je kombinacija, ali vidiš šta fradler piše. Stvar je mnogo prostija. Kumovska usluga preko leđa kluba i ništa drugo. Ako imaš drugačiji info, izvinjavam se, ali ja se referišem na ovo što fradler kaže da 400% provjereno.

Link to comment
Share on other sites

Bagzi verovatno bez gazdinog dopuštenja ne bira ni leptir mašnu i ram za naočare, kamoli pojačanja. Raduljica je sigurno primio dobre pare, tip voli lovu, mada svakako mislim da tu nisu čista posla jer je on baš ozbiljne pare namlatio u karijeri da bi se blamirao sad zbog ovog novca koji njemu nije ni u top 5 ugovora u karijeri. Sa nekim taj novac deli sigurno.

 

Što se tiče ovde pominjanih likova na prethodnih 10ak strana:

Clyburn - i dalje u 10 najboljih igrača u celoj EL, ako smo i dalje u ulozi pijanih milijunaša nema šta tu da se razmišlja, top igrač. Jedini minus je što bi to verovatno značilo da nema ništa od Kalinatora, na koga bih se ja svim silama usredsredio jer gde je Kalinator - tu nema trofeja za grobare.

Simonović - meni ni u Megi nije bio nešto intrigantan, da smo mi stara siromašna Zvezda super, međutim ako se ovde frljamo milionima onda Simonović može da bude samo apgrejdovani Ilić i ništa više. Nije on ni blizu potencijal kao Petrušev.

Jekiri - nit smrdi nit miriše. Nije klasično drvo i sirovi atleta kao Bolomboy i slični, zna po nešto na postu, ali opet nije ni dovoljno brz i agilan za razne odbrambene šeme. Još uvek mislim da nam pored Mitrovića na C treba neki Bolomboyoliki (atleta, kucač, može switch odbranu) + neki centar znalac (rekoh da bi mi i Dubljević bio dobar u toj varijanti, a još bolje ako je neki bolji fizikalac od Dubija, što je otprilike svako, s tim što je Dubi i dalje možda i top 3 centar u EL po ofanzivnom skilu).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, srlepajce said:

Ranije su takvi zavrsavali u fmp ali sad jok

Sad i kad im istekne ugovor produzavamo ih i  u kkcz su dok ne nadju uhlebljenje

 

Ne pamtim silbovanje domacih igraca, uvek su to zli stranci

 

Pa neće Čović (bar ne više) da uništava i zakopava njegov lični klub, tačnije sad, već neko vreme, i njegovog sina ali dobro to je (maltene) isto, tamo hoće da mu bude "lepo" i "fino", neće (više) svoje dvorište da srozava, prlja i gazi. Sad samo Zvezdu u potponosti, i apsolutno sve više i više iz sezone u sezonu (i tako već deceniju i jače) zakopava, gazi i uništava.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Шутер из блока said:

Evo sad vidim da je onaj dobro obavešteni novinar Lazarević objavio da će Mitrović imati po novom pojačanom ugovoru platu od čak 550K evra po sezoni u naredne 3 godine, kakav kriminal i lopovluk jbt, užas, i to sigurno bez bonusa.

 

Mada za mene apslutno ništa čudno i skroz apsolutno očekivano, tako sam i negde mislio da će po novom produženom i pojačanom ugovoru imati novu pojačanu platu i bonuse (oko) najmanje 600/700+K evra po sezoni. Ali i apsolutno i skroz očekivano od strane Čovića i niegovih poltrona da se samo nastavlja sa (dugogodišnjim i već još otkad (previše) ustaljenim i (preduboko) ukorenjenim) preplaćivanjem, produžavanjem i dovođenjem i/ili vraćanjem (i to sve više i više, tačnije u sve gorem i gorem, nivou/obliku, parekselans) domaćih mediokriteta i šljakera, lagano i bez ikakvih problema, radi tala i Čovićevih i njegovih poltrona ludorija i nenormalnosti.

 

Ovo novo produženje i novi pojačan ugovor za Mitrovića, koji je bio 3. centar u EC Budućnosti?! EJ BRE, jasno govori i jasan je znak da će on biti, nažalost, bekap opcija na centru, i da od 3. opcije nema apsolutno ništa, ako je (a nije sigurno nažalost, to uoošte bilo u opticaju) neko ipak pomislio/mislio da to može da se desi i/ili da će tako biti.

Ima li neka vest koja može da te iznenadi ili je tebi sve očekivano. 

  • Ha-ha 13
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, quentin said:

I ja sam mislio ranije da je kombinacija, ali vidiš šta fradler piše. Stvar je mnogo prostija. Kumovska usluga preko leđa kluba i ništa drugo. Ako imaš drugačiji info, izvinjavam se, ali ja se referišem na ovo što fradler kaže da 400% provjereno.

Imam isti info, kao i da je to usluga njegovom menedzeru. E sad, da li ce nam on vratiti uslugu ili mi vracamo njemu ili je samo kombinacija pojma nemam, ali sam davno otkrio da se ne mesam u ono sto ne razumem. Ne znam koji su problemi, a uvek se cini da je tudj posao laksi i da bi bas ti mogao to da radis bolje.

Ako neko misli da je tu bilo mahinacija, da sam ja na njegovom mestu to bih prijavio policiji 🤣

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, fradler said:

 

A sta ti mislis, pod kojim uslovima je Raduljica zavrsio u Zvezdi? Cenis da je Coki toliki diletant da je mislio da ce 1 polupenzionisani zadrigli Radule biti od koristi, pa je doveo rekreativca u klub i dao mu 200k/400k godisnje, a pritom je vec imao 3 centra pod ugovorom?

 

Saberi se. Od pocetka je jasno da je u pitanju ova ili ona kombinacija, pricalo se da se prebijaju neki stari dugovi i sta ti ja znam. Eto, ispostavilo se da ga je kumara Bagzi uvalio Vladi nejakom pod izgovorom "nek ti se nadje za trening, nece da smeta, a pokupice ga brzo neki Libanci". To ti je provereno 400% i dibidus je neozbiljno, ali makar znamo da nije kostalo klub niti jedan jedini dinar.

Nemoj, ko boga te molim...

Ako se sabere, pa krene da pise, izlizacu ekran telefona od skrolovanja 😬

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa ne znam koja je realna cena u danasnje vreme za Mitrovica? Ledej je dobio 2 miliona po sezoni, Mitrovic ce primati cetiri puta manje. Dva puta manje od Nedovica. Na sve to je i imao ponude iz EL (Alba i ne znam koji jos klub), inace smo mu inicijalno nudili 400k po sezoni.

To je apsolutna i velika laž da je imao ijednu ponudu neke/bilo koje EL ekipe, samo treba uključiti malo logiku i eto lako se shvati/provali. To se samo Čović u dogovoru sa Mitrovićem i Jelićem/Ristovićem dogovorili i rekli da plasiraju u javnost tu "informaciju"/spin, to rekli/preneli novinarima (vrlo moguće/sigurno ih platili za to da napišu) i ovi to objavili, a u stvari je to urađeno i dogovoreno i izmišljeno/slagano samo i jedino zato što da bi mogli (lakše i manje očigledno) da ga preplate i posle da samoc nastave dugogodišnju praksu - da se tale, znači zbog tala.

 

A i ako je moožda, ali samo moožda, postojala uopšte i neka promilska mogućnost da pređe u te neke klubove to je sigurno samo i jedino zato što je menadžer nudio tim klubovima njega, a ne zato što su stvarno ti klubovi njega hteli da dovedu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Шутер из блока said:

Ovo novo produženje i novi pojačan ugovor za Mitrovića, koji je bio 3. centar u EC Budućnosti?! EJ BRE, jasno govori i jasan je znak da će on biti, nažalost, bekap opcija na centru, i da od 3. opcije nema apsolutno ništa, ako je (a nije sigurno nažalost, to uoošte bilo u opticaju) neko ipak pomislio/mislio da to može da se desi i/ili da će tako biti.

Bio je treci centar u Buducnosti jednu sezonu, jer mu je karijera usled nesrecnih okolnosti i povreda bila gotovo u potpunosti unistena i sa moje strane ima veliki respekt sto je uspeo da se vrati na pravi put i zaigra kosarku ponovo na EL nivou. Opisati Mitrovica kao treceg centra Buducnosti moze samo neko ko je bezobrazan, posto on decko vec dve sezone igra standardno u EL, a ukupno gledajuci za svojih 30 godina zivota i 13 godina seniorske kosarke ima 7 evroligaskih sezona i preko 15 osvojenih trofeja. Ja ne kazem da Mitrovic treba da ostane u klubu, niti kazem da opravdava platu koju prima, samo mi smeta ovo konstantno omalovazavanje svih koji se prezivaju na -ić.

 

  

1 minute ago, Шутер из блока said:

To je apsolutna i velika laž da je imao ijednu ponudu neke/bilo koje EL ekipe, samo treba uključiti malo logiku i eto lako se shvati/provali. To se samo Čović u dogovoru sa Mitrovićem i Jelićem/Ristovićem dogovorili i rekli da plasiraju u javnost tu "informaciju"/spin, to rekli/preneli novinarima (vrlo moguće/sigurno ih platili za to da napišu) i ovi to objavili, a u stvari je to urađeno i dogovoreno i izmišljeno/slagano samo i jedino zato što da bi mogli (lakše i manje očigledno) da ga preplate i posle da samoc nastave dugogodišnju praksu - da se tale, znači zbog tala.

 

A i ako je moožda, ali samo moožda, postojala uopšte i neka promilska mogućnost da pređe u te neke klubove to je sigurno samo i jedino zato što je menadžer nudio tim klubovima njega, a ne zato što su stvarno ti klubovi njega hteli da dovedu.

Dok ne das neki izvor ili cinjenicu za ovo sto pricas sve je samo prazno slovo

Edited by СтелаРоса
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Шутер из блока said:

Da su Čović i njegovi poltroni otišli.

Quote

 

Nebojša Čović, dugogodišnji predsednik Košarkaškog kluba Crvena zvezda, iznenada je podneo ostavku na tu funkciju. Prema nezvaničnim informacijama, Čović je došao do odluke nakon dužeg razmišljanja i konsultacija sa najbližim saradnicima.

Izvori bliski klubu navode da je jedan od ključnih razloga za ovu odluku bila želja za promenom i novim izazovima. Čović je navodno odlučio da je vreme da se povuče sa čela kluba i prepusti mesto nekom drugom.

Ova vest je izazvala veliku pažnju u javnosti, s obzirom na to da je Nebojša Čović bio na čelu Crvene zvezde gotovo dve decenije i da je pod njegovim vođstvom klub postigao mnoge uspehe. Međutim, mnogi se slažu da je ovo pravi trenutak za promene i da će odlazak Čovića omogućiti novom rukovodstvu da klub unapredi i osvoji još više trofeja u budućnosti.

U ovom trenutku nije poznato ko će preuzeti funkciju predsednika Košarkaškog kluba Crvena zvezda, ali se očekuje da će se o tome uskoro znati više informacija.

 

Quote

Prema nezvaničnim izvorima iz Košarkaškog kluba Crvena zvezda, dugogodišnji predsednik kluba Nebojša Čović i trener ekipe Duško Ivanović su nedavno imali veliku svađu koja je dovela do Čovićevog odlaska sa mesta predsednika.

Navodno, glavni razlog neusaglašenosti bio je prelazni rok i pitanje dovođenja novih igrača u tim. Izvori tvrde da je Ivanović želeo da dovede nekoliko novih igrača u tim, dok je Čović bio protiv takvog poteza, smatrajući da se klub ne može finansijski nositi sa takvim ulaganjima.

Svađa između dvojice čelnika kulminirala je na sastanku koji su održali u prostorijama kluba, a koji je trajao nekoliko sati. Navodno, Čović je odlučio da podnese ostavku nakon što nije uspeo da ubedi Ivanovića da odustane od svoje ideje.

Ovaj događaj je izazvao veliku pažnju u medijima, a navijači Zvezde su izrazili zabrinutost zbog mogućeg negativnog uticaja na ekipu. Mnogi se pitaju ko će preuzeti funkciju predsednika kluba i kako će se to odraziti na dalji rad ekipe.

U ovom trenutku, niko od zvaničnika kluba nije komentarisao ovaj događaj, pa ostaje da vidimo kakve će biti dalje odluke i potezi Košarkaškog kluba Crvena zvezda.

 

Izvor mi je veoma pouzdan. Skoro je taj izvor pisao čestitku Novaku Đokoviću od strane Stefanosa Cicipasa.

Edited by John Terry
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bagzi verovatno bez gazdinog dopuštenja ne bira ni leptir mašnu i ram za naočare, kamoli pojačanja. Raduljica je sigurno primio dobre pare, tip voli lovu, mada svakako mislim da tu nisu čista posla jer je on baš ozbiljne pare namlatio u karijeri da bi se blamirao sad zbog ovog novca koji njemu nije ni u top 5 ugovora u karijeri. Sa nekim taj novac deli sigurno.

 

Gazda je svakako dao amin da se ta kombina realizuje (jer domaca osnova, a i nije ocekivao da ce podici toliko prasine), ali po sedmi put - Raduljica nista ni sa kim nije delio jer nije dobio ni pisljiva boba. Ma ni za snikers i sok na aerodromu, to je cak bila i interna fora sa saigracima.

 

Da je Vlada Jo ostao, dobijao bi sporadicno minute u garbidz tajmu i danas bio u ok poziciji da zabode neki ugovor u Vijetnamu. Ovako je plan propao, bice raskinut ugovor, Radule se ako nista drugo stesao i to je to.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, fradler said:

 

A sta ti mislis, pod kojim uslovima je Raduljica zavrsio u Zvezdi? Cenis da je Coki toliki diletant da je mislio da ce 1 polupenzionisani zadrigli Radule biti od koristi, pa je doveo rekreativca u klub i dao mu 200k/400k godisnje, a pritom je vec imao 3 centra pod ugovorom?

 

Saberi se. Od pocetka je jasno da je u pitanju ova ili ona kombinacija, pricalo se da se prebijaju neki stari dugovi i sta ti ja znam. Eto, ispostavilo se da ga je kumara Bagzi uvalio Vladi nejakom pod izgovorom "nek ti se nadje za trening, nece da smeta, a pokupice ga brzo neki Libanci". To ti je provereno 400% i dibidus je neozbiljno, ali makar znamo da nije kostalo klub niti jedan jedini dinar.

Izvini, bez uvrede, sigurno je klasična kombinacija/usluga u pitanju, ali da bukvalno volontira i obitava u klubu doslovno za džabe, bez ijednog jedinog dinara da bude u klubu, apsolutno nema jedne jedine promilske šanse.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, СтелаРоса said:

Izaslo je u javnost koliko ce Luka Mitrovic zaradjivati po novom ugovoru. 1.65 miliona evra za tri godine, uz "stepenastu platu" po sezonama (moja pretpostavka 450k, 550k, 650k).

 

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3707181-detalji-novog-ugovora-luke-mitrovica-u-crvenoj-zvezdi-evo-koliko-ce-zaraditi

 

Nije istina, lupa telegraf po direktivi.

Čitava sportska redakcija im je sadasnji gtr

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...