Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Много се овде кука а заправо до сада смо растерали све ове шкарт странце које смо терали целе сезоне, продужили Луку, довели солидну бек ап опцију на 4/3 Давидовца. Сигурно да ће се у току ове недеље знати ситуација са Кампацом и стићи 2-3 појачања па ћемо имати јаснију слику на чему смо.

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bogoljub Gagic said:

Много се овде кука а заправо до сада смо растерали све ове шкарт странце које смо терали целе сезоне, продужили Луку, довели солидну бек ап опцију на 4/3 Давидовца. Сигурно да ће се у току ове недеље знати ситуација са Кампацом и стићи 2-3 појачања па ћемо имати јаснију слику на чему смо.

 

Mislim da se kuka jer realno ima vrlo malo dobrih slobodnih opcija. A mi skauting praktično nemamo tako da se ne može očekivati da izvučemo nekog ispod radara.

 

Kukanje je u principu ružno, no nije nužno i neosnovano. Recimo sad ova sapunica oko Kampaca je isto zajebana. Ako ga budemo čekali do pola avgusta recimo i on nas tad ohladi, mi praktično nećemo imati drugo rešenje.

 

Što se Teodosića tiče, meni se čini da će on, ako dođe, više biti dvojka nego kec. Jednostavno, za dvojku ima i dalje sve potrebno, ako ne računamo odbranu koju nikad nije ni imao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2023 at 11:57 PM, goldberg said:

 

Sve je super kad si Virtus nazvao pijanim milionerima, ali zato su u KKCZ mudri i uceni trezvenjaci.

 

Kad ono, napises da su Raduljica i Kuzmic imali neke velike plate - pa sto se onda 90% navijaca zali da KKP ima mnogo vise, o cemu se tu radi? O razmazenim deristima od 30, 40, 50 i 60 godina koji bi da se istovremeno plate svi ti igraci, a i da se dovedu pandani Puntera, Nunnalija i Exuma?

 

Nema sanse da ce Teodosic da ti dodje za 700k u klub koji na igrace koje si pomenuo baci 4 miliona. Pa nije on blesav, niti je previse visio na novom RSB. Kalinic isto, ima da trazi ono sto mu pripada, Davies je jedan od top centara EL kojih skoro da vise i nema.

 

Sastav koji si pomenuo nije mnogo jeftiniji od TOP EL klubova, ali to su navijaci u Srbiji - oni bi i jare (da kukaju kako su jadni, zrtve, kako ih svi mrze) i pare (za skupe igrace). Nije ni cudo sto 60% glasa za lika koji se bukvalno isto tako ponasa - malo glumi zrtvu, malo glumi mocnika od kojeg se trese zemlja.

Nigde nisam hvalio politiku dovodjenja igraca u KKCZ, ako su u Virtusu pijani milioneri (ta kvalifikacija je jer trose svoje pare), onda su u KKCZ glupe raspikuce (jer glupo trose ono sto im je neko drugi dao/ostavio). 

 

Partiazan je svakako mudrije trosio pare, koje sve ukupno jesu vece od Zvezdinih, sto je negde i logicno s obzirom da su oni dosta i sopstevnih para prikupili. 

 

Koliko ti mislis da Teodosic zaista vredi? Milion? Kao Nedovic? Kalinic verovatno zasluzuje vise od njih ali je vec pokazao da mu pare nisu najbitnije. Za Dejvisa, kao sto sam rekao, cuo sam neke cifre o nacelnom dogovoru. 

 

 

On 7/2/2023 at 12:06 AM, Igor_ said:

@Kooineeperk da se razumemo, ti pises cifre na osnovu tvog misljenja ili znas provereno? 

Davidovac je ore cska kod nas imao nekih 25-35 mesecno? Tamo se bas i nije proslavio, uzeo kes i sad se kao vraca posle ajde recimo prosecne sezone za 60k kod nas? 

Definitivno treba da se ugasimo ako je tako. 

Vildoza je imao 80k koliko znam, a Petrusev znacajno manje od 70k.

 

Jos veci win je odnos Davidovac 60k -Beron 60k 😂

 

Nesto znam, provereno (igrace iz prethodne sezone), a nesto je moje misljenje u skladu sa dodatnim informacijama koje sam cuo, sopstvenim razmisljanjem i rasudjivanjem. Na primer, ne ocekujem da je Davidovac mnogo skuplji od onog sto je dobijao Dobric, a opet da je jeftiniji nego recimo Petrusev, tu negde izmedju njih. Mada opet, kad pogledam sta je dato Kuzmicu i Raduljici a sta Mitrovicu, svaka logika tu prestaje 😄 

 

Vildoza je imao vise od tog sto pises, bruto, a Petrusev kao sto sam vec rekao ne mnogo manje od 70k.

 

I za Berona sam rekao - igrac koji je vec u godinama, u decembru puni 33, operise lakat, neki navodi su bili da ce cak 2 meseca biti out. Zato sam napisao 60k mesecno... Ali on bi trebalo da ima ugovor na jos godinu dana, kad bi bio slobodan, ne bih mu nudio vise od 600k po sezoni na 2+1 sezone i da zavrsi karijeru kod nas. Generalno, profil igraca koji bi nam popunio roster je prilicno jednodimenzionalan, suter. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kooineeperk said:

onda su u KKCZ glupe raspikuce

 

Spot on. Usvajam ovaj termin.

 

Što se Petruševa tiče, išla je neka priča da je sezonu u Zvezdi igrao za 150k evra, što je barem 4 puta ispod njegove realne cene, tako da recimo njemu moramo da damo bar 500-600k ponudu ako ikakve šanse imamo da ga zadržimo. Ponoviću, ovo 3 miliona za Kampaca je meni previše, jeste da imamo budžet ali nije baš da treba da se jurimo sa Realom koji praktično ima FK iza sebe i može, ako proceni da je potrebno, da da i 5 miliona Kampacu.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

Just now, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Meni ne smeta produžetak MItrovića. Ali ostanak Dobrića ne bih podneo. Ova sezona je pokazala da je vreme da se razilazimo. 

Pa ova sezona je pokazala da neće on niđe. Ko će ga onakvog. Može samo kod nas da igra. Ognjen Dobrić novi Filip Čović. Igrač bez rominga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, božija noga said:

Vidim da se pominje Klajburn. Ako me sećanje služi, Vil je bio želja još odavno kad je čini mi se igrao za Dačku Tačku. Al me ovo interesuje, jel on taj https://twitter.com/Useless_Steff/status/1675550936385609728?s=20

 

 

 

Spominjan je na forumu još u doba kad je bio u Ulmu. Tad smo bili u fazonu, šta to Miško ima na lageru a da je dostupno nama i tako smo došli do njega.

 

Što se tiče Jekirija, meni bi on imao ok. Neko je napisao da nam Alba ulazi u igrača. Ali s obzirom o kakvim ciframa pričamo u ovom prelaznom roku, Alba je nama konkurencija na tržištu, koliko smo mi 2016. bili konkurencija Khimkiju.

 

Za Dubljevića nisam. Mislim da bi tu po oprobanom receptu doveli igrača zbog onoga što je igrao pre 5 godina, a danas je bleda senka tog igrača.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector said:

KKP ima te igrače pod ugovorom, mi smo jaki na forumima kao crna zemlja, rasipamo se milionima a u praksi imamo jednog legit EL igrača u rosteru na današnji datum.

 

 

 

Daj te forume na kojima smo jaki, posto ovde jedno 80% upisa na ovoj temi se raspadamo, Evrokup roster, bice sve ko proslo leto itd.

 

Sta ako imamo vise igraca u rosteru ali ih nisu jos zvanicno objavili i registrovali?

 

Da li zaista mislis da pored Nedovica necemo imati jos barem dvojicu milionskih igraca?

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Daj te forume na kojima smo jaki, posto ovde jedno 80% upisa na ovoj temi se raspadamo, Evrokup roster, bice sve ko proslo leto itd.

 

Sta ako imamo vise igraca u rosteru ali ih nisu jos zvanicno objavili i registrovali?

 

Da li zaista mislis da pored Nedovica necemo imati jos barem dvojicu milionskih igraca?

 

Hoćemo. Teodosića i još jednog. 

Link to comment
Share on other sites

Samo domaća osnova, od toga sve kreće. Videli smo kako oni osećaju klub, mnogo jače nego stranci npr. To znači da se jače bacaju u reklame, bolje igraju odbranu…Pefi se bas ozbiljno zajebao, da je hteo mogao je dobije minimum još 1+1 od kluba. Sledeći je Džoni Ivanović, on je relativno mlad,

kod njega bismo mogli čak i 2+1 da ponudimo.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Polako, možda se i Pefi predomisli. Uz Tea da dovedemo i Bdželicu, Kalina nam ne treba. Možda vratiti iz penzije i Marka Simonovića, neće da se baci... taman da u EL postavimo rekord po broju pobeda, ali onaj negativni... :wink2:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K.Dot said:

Samo domaća osnova, od toga sve kreće. Videli smo kako oni osećaju klub, mnogo jače nego stranci npr. To znači da se jače bacaju u reklame, bolje igraju odbranu…Pefi se bas ozbiljno zajebao, da je hteo mogao je dobije minimum još 1+1 od kluba. Sledeći je Džoni Ivanović, on je relativno mlad,

kod njega bismo mogli čak i 2+1 da ponudimo.

Lele nemoj prijatelju molim te,imam traume od njegovog tapkanja u mestu i ponavljanje pick-a xy puta.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nini3112 said:

Lele nemoj prijatelju molim te,imam traume od njegovog tapkanja u mestu i ponavljanje pick-a xy puta.


Procitao sam da radi trenutno privatno sa Kuzmićem na ispravljanju nekih sitnica kod pick-a, taman da navežbaju to kako treba do početka sezone. Imaćemo baš jaku domaću osnovu, kuća se zida od temelja.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Na primer, ne ocekujem da je Davidovac mnogo skuplji od onog sto je dobijao Dobric, a opet da je jeftiniji nego recimo Petrusev, tu negde izmedju njih. Mada opet, kad pogledam sta je dato Kuzmicu i Raduljici a sta Mitrovicu, svaka logika tu prestaje 😄 

 

Vildoza je imao vise od tog sto pises, bruto, a Petrusev kao sto sam vec rekao ne mnogo manje od 70k.

 

Brate, sa mnogo loseg izvora se napajas :classic_biggrin: Ne znam za ostale igrace, ali igrom slucaja sam proveo neko vreme sa ljudima vrlo bliskim ovoj dvojici.

 

Raduljici nije dato nista, ali doslovno - nijedan dinar. Covek nije primao platu. Ideja je bila da trenira sa nama i vrati se u kakvu-takvu formu tj. da uz pomoc kluba, kao "evroligaski igrac", proba da namakne jos jedan egzotican angazman pred penziju. To je isforsirao Bagzi, a Vlada Jo nije imao srca muda da odbije.

 

Petrusev je imao jedan od slabijih ugovora u timu, igrao je za duplo manje novca nego u Efesu i gotovo triput manje od tih 70k koje pominjes. Dogovor sa Miskom je bio da ga dobijemo po ekstremno povoljnim, da ne kazem smesnim uslovima, a da on dobije sigurne i stabilne minute.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...