Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 hours ago, uini said:

@Guru, ako bi prvi PG bio igrac karakteristika i kvaliteta onog henryja, koji je igrao zs baskoniju a sad se drogira ili sta mu je vec problem a backup SG npr hollins (odnosno, igrac takvih karakteristika, moze i frank ntilkina), onda bi za mene bilo savrseno da ti je starter na beku nemanja a backup na pleju teo.

 

[apropo upisa, ko upari njih dvojicu, ne voli kosarku]

 

ja bih izuzetno snazno voleo takvu kombinaciju na pg-sg, plus topic ofc i neki treci sg samo da prangija 

 

Henri je verovatno najbolji defanzivac na PG posle Vokapa, ima sajz, dobar plejmejking, a ume pomalo i da proturi loptu kroz obruč, iako nije neki šuter. Lako je napisati "igrač njegovih karakteristika i kvaliteta", realnost je da je danas verovatno najteže naći upravo taj profil. Kao što je @Nenadd lepo napisao, ne znam zašto bi u startu sebe ograničavali na traženje baš takvog igrača, da bi pored defanzivno lošeg Nedovića nekako ugurali i 36-ogodišnjeg Teodosića - najgoreg defanzivca u EL. Mislim znam zašto, samo mi je teško to da prihvatim...

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Ne znam sta je Guruu bilo smesno.

 

Hmmm, šta bi moglo da bude... 

 

11 hours ago, Brat od Korneta said:

Milos Teodosic koji pije pivo i pusi pljuge, sa svojih 36 godina je bio jedan od najboljih plejmejkera u Evroligi ove sezone.

 

 

 

31 minutes ago, Markoss said:

Meni je ok da se domaca osnova ojaca sa Teodosicem, Kalinicem, Miroticem, Dubljicem

 

Najgori defanzivac na PG i nagori defanzivac na C u EL, plus Nedara na SG - what could possibly go wrong? Mada se ja svakako isključujem kada/ako se ozvaniči ovaj prvi, posle toga mogu i Džrua Holideja i Aleksa Karuza da dovedu, ne interesuje me. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pero said:

Page 21 suter iz bloka over or under 5.5 posts? Place your bets gentlemen.

Ja mislim da je to Devil, samo napravio drugi nalog, dugo objasnjenje nemam.

 

Nadam se da Radonja potpise uskoro za neki klub, pa mozda maske padnu kada krene da navija za njega.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mene napadose pre neki dan da sa megaloman ...

 

Onako odakativno ovo sto je ostalo kod nas vredi preko 2m €, u nekom najboljem scenariju da se kaze da cemo imati pare predpostavljam da bi to mogao biti budzet oko 10m €.

 

Zelje i cestitke su lepa stvar ali Mirotic u najboljem (ili najgorem po njega) slucaju ne moze da kosta ispod 2.5m €, sto je i za njega samog ogoroman downgrade kolicine para.

 

Kao sto rece neko, poletosmo mi sa dovodjenjem Kampaca pa sad su apetiti skocili a cini mi se malo nerealno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre bih gledao neki tip Dzekirija i neku fizicki mocnu cetvorku uz Kalinu na 3, nego potpisivanje 2M+ ugovora sa Miroticem i davanje kinte Teu ili Bjelici. Ratnicka i fizicki mocna ekipa uz jednog rasnog napadaca umesto Nedovica 2 dva odgovorna i disciplinovana pleja. 

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

Sta se desilo u medjuvremenu pa smo i mi i komsije dosli u situaciju da dovodimo koga pozelimo? Uopste mastati o Miroticu, Pangosu, Kalinicu (sa postojecim ugovorom) je do juce bilo bas mastanje. Kao da nam se budzet udupl'o. Je l' to stvarno realno ili smo na osnovu "rekla-kazala" sistema otisli u neku virtuelnu stvarnost?

P.S. Sad ocekujem da me neko kritikuje jer zasto "rekla-kazala" a ne "rekao-kazao", kako mrzim žene itd...jer mi se cini da smo bas otisli u neku ludacku krajnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nama je svih ovih godina problem bio što su poziciju 3 zauzimali Lazić, Deda , Dobrić, a na 4 isto nismo imali nikog krštenog. Ovi pobrojani igrači sami za sebe nisu problem, ali na gomili jesu.

Ako sad ostaje Lazić i dovedemo Kalinu ili neku drugu krštenu trojku Lazić je super. Ako dovedemo normalnu četvorku onda su Deda ili Petrušev ok.

Treba probati sa nekim igračem kao što smo probali sa Adamsom prošle godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Guru said:

Hmmm, šta bi moglo da bude... 

 

Znao sam da mislis na to.

 

Napadacki gledano (a iz tog ugla sam jasno pisao) o tome nema spora.

 

2. najbolji asistent, 5. plej po procentu za 3 poena, 15. po skoringu. Ako idem po posedu s obzirom da je igrao 19min prosecno tu je tek sam vrh.

 

To je de facto napadacki jedan od najboljih u ovoj sezoni. Ne moze biti bolji plej napadacki neko ko ima manji broj asistencija, losiji procenat suta i losiji po ppg. 

 

Pritom mi pricamo kao Teu bek apu u Zvezdi a ne prvoj opciji.

 

31 minutes ago, Guru said:

Najgori defanzivac na PG i nagori defanzivac na C u EL, plus Nedara na SG - what could possibly go wrong? Mada se ja svakako isključujem kada/ako se ozvaniči ovaj prvi, posle toga mogu i Džrua Holideja i Aleksa Karuza da dovedu, ne interesuje me. 

 

Ja nisam za Dubljevica niti si ovde mene kvoutovao,  ali potencijalno ako bi imali i Tea i Nedovica i Dubljevica oni nikad ne bi igrali zajedno u petorci vec maksimum dvojica a to bi moglo da se izbalansira da imamo i recimo Koumadjea na centru, Voldena na 2 i Henrija na 1. Tada dolazimo do onog da bi igrali uvek sa 3 dobra defanzivca u petorci i da bi imali jedno 7 dobrih do vrlo dobrih defanzivaca u rosteru (Henri, Volden, Kalinic, Lazic, Lazarevic, Polonara, Koumadje) sto je i vise nego dovoljno i mozes da imas 3-4 koji su losi u odbrani ali sa druge strane su znacajni za napad.

 

P.s. Ukoliko ne dodje Kalinic tu bi trebalo da se fokusiramo na Ponitku ili Hangu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Guru, posto koristis multi-quote, tesko mi je sa telefona da brisem odgovore za ostale;

 

tacno je da je henry-tip lakse napisati nego naci. svakako nije nemoguce, evo kankunen "nasao" dotsona, lika koji je dobro poznat i koji bi u najboljem scenariju, bio nakon par meseci najbolji igrac ekipe.

 

edit: dotson onomad nije bio nista losiji igrac nego jordan loyd, koji bi danas bio najskuplji igrac u sastavu a lova je tek deo obaveza.

 

valjda je to posao skauta, da malo zakopa, primeni znanje, koje je verovatno vece nego ono koje imate ti, kankunen i ja zajedno.

 

tvoj tejk je bio "to ne funkcionise [teo i nedovic u ekipi]"; moj je samo bio reply da ima nacina da se to izvede.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mendez said:

Kao da nam se budzet udupl'o. Je l' to stvarno realno ili smo na osnovu "rekla-kazala" sistema otisli u neku virtuelnu stvarnost?

 

Posto se nije pisalo u budzetu evo mojih saznanja:

 

Ove sezone smo trosili 9 miliona na plate a u 21/22 5.2 (o cemu je pisao basketnews i Urbonas je u podkastu pricao da su imali uvid u papire) sto znaci da nam se gotovo uduplalo. (doduse 200k na Adamsa, 200 za Dovlu, bacene pare na Holanda i Raduljicu su jos 600k) ali smo svakako potrosili oko 9 miliona. Imali smo i 500k za Polonaru sto je Covic potvrdio na konferenciji kad je predstavljen Meridian da cemo potrositi oko 9.5 miliona ali se Polonara nije desio.

 

Sledece sezone bi trebalo da imamo od starta oko 10 miliona jer se ocekuje veci broj sezonskih. (i prosle sezone je bilo obecano 500k od fudbalskog kluba ako se plasiramo u ligu sampiona ali se nismo plasirali nadam se da ce to biti ove sezone ispunjeno kao sto su dali toliko para u sezoni 19/20).

 

Ova sezona:

Kampaco 1.8m

Dzoni 350k

Pefi 400k

Vildoza 700k

Nedovic 1m

Dobric 400k

Holand 400k

Lazic 300k

Lazarevic 150k

Bentil 500k

Petrusev 350k

Ilic  150k

Mitrovic 250k

Martin 600k

Kuzmic 250k

Raduljica (navodno 200k nemam proverenu info)

 

+

300k obestecenje za Nedovica, 200k za Adamsa, 200k za Dovlu

 

+ Dusko za kog nemam info al kapiram da je bio 400-500k za 8 meseci s obzirom da je Radonja bio na 400k za celu sezonu.

 

To ti dodje tacno 9 miliona utrosenih.

 

Prosle je bio 5.2.

 

Od navodnih 10 miliona za ovu sezonu mi imamo:

 

Duska koji ce verovatno ima 600-700k za ovu sezonu. Nedovica za 1 milion i Lazica koji ce ostati za manji ugovor. Lazarevic verovatno za isti ako ostane jer nije nesto puno vise pokazao no prosle sezone.

 

Ostaje nam oko 8 miliona da dovedemo jedno 12 igraca. Pritom Topic ce verovatno da potpise za 150-200k max. Apsolutno realno da se u zelje upisuju svi slobodni igraci pa i Mirotic jer je Kampaco bio na 1.8+2.5 pa mu je kasnije nudjen i na 3m al po svim navodima ide u Real a taj novac moze da se usmeri na Mirotica (navodno mu ponudili 2.5mil) znaci osta jos 500k a novac od Pefija(400k) i Dzonija(350k) i Vildoze koji je trebao da ima 1 milion u ovoj sezoni +obestecenje za njega koje ne znam koliko je. Tu hipotetcki postoji novac i za Mirotica i ostane jos 2.5 miliona za 2 pleja. Naravno da to u stvarnosti verovatno nece ici  tako, pogotovo ako ne dodje Mirotic a drugih milionskih cetvorki i nema, ali pricam hipoteticki jer bi trebalo navodno da imamo 10 miliona na plate prvog tima..

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bosMan_jr said:

A zna li se status kazne za Henrija, on bi svakako bio veliko pojacanje, ako moze da igra uopste?

 

Evo Henry, Dotson, Kalinic i Mirotic, dole Davis i Tobey, resili smo muke Dozetu i onom naocarcu, zatvaraj temu i ajmo na pripreme.

Još ga nisu rebnuli al vrlo lako može da prođe kao Mitoglu, do četri godine.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pacino said:

Ma sada kada Dule upregne Tea, ima da bude kosarkaski Ibrahimpvic

Ja prognoziram da ce se njih dvojica potući oko broja kaznenih krugova za Tea zbog zabusavanja na treningu.

 

Bez zezanja sada, ako Dusko zadrzi svoju filozofiju treniranja i nepopustanja bilo kome, onda je scenario Sasa Obradovic-James ili Zvezdan Mitrovic-James vrlo moguc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma koliki ce nam biti budzet,ali ne bi me nimalo iznenadilo da dovedemo 2 3 zvucna pojacanja do tog 29-og juna i na neki nacin izvrsimo pritisak na Evroligu da igramo i sledece sezone istu.

Npr da se desi,mada sumnjam,Mirotic u CZ,Teodosic u CZ,i jos neki sto mu se 

prezime  zavrsava na nesto sto nije IC,npr Adam Hanga ili neki Litvanac,cisto sumnjam da bi moglo da se desi da izduvamo za Evroligu.

Cisto neko moje razmisljanje,nemam ama bas nikakve informacije

Edited by Jelencom
Greska u kucanju
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...