Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

3 hours ago, Milko Miller said:

A kako to moze Terza da uzme pare od Uefe? Bukvalno ne postoji nacin kako te pare neko moze da uzme. Druga stvar kad se ugradi u transfer igraca preko svojih menadzera.

 

Naravno da ne postoji, kao sto ni do sada nije postojao način da se izvlače pare iz kluba, evo već nekih 30ak godina.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Koliko samo nacina ima da se okrene kinta koja udje u klub, nemoj da se pravimo tose...

Sve sto se u Zvezdi godinama unazad radilo ispod zita i "okolnim stazama" samo ce isplivati jednog dana na povrsinu, s tim da ni tada, bez obzira na politicke okolnosti, nece biti konkretnog aparata da se to resi.

Edited by Manoly
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mare80 said:

Mediko blok na Marakani koji zida Terza kao Skadar na Bojani ... Mogao je za te pare pola Menhetna da podigne ... 😄

Posle ljudi pitaju kako se izvlače pare iz kluba osim preko ugovora sa igračima ...

Sto opet ne menja cinjenicu da pare od Uefe direkno idu na racun kluba. Druga je tema da li ce te pare koristiti da bi se posle ugradili preko transfera igraca i svojih menadzera iil preko renoviranja na stadionu i svojih firmi.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Čekajte malo, ljudi i braćo, pa niko ne spori da je udruženje građana u stvari alajbegova slama u kojoj se godinama unazad kralo na razne načine, u zavisnosti od kreativnosti, kao i da sistem favorizuje krađu, zbog čega se počinioci krivičnih dela retko nađu pred licem zakona, ili ga izbegnu zastarevanjem slučajeva.

 

Pa niko nije baš toliko lud da to ne primećuje svuda oko nas u vrhunskom sportu...

 

Ali ovde nije o tome reč, već o tezi po kojoj navijači Crvene zvezde ne treba da se raduju, ili barem da budu dobro raspoloženi zbog činjenice da njihov klub zarađuje, jer će sve to ionako neko da joj otme?!

 

Što je besmislica, jer prvo ne može niko sve da joj otme, a drugo - bolje da zarađuje, pa da joj u ovakvom sistemu koji miluje lopuže neko i uđe u džep, nego da ne zarađuje i da tako maltene nestane.

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Igor_ said:

Tacno sam znao da od Ada nece biti nista, toliko smo ga jurili i sve i deluje da ce sa tribina da gleda meceve. 

Gledace sa tribina ali nece da plati kartu, vec cemo mi da mu placamo blejanje. Lad se mamlazi zaleteli za njega kao sumanuti da su.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne mogu sve da "otmu", cak sta više,  otimaju i više nego sto ima ( zarađujemo, prihodujemo) tako da smo, i pored svih ovih plasmana u grupne faze, prodaje igrača i spozornstava u minusu nekih samo 50M € .

 

Ko je i kada napisao da ne treba da se radujemo pobedama i uspesima na terenu. Zbog čega klasicno podmetanja i zamena teza??  (sto se mene tice a verujem i većine navijača) igraci, trener imaju i imaće bezuslovnu podršku, sve dok daju sve od sebe na terenu, igraju srcem i na max požrtvovanju, pa makar se ti igraci prezivali Srnic, Gobeljic, Kocic, Andjelkovic...itd itd. To sto igrači takvih kvaliteta nose ili su nosili dres CZv je odgovrnost ovih iz prvog pasusa( poslednjih cca30 god).

 

To sto se ( VeljaIlicevsko) "kraducka" , ali ipak ima po nesto i za nove igrače,  ne treba gurati pod tepih, jos gore relativizovati i prihvatati to kao nesto normalno, naprotiv, treba pričati i pisati o tome na svakom koraku,  jer, pre ili kasnije , sve ce to doci na naplatu (nažalost).

 

Prijatelji odlaze i dolaze, stvaramo nova poznanstva, gubimo stara,  devojke/žene takođe ... Ono sto ostaje uvek u srcu i sto se nikada ne menja je ljubav prema jednom jedinom klubu ( naravno pored roditelja i dece), evo aktivno vec nekih 40ak godina ( a svakakvog je polusveta prodefilovalo kroz klub, sto na terenu, sto u upravi )

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Koliko samo nacina ima da se okrene kinta koja udje u klub, nemoj da se pravimo tose...

Sve sto se u Zvezdi godinama unazad radilo ispod zita i "okolnim stazama" samo ce isplivati jednog dana na povrsinu, s tim da ni tada, bez obzira na politicke okolnosti, nece biti konkretnog aparata da se to resi.

 

Jedan evro koji se dobije od UEFA ne moze da se ukrade. Jako su rigorozni, bukvalno u evro gledaju, tako da sumnjam da bi se neko igrao s tim. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Markoss said:

 

Jedan evro koji se dobije od UEFA ne moze da se ukrade. Jako su rigorozni, bukvalno u evro gledaju, tako da sumnjam da bi se neko igrao s tim. 

Ja pomenuh mogucnosti da se na osnovu tih para vrse "kapitalne investicije" i sl. Prosto nacini postoje, a da sve bude prikazano legalnim, u to sam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Mislim isto što i normalna većina naroda o Vučiću, idem i na proteste ali ne može da mu se ospori da je ostrašćeni navijač Zvezde. Vidjao sam ga nekoliko puta na kupu u Nišu, gostovanjima kao Bratislava itd. gde su ga često prozivali i dobacivali mu. 
 

Da mu je cilj da se krade i drži nas malo iznad vode mogao je da postavi neku legendu i da to bude benignije rešenje a ne da oživljava karijeru lažnog doktora magistra. Tako da duboko verujem da je Terza ovde da ulaže, pravi rezultate i svakako krade. Koji procenat je na kojoj strani ne bih znao ali neki balans verovatno postoji. 

 

Edited by Мџе
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Мџе said:

Mislim isto što i normalna većina naroda o Vučiću, idem i na proteste ali ne može da mu se ospori da je ostrašćeni navijač Zvezde. Vidjao sam ga nekoliko puta na kupu u Nišu, gostovanjima kao Bratislava itd. gde su ga često prozivali i dobacivali mu. 
 

Da mu je cilj da se krade i drži nas malo iznad vode mogao je da postavi neku legendu i da to bude benignije rešenje a ne da oživljava karijeru lažnog doktora magistra. Tako da duboko verujem da je Terza ovde da ulaže, pravi rezultate i svakako krade. Koji procenat je na kojoj strani ne bih znao ali neki balans verovatno postoji. 

 

 

Nikakav balans ne postoji. Nama glavu iznad vode drži veliki priliv od Evrope i koeficijenta, koji je nabio lično Vladan Milojević. A i on je došao sticajem okolnosti, jer je doktor prvo želeo ortaka Simu Krunića. Milojević nije napravio rezultate gigantskim parama i projektima nego Borjanom, Vujadinom, Srnaldom, Rodićem i ono malo kvalitetnih stranaca što je ostalo od Grofa. Dakle klasična kockarska sreća lažnog magistra na kojoj i dalje vozi. Par loših evro sezona i eto nas u veseloj LK i domaćem mulju kao da ničeg nije bilo.

 

Nepomenik nije nikakav zvezdaš, kamoli ostrašćen. Ostrašćen je jedino za kontrolom vlasti i krađom ove raspadotine od zemlje. Da istinski voli Zvezdu, ostavio bi je na miru i sada bi u klubu imali jednog Vidića i Jugovića uz Marka Marina i razvijali se sistemski uz vraćanje dugova. Šatro otpisi, odlaganja dugova i život na recku nisu nikakva epska pomoć nego harač bez kraja. I da, iznosi se mnogo više keša nego što običan navijač može i da zamisli i pomisli. To što Telekom i Gasprom ubace je ništa za stotine pokradenih miliona. 

 

Izvinjavam se na dužem postu, jako me nerviraju priče o "velikom zvezdašu" zbog kojeg smo jelte na konju. Kod kojeg je sve na prodaju bez ikakvog principa ali eto on voli "svoj klub". Kao u tinejdž dobu. To može proguta samo ekstremno naivan ili prosto glup čovek. 

Edited by Molina23
  • Like 20
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Мџе

 

Druže ničeg ličnog nije bilo, zaista nema potrebe za naglim reakcijama. Više sam pričao uopšteno, kontra narativa kojim nas obasipaju brzinom munje. Svako od nas je bio i naivan ili glup, lično stotinu puta. Tu smo da diskutujemo jer forum i jeste internet kafana za sukobe mišljenja. Suština mog ranta je nešto sasvim drugo. Ako sam preterao, praštaj.

 

@Drug Crni

Hvala od srca, živ bio!

Edited by Molina23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Fat Zadd said:

 

Ko je i kada napisao da ne treba da se radujemo pobedama i uspesima na terenu. Zbog čega klasicno podmetanja i zamena teza?? 

 

Da ste bolje pročitali ono na šta se referišete, videli biste da jasno stoji - već o tezi po kojoj navijači Crvene zvezde ne treba da se raduju, ili barem da budu dobro raspoloženi zbog činjenice da njihov klub zarađuje , jer će sve to ionako neko da joj otme.

 

Dakle, reč je o radovanju i dobrom raspoloženju zbog zarade, a nigde se ne pominju pobede i uspesi na terenu, što vi ničim izazvano spočitavate... Što znači da ste onaj koji podmeće i zamenjuje teze u predmetnom slučaju - vi. Ali to se lako da ispraviti, samo malo bolje čitanje onoga na šta se referiše i na šta se postavlja tužni smajli.

 

Jer, priča o Uefinom novcu koja se povela na osnovu bolje rangiranih klubova koji su ispali ili možda ispadnu, nije čak ni plod Zvezdinih pobeda, već pobede AEK-a protiv Dinama... 

 

Zato bi bilo besmisleno pominjati u tom kontekstu Zvezdine pobede na terenu, i zato lepo piše da Zvezda u tom slučaju "zarađuje", a ne "pobeđuje", i to kao odgovor na prethodne navode tipa, parafraziram a ne citiram, "dokle će se Zvezdini navijači ložiti, radovati i biti srećni zbog novca koji će na kraju otuđiti neka lica iz uprave" (da ne pominjem poimence, zna se o kojim licima je reč).

 

Takođe, vi ste napisali sledeće: Naravno da ne mogu sve da "otmu", cak sta više,  otimaju i više nego sto ima ( zarađujemo, prihodujemo) tako da smo, i pored svih ovih plasmana u grupne faze, prodaje igrača i spozornstava u minusu nekih samo 50M € . I to, naravno, takođe nije istina, jer bi oni uzeli sve, pa se još i zadužili, samo i jedino u slučaju da nisu uopšte imali rashodnu stranu.

 

Ne znam da li me razumete, jer da je istina to što ste napisali, onda Crvena zvezda, na primer, nikome ne bi isplatila novac iz ugovora, ni igračima ni trenerima, a ne bi platila ni transfere prilikom dovođenja novih fudbalera, jer bi neko oteo sve pa ne bi imalo od čega da se plati. To je, svakako, praktično nemoguće, pa se može podvesti kao plod ili zablude ili nesputane mašte.

 

S tim u vezi, u mom skromnom upisu, ispod kojeg je vaš tužni smajli, pominje se još jedna nepobitna istina: svako ko stavi ruku u Zvezdinu kasu ima za to odobrenje sistema, bez obzira da li je sistem navijač Crvene zvezde ili nije. Jer bi u protivnom stavljači ruke u kasu ne samo Zvezde, već i drugih klubova u vrhunskom klupskom sportu, bili pravno sankcionisani.

 

Ali oni nisu pravno sankcionisani, niti će u dogledno vreme biti sankcionisani sve i da se kompletno svi sa foruma okrenemo naopačke i dubimo na glavi... Evo, ako vi, kolega forumašu, imate znanje, sposobnost i mogućnost da rešite taj očigledni problem, moja malenkost vam se stavlja na raspolaganje sa svim svojim kapacitetima, koji doduše nisu veliki.

 

Pa kad nas već kradu i kad je to već tako, a tako je i nikako drugačije, i kad ovo društvo ne može to u datim okolnostima da spreči niti da oteža, jel sad treba da Uefa prestane da nam isplaćuje novac za LŠ? Da li da prestanemo da zarađujemo da bi nam bilo potaman i da navijači ne bi bili naivci koji se raduju milionima koji će neminovno završiti na nečijem ličnom računu? To vas ja pitam, a ne o pobedama i uspesima na terenu...

 

Ili da pređemo u amaterizam, jer kad nemaš ništa i kad si go ko pištolj, ne može ni da te potkrada ko stigne jer nema šta da ti uzme.

 

Moja malenkost smatra da Uefa nikako ne treba da prestane da bude naš najveći sponzor, niti smatram da bi trebalo da odemo u amaterizam da bismo sprečili pljačku, jer bismo tada zaličili na popa koji je sam sebi odsekao onu stvar kad se naljutio na selo.

 

Naprotiv, želim da Zvezda što više zarađuje. I tome se radujem kad god se desi.

 

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

Uvek su isle price u fazonu fudbaleri gluperde i prostaci, kosarkasi gospoda(cesto s pravom jbga), pa ipak kad uporedim fudbalski i kosarkaski odeljak na ovom forumu, reklo bi se da je ovaj gospodstveniji.

Svidja mi se sto nije guzva, sto nema sukoba, prozivki, tatisanja...fudbal-zdravo tkivo(ko bi rekao).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

My 2 cents - msm da će Katai odlično da se snađe na poziciji Lučića, iako neće moći da igra presing i pomogne u fazi odbrane.

 

Ne videh da se pisalo, ali Kraso je odlično izvukao ovih par mečeva na poziciji Ivanića, uspeo je da učini da naš najbitniji igrač godinama unazad ima dostojnu zamenu.

Ranijih godina smo uvek porađali mečeve kad Mića bude out, jer odmah stane protok i nema kreacije, a sad imamo način i to da prevaziđemo. To naravno ne znači da Kraso treba dugoročno da igra na ovoj poziciji, nego što pre natrag u napad, a Mića u 11.

 

Razmišljao sam posle Lučana zašto je Barak pomerio Mićka desno jer je na pripremama bio odličan kao srednji, a onda je stigao odgovor protiv Subotice. U razmaku od 10 min dva odlična centaršuta, prvo za Lučića, a onda i za Olajinku par minuta nakon toga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...