Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

Čitam na Mocartu da će ovi otkupiti Lekovića "skoro pa sigurno". Jebem li ga, vrijeme će pokazati da li je vrijedilo čekati ga iako je meni, ono malo što sam ga gledao, izgledao baš spor.

Ja ne znam da li uopšte dolazi u obzir Hvanov ostanak jer ako dolazi, ja bih sve pare spičio u njegova primanja. Takvog igrača nećemo imati zadugo. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Lekovic vise nekako neartikulisan i neokretan. Imam utisak da odigra 100 utakmica da ga ne bih doziveo kao pouzdanog stopera. Mada ima finu dugu loptu, i fudbalski rezon, ali mislim da npr Djiga ima vise onoga sto je nama neophodno na toj poziciji. Ima i Djiga mane, ali je cvrsci i brzi sto ce biti kljucnije za tu cuvenu Evropu.

 

Proigrao je i Spajic kolko-tolko, mada i dalje ima zute minute, ali to moze ok tandem za LE da bude. Uz dobre bekove, mogli bi da napraivmo korektnu odbranu. Naravno, za LS je nemoguce da to ucinimo, jer za to nit imamo znanja, nit imamo para.  

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Mene bi poprilično iznenadilo da Viljareal daje 4 miliona za Lekovica. Ne znam kad su dali toliko za neproverenog igrača koji je prakticno samo igrao za drugi tim. Još sve to da urade u sezoni kad ne igraju Evropu. Sa druge strane mislim da će Celje da otkupi Pruceva. 1,5 miliona jeste mnogo za njih, ali su postali šampioni drugi put u istoriji i bio medju najboljim igračima ove sezone. Trnava isto ima opciju da otkupi Djurica, ali tu ne znam koliko je suma. 
Kod Kangve sve zavisi od toga da li Kortrajk ostaje u prvoj ili ne. A i da ispadne, ovde sigurno neće ostati posle prelaznog roka. 
Kod Kabica ne znam kakav je status. Jasno je bilo da neće odmah biti starter za Torino kad ovde nije imao nikakvu minutažu. Tu je pitanje kako se pokazao na treningu i da li tamo i dalje vide neki potencijal u njemu. Ali verovatno su veće sanse da neće koristiti opciju za njega. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pentatonika said:

Pišem o Zvezdinoj transfer politici koja ni po čemu nije posebno unikatna za klubove tog kalibra (ako izuzmemo istoriju), a ti obrnuo na krađu. 

Često se i ovde kao pozitivan primer u ovom kontekstu pominje Dinamo, a pogledajte sa koliko godina i koliko odigranih utakmica za prvo tim su prodali Gvardiola. Molde je Halanda prodao za manje para nego Zvezda Mijatovića.

Poređenje Pančeva i Savićevića, koji su i pre Zvezde imali zapažene karijere u domaćij ligi, sa današnjim mladim nadama i poređenje rizika je, blago rečeno, bespredmetno.

 

Naravno da nije bespredmetno samo kad ne odgovara današnjoj garnituri onda se sve nipodaštava i izvrće. Iz NK Dinama ima mnogo primera stvaranja igrača i prodaje za ogromne novce u jake klubove. I ono možda najvažnije je da je 90% tih igrača odmah igralo bez problema u jakim ligama. Prethodno su naravno donosili trofeje i skupljali bodove u Evropi. Nisu i dalje evropski gigant ali nisu ni na državnim jaslama. Trenutno imaju Baturinu kojeg su mogli da prodaju kad požele ali im je bolje da igra i podiže cenu nego da je prodat u neki pi8kovac. Da ne pominjem njihove i naše kupovine igrača. Njima je nuđen Šerif ali nikom nije palo na pamet da se tali sa Stojićem. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

kako da bude finansijki stabilan kad loše kupuje i još gore prodaje ?

 

Bio sam van pa nisam mogao da ti odgovorim, evo sad.

Pa...nikako, sve je to jedna velika spirala menadzerskih kombinacija, urusavanja kluba i cistog kriminala.

Ali klub je odavno vec finansijski nestabilan, pa tako smo primorani da prezivljavamo dane mrmota stalno...sta ces...

Link to comment
Share on other sites

Kod Kabica je status "primi ga bez konkursa pa gledaj šta ćeš sa njim.

Sad kad ga Torino vrati jer nije ni igrao, neka ga proslede u Lučane.

 

Isto i za Sremcevica. Šta je to što on ima a da nema neko iz omladinske škole, pa se za njega daje 2.miliona. ovo je samo dil mafijaša terzica sa Neškom ili sa sličnima. Dao covek 4 gola u lučanima i momentalno najveći ulazni transfer u domaćim okvirima. Zašto onda plaćamo omladinsku školu ako dovodimo iz vojvodine,  lučana...

 

Ovako kako menadzerišu u Cz, može svako od nas. Dovode nasumično pa iz 50 -og puta pogode, a onih 49 puta sto su promašili nikom ništa. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije problem dovesti igrača iz drugog kluba u Srbiji ali ne bez dobre provere njegovog potencijala. FKCZ je postala prolazna stanica za neke "igrače" koje terza kao debelo plati pa ih brže bolje proslede dalje. Klub ne zaradi ništa, igrač skoro da i ne odigra ništa ali zato terza,stojić i ostali ološ puni svoje džepove. I onda "sin dragan" priskače u pomoć Zvezdi

Link to comment
Share on other sites

Ima tu i za sina dragana, ne brinem se ja za njih.

Kao onomad kada su se pisale parole GDE SU PARE DRAGANE, nadam se da će ovog puta "zvezdane...

Ali dokle god se svi tale , I dele kolač, nema od ovoga nista.

Valjda ce neko nekad za nesto odgovarati.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Perkos2 said:

Naravno da nije bespredmetno samo kad ne odgovara današnjoj garnituri onda se sve nipodaštava i izvrće. Iz NK Dinama ima mnogo primera stvaranja igrača i prodaje za ogromne novce u jake klubove. I ono možda najvažnije je da je 90% tih igrača odmah igralo bez problema u jakim ligama. Prethodno su naravno donosili trofeje i skupljali bodove u Evropi. Nisu i dalje evropski gigant ali nisu ni na državnim jaslama. Trenutno imaju Baturinu kojeg su mogli da prodaju kad požele ali im je bolje da igra i podiže cenu nego da je prodat u neki pi8kovac. Da ne pominjem njihove i naše kupovine igrača. Njima je nuđen Šerif ali nikom nije palo na pamet da se tali sa Stojićem. 

Hocete da zvezda bude ono sto nije bila vec 30 godina

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CuaTheTime said:

Hocete da zvezda bude ono sto nije bila vec 30 godina

Ja hoću da Zvezda bude ozbiljan evropski klub a ne stecište secikesa i lokalnih pijavica koji samo gledaju kako će barem 10 evra da strpaju u svoj džep. Sve se to može sko se ozbiljno i stručno radi i sa ovim budžetom koji se dobija na tacni i za koji sadašnje rukovodstvo nema zasluge više od 5%  

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Ja hoću da Zvezda bude ozbiljan evropski klub a ne stecište secikesa i lokalnih pijavica koji samo gledaju kako će barem 10 evra da strpaju u svoj džep. Sve se to može sko se ozbiljno i stručno radi i sa ovim budžetom koji se dobija na tacni i za koji sadašnje rukovodstvo nema zasluge više od 5%  

 

To moze kad se uvede privatizacija, dok god nema privatizacije bice ovako

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, CuaTheTime said:

To moze kad se uvede privatizacija, dok god nema privatizacije bice ovako

ne mora ni privatizacija samo malo reda u državi i brzo bi ološ bila počišćena iz kluba

Link to comment
Share on other sites

Sremčević je primer obrazca koji sledi naša "skauting" služba iliti Mrkela nesposobni. Dao nam je gol , u periodu kada smo golove nismo primali samo od onnih sa kojima nismo ni igrali i odmah kupuj za dva miliona. Mali ne bi pravio razliku ni u Timočkoj ligi. Lopovluk bez ikakvog stida i blama.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
55 minutes ago, Čočo said:

Ako ovo znači ostanak Hvanga to će biti najveći uspeh ove uprave u poslednjih 10.godina.

Mislim da ne znaci ništa iskreno rečeno. Ne znam kako mogu da najave da igrač ostane pocetkom Maja. 

Edited by Milko Miller
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Milko Miller said:

Mislim da ne znaci ništa iskreno rečeno. Ne znam kako mogu da najave da igrač ostane pocetkom Maja. 

U decembru su izjavili da Mijatović i Nedeljković nećw biti prodati, kad ono zaokret u januaru.

Sa druge strane, mislim da ona slika i nije bitna. Ono što može da prelomi je da Hvang želi da ostane, ali ja potpusujem da neku jaču ponudu neće odbiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da danas krene sa najjačom postavom, pa postepeno u drugom delu da uvodi rezerviste.

Ona "kerefeka" U NS je sačuvaj bože.

Staviš Kataija u prvu postavu , sa radijusom kretanja puža, je pucanj u nogu.  Ni ti može da brani prostor, ni ti može kontru da istrči, non stop skuplja u napadu, ulazi u sredinu,  umesto da širi napad.

Covek ne moze vise od 20 min, I to ako je protivnik u bunkeru gde možeš da očekuješ da nešto "izbunari" na malom prostoru. 

Onu terzicevu kombinaciju iz Lucana i dil sa debelim Neškom ne bi komentarisao. Izvukli 2.miliona evra, da se dovede talenat iz Lučana, a jedini kvalitet mu je što ima 18 g...i što je paravan da se operu pare ..

Ako nemaš u omladinskoj školi napadača da guraš u prvi tim, a pri tom finansiraš i plaćaš omladinsku školu, onda zatvaraj radnju, ne znam čemu ti služi, ako ćeš dovoditi iz Lučana i plaćati 2..miliona.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, No name said:

Onu terzicevu kombinaciju iz Lucana i dil sa debelim Neškom ne bi komentarisao. Izvukli 2.miliona evra, da se dovede talenat iz Lučana, a jedini kvalitet mu je što ima 18 g...i što je paravan da se operu pare ..

 

Imas srece pa me mrzi da vadim komentare sta se pisalo o Mijatovicu prosle sezone kad je usao prvi put da igra

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, CuaTheTime said:

Imas srece pa me mrzi da vadim komentare sta se pisalo o Mijatovicu prosle sezone kad je usao prvi put da igra

O kakvoj sreći pričaš? 

Mijatovic je prošao našu školu, pa priključen prvom timu, I nemam nikakav problem sa tim, što je i normalan sled događaja.

Ali ovo je čist dil da se dovede igrač iz Lucana, koji pri tom ne zavređuje nikakvu pažnju, osim što je dao 4 gola za Lucane a od toga nama jedan , i to ga je ekspresno preporučili da bude najveći ulazni transfer u domaćim okvirima. Pitam sta je sa našom omladinskom školom? Zar mi nismo u stanju pored svih ulaganja da izbacimo nekog poput Sremcevica? Zašto ga nisu otkrili ranije sa 15-16 g, I gurali ga u omladinski tim, pa sada ne bi davali 2 miliona....

Ne znam koliko imaš godina i da li se sećaš, isto takav šablon dovodjenja je bio i za vreme Dzajica, kada je dovodio svakog ko odigra solidno protiv nas kao na primer Onjilo iz Javora, a pre toga Omega iz Smedereva.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre toga doveli Kabica za 800.000 koji je prošao fudbalsku akademiju Vojvodine. 

I gde je sad Kabic? Na pozajmici u Torinu, gde nije odigrao ni jedan meč, gde će nam ga vratiti.

Vrsni naši stručnjaci nema sta.

Drkela i korleone...u normalnim zemljama terzić bi bio u zatvoru vec odavno, samo se ovde naziva madjijom, I ima na raspolaganju zvezdu da se ponaša da je to njegova prćija.

Pogledaj rezultate mladih selekcija...Omladinci prvi, Kadeti prvi , danas ubedljivo dobili derbi sa 4-0, pioniri prvi...

Ali jok daj iz vojvodine, daj iz Lucana, sipajte milione,  mazi, laži, muljaj,  izvlači pare. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Don Juan said:

U decembru su izjavili da Mijatović i Nedeljković nećw biti prodati, kad ono zaokret u januaru.

Sa druge strane, mislim da ona slika i nije bitna. Ono što može da prelomi je da Hvang želi da ostane, ali ja potpusujem da neku jaču ponudu neće odbiti.

Izjavio je to jedan covek, onaj koji vedri, oblaci i slusa svog vlasnika.

Dakle jasno je da je bilo koja izjava ustvari nova laz i da ce sve uciniti da uzmu pare i popune dzepove.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Manoly said:

Izjavio je to jedan covek, onaj koji vedri, oblaci i slusa svog vlasnika.

Dakle jasno je da je bilo koja izjava ustvari nova laz i da ce sve uciniti da uzmu pare i popune dzepove.

Trebao da kaže da su Kosta i Mijatovic na prodaji? Ni pošteni ljudi u drugim klubovima ne kažu javno kakva im je transfer strategija jer to samo može da bude negativno po klubu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...