Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

45 minutes ago, Venger said:

 

Мићко је од почетка крпио незавршени прелазни рок и то чак на штоперу (а примар му је заднњи везни) није лоше ни изгледало. Он дечко се ништа не буни и борио се па не знам шта је требало да изјави. Када се тим попунио а истовремено и урушио систем који је стваран (бојкот или не није ни битно), добили смо га на десном беку гдје се никако не сналази колико год се борио. Али он је доведен прошле године без икакве везе јер није играч за ЛШ која је одавно извјесна. Бахарова највећа грешка што их није све затјерао у ПМ него се почео правдати разним промјенама.

Ево хајлајтси против Фиорентине, нека је 100х припремна утакмица и вјероватно јесмо ухватили Виолу неспремну, али кретање наших играча гдје је 16рац препун напих играча а противнички играчи скоро увијек маркирани, не могу се намјестити, није се нико склањао.

 

Е за ово се требала дати подршка свим расположивим средствима од стране управе, требали су послије постројавати играче који не могу или неће да играју јаче и агресивније. Кривац број 1 је исти онај који је и довео тренера "да играмо брже и неки нови ниво фудбала" али нема везе. Барак је испао наиван, ови ће га жртвовати јер они никад нису криви (као Човић у КК) а ми се ускоро враћамо поново неком од домаћих тренера који су тако цијењени по Европи да их више буквално нигдје нема гдје се игра озбиљан фудбал. Само напријед!

Edited by Константин
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Perkos2 said:

Gubili smo utakmice u super ligi koje nisu zatvarane kao prethodnih sezona, nisu voždovac i čuka dobili crvene kartone a zvezda poklon penale kao u vrem cokne i dekija građevinca pa su eto te utakmice izgubljene. Neka su i izgubljene više se tu fudbala naučilo nego na onim gde se preko sudija a bogami i nekih protivnika svi sklone da bi terzić slavio titulu. Ako je cena izbacivanja Rodića, Mitrovića i Mićka iz ekipe drugo mesto u super ligi ja sam uvek za,tako bi očistili o zadnji šljam u ekipi i krenuli da igramo fudbal konačno.

Treba da te bude sramota sta pises, ali ocigledno ti ne znas za sramotu tako da...

Moderacija da sankcionise ovakve optuzbe!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nece da se sankcionise nista, ovo nije forum navijaca FKCZa, da jeste, taj bi leteo trajno sa foruma, ovako, moze da pise sve i svasta iz svoje fotelje, da otpuzuje, izmislja bez dokaza, frustiran zato sto FKCZ ne igra po njegovim zamislima, imas takvih likova koliko hoces po forumima. 

Nezadovoljni besni svim i svacim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pentatonika said:

Pa ko je stavio tu dvojicu na ta mesta? Na desnom beku je kao opcije imao Viga, Degeneka i Nedeljkovića za klupu, pa i Lazara Nikolića, u krajnju ruku. Vigo je precrtan, niko tačno ne zna zašto, iako je solidno odradio tu polusezonu. Pritom je, bar se tako pisalo, Bahar insistirao da se dovede Degenek za beka. Dakle, govorim samo o onom šta mu je na raspolaganju. Što vam je kriv Mićko, nije on sebe stavio na desnog beka.
Za levu stranu, ajd i da razumem donekle, Azarova prodali, pa tu i nema nekih opcija. Možda jedino da se pre počeli da školuju Mitrovića za beka kad već za krilo nije.
Nisam ni ja da se menjaju treneri ko krpe i imao bih razumevanja da se gradi novi tim oko mladih igrača, ali ovo nije ta situacija. Više je neka agonija, kojoj su razni doprineli. Da ne pišem sad opšta mesta o upravi i poslovanju. Naravno da je bitan kontekst, ali ne možemo zbog toga da pređemo preko stvari koje su isključivo u Baharovoj nadležnosti.

Pa ja o tome pričam. Za mene ni jedan igrač nije kriv naročito kad igraju na ne primarnim pozicijama. Ali realnost je da imamo to što imamo i da bolje sa ovim timom u LŠ ne može. Ligu ćemo osvojiti i stojim pri tome ako ništa drugo na suv kvalitet. I nemoj da svaljujemo odgovornost samo na Bahara i njega da teramo kad podjednak a možda i veću zaslugu za timom kojim raspolažemo i pored spucanih miliona imaju Terzić i kompanija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Pa ja o tome pričam. Za mene ni jedan igrač nije kriv naročito kad igraju na ne primarnim pozicijama. Ali realnost je da imamo to što imamo i da bolje sa ovim timom u LŠ ne može. Ligu ćemo osvojiti i stojim pri tome ako ništa drugo na suv kvalitet. I nemoj da svaljujemo odgovornost samo na Bahara i njega da teramo kad podjednak a možda i veću zaslugu za timom kojim raspolažemo i pored spucanih miliona imaju Terzić i kompanija. 


Nije igrač kriv, tu se slažemo. Ali ko je kriv kad, u konkurenciji četiri beka sa kojima raspolaže, Bahar na tu poziciju stavi zadnjeg veznog? Ako te dobro razumem, po tebi ispada da Baharu Mićko igra desnog beka jer u celoj ekipi to niko ne ume bolje, pa mora njega.
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, pentatonika said:


 

 


Nije igrač kriv, tu se slažemo. Ali ko je kriv kad, u konkurenciji četiri beka sa kojima raspolaže, Bahar na tu poziciju stavi zadnjeg veznog? Ako te dobro razumem, po tebi ispada da Baharu Mićko igra desnog beka jer u celoj ekipi to niko ne ume bolje, pa mora njega.

 

Da mene pitaš uvek bih stavio Kostu jer je najbolji i jedini pravi desni bek u timu. I nemamo ih 4 već 2 ( Kosta i Lazar Nikolić). Ali razumem i Bahara zašto mu igra Mijailović u LŠ. Stavljanjem Mijailovića planski eliminiše beka u svojoj ekipi radi odbrane ( prethodnih sezona iz istog razloga a zbog nedostatka kvalitetnih bekova igrali su kod prethodnih trenera isto Eraković i Degenek). Igranje protiv kvalitetnije ekipe koja će te non stop napadati i na ovakvu odbranu kakvu imamo ne treba ti bek koji više može pružiti u napadu u odnosu na odbranu. Kad god je trebalo da tim izlazi visoko i igra na protivničkoj polovini igrao je Kosta ali si samim tim osuđen na promaju pozadi. Da me ne shvatiš pogrešno, apsolutno pogrešna odluka Bahara. Jer su ,, muda" na prvom mestu ako hoćeš neki rezultat. Ziherisanje nikad nije ništa dobro donelo. Ali opet se vraćam na isto. Ne bi ni Kosta ni Mijailović igrali desnog beka da imamo kvalitetnog desnog beka u ekipi a za takvu situaciju nije kriv samo Bahar. 

Zato daj da se dovede desni i levi bek pod obavezno pa da od proleća vodimo da li i koliko može Bahar i da li su ove raznovrsne kombinacije samo improvizacija zbog oskudne odbrane ili on to tako voli. Neka završi sezonu pa da mu onda sudimo. Sa druge strane ako do zimskog dela u našoj ligi nastavi da kiksa onda se trebamo i na polusezoni rastati jer sa i ovakvim timom je sramota gubiti bodove od bilo koje ekipe u ligi. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Statistika kaze da smo mi imali 3 suta u okvir gola, a oni 4. 

Odnos u sutevima 24 15 za goste, ali od tih 24, skoro polovina tj 10, je bilo izblokirano i nije uopste doslo do Glazera, tako da zaista ne znam kakva je to statistika koja racuna lopte koje ne dodju do golmana(?) kao neki sut??? Kakva je to logika???

Ako oduzmemo tih 10 izblokiranih i nase izblokirane, dobijamo da je odnos u sutevima 14 8 za goste, exp Goals je bio 2.34 vs 1.59 za goste, znaci manje od gola razlike, moglo je da bude i 2 2, nije da nije, kao sto su oni mogli da zabiju jos neki gol, ali sve ti promasaji su bili na 0 1 za njih, a oni su svakako dosli do 0 2 , pa su opet visili u finisu za 2 2. 

Posed lopte neznatno u koristi Zvezde. 

Lajpzig nije ostavio neki utisak, prilicno divlja ekipa koja ne ume da privede utakmicu kraju na miran nacin, pa oni su od obezglavljene Zvezde u 1/2 dosli do toga da cuvaju 1 2 u finisu. Ko zna na sta bi sve ovo licilo da smo izveli mozda neku drugu startnu 11torku. 

 

Propustena sansa, bar za nereseno. Posebno golove koje smo primali su bas naivni, onaj drugi je krenuo doslovce od korner zastavice njihovog gola, Olayinka izgubio loptu, Nedeljkovic nije pravio faul, a mozda je i Glazer mogao bolje, mada sut je bio precizan i jak pre svega, iz ne tako velike daljine.

 

Sve u svemu, opet utakmica gde smo imali 15 do 20 suteva na gol, po zvanicnoj statistici, tako da sam zadovoljan ofanzivnim izdanjima u sve 4 utakmice u LS, to uopste nije lose izgledalo sa tog aspekta. Ali jeste sa aspekta odbrane i plivanja pozadi. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites



Da mene pitaš uvek bih stavio Kostu jer je najbolji i jedini pravi desni bek u timu. I nemamo ih 4 već 2 ( Kosta i Lazar Nikolić).

Nije stvar u tome da se natežemo ko je u pravu, zaista. Znam da Degenek nije primarno bek, ali je navodno i doveden da u LŠ odigra ono o čemu si pisao kao Mićkovom zadatku. Dakle, bek sa naglašenom defanzivnom ulogom.
Vigo jeste precrtan, ali mi nije ubedljivo objašnjenje ni to što ide na kraju pozajmice, na polusezoni, ako sam dobro razumeo. Mogao je bar u domaćoj ligi da igra.
Na stranu moje subjektivno mišljenje da je bio vredan otkupa, pogotovo kad se vidi na šta su date pare, ali da na njega uopšte
ne računaju dok je tu, nije mi jasno.
Link to comment
Share on other sites

Da iznesem moje misljenje u vezi naseg tima, misljenje ljubitelja fudbala, nisam ja strucnjak pa da znam bolje od ljudi na klupi sta je trebalo.

Vec 10ak meceva gledam i pokusavam da stvorim sliku sta bi mogli da igramo sa ovakvom selekcijom igraca, nisam daleko dogurao u stvaranju te slike ali evo sta sam zakljucio:

Fleksibilne i standardne formacije (4-4-2; 3-5-2...) ova selekciaj ne moze da igra zbog ogranicenja na bekovskim pozicijama, mora da se nadje neka hibritna formacija (a la pep gvardiola) a sve to zahteva mnogo treninga i uigranosti, a mi nismo ni blizu toga. 

Najboljih 11? zbog tumbanja ekipe mislim da ni sam trener ne zna koji su, evo nekog mog zapazanja sta ova ekipa moze da proba da odigra.

 

                            Glazer

                 Djiga-Mijailovic-Dragovic

Nedeljkovic 

                          Stamenic 

            Ivanic/Kanga-Hwang

                                                Lucic/Olajinka

                           Bukari 

                            Serif

 

Mozda deluje totalno glupo i van svakog pravila, ali sa ovom selekcijom nemas mnogo izbora. Sta je zamisao? Tri stopera, mnogo lakse je Micka staviti na stopera nego na beka, cak verujem da je tu bolja opcija od Spajica, Nedeljkovic kao ofanzivni bek, dok sa druge strane nemas ofanzivnog beka, ali imas lucica/olajinku sa defanzivnim zadatkom, dok Stamenic igra malo vise ka levoj strani. Ivanic/Kanga-Hwang igraju svoje pozicije, a Bukari slicno kao i sinoc luta i menja strane po potrebi, kao i Serif koji se inace dosta puta zavuce po strani. 

Mislim da ekipa ima mnogo veci potencijal od ovoga, hemija cele ekipe je 0, ne samo igraca vec i ljudi oko kluba, primera radi taj Vujadin koji ne zna ni koju funkciju ima, od starta sezone pljuje Bahara na sva usta, a redovno mu se ulizuje i druzi sa njim van terena...

Serif mi je totalni promasaj, ali brzinom i snagom makar moze nesto da proba, Kraso je tehnicki mnogo bolji ali je uzasno spor.

Generalni utisak mi je da je ovo jedna anemicna ekipa, fali krvi tu da pokrene tim, Kanga je sinoc jedini skakao dizao tim pokusavao, ostali kao da su dosli da odrade posao i idu kuci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pentatonika said:


 


Nije stvar u tome da se natežemo ko je u pravu, zaista. Znam da Degenek nije primarno bek, ali je navodno i doveden da u LŠ odigra ono o čemu si pisao kao Mićkovom zadatku. Dakle, bek sa naglašenom defanzivnom ulogom.
Vigo jeste precrtan, ali mi nije ubedljivo objašnjenje ni to što ide na kraju pozajmice, na polusezoni, ako sam dobro razumeo. Mogao je bar u domaćoj ligi da igra.
Na stranu moje subjektivno mišljenje da je bio vredan otkupa, pogotovo kad se vidi na šta su date pare, ali da na njega uopšte
ne računaju dok je tu, nije mi jasno.

Ista ta pitanja sve nas muče. 

Link to comment
Share on other sites

Evo Marinove izjave. Nadam se da će se držati toga šta je rekao. A rekao je suštinu. Liga sad mora da bude prioritet i uz nekoliko promena na zimu da budemo bolji. Od Bahara sad zavisi i ima lakši zadatak, da li će dočekati proleće. Pravo na kiks u ligi više nema i nema više izgovora. 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/marko-marin-za-mozzart-sport-nece-biti-velikih-promena-i-dalje-verujem-u-ovaj-tim/466348

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, СтелаРоса said:

Jel imas neke dokaze za ovo sto pricas? Ako nemas onda kaljas ugled kluba na osnovu poluinformacija i teorija. Ne znam kako uopste moze ovo da napise navijac kluba za svoj klub, ako, ponovo kazem, nema dokaze za to sto govori. Nista licno. Razumem nezadovoljstvo, ali ajde da biramo reci i imamo meru bar mi koji iskreno volimo ovaj klub, kad je vec nema sva bagra koja se sjatila oko njega. 

Šta podrazumevaš pod dokazom? Da je terzić napisao rešenje ili poslao e-mail igračima da treba da izgube ili sudijama i protivnicima da ne pomažu Zvezdi. Moram da pitam i tebe i baklavu gde bre vi ljudi živite? Gledate li vi fudbalske utakmice uopšte u ovoj državi ili samo ovde glumite neke zvezdine pravovernike za koje je svaka brljotina ili mućka ako je Zvezdina ok a ako je to uradio partizan onda je to kriminal. To ko je kakav navijač je lična stvar, nikad i nikom čak i dok sam bio deo severa nisam dopuštao da je veći navijač Zvezde od mene ali to ne znači da slepo verujem terziću i mrkeli, naprotiv najveći sam kritičar tih lopova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Treba biti realan, istok nema šta da traži protiv zapada u fudbalu. Neuporedivo moćniji timovi od CZ poput CSKA, Zenita, Šahtjora itd su teško dolazili do nekog rezultata. Nama je 3 milke za igrača veliki ulog ali su to nikakve pare u današnjem fudbalu. 

 

Povremeni upad u grupnu fazu i da se što dalje dogura u LE je neki maksimum uz dobar rad i što manje menadzerskih kombinacija. Da bi se prošla grupa potrebno je puno sreće ali 3. mjesto nije toliko nerealno. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Ma naša je mera Liga Evrope. Takmičenje kao stvoreno za nas a ni kinta više nije toliko loša niti mnogo manja od LŠ. A razlika u kvalitetu takmičenja između LŠ i LE svake godine sve manja. A mi svakako nikad nećemo imati tim konkurentan za LŠ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sector said:

Treba biti realan, istok nema šta da traži protiv zapada u fudbalu. Neuporedivo moćniji timovi od CZ poput CSKA, Zenita, Šahtjora itd su teško dolazili do nekog rezultata. Nama je 3 milke za igrača veliki ulog ali su to nikakve pare u današnjem fudbalu. 

 

Povremeni upad u grupnu fazu i da se što dalje dogura u LE je neki maksimum uz dobar rad i što manje menadzerskih kombinacija. Da bi se prošla grupa potrebno je puno sreće ali 3. mjesto nije toliko nerealno. 

Amin

Link to comment
Share on other sites

Ekipama kao Zvezda treba više jačih utakmica. Nijedna ekipa van prvih 5 liga ne može toliko da napreduje jer nemaju jake utakmice svaki vikend. Ovi što se igra u LE i LŠ je premalo.
 

Ekipe iz slabijih liga bi najviše profitirale kada bise stvorila neka zajednička druga ili treća evropska liga. Da igramo svaki vikend na nož ova ekipa bi bila drugačija a da ne pričamo o ekonomskim benefitima.

 

Valjda ce se stvoriti takvo takmičenje na uštrb nacionalnih prvenstva i da će tu biti mesta za nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Šta podrazumevaš pod dokazom? Da je terzić napisao rešenje ili poslao e-mail igračima da treba da izgube ili sudijama i protivnicima da ne pomažu Zvezdi. Moram da pitam i tebe i baklavu gde bre vi ljudi živite? Gledate li vi fudbalske utakmice uopšte u ovoj državi ili samo ovde glumite neke zvezdine pravovernike za koje je svaka brljotina ili mućka ako je Zvezdina ok a ako je to uradio partizan onda je to kriminal. To ko je kakav navijač je lična stvar, nikad i nikom čak i dok sam bio deo severa nisam dopuštao da je veći navijač Zvezde od mene ali to ne znači da slepo verujem terziću i mrkeli, naprotiv najveći sam kritičar tih lopova.

 

Da, gledam utakmice i ne vidim nista da je drugacije nego proslih sezona. Jedina razlika je sto mi NISMO tim trenutno, ne delujemo uigrano, zato i vise kikseva i mucenja. 

Ako je Terzic, jelte, do sada namestao, zasto nije i OVE sezone sa Cukom i Vozdovcemm zatvorio, jelte, posto titula vredi 15 mil i Liga Evrope minimu, plus play off za LS. 

 

Tvoje tvrdnje ne samo da su besmislene nego i nelogicne. Ako je neko toliko jak da 5,6 sezona zaredom ima TAKVU moc da moze iz kola u kola da NAREDI svim jsl ligasima da skidaju gace, zasto to ne radi i ove sezone. 


Pa zato sto tvoje tvrdnje su tolike besmislene da ne zasluzuju ni komentar, to sto ti pises , u to ne veruju ni klinci iz petog osnovne. 

 

Pises kao ogorcena mlada, nije ti FKCZ ispunila emociju pa udri po prvom dostupnom, a to je jelte " lice sa poternice ", lopovi mesetari, puno love, oni su bre za SVE krivi, lopovi, namestaju, vodja ih cuva itd itd 

 

Tuzno kako razmisljas. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Тај еxp goals што су додали на Флешскору је жешћа глупост и појма немам како рачунају то јер неке људе које знам су изгубили брдо пара на кладионици пратећи ту њихову статистику. Ко зна можда је у договору са кладионицама то и постављено :classic_laugh: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dzoneee said:

Тај еxp goals што су додали на Флешскору је жешћа глупост и појма немам како рачунају то јер неке људе које знам су изгубили брдо пара на кладионици пратећи ту њихову статистику. Ко зна можда је у договору са кладионицама то и постављено :classic_laugh: 

 

 

xG moze da se koristi kao neki parametar koji ce na duze staze da bude koristan, na nivou jedne utakmice moze i te kako da zavara.

 

Konkretno sinoc mislim da je Ndiayeov zicer ostao nama kao bar 0.5 xG, iako je bio u ofsajdu, ali posto se nastavila akcija ofsajd nije sviran i ostalo je u statistici iako realno nema nikakvu tezinu

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Čočo said:

Ma naša je mera Liga Evrope. Takmičenje kao stvoreno za nas a ni kinta više nije toliko loša niti mnogo manja od LŠ. A razlika u kvalitetu takmičenja između LŠ i LE svake godine sve manja. A mi svakako nikad nećemo imati tim konkurentan za LŠ. 

Kako igra tim ove sezone možda je ipak prava mera Liga Konferencija, grupa u kojoj igra Čukarički. Tamo bi Zvezda mogla da se nadigrava. Ovako u LŠ samo čekamo neku sreću i kiks rivala pa da napravimo "istorijski rezultat" i sjajno treće mesto u grupi i proleće.

 

Grupa u kojoj igra TSC u LE bi bila takođe teška za Zvezdu i sumnjam da bismo više uradili od Topolčana. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drago said:

Kako igra tim ove sezone možda je ipak prava mera Liga Konferencija, grupa u kojoj igra Čukarički. Tamo bi Zvezda mogla da se nadigrava. Ovako u LŠ samo čekamo neku sreću i kiks rivala pa da napravimo "istorijski rezultat" i sjajno treće mesto u grupi i proleće.

 

Grupa u kojoj igra TSC u LE bi bila takođe teška za Zvezdu i sumnjam da bismo više uradili od Topolčana. 

Druga priča je LE. Tu bi bili sa svima egal i ovakvi. 

Link to comment
Share on other sites

Jedini problem je u tome sto je Liga Evrope totalno nerelevatno takmicenje koje ne zanima apsolutno nikog osim navijaca samog kluba koji u njemu ucestvuje, nesto kao Evroliga u kosarci. 

 

Klub koji ne igra LS bar jednom u 3 godine, a nije iz top 5 liga, za vecinu ljudi, cak i onih koji prate fudbal, kao da ni ne postoji. 

 

Meni je iskreno postalo malo zalosno da svaki put kad igramo LS jedino sto iko zna o nama je da smo pre 30 godina bili prvaci, i eventualno zna za "cuveni tunel". Eto, toliko je vredno sve sto smo uradili od tad.  

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Čočo said:

Ma naša je mera Liga Evrope. Takmičenje kao stvoreno za nas a ni kinta više nije toliko loša niti mnogo manja od LŠ. A razlika u kvalitetu takmičenja između LŠ i LE svake godine sve manja. A mi svakako nikad nećemo imati tim konkurentan za LŠ. 

To smo znali jos i na pocetku sezone, al cemo da se svakako lozimo da osvajamo ligu sampiona svaki put kad budemo igrali 😁

6 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Klub koji ne igra LS bar jednom u 3 godine, a nije iz top 5 liga, za vecinu ljudi, cak i onih koji prate fudbal, kao da ni ne postoji. 

 

O cemu ti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...