Jump to content

Roland Garros 2023


Drug Crni

Ko osvaja?  

43 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Carlos Alcaraz
      13
    • Novak Đoković
      29
    • Daniil Medvedev
      1
    • Neko od ostalih
      0
  2. 2. Ko osvaja?

    • Iga Swiatek
      19
    • Aryna Sabalenka
      12
    • Elena Rybakina
      7
    • Neko od ostalih
      5


Recommended Posts

Da probam ja jednu analizu.

 

Uvek su zanimljive ove situacije gde se Mek mačuje sam protiv svih. Vrlo zanimljiva igra, kao neki kviz, Archenemy: McLeod, gde Mek iznese svoju analizu sa očigledno ekstravagantnim zaključkom, a takmičari treba da otkriju gde se u inače solidno struktuiranom argumentu krije taj logički skok koji ga omogućava.

 

Ovo danas bih rekao da je neki medium difficulty, otprilike je jasno u kom grmu leži Mek, a opet treba napregnuti vijuge da tačno ubodeš cilj (DameTime je morala i grafikon da crta). Sve u svemu ja bih dodelio

@alcestai @DameTime

poene za prolazak u sledeći krug. @L' Imperatoreisto dobar.

 

Ja da sam učestvovao, rekao bih da je stvar sledeća: Alkaraz je u svom najboljem izdanju favorit i trebalo bi da dobije Đokovića, taj deo mi je okej, iz toga sledi da se Alkaraz nije dobro pripremio (čim je izgubio jelte), a to se manifestovalo tako što je dobio grčeve. Međutim, bilo je za očekivati da će Alkaraz biti, relativno gledano, slabo pripremljen za ono što ga čeka (jer mu fali iskustva i jer je Đoković koza u pripremljenosti), a to je nedovoljno uzeto u obzir u Mekovoj zagonetci, čak se kaže da je ono što se desilo u meču toliko vanredno da kvote to nisu mogle uzeti u obzir.

 

Mek onda sam priznaje da je bilo očekivano da Alkarazova mentalna priprema ne bude na nivou, međutim kaže da je nivo taktičke nepripremljenosti neprihvatljiv. Problem je što ovo drugo (i utisak o ovom drugom) proističe iz ovog prvog, a naravno da nije uzeto u obzir u prvobitnoj proceni o tome ko je favorit i koliki, kao ni ko se koliko pita (ovo poslednje je kod Meka uvek najlakši zadatak, redovno se može uzeti 5000 dinara zato što je Mek rekao da se igrač/ekipa A pita za sve).

 

Finalistima puno sreće u narednom krugu i borbi za vredne nagrade!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Smrtokapa said:

Da probam ja jednu analizu.

 

Uvek su zanimljive ove situacije gde se Mek mačuje sam protiv svih. Vrlo zanimljiva igra, kao neki kviz, Archenemy: McLeod, gde Mek iznese svoju analizu sa očigledno ekstravagantnim zaključkom, a takmičari treba da otkriju gde se u inače solidno struktuiranom argumentu krije taj logički skok koji ga omogućava.

 

Ovo danas bih rekao da je neki medium difficulty, otprilike je jasno u kom grmu leži Mek, a opet treba napregnuti vijuge da tačno ubodeš cilj (DameTime je morala i grafikon da crta). Sve u svemu ja bih dodelio

@alcestai @DameTime

poene za prolazak u sledeći krug. @L' Imperatoreisto dobar.

 

Ja da sam učestvovao, rekao bih da je stvar sledeća: Alkaraz je u svom najboljem izdanju favorit i trebalo bi da dobije Đokovića, taj deo mi je okej, iz toga sledi da se Alkaraz nije dobro pripremio (čim je izgubio jelte), a to se manifestovalo tako što je dobio grčeve. Međutim, bilo je za očekivati da će Alkaraz biti, relativno gledano, slabo pripremljen za ono što ga čeka (jer mu fali iskustva i jer je Đoković koza u pripremljenosti), a to je nedovoljno uzeto u obzir u Mekovoj zagonetci, čak se kaže da je ono što se desilo u meču toliko vanredno da kvote to nisu mogle uzeti u obzir.

 

Mek onda sam priznaje da je bilo očekivano da Alkarazova mentalna priprema ne bude na nivou, međutim kaže da je nivo taktičke nepripremljenosti neprihvatljiv. Problem je što ovo drugo (i utisak o ovom drugom) proističe iz ovog prvog, a naravno da nije uzeto u obzir u prvobitnoj proceni o tome ko je favorit i koliki, kao ni ko se koliko pita (ovo poslednje je kod Meka uvek najlakši zadatak, redovno se može uzeti 5000 dinara zato što je Mek rekao da se igrač/ekipa A pita za sve).

 

Finalistima puno sreće u narednom krugu i borbi za vredne nagrade!

 

Hehe

 

Ja kad sa Košarke svratim na PDF Tenis 3x godišnje da se mečujem s Mekom:

 

spacer.png

 

Za @alcesta:

 

spacer.png

 

 

  • Like 1
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, orionbre said:

 

Mcl je jasno objasnio da je Alkaraz bolji u svakom elementu, sem taktičkom, psihičkom, i fizičkom (možda ima i malo manje iskustva) od svog izazivača koji u tom trenutku ima 22 gs, 33 finala, 19 pobeda za redom na gs, osvojenih 5 od poslednjih 7 gs na kojima je učestvovao (isto koliko imaju svi ostali učesnici ovog RG zajedno u karijeri, od toga Wawa 3), i koji je pobedio u 19 od poslednjih 20 polufinala gs koje je igrao.

 

I sad vam tu nešto nije jasno...

I zaključio da će Alkaraz da otkine Novaka i da je kvota 1.35 prevelika, lol... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Smrtokapa said:

Da probam ja jednu analizu.

 

Uvek su zanimljive ove situacije gde se Mek mačuje sam protiv svih. Vrlo zanimljiva igra, kao neki kviz, Archenemy: McLeod, gde Mek iznese svoju analizu sa očigledno ekstravagantnim zaključkom, a takmičari treba da otkriju gde se u inače solidno struktuiranom argumentu krije taj logički skok koji ga omogućava.

 

Ovo danas bih rekao da je neki medium difficulty, otprilike je jasno u kom grmu leži Mek, a opet treba napregnuti vijuge da tačno ubodeš cilj (DameTime je morala i grafikon da crta). Sve u svemu ja bih dodelio

@alcestai @DameTime

poene za prolazak u sledeći krug. @L' Imperatoreisto dobar.

 

Ja da sam učestvovao, rekao bih da je stvar sledeća: Alkaraz je u svom najboljem izdanju favorit i trebalo bi da dobije Đokovića, taj deo mi je okej, iz toga sledi da se Alkaraz nije dobro pripremio (čim je izgubio jelte), a to se manifestovalo tako što je dobio grčeve. Međutim, bilo je za očekivati da će Alkaraz biti, relativno gledano, slabo pripremljen za ono što ga čeka (jer mu fali iskustva i jer je Đoković koza u pripremljenosti), a to je nedovoljno uzeto u obzir u Mekovoj zagonetci, čak se kaže da je ono što se desilo u meču toliko vanredno da kvote to nisu mogle uzeti u obzir.

 

Mek onda sam priznaje da je bilo očekivano da Alkarazova mentalna priprema ne bude na nivou, međutim kaže da je nivo taktičke nepripremljenosti neprihvatljiv. Problem je što ovo drugo (i utisak o ovom drugom) proističe iz ovog prvog, a naravno da nije uzeto u obzir u prvobitnoj proceni o tome ko je favorit i koliki, kao ni ko se koliko pita (ovo poslednje je kod Meka uvek najlakši zadatak, redovno se može uzeti 5000 dinara zato što je Mek rekao da se igrač/ekipa A pita za sve).

 

Finalistima puno sreće u narednom krugu i borbi za vredne nagrade!

Zvučiš kao moj profesor logike u gimnaziji :classic_biggrin:

 

Edit: vidim sad da je Dodig osvojio još jedan slem, svaka čast :18:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alcesta said:

Zvučiš kao moj profesor logike u gimnaziji :classic_biggrin:

Moji pokušaji da budem kul i duhovit su upravo brutalno i efikasno saranjeni. 😄

 

Gotivan mi je bio taj predmet, sećam se da je bila neka tanka plava knjižica.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Pangea said:

Mrzi me da gledam dalje u prošlost jer Novak sutra igra protiv istog protivnika kao Nadal u svom poslednjem GS finalu... Lol... To nije bio problem prošle godine, no? 😁 


To nigde ne pise… igrati jedno ili sedam finala u nizu protiv protivnika koji ce da napuni gace jos u svlacionici nije isto.

U “najweak eri” Rodzera Federera taj broj je bio celih 1 a tek kasnije je uspeo da napravi niz od cak 2 takva finala.

 

17 hours ago, Milko Miller said:

Kako da igra protiv GS sampiona kad Djokovic uvek pobedi? 


To je tuga i dokaz u kakvom se kanalu nalazi tenis. Niko nije u stanju da dobije 10+ godina starijeg protivnika i bar da na ciste fizikalije prelomi i uzme GS ako vec kaskaju sa teniskim umecem.

Onda dosao Karlos kao najveci prospekt i bar za 2 klase bolji od svih mladih nada do sada, ima iza sebe GS, trenutni #1 i u najvecem mecu u svojoj karijeri, gde ovo treba da mu bude statement pobeda gde ce da pokaze “ovo je moje vreme i iskljucivo se ja pitam”, on se lik raspadne i fizicki i mentalno… sramota.

Sta onda ocekivati od bilo kog drugog “izazivaca”

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Darth Steva said:

To je tuga i dokaz u kakvom se kanalu nalazi tenis. Niko nije u stanju da dobije 10+ godina starijeg protivnika i bar da na ciste fizikalije prelomi i uzme GS ako vec kaskaju sa teniskim umecem.

Onda dosao Karlos kao najveci prospekt i bar za 2 klase bolji od svih mladih nada do sada, ima iza sebe GS, trenutni #1 i u najvecem mecu u svojoj karijeri, gde ovo treba da mu bude statement pobeda gde ce da pokaze “ovo je moje vreme i iskljucivo se ja pitam”, on se lik raspadne i fizicki i mentalno… sramota.

Sta onda ocekivati od bilo kog drugog “izazivaca”

 

 

Možda ima i do toga što Novak o svom telu vodi računa kao malo ko u svetu sporta? Kada se samo setim na šta je ličio sa 19.20 godina, nije mogao da diše, vrućene mu smetale itd. Sada kada ga gledaš, izgleda kao da ima još minimum 5 godina na vrhunskom nivou.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Novaku svaka cast, samo sto ova sprema nije ni blizu njegove najbolje spreme koju kad je imao bilo je u svakom trenutku 10+ tenisera sa visom spremom od one koju sad ima. A kako njegov i Nadalov nivo pada zbog godina, tako se produbljuje raspad i oseka novih igraca na turu. Sto ee nikada nije desilo, i ne, nema nikakve veze sa Novakom.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Darth Steva said:


To nigde ne pise… igrati jedno ili sedam finala u nizu protiv protivnika koji ce da napuni gace jos u svlacionici nije isto.

U “najweak eri” Rodzera Federera taj broj je bio celih 1 a tek kasnije je uspeo da napravi niz od cak 2 takva finala.

Ovim je sve rečeno o Novakovom glavnom “konkurentu” za titulu GOAT-a, koji čak ni u takvoj konkurenciji nije uspevao da stigne do meča sa Novakom.

 

ili stigao pre finala, pa bio poražen.

Edited by Stiletto87
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oduvek baš i ne. Pre bi rekao od tada kad je Serena krenula sa tim kombinezonima, ili malo kasnije. Znam da je pre ovog ružičastog nosila neki crni i plavi, a pre toga da je nosila nešto "tradicionalnije".

 

Naravno da se dobro oseča u tome, čim ga nosi, al da je neobično i zanimljivo, jeste.

 

Zanima me dal če ovakav isti u beloj boji proči kriterijume za Wimbledon, ili če morati da se snalazi na drugi način 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Možda ima i do toga što Novak o svom telu vodi računa kao malo ko u svetu sporta? Kada se samo setim na šta je ličio sa 19.20 godina, nije mogao da diše, vrućene mu smetale itd. Sada kada ga gledaš, izgleda kao da ima još minimum 5 godina na vrhunskom nivou.

 

pre svega jer vodi racuna o ishrani. od kako je na biljnoj hrani covek je treminator. 

on, ronaldo i lbj troje najspremnijih sportista, s tim sto je nole i tu mentalno mozda i najjaci.

 

nole izgleda i igra kao da ima 26. 

 

ajmo majstore! 

23! :heart:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, L' Imperatore said:

Oduvek baš i ne. Pre bi rekao od tada kad je Serena krenula sa tim kombinezonima, ili malo kasnije. Znam da je pre ovog ružičastog nosila neki crni i plavi, a pre toga da je nosila nešto "tradicionalnije".

 

Naravno da se dobro oseča u tome, čim ga nosi, al da je neobično i zanimljivo, jeste.

 

Zanima me dal če ovakav isti u beloj boji proči kriterijume za Wimbledon, ili če morati da se snalazi na drugi način 🙂

 

Mozda ima veze i sa Serenom i tim big women empowerment.

 

Recimo za nju znam, ako je nisam pomesao recimo sa Medison Kiz, da je izgubila stipendiju kao juniorka od strane USTA jer joj tezina nije bila "odgovarajuca za tenis". Bila je broj jedan juniorka sveta i pored toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Možda ima i do toga što Novak o svom telu vodi računa kao malo ko u svetu sporta? Kada se samo setim na šta je ličio sa 19.20 godina, nije mogao da diše, vrućene mu smetale itd. Sada kada ga gledaš, izgleda kao da ima još minimum 5 godina na vrhunskom nivou.

 

Ko je rekao Lebron James? :wicked: Jokes aside, Novak zaista još uvek izgleda kao da može da trči 5 setova sa svakim protivnikom...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Možda ima i do toga što Novak o svom telu vodi računa kao malo ko u svetu sporta? Kada se samo setim na šta je ličio sa 19.20 godina, nije mogao da diše, vrućene mu smetale itd. Sada kada ga gledaš, izgleda kao da ima još minimum 5 godina na vrhunskom nivou.

 

ChatGPT je manje optimističan: kaže da će NĐ digra do 2027. i osvoji još 5 slemova .

Link to comment
Share on other sites

2019. sprecio feda da na njegovom turniru osvoji 20. titulu u onom epskom mecu i poslao ga u penziju i istoriju.

2021. sprecio rafu da osvoji 21. na njegovom turniru i ode na tri razlike.

 

verovatno kljucni mec u borbi za goata...

 

 

FMCKX8yXEAItrXL.jpeg

 

:classic_love:

 

ajmo!

jos jedna!

23!

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DameTime said:

 

Ko je rekao Lebron James? :wicked: Jokes aside, Novak zaista još uvek izgleda kao da može da trči 5 setova sa svakim protivnikom...

Bogami je i njemu duša bila blizu nosa na kraju drugog.

A Sereni je zabranjen crni kombinezon uz nemušti objašnjenje da "ne poštuje igru i mesto ".

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darth Steva said:


To nigde ne pise… igrati jedno ili sedam finala u nizu protiv protivnika koji ce da napuni gace jos u svlacionici nije isto.

U “najweak eri” Rodzera Federera taj broj je bio celih 1 a tek kasnije je uspeo da napravi niz od cak 2 takva finala.

 


To je tuga i dokaz u kakvom se kanalu nalazi tenis. Niko nije u stanju da dobije 10+ godina starijeg protivnika i bar da na ciste fizikalije prelomi i uzme GS ako vec kaskaju sa teniskim umecem.

Onda dosao Karlos kao najveci prospekt i bar za 2 klase bolji od svih mladih nada do sada, ima iza sebe GS, trenutni #1 i u najvecem mecu u svojoj karijeri, gde ovo treba da mu bude statement pobeda gde ce da pokaze “ovo je moje vreme i iskljucivo se ja pitam”, on se lik raspadne i fizicki i mentalno… sramota.

Sta onda ocekivati od bilo kog drugog “izazivaca”

 

 

Ufff, ustezem se da ti odgovorim, ali ću se uzdržati na ovaj istorijski dan, mačevacemo se drugi put... Častim večeras ako si u Niš i imaš volje, lol...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...