Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Brividi sama po sebi je ok pesma, ali mi je stvarno nista spec. Meni su sve ove pesme koje su sporije tu negde, razlikuje se u ukusima. Poljak mi je za koplje iznad svih jer je fantastican, ubedljivo najbolji pevac u takmicenju, pesma, iako nema sad neki tekst u rangu Italije, Grcke ili Holandije, opet muzicki i kao forma, celina, je bolja pesma.

 

Moderne balade se prave bas u slobodnoj formi, imas strofa koje su polurep cesto, mislim objektivno gledano je mnogo teze napisati pesmu poput Poljske nego italijansku ili holandsku. Oni pricaju neku pricu, imaju ekspresivnost (ili nemaju) zbog koje se ti zakacis na pesmu jer te podseca na neku situaciju iz tvog zivota, mislim, najjeftiniji trik u knjizi.

 

Napisati kompoziciju, uklopiti tekst, graditi to od nule i imati izvodjaca koji ce to vokalno izvesti perfektno je bar za mene umetnost, i ima sve vecu tezinu, jer je to u modernom svetu sve redje i redje.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

5. Norveška - volim dobar plagijat.

 

Ne znam dal se ranije pisalo o tome, ne pratim tematiku i sinoc sam prvi put cuo pesmu; Gospodja odvrnula u dnevnoj sobi a ja vicem iz spavace: "Isusa ti, od kad se to Edi Grant takmici na Evrosongu?" 🙂

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

Brividi sama po sebi je ok pesma, ali mi je stvarno nista spec. Meni su sve ove pesme koje su sporije tu negde, razlikuje se u ukusima. Poljak mi je za koplje iznad svih jer je fantastican, ubedljivo najbolji pevac u takmicenju, pesma, iako nema sad neki tekst u rangu Italije, Grcke ili Holandije, opet muzicki i kao forma, celina, je bolja pesma.

 

Moderne balade se prave bas u slobodnoj formi, imas strofa koje su polurep cesto, mislim objektivno gledano je mnogo teze napisati pesmu poput Poljske nego italijansku ili holandsku. Oni pricaju neku pricu, imaju ekspresivnost (ili nemaju) zbog koje se ti zakacis na pesmu jer te podseca na neku situaciju iz tvog zivota, mislim, najjeftiniji trik u knjizi.

 

Napisati kompoziciju, uklopiti tekst, graditi to od nule i imati izvodjaca koji ce to vokalno izvesti perfektno je bar za mene umetnost, i ima sve vecu tezinu, jer je to u modernom svetu sve redje i redje.

 

Možda je najjeftiniji trik u knjizi, ali to ne znači da ga je lako izvesti a da bude kvalitetno. 

 

Bold 2: Pa ne razumem koji tačno od navedenih segmenata čini poljsku pesmu boljom od italijanske? Obe imaju odlične vokalne izvođače, dobru kompoziciju, odličan tekst, prenose emociju. Ovo što si napisao malo miriše na larpulartizam.

Link to comment
Share on other sites

Brividi nema dobru kompoziciju niti je vokalno na istom nivou. Muzicka pozadina je vrlo tanka, ima praznog hoda. Omogucava free flow, onaj rep deo, meni je sve to jasno, moderno, klince vozi, ali takva pesma vokalno i instrumentalno ni po cemu se ne izdvaja. Imas ih na hiljade bukvalno sad i svaki dan izadje neka nova, izdvajaju se samo po produkciji i prici koju pricaju. Ovde je prica fakat dobra i bolja od nekog proseka slicnih pesama, ali kao sto sam naveo gore, u ovu formu mozes da skucas kakav god hoces tekst i pricu, zavisi samo od maste tekstopisca. Dok u pesmi poput Poljske si ogranicen formom i kojoj je svaki takt bitan i gradi pricu i pesmu. Zbog toga je takvu pesmu mnogo teze napisati, izvesti i sklopiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo je pogrešno što mi uopšte poredimo ove dve pesme jer su različiti žanrovi. 😄 Za moj ukus - obe su odlične. Brividi mora da ima takvu kompoziciju jer je naglasak više na vokalima i na samoj ekspresiji. Ne možeš baš očekivati da ima instrumental kakav ima River. Sa poslednje dve rečenice mooožda mogu da se složim, no vidiš, to možemo posmatrati i sa druge strane: možda je teže napisati pesmu kakva je Brividi, baš zato što forma nije striktna i zato što vrlo lako može da se sklizne u moderni mediokritet. Koliko znam i Mahmood i Blanco i Ochman su kantautori i napisali su ove dve pesme (tekst + kompozicija), tako da s moje strane sva trojica imaju poštovanje.

 

4 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ne znam dal se ranije pisalo o tome, ne pratim tematiku i sinoc sam prvi put cuo pesmu; Gospodja odvrnula u dnevnoj sobi a ja vicem iz spavace: "Isusa ti, od kad se to Edi Grant takmici na Evrosongu?" 🙂

 

Norvežani su skinuli trećinu koreografije Majkla Džeksona za Thriller, a sama pesma podseća na jedan treš koji je svojevremeno bio hit - What does the fox say 😄 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu da se slozim sa ovim sto si napisala ovde, tacno je da takve pesme najcesce i skliznu u mediokritet ili ispod. Licno mislim da je uspesni projekat Poljaka danas redji za videti i zato smatram da je prosto bolji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Mogu da se slozim sa ovim sto si napisala ovde, tacno je da takve pesme najcesce i skliznu u mediokritet ili ispod. Licno mislim da je uspesni projekat Poljaka danas redji za videti i zato smatram da je prosto bolji.

 

To je nešto drugo i kapiram taj stav. :smiley22: I meni je drago što Poljska konačno (ponovo) ima kvalitetnog predstavnika.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da je sinoć bilo jedno od dosadnijih večeri evrovizije. Nije bilo nešto loših pesama - jedino mi od Austrije i Albanije nije bilo dobro😄 ali osim toga jako puno jednostavno dosadnih pesama otpevanih malo bolje ili gore

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slazem se, isti utisak imam. Mislim da u finalu ako ne i apsolutna vecina ovih pesama ide desno. Od Big 5 svi imaju manje vise dobre pesme i osim Nemca svi bi trebalo da budu levo, sto znaci da ce skoro svi odavde desno. Levo vidim Grcku, Ukrajinu i eeeeeventualno Holandiju. Mislim da i Norveska ide desno. Ostali idu desno 1/1, Svajcarska jak kandidat za fenjer.

Link to comment
Share on other sites

Posle finala obicno odmah bude objavljeno. Ne objavljuju pre da ne bi uticali na glasanje u finalu.

 

P.S. uzeo sam pare na Litvaniju prolaz, 2.6 kvota bila u Meridijanu 🙂

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stiletto said:

 

A u publici samo žiri i novinari 🙂 Videćemo večeras, kad bude packed house...

 

Mislim da je ta reakcija uvek bila jako indikativna.

 

Posle proba i ziri soua je recimo Eleni Fureira uzletela bas zestoko. Nije pobedila, ali je bila druga na kraju. Pre takmicenja svi su bili u fazonu ovo ce mozda da prodje u finale, ali tanko je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ni dva dana kasnije mi nije jasno zašto ona nije prošla, a prošli su smarači sa Islanda, iz Holandije i Švajcarske:

 

 

 

Ja napisah dok je trajalo, iako sam i dalje mislio da prolazi, da je ubedljivo najvece razocarenje veceri.

 

Prvo, jedini su imali neke tehnicke probleme, lose kadrove. Koreografija je nabacana, besmislena, u fazonu hocu sve hocu sad, hocu da napravim ne znam ni ja, halftime show Superboula, da sve prsti, ali namere su jedno, realizacija drugo.

 

Vokalno je bila jako slaba takodje.

 

Revamp pesme je los. Bolja je bila na pocetku. Ovi delovi gde se dernja i pumpa muzika, pa onaj turcizam posle gde igraju nije dobro ukomponovan vizuelno.

 

Kad se sve to sastavi dobijes jednu zbrku i mene sa druge strane ne cudi uopste sto nije prosla.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

 

Ja napisah dok je trajalo, iako sam i dalje mislio da prolazi, da je ubedljivo najvece razocarenje veceri.

 

Prvo, jedini su imali neke tehnicke probleme, lose kadrove. Koreografija je nabacana, besmislena, u fazonu hocu sve hocu sad, hocu da napravim ne znam ni ja, halftime show Superboula, da sve prsti, ali namere su jedno, realizacija drugo.

 

Vokalno je bila jako slaba takodje.

 

Revamp pesme je los. Bolja je bila na pocetku. Ovi delovi gde se dernja i pumpa muzika, pa onaj turcizam posle gde igraju nije dobro ukomponovan vizuelno.

 

Kad se sve to sastavi dobijes jednu zbrku i mene sa druge strane ne cudi uopste sto nije prosla.

 

Ja samo kažem, prošle godine su se u Srbiji hajpovale Uraganke koje su imale nastup i energiju od 3 dinara, ova ih jede za doručak energijom i harizmom.

 

Pa jbg sad, tehnički problemi mogu da se dese, bila je prva... Slažem se da revamp nije bio baš dobar, sa prvobitnom verzijom bi sigurno prošla. Ali svakako da je svake godine potreban kandidat a-la-Ruslana, neka brza pesma, koreografija koja pršti. Meni je koreografija bila dobra ali kadrovi nisu bili najbolji, a što se vokala tiče - Švajcarac je prošao mjaučući u mikrofon, od njega je sigurno bila bolja. :classic_ninja:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...