Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Bolje da razmisljaju sta ce sa onom sklopocijom na sceni.

 

Ovo preti da bude najgore organizovana Evrovizija u 21. veku.

Ja sam sokiran amaterizmom Italijana, stvarno nisam ocekivao, pogotovo sto imaju tih i muzickih i filmskih festivala na kilo.

 

I vaze za neki umetnicki nobles.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno Poljak zvuči odlično. Staging mi deluje ok sa tim bojama i igračima no da sačekamo drugu probu, navodno će biti malo duži klipovi sa bine. Ovo je baš kratko što je išlo preko tik tok.

 

San Marino mi deluje interesantno, jaše nekog bika. Njegov stajling plus ta kičerica bi mogli da skrenu pažnju na njega pa da možda iznenadi prolaskom u finale. Koliko mi je pesma bila odbojna na prvo slušanje sad mi je još i ok 🙂

 

Devojka sa Kipra isto planira neku interesantnu koreografiju ali nikom nije baš 100% jasno šta se tu događa. Meni se čini neka školjka sa vodom koja teče ali nije jasno.

 

Edit : Da dodam drugu probu Grkinje :

 

 

 

Meni ovo deluje odlično, nažalost mislim da ti efekti iza nje neće biti dovoljni da je povuku u borbu za pobedu no šta je tu je. Video sam i UKR drugu probu, otprilike ono što smo videli u njihovom finalu a na ekranu iza njih su oči Stefanije, možda mali znak pažnje i Alini ?

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Norveska mozda ne udje u finale jer je sve na plejbek. Nije se nesto ni publika popalila, od zirija bi trebalo da dobiju nulu, ako bude bio kriterijum kao prosle godine, gde su bas kaznjavali ove sa eksces pomocnim vokalima.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio siguran da ce zavrsiti u top 10, ali prvo nisam ocekivao da ce cela pesma biti plejbek i nisam ocekivao ovako slab nastup. Ovo je stvarno prelose, cak gore nego sto je bilo u Norveskoj.

 

Nisam video ni preteranu zaludjenost fanova za ovo. A sudije, ako budu bile dosledne i pratile ono sto smo videli prosle godine kada su sve sa extensive backing vokalima kaznjavali, oni bi trebalo bukvalno nula poena ukupno da imaju tu.

 

Cak i ako pobede glasovima publike, sto ne mogu da zamislim ni u ludilu, to tesko da ce moci da im donese top 10.

 

Ali videcemo.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Videli smo šta smo videli, danas ostaju druge probe big 5 i to je to.

 

Ja sam već spominjao ali da ponovim za pobedu navijam za Španiju i Grčku. Grčka mi je najbolja pesma, Španija najbolji nastup. Znam da su šanse male no te dve pesme su mi bolje od glavnih favorita.

 

Iako sam kukao da je dosta slab ESC ove godine na kraju se ipak nakupilo finih pesama, definitivno nije na nivou prošlogodišnjeg ali nije ni toliko loš koliko sam mislio pre jedno mesec dana. Recimo od ovih prvih 15 na kladionici ne sviđa mi se UK i NOR i moram da priznam da me kako ga sve više čujem nervira Australijanac ali realno svih 15 pesama imaju kvalitet i/ili dobar nastup. Od ostalih mislim da su MKD i CZE ok ali što se kaže "ne idu nikud" pa ne skreću dovoljno pažnje na sebe i to bi bilo to što se tiče mog ličnog utiska.

 

Što se tiče WTF efekta tu sam mislio da će Izraelac da pokupi poene no ovaj lik iz San Marina ima vrhunsku kičericu od nastupa i definitivno će ga nadmašiti 🙂 Ako se kvote ne promene on će mi biti tip za iznenađenje na kladionici za prolaz u finale.

 

Favoriti su se malo poremetili. UK prešišala SWE i sada je treća. Međutim to je isključivo zbog žreba jer će UK da nastupa u drugom delu finala što im daje mali bonus. UKR i dalje raste ali su i Italijani malo narasli. Ja i dalje mislim da pobeđuje Ukrajina, Italija mi je bila drugi favorit ali o njima se baš baš malo priča, tog Blanka koji ima harizmu nema nigde, od Mahmuda se to nije ni očekivalo. Uopšteno im je loša prezentacija, izgleda da su se fokusirali na Italiju i koriste ESC za to. Mogli bi vrlo lako ispasti iz top 5 a šteta je jer je ovo po meni jedna od najboljih pesama ove godine. Nastup mi je ok, mada Blanko i dalje malo falšira, no refren odrađuju obojica odlično a to je deo pesme koji je izdiže.

 

Ukrajinci imaju fin nastup, onaj što peva etno deo je dosta popravio pevanje, nema više očiglednog falša, ekran iza njih je vrlo lepo iskorišćen, onaj denser sada igra u prvom planu što znači da su pratili šta se priča. Njihova slabost kod žirija će se ovim popraviti a kod publike će sigurno biti u top 5. Ja se ne sećam repera na ESC pa da uporedimo kako su prošli kod žirija ali kontam da neće baš biti oduševljeni no opet mislim da će i tu imati "vetar" zbog rata. Ako se tu okliznu .....

 

Šveđanka je ispravila te nelogičnosti, možda i preterano, na ovoj zadnjoj probi je izgledala kao da je na samrti 🙂 , no nadam se da je samo umor tako da će izvući maksimum koliko ta pesma može u pravom nastupu. UK je ok pesma ali "ne ide nigde", čovek me je prijatno iznenadio kod Ivana Ivanovića, skroz kul lik, dobro peva i pesma će sigurno imati publiku. Jedino mi se čini da je i staging dosta statičan i da će to u kombinaciji sa jednoličnom pesmom da ga košta.

 

I naravno za kraj dva moja favorita, Grkinju sam već nahvalio u prethodnom postu jedino bih dodao da je to belo svetlo možda prejako za nas na TV, nekako mi beli zraci sa tekstom te pesme ne idu no opet možda žele onaj efekat anđela....

 

Špankinja se lepo razgolitila 🙂 po meni nepotrebno, onaj kostim iz njihovog finala je bio i seksi i elegantan u isto vreme ovo je sad više seksi manje elegantno, no obzirom na tekst pesme ne možemo joj to mnogo zameriti. Igra je ista kao na finalu tako da je to odlično. Na prezentacijama je pevala lošije no na ovoj probi što ima na YT zvuči odlično. Tu naravno moram biti iskren i čini mi se da ima svoj glas u pratećim vokalima da se malo zamaskira kada ostane bez daha a to žiri žestoko kažnjava pa bi mogla proći kao Ukrajina prošle godine, loše kod žiriji a odlično kod publike. SloMo efekat je odličan, šteta što nema još koja deonica.

 

Ostalima ne dajem uopšte šanse za pobedu. Naravno da navijam za ovu našu, mislim da bi top 5 bilo ravno pobedi, nešto kao UKR prošle godine. Takođe bih voleo što bolji plasman Holanđanki i Poljaku jer imaju odlične pesme, Finska me malo razočarala jer mi se čini da su unazadili nastup u odnosu na onaj video no ajde da ga vidimo celog jer rokerima i nije potrebna neka dobra bina ako odlično odarde pesmu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I Blanco i Mahmood zvuče malo lošije ovde jer su obojica bila jako posvećena koncertima u poslednje vreme. Zašto je odrađen ovako loš marketing za ESC - nemam pojma, ali i dalje verujem u njihov visok plasman, čak i pobedu (za šta svakako i navijam). 

 

Od repera, sećam se iz glave par pesama pa evo izguglah podeljene glasove žirija i publike:

 

1. Watch My Dance - Loukas Yorkas feat. Stereo Mike 🇬🇷 (2011)

Jury: 84, Televoting: 176

 

2. Golden Boy - Nadev Guedj 🇮🇱 (2015)

Jury: 80, Televoting: 104

 

3. Lie To Me - Mikolas Josef 🇨🇿 (2016)

Jury: 41 

 

4. Soldi - Mahmood 🇮🇹 (2019)

Jury: 219, Televoting: 253

 

5. Zitti e Buoni - Maneskin 🇮🇹 (2021) - računam jer imaju rep deo 

Jury: 206, Televoting: 318

 

Kao što možete da vidite, sve pesme su dobile više poena od publike nego od žirija. Takođe, sve su završile u prvih 10. Još se sećam i turske predstavnice koja je pobedila 2003. godine - Sertab Erener, Everyway That I Can, ali je tada glasanje bilo 100% televote, ako se dobro sećam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...