Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Najbolji utisak je ostavio Litvanac. Više tim catchy plesom mada je i pesma ok. Irkinja je imala neke probleme u nastupu, izgleda da je taj stage bio prekomplikovan. Hrvatska nije prošla, na počeku je malo mašila ali kasnije se popravila no izgleda da je Izrael ostavio bolji utisak, doduše delovali su življe od HRV i uzeli im mesto. Ovo je dosta teško polufinale bilo, ono naše u četvrtak je sa pola treš pesama mnogo lakše od ovoga.

 

Edit : I norvežanin je bio odličan, oduvao je kritike koje su ga osporavale do večeras.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Klotzen said:

Ovo je dosta teško polufinale bilo, ono naše u četvrtak je sa pola treš pesama mnogo lakše od ovoga.

Čekaj u četvrtak su treš pesme? Pa sunce mu na šta te liče, ako ovo večeras nije bio toliki treš da se promenila definiju treša u Oksfordskom rečniku.

Ajde da vidimo i to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Don Juan ocigledno ne prati Evroviziju obicno 😄 ovo veceras je bez zajebancije bilo top 3 polufinale u 21. veku, ako ne i najbolje. Sto takodje govori o Evroviziji, ali realno, Slovenija druga ili treca najgora pesma, a verovatno je trebalo da prodje, dobra pevacica, solidan nastup i scena.

 

Kudos za Klotzena koji je pretpostavio da Belgija moze da prodje, najvece iznenadjenje veceras. Ja nisam znao sta da ocekujem povodom njih, bio sam blizi da ne prodju, sve sigurne su mi prosle, Hrvatska i Rumunija kao verovatne nisu. Realno, nisu imale neki nastup, pogotovo Rumunija.

 

Bugarka bi recimo sa ovom pesmom bila lagano u top 10, verovatno i top 5, mnogo losa pevacica.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Naterala me supruga da makar pogledam u brzom premotavanju. Pošto ću silom prilika morati da gledam i finale i to celo, navijaću samo za Ukrajinu ili Italiju. Makar se malo razlikuju. Kratko predstavljanje po defaultu plasiranih pokazalo da će se Nemačka ponosno takmičiti za zadnje mesto. Kopiraju recept, kojim je već Britanija neslavno propala.

 

Ostali utisci, šteta za Sloveniju, oni su ovo njesra suviše ozbiljno shvatili. Kiparska i Azerbejdžanska pesma će me celo leto po grčkim beach barovima maltretirati da će mi na nos i uši izaći, to već vidim. 

 

Sve u svemu, to se slično prati kao i domaće lokalne televizije u trenucima gluvarenja - spremiš kokice, alkohol/supstance i kliberiš se od početka do kraja. Svet je ionako otišao u qratz, zašto ne gledati povremeno smešnu stranu toga.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

Evo jednog ispitivanja na internetu :

 

25878581fd5a2cce09faf16cc5dd6e5620741def

 

Ukupno glasova u ispitivanju 210k+ . Ispitivanje nije skorašnje nego je bilo aktuelno bar mesec dana unazad ako ne i duže.

 

Što se tiče kvota jučerašnji nastup nije ništa bitno promenio. Ukrajina i Kipar zamenili mesta, Malta je malo popravila kvotu ali je ostala na trećem mestu tako da naša ocena da "pada" nije baš merodvna 🙂 . No meni se čini da ovakav nastup neće biti dovoljan za pobedu, izgubiće i kod žirija i kod publike u odnosu na očekivanja.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Stiletto said:

 

 

 

Slovenija se zajebala pa poslala pesmu i pevačicu, ostali su poslali šou program u koloru. 

Slovenija je mozda najgora i najotrcanija pesma ovde. Patlidžan od pesme, kliše do bola. Kakvo crno pevanje, žena je baš loša. Ona iz Malte, ili ona iz Izreala je raznose u pevanju.

Sramota je da Rumunija nije prošla. 
Ja sam zadovoljan pesmama, pesme su produkcijski nikad bile svežije u odnosu na aktuelni trenutak. Evrovizija je uvek bila zakasneli i pompezno-mlaki povrać i sa strane same produkcije.
Mogu sad da kazem i da je sama muzika bila bolja nego sama publika, tj naviknuta publika na sranja, kojoj je vec profilisana odredjen nivo.

Ovo su mi bile top3 pesme
Ukrajina - tako izadjes na eurosong, il pukovnik ili pokojnik
Rumunija - premoderna pesma da bi eurovisiion publika skapirala to, u svakom slucaju sramota sto nije prosla
Izrael - prelako otpevano

Belgija je imala odlicnu muziku, ali apsolutni missmatch je ona pevacica. Za onu pesmu ti treba neki jazz vocal, ili neki distinktivno znacajan glas, neka london grammar.
Svedska - Svedjani su odlicni sa electro&synth pop-om, ali na eurosong znacajno smore sa nekim euforicnim euforic-power electro pop-om. Mada i ova pesma ima zanimljive trenutke. Moze se reci da je pesma coldplay sample.

Irska je isto takodje kao i Belgija uzasan missmatch pevacice sa pesmom i celim narativom, samo sto je ta pesma muzicki losija od belgijske pa nisu prosli dalje.
Makedonija i Slovenia, fuj.
Hrvatica bi dobro prosla da je pevala na hrvatskom, ta sekvenca je bila bas dobro. Pesma evidentno nije dobro adaptirana za engl jezik, i njeno pevanje engleskoj nije najsjajnije.
Norveška se plasirala na pravdi ničega. Poprilično užasan ceo nastup.

Malta je ok stvar, ne toliko my cup of tea, ali dobro pevanje baš. I previše već vidjeno na svetskoj mtv sceni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slovenka je dobro otpevala, nije bio los ni Makedonac, ali mislim... ono nije dolazilo do top 10 na Evroviziji ni pre 15 godina, sad treba da prodje u finale. Makedonac prelosa pesma, ne bi bila filer u Dizniju, Slovenka isto, neki pop gospel koji smo culi milion puta u 50 godina, neinventivno i dosadno.

 

U pravu je BB, retko je isla Evrovizija u korak sa trendovima, ovo sad zvuci prilicno sveze, plus smo culi i ponesto od nacionalnog zvuka, sto je karakteristicno za ovo takmicenje.

 

Vecina pesama nije moj cup of tea, ali stvarno je u globalu jako kvalitetno. Za evrovizijske standarde.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Ukrajina :Hail:
Ono ako nije bila serija bacenih kletvi na vlaskom jeziku,ne znam sta jeste :roflmao:
Dajte im pobedu,nema dalje :18:

 

Meni je cura delovala kao Bilja Krstić na nekom opakom spidu. Sa blagim dahom Gagija Jovanovića (on bar pusti glas "Deeeeeejoooooo", a Ukrajinka samo "Dejo, Dejo, Dejo, Dejo...") :classic_smile:

 

1 hour ago, Nicklord said:

Kipar je sramota 😄 Kako smeš Bad Romance da pošalješ na ESC

 

Pa i Italijani su poslali kopiju Peppers-a, sa sve Flea bas linijom. :64:  Mada moram da priznam, cura sa bas gitarom stvarno zna znanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kipar lici Lejdi Gagu po svemu, al gde nadjoste Peperse za Italijane? Veze nemaju jedni sa drugim, ne vidim ni neki uticaj ni na bas ni na stil. Stil mi vuce pre na klasike recimo Led Zeppelin, zvuk Indie/Stoner/Alternative, bas nigde nema Pepersa.

 

Ako je zbog jedne bas deonice koja se cuje Pepers jebi ga bas 😄 Nit su to Pepersi izmislili, nit su jedini koji su to radili.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BattleBender said:


Rumunija - premoderna pesma da bi eurovisiion publika skapirala to, u svakom slucaju sramota sto nije prosla
 

 

Ne bih rekao da je premoderna. Slična njoj je bila euforia koja je pobedila pre 10-tak godina. Jednostavno nije dobro otpevala, trebalo je malo statitčniji nastup da ima jer ona ne može da igra i peva, to se videlo i na probama.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Don Juan said:

Čekaj u četvrtak su treš pesme? Pa sunce mu na šta te liče, ako ovo večeras nije bio toliki treš da se promenila definiju treša u Oksfordskom rečniku.

Ajde da vidimo i to.

 

Nisu treš, nego kako ih ja zovem "koljači bez noža". Juče si imao MKD koji može tu da se podvede ali sutra će ih biti znatno više. Inače i ja se slažem sa par drugih da ovako kvalitetno polufnale davno nije bilo, samo treba svoj ukus ostaviti po strani i pokušati objektivno sagledati čak i one pesme koje su miljama daleko od onoga što inače slušate.

 

Još par razmišljanja pošto sam danas ponovo odgledao neke pesme. Hrvatica je imala grešku na kub pre prvog refrena kod onog uzvika plus staging je bio malo penzionerski, u poređenju sa Izraelom zasluženo su ispali. Izraelka je imala znatno interesantniji stejdžing pogotovo te densere a ona visoka nota na kraju je za medalju. Pri tome ekstra "slatka i fina" što bi rekle ove naše.

 

Norveška, Litvanija, Belgija, Izrael, Kipar i Švedska su po meni optevali bez greške. Ostali što su prošli su imali grešaka u pevanju (čak i Malta nije igurala one visoke note posle drugog refrena). Od ovih što su ispali za HRV sam već rekao, SLO je dobro otpevala, Rumunija i Irska su imali prezahtevne staginge i pevačice nisu uspele da otpevaju kako treba, MKD solidan ali kao što rekoh "kolje bez noža".

 

Što se tiče stejdžinga meni su se svideli Litvanija, Izrael, Kipar i Irska uslovno rečeno. Ostali su jednostavno previše cheesy ili previše pasivni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...