Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

23 hours ago, McLeod said:

Don Juan ocigledno ne prati Evroviziju obicno 😄 ovo veceras je bez zajebancije bilo top 3 polufinale u 21. veku, ako ne i najbolje. Sto takodje govori o Evroviziji, ali realno, Slovenija druga ili treca najgora pesma, a verovatno je trebalo da prodje, dobra pevacica, solidan nastup i scena.

 

Kudos za Klotzena koji je pretpostavio da Belgija moze da prodje, najvece iznenadjenje veceras. Ja nisam znao sta da ocekujem povodom njih, bio sam blizi da ne prodju, sve sigurne su mi prosle, Hrvatska i Rumunija kao verovatne nisu. Realno, nisu imale neki nastup, pogotovo Rumunija.

 

Bugarka bi recimo sa ovom pesmom bila lagano u top 10, verovatno i top 5, mnogo losa pevacica.

 

Najbolji ES je bio 2005. i to ubedljivo:

 

image.thumb.png.5e8de17632c2d28c984ca0903307b89a.png

 

Od pesama sa vrha, Grcka jako pevljiva, pravi hit, Malta odlicna, Rumunija odlicna melodija, Izrael Shiri Maimon bas dobra pesma, pa onda duo iz Letonije, prava sanjiva balada, Svajcarska je pokidala, Norveska odlicna, meni je i CG pesma bila dobra, Hrvatska, Madjarska puna ritma, ma odlican je bio ES.

 

No, sada vise nije moderno imati kvalitetnu melodiju i odlicno izvodjenje, nego daj da pricamo o drustevnim temama, a ako je pesma iole pevljiva ima odlicne sanse da ubedljivo pobedi. Meni se bukvalno nista ne svidja od ovih pesama juce, eventualno Belgija, a i to je lose otpevano.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

 

Jel to beše ono kada je bio neki skandal na glasanju koja pesma će ići ispred SCG ?

 

Iz te godine ja bih izdvojio mađarsku, to je njihov najbolji nastup ikad.

 

No da se vratimo na posao ovogodišnje ESC.

 

Večeras mislim će biti znatno neizvesnije jer po meni sigurno idu :

 

Švica, Bugarska, San Marino, Finska, Grčka

 

Trebalo bi :

 

Srbija i Island. Island je u principu jedan od favorita ali ga ja stavljam ovde jer je objavljeno da je fasovao koronu i da će umesto njegovog nastupa biti snimak probe. Neće ni u finalu nastupati pa postoji mogućnost da to ljude demotiviše da glasaju za njega. Što se tiče naših je se pribojavam posle HRV da nas žiri ne kazni jer ove naše katastrofalno igraju i totalno su raštimovano po tom pitanju. Bar tako deluje na snimku proble.

 

Sigurno ispada Gruzija.

 

Ovi svi ostali imaju šanse za preostala tri mesta. Poljska bi trebala da ispadne ali oni imaju veliku imigraciju tako da može i da prođe no koliko sam čitao i sami Poljaci ne vole pesmu tako da ovo može biti interesantno za neki tiket sa većim kvotama (kvota 6-7). Ja lično mislim da će proći Albanija, Moldavija i Danska s tim da su ove zadnje dve dosta rizične jer mislim da će još jedna od balada da bude progurana u finale.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Meni nije otpevao savrseno al daleko od loseg. Uporedivo sa Izraelom kojim su svi odusevljeni, a ona totalno trapavo prosla prvi deo pesme, samo ono na kraju otpevala bukvalno Maraja Keri fora. I Malta je daleko od savrsenog otpevala, pa opet ovde odusevljenje. Previse sitnih nepreciznosti za nekoga ko tripuje da je savrsena pevacica

Link to comment
Share on other sites

I moja Ukrajinka je krenula falš prvih par sekundi, ali je posle uhvatila ritam. Oni su pravi bend, lokalni, kijevski, i nemaju iskustva sa ovako velikim takmičenjima. Sigurno je i trema uradila svoje. Ali smo imali prave vriske u kući kad su prošli u finale, mačka od šoka pobegla u drugu sobu.

 

Najluđa pesma je Azerska. Riba je spojila sve, Mata Hari, Kleopatra, ludilo, špijuni, zurle 🙂

 

A što se Srbije tiče, ono nije za finale. Preloše su, sve tri izgledaju isto (i gadno), igra im je očajna, tekst pesme jeziv. Jedino ih može izvući dobar refren koji možda zapadne u uho.

Link to comment
Share on other sites

Pa, gledajuci kladionice i reakcije na igru, smatraju da smo najbolji dens akt u drugom polufinalu (bolji od Moldavije), brza je pesma, a nema ih mnogo, mislim da nema sanse da ne prodjemo. Cak bih rekao da smo cvrsto na nekom sestom mestu.

 

Svajcarska/Bugarska su jedan i dva odavde, San Marino/Grcka tri i cetiri, Island pada na peto verovatno zato sto ce da pustaju snimak do kraja nazalost i posle toga smo mi. Posle toga ide klanje, jer svi osim Estonije, Gruzije i Poljske mogu da prodju.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

 

Najbolji ES je bio 2005. i to ubedljivo:

 

image.thumb.png.5e8de17632c2d28c984ca0903307b89a.png

 

Od pesama sa vrha, Grcka jako pevljiva, pravi hit, Malta odlicna, Rumunija odlicna melodija, Izrael Shiri Maimon bas dobra pesma, pa onda duo iz Letonije, prava sanjiva balada, Svajcarska je pokidala, Norveska odlicna, meni je i CG pesma bila dobra, Hrvatska, Madjarska puna ritma, ma odlican je bio ES.

 

No, sada vise nije moderno imati kvalitetnu melodiju i odlicno izvodjenje, nego daj da pricamo o drustevnim temama, a ako je pesma iole pevljiva ima odlicne sanse da ubedljivo pobedi. Meni se bukvalno nista ne svidja od ovih pesama juce, eventualno Belgija, a i to je lose otpevano.

 

Drago mi je da se još neko seća te pesme. Baš je bila odlična. 

Link to comment
Share on other sites

04 je bila jedina Evrovizija koju sam ispratio ko covek, '05 sam kao pratio polovicno jer sam igrao Age of Mithology ili tako nesto na kompjuteru. '06 sam video Lordi i jos par izvodjaca, mislim da sam tada igrao The Lord of the Rings: Battle for Middle Earth II. Naredne godine apsolutno nista nisam ispratio i ne zato sto sam bio razocaran nego zato sto me nije zanimalo. Povremeno povezem taj trio pobednika: Ruslana, Helena Paparizou i Lordi. U velikom broju slucajeva propustim Evroviziju, iako za neke godine postoji zelja ali ne dovoljno jaka. Kao ispratio sam '12 i '13 iako se danas malo toga secam, nisam imao distrakcija. Moram da budem okruzen specificnim ljudima i da gledamo i komentarisemo zajedno. Tesko mi je da se nateram kada sam sam ili da gledam sa nekim koji nije toliko zainteresovan.

 

Imao sam narezan disk te Evrovizije iz '04. Slusalo se i na ekskurziji, mislim da sam te hitove vrteo do leta '05. Valjda je taj disk i dalje u jednom komadu.😄

 

Zanimljivo kako se u mom slucaju malo sta menja. Idu polufinala, a ja picim GTA IV i ubijam Amere, Ruse i Albance iz krimilanog miljea.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih jednu stvar, više razmišljanje nego što će se desiti. Italiji bi odgovaralo da Finska danas ispadne. Finska pesma je odlična i definitivno će uzeti deo glasova od Italije. Meni lično je to jedna od boljih pesama na ovom ESC ali nema tog hajpa oko njih pa će u finalu verovatno da završe u donjem delu tabele.

Link to comment
Share on other sites

Tu pesmu je pisao za ženu ali ne znam koja je ona.

 

Što se tiče naših pevanje, osim uvodnog dela, nije bilo loše ali taj nesinhronizavni ples će ih koštati poena. Nije loše što često menjaju mesta jer na taj način manje plešu "u sinhonizaciji" 🙂

 

A sada Gruzija, vrhovni koljač bez noža ove godine.

Link to comment
Share on other sites

nema,  vazda najvise besposlicara u srbiji, da ne kazem na balkanu, a kao sve se nema..

uraganke 142k pregleda pesma od pre 20 minuta, pa sledi grcka 46k od pre 40 minuta, pa onda par njih sa po 17k pregleda..

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

Ta Danska pesma je bila za mene kičerica mada mi je bilo čudno zašto ima takav nastup kao da je to najbolja pesma u istoriji muzike. Onda pogledam tekst i sve je došlo na svoje mesto. Pesma je o prvom seksu i zato on onako trčkara i beči se. Odlična ideja ali pitanje je koliko ljudi će pohvatati to dansi ne govori mnogo ljudi. Nije mi jasno zašto je išao na vibe 80/90 jedino ako nije da nas vata na sentimentalnost da se prisećamo prvih ljubavi 🙂

 

Inače Bugarska i Švica su bili odlični, ja bih još pohvalio San Marino i Finsku. Grčka samo ok, očekivao sam više od njih, bar su najavljivani tako. Albanija, Moldavija i Portugal su takođe dobro poevali ali moraće da strepe za prolaz.

 

Što se tiče staginga večeras samo Danca mogu da pohvalim zbog gore rečenog ostalo sve dosta prosečno ili loše igranje. Moldavka je bila dobra ali su ti denseri bili isuviše penzija kao kod Hrvata, Bugarskoj je falio neki dodatni sadržaj ali teško je uklopiti bilo šta u uspavanku. Finska i Portugal sasvim očekivano to nit može bolje ali ni gore 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...