Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

Nisam mislio na tebe kada sam pomenuo Zejnu i Princa, iako je tebi bila favorit Zejna.

 

Sto se tice prvog dela, razumem, al ono... imam dobru paralelu, pogotovo na ovom forumu, jer je mislim da u Srbiji ima najvise hardcore kosarkaskih fanova.

 

Zbog same ljubavi prema kosarci i kosarkaskoj reprezentaciji Srbije (pa i Zvezdi i Partizanu), tokom godina smo imali mnogo lomova kada neko koga idolizujemo jer narandzastu loptu probacuje kroz obruc ispadne glup, kreten, fejk ili slicno, to su bukvalno lomovi, cesto i kod ljudi od 50 i kusur godina.

 

S tim u vezi, previse ocekujemo od tako nekih javnih licnosti, a pogotovo sad od klinaca koji su umetnici i koji moraju da sokiraju da bi bili relevantni. Ja iskreno nemam nikakva posebna ocekivanja od nekoga ko u 2023. zeli da postane poznat preko estrade/drustvenih mreza/javnog nastupa pa da sad budem posebno razocaran ako je ta osoba svojim postupcima pljunula na svoje navodne principe.

 

Razumem sto ti mislis drugacije, ali mislim da su ti onda ocekivanja bas previsoka.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Kakva glupost sa različitim žirijem, tako je Luke Black skočio sa 2 pts od žirija na 10 pts u finalu...

 

 

I bravo za Filipa Baloša koji je potpuno podržao sve druge kandidate, naročito Luku... legendica

Znaci na muzickom takmicenju je bitno poslati nekog ko je diskriminisan i neprivelogan a ne nekog ko zna da peva?  Za sledeci esc da se potrudimo da nadjemo nekog ko je transrodan, gej, od oca roma i majke kineskinje poreklom sa Kosova  i pobedjujemo? 

 

Sto vam toliko smeta Princ i generalno svaki muskarac koji nije obucen kao zena ili emo? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DameTime said:

Kakva glupost sa različitim žirijem, tako je Luke Black skočio sa 2 pts od žirija na 10 pts u finalu...

 

 

I bravo za Filipa Baloša koji je potpuno podržao sve druge kandidate, naročito Luku... legendica

Ali kada  pročitam "privilegovani" i "neprivilegovani", dođe mi da povraćam. Klasična priča - "ja želim da sam in, da budem kao u Americi na društvenim mrežama, da prodajem neku politički korekntu priču"....Treba da pobedi najbolji i ćao. Ne živimo na Floridi, nego u jebenoj Srbiji, gde jedino možeš biti privilegovan ako imaš knjižicu prave boje, i to možda. Što se tiče priče o onima koji su ugroženi, treba u stvarnom životu da se učini sve da njima život bude normalan i da ne budu ugroženi. Mi imamo predsednicu vlade koja je pripadnik LGBT populacije i koliko je to od pomoći toj zajednici? Naravno da nije. Sada treba da pokažemo svetu kako smo mi kul država koja šalje "ugrožene kategorije". Pa nisu oni pali sa drveta da ne znaju kako se živi u Srbiji, nikakva maska to ne može da pokrije.

A o likovima poput Karleuše i sličnih zaista ne mogu da trošim reči. Kada završi srednju školu neka se javi, do tada zdravo.

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Redstar0356 said:

Znaci na muzickom takmicenju je bitno poslati nekog ko je diskriminisan i neprivelogan a ne nekog ko zna da peva?  Za sledeci esc da se potrudimo da nadjemo nekog ko je transrodan, gej, od oca roma i majke kineskinje poreklom sa Kosova  i pobedjujemo? 

 

Sto vam toliko smeta Princ i generalno svaki muskarac koji nije obucen kao zena ili emo? 

 

Piše lepo u tvitu, diskriminisan je i neprivilegovan ALI i (ekstremno) talentovan. Naravno da takvoj osobi treba pružiti šansu. 

 

2 minutes ago, Don Juan said:

Ali kada  pročitam "privilegovani" i "neprivilegovani", dođe mi da povraćam. Klasična priča - "ja želim da sam in, da budem kao u Americi na društvenim mrežama, da prodajem neku politički korekntu priču"....Treba da pobedi najbolji i ćao. Ne živimo na Floridi, nego u jebenoj Srbiji, gde jedino možeš biti privilegovan ako imaš knjižicu prave boje, i to možda. Što se tiče priče o onima koji su ugroženi, treba u stvarnom životu da se učini sve da njima život bude normalan i da ne budu ugroženi. Mi imamo predsednicu vlade koja je pripadnik LGBT populacije i koliko je to od pomoći toj zajednici? Naravno da nije. Sada treba da pokažemo svetu kako smo mi kul država koja šalje "ugrožene kategorije". Pa nisu oni pali sa drveta da ne znaju kako se živi u Srbiji, nikakva maska to ne može da pokrije.

A o likovima poput Karleuše i sličnih zaista ne mogu da trošim reči. Kada završi srednju školu neka se javi, do tada zdravo.

 

Nije da želim da budem in, nego se veliki deo popularnosti Luke Blacka bazira na tome što je drugačiji i što je u našem društvu "neprivilegovan, neshvaćen". Pa samo kažem kako to nije jedini ugao gledanja i kako smo definitivno imali dečka koji je mnogo više neprivilegovan od njega. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

Nije da želim da budem in, nego se veliki deo popularnosti Luke Blacka bazira na tome što je drugačiji i što je u našem društvu "neprivilegovan, neshvaćen". Pa samo kažem kako to nije jedini ugao gledanja i kako smo definitivno imali dečka koji je mnogo više neprivilegovan od njega. 

Odnosi se na onaj twit koji su okačila.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Redstar0356 said:

Znaci na muzickom takmicenju je bitno poslati nekog ko je diskriminisan i neprivelogan a ne nekog ko zna da peva?  Za sledeci esc da se potrudimo da nadjemo nekog ko je transrodan, gej, od oca roma i majke kineskinje poreklom sa Kosova  i pobedjujemo? 

 

Sto vam toliko smeta Princ i generalno svaki muskarac koji nije obucen kao zena ili emo? 

 

Meni ne smeta Princ, samo je imao sranjiste od pesme. Plus, slali smo slicne pesme bar 3 puta vec. Zbog toga i postoji stereotip da Srbija salje neke etno/melos balade. Na pocetku moderne ere Evrovizije (posle ere sansona, kad su svi pevali isto i pop revolucije koju je uvela ABBA) jeste bilo pozeljno da se zemlja predstavi sa muzikom koja oslikava njihovo podneblje.

 

2003, pobedjuje Turska, 2004. Ukrajina sa Ruslanom, Joksimovic biva drugi, ali ta faza je vrlo brzo prosla i bukvalno je zavrsio Lordi, a zapecatila je Lorin sa Euforijom.

 

Da bi tako neka pesma dobro prosla, mora da bude jedinstvena, vokalno izvedena na nebeskom nivou i da ne podseca na apsolutno nista sto je evrovizijska publika videla, a videla je dosta. Princ nema apsolutno nista od toga, dobar je pevac, bez zamerki, ali nije nista da te raspameti, pesma je vrlo dosadna, repetitivna i podseca na mashup Joksimovica, Jelene Tomasevic i Hari Mata Harija i to bi bila prva asocijacija evrovizijskoj publici, sto je negativno.

 

U poslednjih nekoliko godina, ako izbrisemo etno pobednike prosle godine koji su pobedili jer su iz Ukrajine (pobedili bi i da im je pesma bila najgora na izboru), moderne i angazovane pesme najcesce pobedjuju ili bar prolaze dobro.

 

Trenutno je formula koju moras da ispunis na Evroviziji da dobro prodjes angazovanost ili sokantnost, nastup koji ce se razlikovati i koji ce te naterati da razmisljas o njemu, cak i ako je prva reakcija sta je koji djavo ovo (kao sto je bilo sa Konstraktom), karakter/izgled izvodjaca takodje mora da bude poseban, originalan/interesantan staging, energija koju daje izvodjac sa bine i vokal. Vokal nije na poslednjem mestu sam po sebi, ali nije ni na prvom medju svim ovim elementima. Pobednik ce najcesce imati sve ovo i nesto jos preko posebno, ali Luke od svih izvodjaca na Beoviziji ima najvise elemenata.

 

Zbog toga Luke Black jeste najbolji izbor u svetlu svega toga, ma sta ti mislio ili bilo ko drugi, to je objektivno. Ni meni se ne svidja pesma nista posebno.

 

Ali objektivni parametri pokazuju da je ta pesma trenutno formula koja dobro prolazi na Evroviziji. Ako ti se to ne svidja ne moras da gledas Evroviziju, ionako mnogi kazu da je parada kica i sunda, svako ima svoju publiku i svoj ukus.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, DameTime said:

 

Piše lepo u tvitu, diskriminisan je i neprivilegovan ALI i (ekstremno) talentovan. Naravno da takvoj osobi treba pružiti šansu. 

 

 

Nije da želim da budem in, nego se veliki deo popularnosti Luke Blacka bazira na tome što je drugačiji i što je u našem društvu "neprivilegovan, neshvaćen". Pa samo kažem kako to nije jedini ugao gledanja i kako smo definitivno imali dečka koji je mnogo više neprivilegovan od njega. 

Ali poenta je da nije ekstremno talentovan, ne zna da peva, samo mu glas nije mutirao, zvuci kao svako dete u petom osnovne. 

 

Ovo sto si opisala Luka je ista stvar i sa Princem. 

Sva popularnost Dzipsija je u tome sto js gej rom.

Link to comment
Share on other sites

Na top 3 mesta trenutno, po vecini i kladionicara i evrovizijskih fanova su Norveska, Svedska (jer se ocekuje da to bude Lorin) i Finska. Ukrajina je po kladionicama i dalje treca, ali vidi se trend pada, a i njena pozicija je zbog politicke situacije, tako da je mozemo zanemariti.

 

Od karakteristika koje su potrebne za dobru evrovizijsku pesmu, sta imamo - Norveska ima modernu, brzu pesmu, sa snaznim zenskim vokalom, catchy je i predstavlja women empowerment, harizmaticni izvodjac. Nedostaci su trenutno mozda malo efektniji staging, ali ljudi tu vide potencijal i veruju da ce to uraditi bolje, tako da joj bolji staging u Liverpulu nece doneti puno. Dakle, cekira sve ili gotovo sve, fali joj mozda neki bas wow momenat.

 

Finska se trenutno bolje kotira, i ima sve sto i Norveska, plus ovakva pesma nikada nije bila vidjena na Evroviziji, pa mu je to dodatni plus zbog cega, po mom misljenju, moze i da pobedi na kraju. Minusi su mozda staging (mada i ovde ljudi vide potencijal) i vrlo slicna prica kao Norveska, ako tu podbaci to ce ga kostati titule mozda, ali ako bude i briljantno nece preterano povecati sanse.

 

Lorin je evrovizijska ikona i na osnovu toga se kotira visoko. Ima zanimljiv do sada nikada vidjen stage (znamo da ce biti isti, jer Svedjani samo iskopiraju sve sa svog festivala) i ona sama ima tu energiju i harizmu koju evrovizijska publika voli. Bukvalno moze da stoji i da recituje na kraj sela zuta kuca i ljudi ce da vriste. Njena pesma je objektivno sranjiste, nista posebno, da je peva drugi izvodjac ne bi usao sa istom u finale vrlo verovatno. Ali sve ostalo njoj probija krov, i zbog toga ljudi misle da je glavni favorit.

 

Ako mene pitate, ne verujem da ce pobediti, jer je bas tesko da sa toliko losijom pesmom pobedis ma ko da si, i tu me malo podseca na Ribaka koji je sa drugom sranje pesmom ipak solidno prosao ali nije bio blizu pobede. Njena pesma mozda nije toliko losa kao njegova druga, ali ipak je ispodprosecna i nije pobednicka.

 

E sad, kad sve to imamo u vidu, to nam govori da moramo pratiti odredjene formule da bismo dosli do uspeha. Da li je Luke Black kandidat za pobedu? Ni blizu. Da li je kandidat za top 10, mozda top 5? Da, ako popravi ostale elemente, ili bude imao takav nastup koji je nikad vidjen do tada i koji ce svi pamtiti, slicno Konstrakti.

 

Niko osim njega iz ove godine nema potencijal za tako nesto, Princ bi se kvalifikovao u finale ali to bi bilo to. Ne postoji nikakav upside u onoj pesmi.

5 minutes ago, MilošVB said:

@McLeod

 

Ko se tebi od drugih zemalja najviše dopada?

 

Pa za promenu mi se svidjaju favoriti, Finska i Norveska. Svidja mi se i Estonija jako, i Estonija je prakticno dokaz kako jedna pesma koja je klise i koju smo culi milion puta izmedju ostalog i na Evroviziji moze da se podigne ako je izvodjac vanserijski.

 

A ova Alika ne samo da je ove godine verovatno najbolji vokal, nego i u poslednjih desetak godina ja se ne secam vise od 2-3 pevaca tog ranga.

 

Ali i pored toga pitanje je kakav ce uspeh imati, jer ostali elementi nisu tu.

 

Slican je i Island, fantasticna pevacica, energicna, harizmaticna, ali pesma je meh. Mislim da ce obe uci u finale, ali ne bi bilo cudo i da ne udju.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nemci mislim da nece preterano dobro proci jer previse vuku na Ramstajna i previse je rok pesama. Cak bih rekao da ce biti najslabiji od svih rokera u finalu. Top 15 im je max. A za Let 3 bukvalno niko ziv nece znati nista do kraja. Mogu lagano da budu poslednji u polufinalu i top 10 u finalu. Nemoguca prognoza.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ovo su pobednici uz Let 3

 

 

Uh, sada ne mogu da ne glasam za Let3, a hteo bih da glasam za Nemce 🤔

 

Vanbračni sin Tila Lindemana i Milleta Petrozze kog su se oba roditelja odrekla preko novina :wink2:

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Nastup Islanđanke je ono što su Baloš ili Džipsi trebali da rade. Vrlo dobro odrađen nastup držala mi je pažnju svih 3 minuta iako mi je pesma onako. Spoj glume i dobro osmišljenog kretanja, čak to ne bi nazvao plesom a za Džipsija znamo da zna da igra i da bi ovo bilo još bolje.

 

Rumuni će raditi rewamp pesme što nije dobra vest jer su bili sigurica za ispadanje iz našeh 1/2. Navodno i Irci razmišljaju o rewampu, i oni su sa nama u 1/2. Litvanija je već uradila neki manji rewamp, no nisam siguran da je vest sveža ili je to rađeno pre njihovog finala. Inače Litvanska pesma bi mogla biti grower, kada sam je prvi put čuo odbacio sam je odmah ali sada mi deluje sasvim ok, pogotovo taj zarazni refren.

 

Nemci sa ovom pesmom bar neće biti zadnji, dobro je što se vokal lepo čuje, definitivno je nastup upečatljiv tako da će im to doneti nešto crkavice od publike. Ako ništa dobiće od Finske 12 poena 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svakako sto se tice Nemaca, pobedili su za malo onog trola, koji bi bio zakucan za najgorih 3, tako da su izbegli metak 😄

 

Sto se tice rewampa, Rumuni nisu u nasem polufinalu, tu su Moldavci.

 

Meni su trenutno sigurica za ispadanje Irci i Letonci. Mogu da je rewampuju do sutra, ona pesma je nepopravljiva. Letonci su sami od Baltika ovde, generalno lose prolaze u poslednje vreme i ova pesma je jako bezvezna.

 

Malta je slaba, ali su oni dobili svoj NF nastupom. Tako da mozda mogu da na konto toga prodju i ovde, ali bice jako tesko.

 

Portugal je stigao do finala, ali ne vidim nista sto bi moglo da prodje. Oni su prolazili sa svakakvim glupostima poslednjih godina, ali sada ce biti jako tesko, plus sto Spanci glasaju u drugom polufinalu tako da ce im i ta slamka spasa izmaci.

 

Hrvatska je nepredvidiva, ali je sasvim moguce da nece proci, i to je vec 5, cak i da ne flopnu Svajcarska, Izrael i Azerbejdzan, da Moldavija prodje (sto mi je tesko da zamislim) i da Holandija podigne onu ispeglanu pesmu i ima dobar staging. Ta pesma je potencijalno cedo zirija, ali sama publika tesko da ce reagovati na to.

 

Mislim da smo sigurni ne u top 10, nego u top 5 u ovom polufinalu.

Link to comment
Share on other sites

Na evroviziji će za Australiju (WTF!) nastupati progressive metal bend Voyager. Njih ne volim ali me baš zanima kako će proći među evrovizijskom publikom.

 

Nisam gledao finale ali ako treba da se bira između konceptualne pederastije iz mekdonaldsa ili bilja krstić bistrik fazona od lika obučenog kao konan - za evroviziju uvek treba slati ovu prvu varijantu.

 

Ovi Lord of the Lost Nemci su inače bili predgrupa Mejdenima na nedavnoj turneji, katastrofalan bend al ima kome se i to sviđa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...