Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

I u Austrija i Izrael će imati dobar nastup baziran na plesu. Mislim da Izraelka ide na foru Španije, pride će tu sigurno biti rewamp jer su unazad 3 godine uvek radili isti i mislim da su najbolji u tom doterivanju pesama. Sećam se one od pre dve godine, to je bilo teško sranje ali posle rewampa su  je doterali da je bila vrlo zarazna. Austrija ima interesantan tekst pesme i takođe će biti baziran na tom plesu iz spota, da kažemo tik-tok plesu. Dok ne vidimo te live nastupe ne možemo ništa reći no meni se čini da će te dve proći.

 

Irska je uradila rewamp ali većina nije uopšte skontala šta su menjali osim što je urađen spot, i to vrlo loš. Mislim da oni sigurno ne prolaze iz našeg 1/2. Sa njima zajedno kući će i Letonija i Švajcarska, jednostavno te pesme će ostati u debeloj senci u odnosu na druge pesme, a nema žirija koji je ovakve nastupe vadio u prošlosti.

 

Mišljenja sam da će nastup odlučiti o sudbini Malte jer za tu pesmu može da se napravi dobar nastup koji će je pogurati u finale.

 

Portugalija nema nekog bangera u finalu, pogledao sam par pesama koje se najviše spominju i uglavnom su to spore pesme koje po meni bez žirija jako teško mogu da prođu ako nisu neke "wow" pesme. Jedino ta neka Mimicat koja se ne kotira dobro ima malo brži nastup koji bi uz neke promene mogao da se bori za finale.

 

Azeri će poslati pesmu koja je spoj bliskoistočnog zvuka i elektro muzike, to će sigurno proći ako mene neko pita. Evo ga delić pesme :

 

 

 

Obzirom da oni dosta ulažu u ESC nastupe sigurno će imati i dobar nastup . 

 

Ja bi rekao da je i  Moldavija u opasnosti jer meni to ne deluje preterano atraktivno, no vidim da ih dosta ljudi hvali pa ćemo videti. Može to još da dotegne da se popravi pevanje pa da bude vrlo dobro.

 

Ostali po meni prolaze.

 

Vezano za finale jedna intersantna stvar je da imamo tri favorita kod severnjaka tako da će se možda taj severni blok podeliti na njih 3 i tako im smanjiti šanse. Pri tome i Litvanija, Danska i Island imaju solidne pesme tako da će i oni odvući dosta glasova od favorita.

 

Link to comment
Share on other sites

Danska je dno, mozda prodje u finale ako ovaj uspe da natera da mu tiktok followeri glasaju, inace je medju 5 najgorih pesama. Litvanija dosadna, repetitivna, ali ako uspe da stvori neku jedinstvenu atmosferu na sceni, mozda. Litvanija je cesto prolazila sa mrtvim pesmama s tim sto je to ziri gurao, sada toga nema. Ne verujem da ce biti problem sa Skandinavcima, nije prvi put da svi gore imaju jake pesme, samo je pitanje kome ide 12, a kome 10 poena.

Link to comment
Share on other sites

Evo Izraela, posto nisam kacio

 

 

Sad sam poslusao opet. Moguce da ce odraditi rewamp, pesma je klasican frankenstajn, ovo je stvarno jako lose. Pogledao sam neke njene nastupe, dobro igra, uvek ima dosta pratecih igracica, tako da ocekujem nesto slicno u Liverpulu, mozda tipa neki Chanel nastup, a mozda bude i Eleni Tsangrinou Diablo koji je flopovao i zavrsio van top 10, iako su je gurali u top 5. Mislim da ce pre biti taj scenario.

 

Takodje, nisam je cuo da peva uzivo, vecina nastupa izgleda kao da je plejbek, mada to dobro radi, tako da nisam bas siguran kako ce i zvucati. Proci ce ovo u finale na gurku verovatno, ali zaista ako nastup nije spektakl, top 10 je maksimum. Spektakl od nastupa bi mozda mogao da je dobaci do top 5, ali stvarno sumnjam, pretanka je ovo pesma, cak je iritantna.

 

 

I Britanija je izbacila. Ovo je klasican mid summer pop/bop na britanskim chartovima, neka Dua Lipa vajb. Bolje mi je od Izraela jer ima glavu i rep. Nista specijalno.

 

U sustini, izgledalo je da necemo dobiti mnogo generickog popa ove godine, pa je to bila najpozitivnija stvar i onda su nam bukvalno svi interno selektovani dali genericki pop 😄

 

Ocekujem da I Azerbejdzan napravi nesto slicno.

 

Link to comment
Share on other sites

Danas će Švedska i Portugalija izabrati pesmu.

 

U Švedskoj je nastupio Luke Black :

 

 

 

Ukrajina je završila rewamp ali kao i kod Iraca izmene su minimalne. Albanija izgleda isto ide na rewamp.

 

Azeri nisu izabrali onu pesmu čiji je delić procureo, idu TuralTuranX - "Tell Me More" ali pesma će biti objavljena za koji dan. Jermenska pesma će biti objavljena 15.03.

 

Gruzija bi isto trebala da objavi pesmu ali nema tačnog datuma. Pesmu radi čovek koji je napisao tri pesme za junior ESC koje su pobedile.

 

U Grčkoj je izbio skandal. Drugoplasirana je tužila televiziju za nepravilnosti kod glasanja žirija što je pomerilo objavljivanje pesme. Neki čak misle da će se Grčka možda povući sa ovogodišnjeg takmičenja.

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo kako stojimo trenutno.

 

Svedska ubedljivo vodi sa 36% sanse za pobedu, dok Ukrajina i Finska imaju 14%, Norveska je na 5% i to je otprilike to. Mislim da ce se ovde i traziti pobednik, s tim sto ne verujem da ce Ukrajina biti u konkurenciji ovaj put. Pesma je ipak isuvise slaba. Dok su prosle godine dobili zbog rata naravno, ali i bez rata ona pesma (mada je meni tesko sranje) bi verovatno mogla da se plasira u top 10, a ovde to stvarno ne vidim.

 

Sto se tice novih pesama i Britanija i Izrael padaju, a Austrija se lepo penje, tako da mislim da cu biti u pravu u vezi te tri pesme. Trenutno je Izrael najslabije plasiran od te tri, iako je bio najvise nahajpovan, a hajpuju je i sad fanovi, mislim da nece dobro proci kod sire publike, cak mi visi i za plasman u finale trenutno.

 

U prvom polufinalu se cini da smo mi, Finci, Norvezani, Svedjani i Cesi apsolutno sigurni. Apsolutno nemaju sanse po mom misljenju (a i po kladionicarima) Irska, Letonija i Portugal. Hrvatska je nepredvidiva, niko od fanova ih apsolutno ne voli ni najmanje, ali taj babl je mali, mislim da ce od nas dobiti 12 poena sto nije dovoljno naravno, ali je moguce da se uguraju nekako medju ovim generickim pop pesmicama.

 

Svajcarska, Holandija i Izrael ne mogu svi da prodju, mislim da ce najpre izvisiti Holandija jer mislim da ce najteze napraviti dobar staging, nisu preterano poznati po tome, ako opet budu isli na crno i moody kako inace poslednjih ko zna koliko godina unazad uglavnom rade, mislim da ce se ljudi smoriti jer stalno vidjaju isto od njih. Diepte je prosle godine cak mislim dobila svoje polufinale, ali je prosla dosta slabije u finalu, pesma je dobra, ali se nista ne desava na sceni, sad ako tako bude mislim da je moguce da ne prodju ni polufinale. Verujem da ce ipak dve od ove tri proci i poslednju pesmu koja ostaje van finala mislim da treba traziti izmedju Malte, Moldavije i Azerbejdzana, imam osecaj da ce Hrvatska da iznenadi. Naravno, ako ne iznenadi, ove tri ce sve proci.

 

U drugom polufinalu je mozda jos i lakse, jer San Marino, Poljska i Albanija imaju jako male sanse, Litvanija, Rumunija, Grcka, Danska i Belgija bi trebalo da daju ostala dva NQ. Mislim da svi ostali prolaze. Grcka kao sto pomenu Klotzen se mozda i povuce, mada ne verujem. Mislim da ako budu ucestvovali i bez rewampa ce imati najmanje sanse da prodju od ovih, nadam se da Danska ostaje kao NQ, ali se plasim da ce klinci glasati za njega.

 

Rumunija bi trebalo lagano da se plasira dalje jer je pesma prilicno drugacija od drugih, samo mora da sredi stage, da izbaci one igracice (ili ih obuce), bez krindzi poruka, bukvalno onaj minimalisticki staging za prvo predstavljanje mu je bolji od onoga sto je uradio u NF. Ako to ne uradi, mislim da nece proci u finale.

Link to comment
Share on other sites

 

Na iznenadjenje nikoga, Lorin je pobedila u Svedskoj i odmah su postali jos veci favoriti.

 

Ne znam, da je ovo kad je bila Euphoria, mozda bi bilo winner vibes, mada ova pesma je slabija od Euphorie debelo, ovako 10 godina posle ne vidim neki appeal.

 

Da je ovo neka Svajcarska sa random pevacicom visila bi za finale.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Maneskin je bio 4. i tek posle 1/2 je preuzeo prvo mesto.

 

Ma ova pesma je hit na kvadrat. Ono što je dobro po nju je da je i onaj tip pesme koji nikad ne dosadi tako da će za dva meseca još i da poveća krug ljudi kojima se sviđa. Žena peva kao zmaj i pri tome igra sama na bini i nije dosadna. Ovo će kod žirija da izdominira jer verujem da će još da unapredi nastup za ova dva meseca mada ovde jako malo ima za unapređenje, možda malo da porade na pokretima u plesu. Inače ovde imamo tačno ono što sam ja zamerao šveđanki prošle godine. Slične pesme o izgubljenoj ljubavi ali ona prošle godine se smeje dok peva dok Lorin izbacuje tonu emocija kao da se radnja događa u tom trenutku. To donosi poene kod publike što se kaže "proživljava pesmu". Pesma podseća na euforiju ali nije kopija, inače su njene pesme skoro sve na tu foru.

 

Jedino što je vokalno blizu ovome su Španija, Italija, Ukrajina i Češka. Čehinje mi nisu zvučale dobro live, mada kažu Česi da je u toj njihovoj emisiji bilo gomilu tehničkih problema no opet sam skeptičan da je to sve do tehnikalija. Ukrajinac, Italijan i Španjolka pevaju odlično i ako budu unapredili nastupe dobiće dosta poena od žirija, no mislim da kod publike oni neće dobro proći. Ukrajina i Italija zbog toga što je to već hiljadu puta viđeno a Španija je po meni isuviše drugačija od svega ostalog da će povući i negativne poene zbog toga. Ona peva odlično ali taj stil pevanja nama ponekad zvuči kao falš a u stvari nije jednostavno tako ide. No mislim da će je žiri nagraditi jer je pesma jako teška za pevanje i veliki je rizik doći sa tako nečim na ESC.

 

Ono što Lorin ne ide u prilog je da će severni blok da podeli glasove između par jakih pesama ali obzirom da joj je Karija glavni konkurent to će i njega koštati. No mislim da neće biti prva kod publike jedino mislim da razlika neće biti tolika da ugrozi njeno vođstvo koje će imati posle bodova žirija. Norvežanka po meni nema šta da traži više jer je ova vokalno mnogo bolja od nje, po meni ovo je sada trka između Švedske i Finske.

 

Luke Black ima šanse čak i za top 5 jer ima taj faktor da ostavi ljude zapanjene kada prvi put odgledaju, no mislim da je realnije da će završiti od 6. do 10. mesta. Doduše to sam i Konstrakti prognozirao pa ona završi u top 5. Na žalost taj faktor na ljude ima i Finac ove godine tako da neće svi takvi poeni ići nama.

 

Kvote nekad padaju i prosto zbog ogromnog interesovanja ljudi da se klade na nekog. U tim situacijama se kvote smanjuju da se smanji broj uplata i smanji eventualni gubitak kladionice a verujem da se jedno 2/3 opklada uplaćuje na nju ovih dana tako da će kvote još da padaju.

 

Grčka izbacila pesmu, ništa specijalno, najverovatnije ispada u 1/2 mada oni su u onom slabijem pa se možda provuku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postoji prica da nece moci ovaj staging da odrade u Liverpulu mada mislim da samo pustaju buvu da bi se hajpovalo.

 

Sto se vokala tice, ne slazem se ni najmanje. Ona je dobar vokal, ali ovo je otpevano bas ono safe, apsolutno nista posebno. Niti ja od nje ikada i osecam emocije, ali to je verovatno do mene, zena mi je kao vanzemaljac, bukvalno sam odsecen od bilo cega sto ona daje.


Slicno osecam i za Lejdi Gagu doduse.

 

Vokalno je najjaca Estonka, pa par mesta prazno, pa Islandjanka. Ostalo je tu i tamo i ovamo i onamo, nema mnogo raspad vokala, ali samo ove se izdvajaju. Spanjolka je na granici falsa konstantno i slusao sam joj i druge pesme, bila je i prosle godine u njihovom izboru, prosecna pevacica. Cehinje su se raspale uzivo kad je bio izbor, ne verujem da je samo tehnicki problemi.

 

Sto se tice zirija, tu se slazem da ce da pocisti Lorin.

 

Sto se fanova tice, ne verujem iskreno, mislim da je tu zapravo u problemu, i to dvojakom. Prvi problem je publika koja je nostalgicna i koja je zadovoljna sto se vratila. Ovo ce se uporedjivati sa Euforijom i to nije dobro poredjenje, jer je ova pesma za par klasa gora.

 

Drugi problem su mladji fanovi Evrovizije kojima je ona relikvija i moze doci do situacije sta oce ova matora, milkuje istu foru od pre 10 godina. Plus imamo to da Svedska dozivljava blagi bojkot od publike poslednjih godina jer ih ziri gura preko svake mere i granice, tako da mislim da je jako moguce da Lorin bude van top 5 u glasanju publike, cak na granici top 10.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Vokalno je najjači Mengoni i što se mene tiče tu je kraj-ostalo je kamilica.

Moguće da Marka ne "povuče" matrica kao lajv orkestar, ali meni je pesma predobra tj najbolja.

Lorin jeste kopirala Euforiju i bukvalno mi je dosadna.

No, ja svakako nisam reper za bilo kakvu prognozu, ali ipak imam uho.

O PZE ću malo kasnije.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Jermenija solidna, mada mislim da su joj kladionicari davali previse kredita. Ocekujem da ovo lagano udje u finale, mozda bude i top 10, ali ne vidim neku znacajniju borbu za vrh. U sustini, slicno Izraelu, ali svakako manje overhajpovano.

 

 

Sto se Azerbejdzana tice, mislim da ih ceka prvi NQ posle duzeg vremena, posto nece biti zirija da ih izvuce ovaj put. Pesma je bas tanka.

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro sve pesme su izbacene, pa da se igramo malo predikcija i vidimo kako stojimo 🙂

 

Screenshot_1.thumb.jpg.cb29cb3c41de0c49f55888f95bdef374.jpg

 

Iz prvog polufinala po mom misljenju otpada Irska sigurno. Pesme koje sigurno prolaze su Norveska, Srbija, Ceska, Finska, Izrael i Svedska. Ostaju cetiri mesta za osam zemalja.

 

Hrvatska je nepredvidiva, ne zavisi ni od cega, kladionice im daju sanse u rangu nasih i tu su oko 15. mesta manje vise sve vreme. Licno nisam siguran. Ukrajina ne glasa u ovom polufinalu (vec Nemacka, Francuska i Italija) i ne vidim osim nas nekoga ko ce njima davati sigurne poene. Mozda iz Skandinavije dobiju dovoljno da prodju, ali su svakako jako teski za prognozu.

 

Letonija otpada 95%, dajem im malo sanse ako potpuno promene staging i naprave rewamp pesme da je nacine dinamicnijom. Ukoliko to urade sansa mozda postoji iskljucivo zato sto su sve rok pesme u drugom polufinalu pa ce se razlikovati malo, ali generalno pesma je krs, lose zvuci vokal, ali eto, imaju malo vece sanse od Irske jer su njihove nikakve.

 

Malta zavisi iskljucivo od energije sa bine. Mislim da ako uspeju da prate ideju koju su imali iz svog NF i podignu to na visi nivo mogu da prodju, jer im je staging bio zanimljiv.

 

Portugal se razlikuje kao i uvek, ali sam rekao sta mislim o njima nedavno, pa da se ne ponavljam. Ako staging bude ultra zanimljiv i pamtljiv (pogotovo jer su u prvoj polovini, gde cemo se mi i Malta verovatno istaci u tom aspektu, plus jak favorit Norveska), mozda neki procenat sanse i da ona otpeva pet puta bolje nego na njihovom takmicenju (za sta verovatno nije sposobna).

 

Azerbejdzan ima stvarno tanku pesmu, postoji vec godinama neki blagi hejt prema njima jer ih uvek ziri ugura u finale gde od publike dobijaju redovno vrlo malo bodova, pa bi sve to u paketu trebalo da vodi tome da se ne plasiraju u finale.

 

Moldavija ce se verovatno istaci, plus ako doda onu njihovu klasicnu haoticnu energiju i poprave malo vokalni performans, verujem da mogu do finala, ali moguc je i flop, jer ima dosta stvari koje ne stimaju u onoj pesmi. A mozda i patuljak bude dovoljan, ko zna.

 

Holandija ce jako zavisiti od uzivo nastupa. Nemam poverenja da ce zvucati posebno dobro, plus ne znam kakav staging ce da naprave za ono, vidim neki Common Linettes prazni crni stage u najavi, ako tako bude, mislim da nece uci u finale.

 

Svajcarska ce zavisiti od istih stvari, samo ovde vidim veci potencijal za dobar staging i vokalno sam siguran da je ovaj decko jaci od Holandjana. E sad, sama pesma je problematicna, kako ce je shvatiti. Posto mozda da se shvati i kao poziv da Evropa prestane da pomaze Ukrajini. Sto ce voditi automatskom dnu. Po kladionicama trenutno ne deluje tako, Svajcarska se polako ali sigurno penje na listi.

 

Dakle, moja prognoza je da u finalu necemo gledati Irsku, Letoniju, Azerbejdzan, Portugal i Holandiju.

 

Sto se tice drugog polufinala, stvari su malo zaguljenije 😄

 

Screenshot_2.thumb.jpg.70ab940d53047ca9240c1ba738093e65.jpg

 

Ovde nema ultra sigurnih kvalifikanata po kladionicama kao za Semi 1, osim eventualno Austrije i Jermenije, ali mislim da mozemo izdvojiti jos neke pesme. Po mom misljenju dalje idu Jermenija, Estonija, Island, Australija, Austrija i Slovenija. Gruzija izbacuje pesmu danas, smatraju je za sigurnog kvalifikanta (sto znaci da je pesma jako dobra, jer je Gruzija najgora zemlja u poslednjih pet godina bez konkurencije), pa da je i mi stavimo tu. Ostaje tri mesta za devet zemalja.

 

Belgija je radila ili i dalje radi rewamp pesme, ja ne primecujem da je ista razlicito. Ako se to odradi dobro i ako staging bude potpuno drugaciji u odnosu na nacionalno finale, mozda ima neke sanse.

 

Kipar zavisi od nastupa i staginga, ako ne bude krindzi mislim da on ima dobre sanse kao dobar pevac, plus ce imati 12 poena od Australije jer je lik Australijanac, plus tradicionalno glasovi Grcke. Tako da bih njima dao dobre sanse da se uguraju.

 

Danska je kompletan horor, pada na kladionici, nece imati vokoder, nece promeniti nastup najverovatnije, ali je dark horse u smislu da ima pratioce na drustvenim mrezama koji bi mogli da glasaju za njega iz bilo koje zemlje, pa makar sedeo na bini i pevao lalalalala tri minuta. Licno se nadam da necemo slusati ovo sranje dva puta i da ce kladionicari biti u pravu.

 

Grcka i pored toga sto ce imati sigurnih 12 od Kipra i mozda nesto i od Australije, stvarno ne vidim da prolazi. Pesma je isuvise losa.

 

Rumunija je danas pala na poslednje mesto po kladionicama. Ja tu iskreno vidim dobar value za kladjenje da prolaze. Ono sto mora da uradi je da izbaci one striptizete i promeni svoj autfit, da se ne svlaci i da smisli malo bolji koncept za staging, zato sto je ono sto smo videli u NF sinonim za krindz i jeftino. Zbog cega i jeste na poslednjem mestu. Pesma kao pesma i on kao performer je skroz ok, verovatno i granicni top 5 u ovom slabom polufinalu, tako da kod njega vidim najvise prostora za napredak.

 

Albanija je uradila rewamp kojim su dobili veliko nista, kao i svake godine. Ako familija ne bude na sceni kao sto se prica da ce biti slucaj, to ce mozda doneti neki poen zapravo, jer su ocajni, samo stoje kao kafanski pevaci sto verovatno i jesu. Ali verujem nedovoljno.

 

Litvanija je repetitivna, dosadna, nikakva. Vracaju se posle dva interesantna ucesnika na svoj stari recept, koji im zapravo na moje veliko iznenadjenje cesto i prolazi - neke mrtve, cheesy stvari koji na neku slatkocu ili patetiku prolaze. Ovo je bas u tom rangu, ali nije pevljiva, nema nikakav momenat za koji bi mogao da se uhvatis, mada to mozda kreiraju samim nastupom, u sta sumnjam. Ne bih im dao prevelike sanse.

 

Poljaci su u kampanji da niko ne glasa za njihovu predstavnicu. Posto je pesma krsina mozda im nece biti preterano tesko, jedino sto je pozitivno kod ove pesme je devojka koja je top model, sto mozda i jeste, jer joj pevanje ne ide najbolje. Ne vidim ih u finalu.

 

San Marino je bas uzas, ako naprave neki staging i ako ovaj otpeva jedno 50 puta bolje, onda mozda imaju neke sanse, ali kao mala zemlja bez Valentine Monete koja dobija poene samo kad se pojavi, cenim da su hard no i poslednje mesto u ovom polufinalu.

 

Dakle, moja procena je da se iz drugog polufinala oprastamo od Danske, Grcke, Albanije, Litvanije, Poljske i San Marina.

 

 

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Prvih 10 s kladionica (Švedska je po njima ubedljivi favorit sa 40% šanse za pobedu) sortiranih po ocenama hiljada posetilaca od 1 do 5 na sajtu Eurovisionworld:

 

Izrael 4,7

Francuska 4,5

Austrija 4,4

Norveška 4,3

Švedska 4,1

Finska 4,1

Češka 3,9

Španija 3,7

Britanija 3,6

Ukrajina 2,6

 

Srbija ima ocenu 4,1, a Hrvatska 2,9.

 

Ovde su trenutne kvote, pesme se mogu preslušati na novoj stranici tako što se klikne na željenu državu.

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision

Link to comment
Share on other sites

Po glasanju fanova prva je Svedska, druga Finska, treca Norveska, bas ubedljivo. Tako ce verovatno i biti za pobedu, s tim sto ja i dalje mislim da u trenutku kad je bitno, a to je casual fanovi koji ce gledati samo finale, sok i zabavna numera Finske ima ogromnu prednost nad dosadnom i vec vidjenom Lorin.

 

Mislim da Finska osvaja publiku, Lorin ce morati da napravi razliku u ziriju, sto je verovatno da ce se desiti ali moramo da sacekamo takmicenje da bismo videli kako ce tada izgledati i jedan i drugi staging, posto ce biti promena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...