Jump to content

Mladenovac 04.05.2023 - nastavak crne hronike


Recommended Posts

Ovo vec nisu cista posla. Ovo je neko organizovao.
Ako si ti normalan...


Nije smešno ni kao trolovanje a toliko je bljutavo da ti sad napišem sta sam pomislio, dobio bih doživotno.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Jedva dishem i podrhtavam od glave do pete, moram jos ovo da kazem jer mi nije dobro i ne znam kako cu sve ovo da procesuiram, prosto osecam kako mi zivot malaksava...

Ovo sto se dogodilo u prethodna 2 dana je moralo da se dogodi, sve od devedesetih godina do danas je vodilo ovakvom epilogu. Nismo imali ni snage ni hrabrosti ni savesti da razumemo vlastitu odgovornost za slom Jugoslavije, samo smo na liptecu ranu zalepili flaster, sminkali mrtvaca....

Bez traganja za istinom o vlastitim delima, bez pokajanja, bez iskrenog oprosta za nedela ucinjana nama, nema nam zivota. Trazi se od mladih, od dece da budu realni, utemeljeni a sami smo stvarali otrovni mehur koji je ovih dana pukao. Bez istine nema srece, nema zdravlja, nema lepote, nema dobrote. 

Nema niceg osim patnje, kad tad.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Inace, hteo sam ja ovo da napisem i na temi o pucnjavi u Beogradu, ali moze i ovde.

 

Ono sto me verovatno najvise nervira je to sto na celnim pozicijama odgovornih drzavnih institucija imamo zadihane babetine koje ridaju i kukaju.

 

Znate kako, gradjanima trebaju odgovorni, otresiti ljudi koji imaju plan. Da place moze svako, potreban je neko ko ce sa tih visokih pozicija nesto i da uradi, pa i ako ne uspe, makar da smo nesto probali. Vidim juce ona lica na konferenciji nakon tragedije. Bukvalno na svakom vidis izraz ocaja slabica koji proklinje sudbinu sto bas on mora pred novinare.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se setim naslova priče iz Dylan Doga koja me jako podseća na ovo sve što se događa, mislim da je New York New York ili Maelstrom. Suštinski, samo ispliva na površinu sve ono zlo što se akumuliralo godinama i ljudi (koji zapravo više nisu ljudi) počinju sa ovakvim aktivnostima. Ne može, što reče @Pletilja da se ne plati cena, da se stavi flaster. A ovi likovi što pozivaju na zaveru protivu srbskog naroda, pa još ovde na forumu... Ne znam. Nisam uopšte srećan što će mi deca izlaziti iz kuće ovih dana, nedelja, meseci, a zaista nisam sklon paranoji. Kada vidim poruke u roditeljskim viber grupama za škole, sportove i kada vidim te linkove sa K1, Pinka i ostalo pejstovane, pa kada vidim majku koja moli, usred svega ovoga, da njenog sina - koji ide u razred sa mojim - da ga ne nazivaju deca crnim ciganinom iako on dobro zna ko je i šta je... Ja ne znam. Nemam više snage da pišem.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

To je to.

 

Placamo cenu diletanata koji vode ovu drzavu i koji su napravili medijsku scenu da bude ovakva kakva je.

 

Uzasno neodgovorno izvestavanje u masakru u sredu.

 

Glavni pandur izlazi i odmah govori ime ubice, pokazuje fotke spiskova koji izlaze na net u roku od odmah.

 

Vucic cita ceo karton ubice i platu roditelja.

 

Placamo cenu.

 

Platili smo i za kovid, tako sto smo bili medju drzavama sa najvecom povecanom smrtnoscu na svetu.

 

Placamo svaki put kad se susretnemo sa drzavom i sistemom, svi mi. 

 

Pa nista, na protestu bude 5000 ljudi a Vucic uzme 50% na izborima.

 

Uzasno. Ako je meni ovako ne mogu da zamislim traumu dece u Srbiji. Koja ce do kraja skolske godine da sede u strahu da ce neko da im dodje sa puskom u skolu.

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

Strašnije od svega su ti komentari i mišljenja ljudi  o svemu ovome, gde ti vidiš jednu neverovatnu nesposobnost da se pojmi realnost, jednu doboko ukorenjenu neinteligenciju i odsustvo obrazovanja i u krajnjoj liniji sposobnosti odlučivanja čak i kada su rođena deca u pitanju.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

"Istrpećemo mi sve to samo da Vučić odradi glavni zadatak " čuo sam milion puta u zadnjih deset godina

 ne mogu baš svi da istrpe, neko pukne ranije neko kasnije pošto je nemoguće da se 5-6 miliona ljudi zombira i živi bez ikakve reakcije 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ana Brnabic: Sistem nije zakazo

 

Jučerašnja sednica Vlade. 04.05.2023. :

 

Чланови Владе усвојили су Предлог закона о изменама и допунама Закона о планирању и изградњи, којим се убрзавају процедуре за издавање грађевинских дозвола, укидају препреке, као што је конверзија уз накнаду, и омогућава да процес издавања дозвола буде транспарентнији и у циљу веће заштите грађана и оних који граде.

 

https://www.srbija.gov.rs/vest/702957/usvojen-predlog-zakona-o-izmenama-i-dopunama-zakona-o-planiranju-i-izgradnji.php

 

U pravu je Anči, sistem funkcioniše.

Malo nas jebucka što je to njihov sistem koji je pravljen za njih ali bože zdravlja, da se Srbi slože, GDP, tigar regiona, 6:0, 6:2 po setovima, igra se treći set, sistem je nasjkuplja srpska reč, probićemo darknetski front i onda da nas bog vidi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ovaj drugi ludak je klasicni pokusaj "suicide by cop" pa ne znam da li je to zavrseno, ali valjda ce mu ispuniti zelju, a i nije dete.

 

Naravno da je samo uhapsen, nakon 2 zlocina u 2 dana bez da je iko od pocinilaca likvidiran na licu mesta moze samo da da zamah neshvacenim likovima da poubijaju pola sela, bez da zavrse sa 30 metaka u predelu glave i vrata. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Botovu su na proslu vest dobili nalog da brane drustvo i kako sistem nije zakazao, izmedju njih i jedan prijatelj na fb. Uleteo sam u lavinu komentara da mu objasnjavam stetan uticaj smeca koje se servira deci, parovi,zadruga, degradiranje skolstva i nastavnika, na sta je odgovor bio da postoji daljinski. Do pre sns je bio konobar, a sada se uvalio i on i zena.

Za mene su takvi ljudi manji od ameba, suzdrzavam se da mu ne jebem sve po spisku sa ovom danasnjom vesti, gde je za ubicu bio uzor jebeni Kristijan.

Ozbiljno se mislim da do kraja godine decu ostavim kod kuce.

 

FB-IMG-1683273491770.jpg

Edited by Cavani
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kontam sad kad Vucko izadje na konferenciju da ce nacin da optuzi zli zapad za ovo sto se desava.Nece valjda spomenuti kako su oni krivi odgovorni(i mi koji cutimo) za ovo drustvo i pokvaren sistem koji imamo.A jos gore pokvarene vrednosti gde su kriminalci poput Arkana, Golubovica i Mladica gleda blagonaklolno i da su heroji.

 

Link to comment
Share on other sites

Citajuci temu(ne samo ovu) ne mogu da se otmem utisku da se sve posmatra izrazito kroz politicku konotaciju. Juce ujutru su isli komentari gde je AV, sto se sakrio, nema politickih poena pa je isturio ministre. A onda kad je izasao na kzn idu komentari nije mogao da odoli, atention whore itd... u svemu se preteruje. Te objavio je platu roditelja, a u stvari je rekao otprilike nesto sto mi svi znamo obzirom na posao koji obavljaju, ukazujuci da siromastvo nije uzrok tragedije vec se radi o dobro stojecoj porodici itd...

 

Ima naravno i mnogo argumenata koji su na mestu, ali se def preteruje u svemu. Ja bih voleo da znam sta su uzroci ovakvih tragedija  u drugim zemljama koje nemaju Vucica, pink i zadrugu. Kako se one bore protiv nasilja. Kako su uredili medije i internet. Da li je moguce cenzurisati sadrzaje i u kojoj meri. Kakav je u uredjenim zemljama odnos roditelj-dete-nastavnik. Previse je kompleksno pitanje da bi se svelo na cistu politiku. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ja ne verujem sta citam po srpskim , pretpostavljam rezimskin portalima. oni njega predstavljaju kao teroristu, bez da je dao ikakvu izjavu, jos nije bio uhapsen a vas misnistar to kvalifikuje kao teroristicki napad . otislo to sve tamo u honduras , strasnooooo.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vilhelmina said:

Da li sam se probudila ili jos uvek sanjam? Sta je ovo ljudi?!? Nigde nikakve informacije osim da je jos osam mrtvih, mnogo ranjenih i da Gasic bulazni o terorizmu. U selu kod Mladenovca?!? Kada tacno, sta se desava?

U totalnom sam soku.

 

Znamo da nam ministar nije pročitao previše knjiga u životu, ali hajde da mu pomognemo malo:

 

 "Terorizam je smišljena upotreba nezakonitog nasilja ili pretnje nezakonitim nasiljem radi usađivanja straha, s namerom prisiljavanja ili zastrašivanja vlasti ili društva kako bi se postigli ciljevi koji su uopšteno politički, verski ili ideološki."

 

Čudno, u definiciji se ne pominje potezanje oružja nakon svađe sa ortacima. 🤔

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, double fault said:

ja ne verujem sta citam po srpskim , pretpostavljam rezimskin portalima. oni njega predstavljaju kao teroristu, bez da je dao ikakvu izjavu, jos nije bio uhapsen a vas misnistar to kvalifikuje kao teroristicki napad . otislo to sve tamo u honduras , strasnooooo.

Znaš kako, kod nas ti je sve odlično. Nikad bolje, zapravo. Ali ima dosta plaćenih (od strane onih što nam zavide) da pokušaju sve to da upropaste.

 

Još uvek je preveliki šok da bi se ova logika primenila na masakr u školi, ali već ima naznaka da se radi na tome.

 

A za ovu pucnjavu je to već razrađena, rutinska priča.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...