Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Pa nisam siguran koliko kokain moze da bude performance enhancing kad je tenis u pitanju. Slicno kao sto je maruhuana bila zabranjena u nba recimo, bizaran ban.

Doping i ajde, ali to koje non performance enhancing droge radi je samo njegova stvar.

E pa gresis. Kokain se smatra nedozvoljnim sredstvom i na listi je antidoping agencije. Pitaj britanskog tenisera Dena Evansa koji je pre koju godinu bio banovan jer su mu nasli tragove kokaina (ili produkata raspada - sta god vec) pri doping kontroli. On se branio time kako su mu u istom zadzepku ranca, gde su mu bili vitamini i ostali suplementi, bili i neki ostaci kokaina koje je rekreativno koristio u slobodno vreme :classic_rolleyes:  te su ti tragovi tako zavrsili u njegovom uzorku (pio vitamine za koje se zalepili tragovi kokaina :classic_biggrin: ) . Ali mu ovi nisu poverovali. Samo sto je on dobio kracu suspenziju (ako se ne varam) od Troickog koji se plasi igle, pa je na turniru u MC pre 6-7-... godina zamolio da mu uzorak krvi uzmu naredni dan jer se u tom trenutku (posle izgubljenog meca) nesto nije najbolje osecao. Lekar na terenu mu to dozvolio, ali su ga ovi iz antidoping agencije par dana kasnije suspendovali (cini mi se na godinu i po) zbog krsenja antidoping pravila iliti izbegavanje doping test (iako mu je uzorak urina dat tog istog dana bio sasvim u redu, kao i uzorak krvi dat naredni dan, i iako je vec negde dokumentovano da se on plasi igle). Pa je onda na sudu, posle zalbe Troickog, skracena kazna na godinu dana (nije ukinuta, a u komentaru suda je bilo i formulacija tipa, parafraziracu: Troicki je dobro poznat po tome da se ponasa iracionalno i sizi bez razloga :classic_rolleyes: ) . Za to vreme je Gaske, koji se ljubio s nekom nepoznatom devojkom u kaficu, a koja je konzumirala kokain, sto je Risara kontminiralo :classic_biggrin: , prosao bez ikakve kazne. FFT jaca od TSS. :classic_wink:

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, wwww said:

E pa gresis. Kokain se smatra nedozvoljnim sredstvom i na listi je antidoping agencije. Pitaj britanskog tenisera Dena Evansa koji je pre koju godinu bio banovan jer su mu nasli tragove kokaina (ili produkata raspada - sta god vec) pri doping kontroli. On se branio time kako su mu u istom zadzepku ranca, gde su mu bili vitamini i ostali suplementi, bili i neki ostaci kokaina koje je rekreativno koristio u slobodno vreme :classic_rolleyes:  te su ti tragovi tako zavrsili u njegovom uzorku (pio vitamine za koje se zalepili tragovi kokaina :classic_biggrin: ) . Ali mu ovi nisu poverovali. Samo sto je on dobio kracu suspenziju (ako se ne varam) od Troickog koji se plasi igle, pa je na turniru u MC pre 6-7-... godina zamolio da mu uzorak krvi uzmu naredni dan jer se u tom trenutku (posle izgubljenog meca) nesto nije najbolje osecao. Lekar na terenu mu to dozvolio, ali su ga ovi iz antidoping agencije par dana kasnije suspendovali (cini mi se na godinu i po) zbog krsenja antidoping pravila iliti izbegavanje doping test (iako mu je uzorak urina dat tog istog dana bio sasvim u redu, kao i uzorak krvi dat naredni dan, i iako je vec negde dokumentovano da se on plasi igle). Pa je onda na sudu, posle zalbe Troickog, skracena kazna na godinu dana (nije ukinuta, a u komentaru suda je bilo i formulacija tipa, parafraziracu: Troicki je dobro poznat po tome da se ponasa iracionalno i sizi bez razloga :classic_rolleyes: ) . Za to vreme je Gaske, koji se ljubio s nekom nepoznatom devojkom u kaficu, a koja je konzumirala kokain, sto je Risara kontminiralo :classic_biggrin: , prosao bez ikakve kazne. FFT jaca od TSS. :classic_wink:

 

Znam ja i za Gaskeov i za Evansov slucaj, samo kazem da nisam siguran koliko im je kokain zapravo pomogao, sumnjam da jeste.

 

Evans je legenda, kaze brat ostalo mu malo u dzepu od ranije...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Znam ja i za Gaskeov i za Evansov slucaj, samo kazem da nisam siguran koliko im je kokain zapravo pomogao, sumnjam da jeste.

 

Evans je legenda, kaze brat ostalo mu malo u dzepu od ranije...

pa nisu oni dokazali ni da  meldonijum pomaze, ali... :classic_wink:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Pitanje vakcinacije i pitanje konzumacije kokaina nisu ista stvar.

 

Kao sto rekoh gore, konzumacija kokaina ne moze direktno da utice ni na koga osim na osobu koja konzumira kokain.

 

S druge strane, odbijanje da se neko ubode vakcinom direktno utice na druge ljude jer se smanjuje sansa za kolektivni imunitet i daje prostora i vremena virusu da mutira.

 

Da je konzumacija kokaina zarazna bolest koja se prenosi recimo vazdusnim putem, onda bi mogla da se povuce ovakva paralela.

 

Itekako moze, pogotovo na rodbinu i porodicu osobe koja je navikla da svakodnevno konzumira isti.

 

Sta se desava ako je neko stekao zavisnost od kokaina, a ne moze da ga kupi? Pa taj ce da uradi sve sto treba, da ubije, samo da bi mogao da opet posmrce to sto voli da smrce.

 

Za vakcinu se takodje ne slazem - svako ko misli da je ugrozen od bolesti moze da se vakcinise. Manjina koja zbog medicinskih razloga ne moze (oni koji stvarno imaju medical exemption) itekako mora da se izoluje jer moze da se zarazi i od vakcinisane osobe, pogotovo ako jos ima i slab imunitet.

 

Zapravo, svo ovo izjednacavanje nevakcinisan = zlo je doslo samo zato sto se svi mediji u svetu sa tim bave, pa sto bi se mi razlikovali? Idealna prilika za raznorazne anonimuse i nezadovoljnike svih vrsta da zasijaju i pokazu da su oni deo civilizovanog sveta, za razliku od nekog tamo nepismenog cobanina ili amoralnog siledzije koji vozi 200 na sat pa se ili plasi vakcine ili se ne plasi, ali ga bas briga za ostatak sveta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Neme said:

Diskusija o Tomiću je prebačena na AO. A belo na Svaštaru. :classic_smile:

(oko 50 postova, sitnica)


Mislio sam da nam prebaciš belo samo zaboravio izbrisati zadnji dio quotea, kasno sam vidio 😄


Fakat je da je kokainu mjesto ako igdje  a ono u belom sportu 😁

 

Za sve napisano sam poluozbiljan 😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Drug Crni said:

Ima li kod nas negde da se kupi maska kakvu je Novak nosio ovih dana - koja se fiksira iza glave? Oklempavicu potpuno od ovih sto se fiksiraju na usi.. :lol_2:

Znam da neki u Francuskoj kupuju preko amazona neki dodatak pa to zakacis za obicnu masku a taj dodatak onda produzava da bi isao oko glave 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2022 at 5:48 PM, ciao said:

Znam da neki u Francuskoj kupuju preko amazona neki dodatak pa to zakacis za obicnu masku a taj dodatak onda produzava da bi isao oko glave 

Imam ja na golfu 2 ove spojnice u rezervi.

M9mvHN9.jpg

 

Da saljem, ako nema da se nadje kod teb`? :s_d:

 

PS. To se ovde vika Pletenica auspuha za Golf 2 i sluzi za spajanje izduvne grane sa auspuhom: izmedju dolazi pletenica, a ove C opruge to sve drze na mestu. Mogu da dobiju i prenamenu.:smiley33:

 

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kronostime said:

Imam ja na golfu 2 ove spojnice u rezervi.

M9mvHN9.jpg

 

Da saljem, ako nema da se nadje kod teb`? :s_d:

 

PS. To se ovde vika Pletenica auspuha za Golf 2 i sluzi za spajanje izduvne grane sa auspuhom: izmedju dolazi pletenica, a ove C opruge to sve drze na mestu. Mogu da dobiju i prenamenu.:smiley33:

 

Ti to posalji drugu @Drug Crni on to trazi, sto meni? ja mu samo kazem gde moze da nadje ali ako ti imas da ne trazi :smiley33::classic_smile:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...