Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

2 minutes ago, nssa said:

 

pa verovatno je pregovarao o tome, zato je i bio prijavljen na ATP cup, da mozda odradi tu karantin. Ovo su naravno sve pertpostavke jer se dugo nagadjalo da li ide ili ne  na AO. Meni se cini da opcija karantin postoji, ali samo u odredjenim hotelima. Mozda kasnije pogledam sve uslove ulaska u Australiju, ovo sto sam do sada video iz raznih izvoda se nista ne razlikuje od drugih drzava. Uz to nije samo ulazak u Australijubitan, koliko se secam Victoria ne dozvoljava ulazak ni iz drugih delova Australije bez karantina (ako se ne ispunjava uslov vakcinacije ili izuzeca) - to se pisalo ovde negde tokom decembra cini mi se

Mislim da je baš bila stvar u tome da nisu dozvolili ni karantin ako nisi vakcinisan, inače je mogao da ode sredinom decembra, to smo i odbrojavali ovde dok smo se još nadali da će da se vakciniše i preračunavali koliko mu vremena treba...

 

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Sta fali kokainu brt?

 

Realno zasto bi bilo koga bilo briga da li covek uzima kokain?

Trenutno je atmosfera takva da bi mu se drogiranje, a možda i doping oprostilo mnogo lakše nego što neće vakcinu.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

 

Zbog toga sto je na listi zabranjenih supstanci za sportiste na primer.

Pa nisam siguran koliko kokain moze da bude performance enhancing kad je tenis u pitanju. Slicno kao sto je maruhuana bila zabranjena u nba recimo, bizaran ban.

2 minutes ago, alcesta said:

Trenutno je atmosfera takva da bi mu se drogiranje, a možda i doping oprostilo mnogo lakše nego što neće vakcinu.

Doping i ajde, ali to koje non performance enhancing droge radi je samo njegova stvar. 

 

Jasno je meni kakva bi reakcija javnosti bila, samo se sa njom ne slazem.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Samo branim pravo svakog coveka da se radi cime god hoce.

 

To da li recimo Gaske uzima kokain nikako ne moze da utice na mene ili bilo koga drugog.

 

Ne kazem da covek nema pravo da se drogira, jer nazalost ima pravo, ili da bude alkoholicar na primer. Samo mi je malo bljutavo da branimo kao sto ti kazes "pravo svakog coveka da moze da se drogira", ali zato koliko vidim ne branimo pravo svakog coveka da se odluci da li zeli da se vakcinise ili ne, i da ima pravo na autonomiju nad svojim telom. Znaci droga moze, ali razmisljanje svojom glavom nikako. Sto kaze Novak skoro pre par meseci "mi ljudi smo vise skloni da se pridruzimo stadu, nego da izadjemo iz stada"

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Samo branim pravo svakog coveka da se radi cime god hoce.

 

To da li recimo Gaske uzima kokain nikako ne moze da utice na mene ili bilo koga drugog.

 

Nije upereno nista licno protiv tebe Malkome, nemoj da zameris :s_d: To sta ti u slobodno vreme konzumiras ne moze niko da ti zabrani :s_d: I malo navrati do NBA fantazi teme .

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Protojevrej Staford said:

 

Ne kazem da covek nema pravo da se drogira, jer nazalost ima pravo, ili da bude alkoholicar na primer. Samo mi je malo bljutavo da branimo kao sto ti kazes "pravo svakog coveka da moze da se drogira", ali zato koliko vidim ne branimo pravo svakog coveka da se odluci da li zeli da se vakcinise ili ne, i da ima pravo na autonomiju nad svojim telom. Znaci droga moze, ali razmisljanje svojom glavom nikako. Sto kaze Novak skoro pre par meseci "mi ljudi smo vise skloni da se pridruzimo stadu, nego da izadjemo iz stada"

Pitanje vakcinacije i pitanje konzumacije kokaina nisu ista stvar.

 

Kao sto rekoh gore, konzumacija kokaina ne moze direktno da utice ni na koga osim na osobu koja konzumira kokain.

 

S druge strane, odbijanje da se neko ubode vakcinom direktno utice na druge ljude jer se smanjuje sansa za kolektivni imunitet i daje prostora i vremena virusu da mutira.

 

Da je konzumacija kokaina zarazna bolest koja se prenosi recimo vazdusnim putem, onda bi mogla da se povuce ovakva paralela.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Samo branim pravo svakog coveka da se radi cime god hoce.

 

To da li recimo Gaske uzima kokain nikako ne moze da utice na mene ili bilo koga drugog.

 

Donekle se slazem sa tobom, ali onda mi trebalo dodatno uci u (bio)hemijsku analizu toga kakve efekte kokain ima u zajednickom delovanju sa nekim drugim PEDsima. Mozda bi bilo zloupotrebljeno da bi se maskiralo ili pojacalo ili nesto trece neko svojstvo druge zabranjene supstance. WADA stvarno ima jako nezahvalan posao kada ga obavlja na pravi nacin. Tako da je mnogo lakse supstancu, pogotovo kokain koji ima dokazana PED svojstva staviti na listu zabranjenih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vanjabarsa said:

kako se dodlo do kokaina, heroina ...?:lol_2:

 

 

Pa procitaj malo par strana unazad, nije tesko:s_d: Pricalo se ko je od tenisera uhvacen da je koristio, a i o onima koji nisu uhvaceni ( ili nisu hteli da ih uhvate) pa je to objavljeno u njihovim biografijama.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...