Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

Ja sam radila kad se to desilo, a notifikacije na telefonu su mi isključene, a i inače su gužve...

Znala sam da se nešto dešava, prosto uhvatiš poneku reč od ljudi.

 

Znala sam da je neko pucao, ali sam mislila neko odrastao.

Zaprepastila sam se kad sam došla kući i čula šta je zapravo bilo.

Od tad se trudim da maksimalno izbegavam vesti i "vesti", naročito kad je tragedija postala moneta političkog potkusurivanja i Vučić glavna figura.

Tako da hvala Milenku i od mene za informaciju, ja nemam stomak za to.

Link to comment
Share on other sites

Ova lopata Kisićka pritom daje izjave tipa ovo je izuzetan pshihopata, do sada neviđeni ludak, pravi od njega neki miks Majkl Majersa i Džejsona Voheesa, pop ikonu takoreći. Očekujem da se uskoro prodaju majice sa likom KKurtona. Patrijarh se opušta kao u kafani i prdi po ženama i ženskim pravima... I tu bi mogla neka majica da padne, kako jaše ženu i lupa je krstom po guzici.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, deez nuts. said:

 

Nije to baš tako bilo, ni blizu. Pošto takođe znam priču detaljno, iz prve ruke.

 

Npr - narodnjaci su ustvari pesma koju je mali (ubijeni) Andrija svirao na u prizemlju ubijenom čuvaru Draganu - a koju je Dragan voleo, a Andrija zbog njega naučio. I onda su tu pesmu pustili, a da ne idem ja sad u detalje zašto i kako i da li to treba ili ne.

 

Znači, nije pušten iz nekih random pobuda Lukas pa Saša Matic, kako se da zaključiti.

 

Otac koji je ono preneo to nije ni video ni čuo, nego mu je preneo roditelj jedne od devojčica koje su prisustvovale, na način na koji je prepričano.

 

I manje sve više što je rekao ima sličnu pozadinu i pojašnjenje.

 

Samo da bude jasno, ne pojašnjavam ovde da je nešto trebalo ili nije trebalo, ali da ljudi jedva dočekaju da se nešto banalizuje, subjektivno prenese, da se pronađe krivac - idealno ako je neka institucija ili zvanično lice itd. Ali nije sve tako, ma kolika nečija bol bila.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Ovo nije samo poraz države koja nije u stanju da obezbedi funkciju zaštite svojih građana, nije samo poraz društva koje nije u stanju da prepozna "obolele" delove svog bića i spreči da to izjede manji ili veći deo okoline trulog tkiva. Ovo je poraz društva kao zajednice koja treba da ima mehanizme (samo)isceljenja a u stvari se trulež raširila u svim institucijama koje je društvo podiglo kako bi opstalo.
Neću da budem toliko mračnjak da kažem da je trulež metastazirla na većinu jedinki društva (cinik u meni bi rekao da jeste) ali smo i u ove 3 nedelje videli da su baš sve institucije mrtve.
To je toliko trulo da u ovoj nezapamćenoj tragediji u mirnodopsko vreme, imamo.idiote, ludake, hohštaplere koji se pojavljuju da "rešavaju probleme" i da se to zataškava i gura pod tepih kao da se radi o krađi 10 miliona dinara a ne ubistvu 10oro dece i radnika škole (plus ranjeni koje kao da svi zaboravljaju).
Da neko postavi kućnog prijatelja porodice iz koje je potekao masovni ubica za člana komisije koji odlučuje o njemu! Da se kao terapeut pojavi ova ludača da dodatno traumatizuje preživelu decu? Neka od te dece su izgubila brata/sestru, mnoga drugaricu/druga a tamo neko se sprda kojekakvim seansama muzike i povezivanja sa dušama?
Jeste normalni? Imate li mozga?
Ako vam baš toliko znači još neka nedelja škole, izmestite decu u neki drugi objelay, ne morate da ih ubijate još jednom baš na istom mestu.

A nemate gde? Nema para? Pa pošaljite ih na jebeni nacionalni stadion, za to imate, mamu vam jebem!

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisali smo ovde da je prerano decu uvoditi u tu školu ali nismo znali da tamo ima još psihopata koji zarad neke svoje sulude ideje mogu da upropaste decu koja idu u tu školu. Ja stvarno čudim kako roditelji i dalje šalju decu u tu školu, po cenu i da izgube godinu treba ih ispisati iz te škole dok god se tamo sve dobro ne proveri šta se dešava.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Perkos2 said:

Pisali smo ovde da je prerano decu uvoditi u tu školu ali nismo znali da tamo ima još psihopata koji zarad neke svoje sulude ideje mogu da upropaste decu koja idu u tu školu. Ja stvarno čudim kako roditelji i dalje šalju decu u tu školu, po cenu i da izgube godinu treba ih ispisati iz te škole dok god se tamo sve dobro ne proveri šta se dešava.

 

Znam par roditelja iz Ribnikara, jako dobro - i više od toga - koji su svakodnevno, satima, bili u školi ispred saveta roditelja. Koji su i više nego prijatno iznenađeni kvalitetom stručnjaka (pravih, ljudi koji stvarno razumeju temu i traumu - mada niko nije stručnjak za ono što se dogodilo, svi su se prvi put susreli) koji su došli u školu, koji su na prvu trpeli sve i svašta od roditelja (ne svih naravno, a i to je očekivano), ali pokazali neverovatnu spremnost da budu tu, slušaju, prilagode se, daju savet. Sati i sati razgovora, promisljanja.. a daleko od toga da postoji neka čarobna formula. Ti npr svakako, kao i ja, nisi ekspert za temu, a ovo što si napisao, kao što rekoh, zaista nekako zvuči pogrešno i može samo da stvori paniku - što će se jelte i desiti preko tvitera i novina i sl, jer će dosta ljudi tako olako pisati, kao što ti činiš.

 

Edit: bezveze se i uplićem, nije na meni da iznosim detalje koje slušam svakodnevno; samo sam želeo da ukažem da je situacija dosta kompleksnija, da nije sve što se čuje na tvu tačno i dobro protumačeno; te da ima i roditelja i profesionalaca u Ribnikaru koji nedeljama, danima i satima pričaju i promisljaju.

Edited by medobrundo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, medobrundo said:

 

Iskreno, mogu samo da ti kažem da to što pišeš veze sa vezom nema. Znam par roditelja iz Ribnikara, jako dobro - i više od toga - koji su svakodnevno, satima, bili u školi ispred saveta roditelja. Koji su i više nego prijatno iznenađeni kvalitetom stručnjaka (pravih, ljudi koji stvarno razumeju temu i traumu - mada niko nije stručnjak za ono što se dogodilo, svi su se prvi put susreli) koji su došli u školu, koji su na prvu trpeli sve i svašta od roditelja (ne svih naravno, a i to je očekivano), ali pokazali neverovatnu spremnost da budu tu, slušaju, prilagode se, daju savet. Sati i sati razgovora, promisljanja.. a daleko od toga da postoji neka čarobna formula. Ti npr svakako, kao i ja, nisi ekspert za temu, a ovo što si napisao, kao što rekoh, zaista nekako zvuči pogrešno i može samo da stvori paniku - što će se jelte i desiti preko tvitera i novina i sl, jer će dosta ljudi tako olako pisati, kao što ti činiš.

Ja nisam stručnjak ali izuzetno dobro znam šta je bol i patnja za izgubljenim najbližima i nikako nisam spreman da prihvatim da neko vrši eksperimente sa decom. Šta je poenta nastavka rada u toj školi?da se pokaže da Srbe ni pogibija nevine dece neće da pokoleba i skrene sa pravog puta a to će se kamuflirati nekim "stručnim" timom koji će predložiti da se zaigra i kozaračko kolo pošto " naša borba zahtijeva dok se gine da se peva". Ta deca su u toj školi doživela traumu i nema potrebe i dalje ih svakodnevno podsećati na to. A roditelji neka rade kako misle da je najbolje za njihovu decu, ja sam izneo ono što bih ja uradio da moja deca tamo idu u školu.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, medobrundo said:

 

Iskreno, mogu samo da ti kažem da to što pišeš veze sa vezom nema. Znam par roditelja iz Ribnikara, jako dobro - i više od toga - koji su svakodnevno, satima, bili u školi ispred saveta roditelja. Koji su i više nego prijatno iznenađeni kvalitetom stručnjaka (pravih, ljudi koji stvarno razumeju temu i traumu - mada niko nije stručnjak za ono što se dogodilo, svi su se prvi put susreli) koji su došli u školu, koji su na prvu trpeli sve i svašta od roditelja (ne svih naravno, a i to je očekivano), ali pokazali neverovatnu spremnost da budu tu, slušaju, prilagode se, daju savet. Sati i sati razgovora, promisljanja.. a daleko od toga da postoji neka čarobna formula. Ti npr svakako, kao i ja, nisi ekspert za temu, a ovo što si napisao, kao što rekoh, zaista nekako zvuči pogrešno i može samo da stvori paniku - što će se jelte i desiti preko tvitera i novina i sl, jer će dosta ljudi tako olako pisati, kao što ti činiš.

 

Edit: bezveze se i uplićem, nije na meni da iznosim detalje koje slušam svakodnevno; samo sam želeo da ukažem da je situacija dosta kompleksnija, da nije sve što se čuje na tvu tačno i dobro protumačeno; te da ima i roditelja i profesionalaca u Ribnikaru koji nedeljama, danima i satima pričaju i promisljaju.

 

Šta će se sada desiti, opet će psiholozi i psihoterapeuti (svih orijentacija, jer, who cares) biti na udaru; terapija muzikom je priznata i efikasna u određenim okolnostima. Da ne ulazimo u to da li je bila "primerena" u ovoj situaciji, sa kojom se kako kažeš niko nije susreo do sada, opet dolazimo do toga da je problem način na koji je sve urađeno. Kako je sprovedeno, kako je izašlo u javnost itd. 

 

Ja sam pogledala FB profil ove terapeutkinje, ona se doslovno "reklamirala" na mrežama nakon ubistava, u smislu da na taj način treba deci hitno da se pomogne itd. 

Evo objave: https://www.facebook.com/ranka.radulovic.9/posts/pfbid02tynnXsEbQzmagHUWg1EDXza2Nd2MdcF85twBhpoLBB7ZoGef9cvfCpYmBoYxjEsSl 

A ovo je od pre 1h: https://www.facebook.com/ranka.radulovic.9/posts/pfbid02yhoEZ8E2rYrF4PwNTdhWHKU6bGmSb5NmvPkGpKTNxBjZfZzAhTFdMzp3ko1mNcfzl 

Ovu terapeutkinju ne poznajem, tj. nisam upoznata s njenim radom.

Edited by DameTime
typo
Link to comment
Share on other sites

Ona je konkretno svakako polupana, ali to što je izašlo u javnost nije bilo tako. Mene brine to što ti kažeš - da će se sad to koristiti da bi se dodatno napale institucije i pokazalo da sistem ne funkcioniše (Ana B tvrdi da funkcioniše, pa se tu kome koplja), a nikoga ne zanima što tamo stvarno ima pametnih, razboritih i posvecenih roditelja i stručnjaka. Na kraju će Vučić bukvalno doneti neku odluku, praviti rezove, i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ona je konkretno svakako polupana, ali to što je izašlo u javnost nije bilo tako. Mene brine to što ti kažeš - da će se sad to koristiti da bi se dodatno napale institucije i pokazalo da sistem ne funkcioniše (Ana B tvrdi da funkcioniše, pa se tu kome koplja), a nikoga ne zanima što tamo stvarno ima pametnih, razboritih i posvecenih roditelja i stručnjaka. Na kraju će Vučić bukvalno doneti neku odluku, praviti rezove, i sl.

Nemoj vise.

b7ab9d9d9a2decb807329af5c10fb87c.jpg
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledala sam sinocni Utisak, prespavala, ali sam i dalje potresena onim sto sam cula i videla. Kapa dole ocu koji je smogao snage da se tamo pojavi. Mislim da je dobro i za njega da se na ovaj nacin angazuje i uradi sto je do njega da se smrt njegovog i ostale dece do kraja ne obesmisli. 

”Terapija” koju je ova koza pokusala da primeni pokazuje koliki je nivo nekompetencije i tragicnog neznanja u svim porama srpskog drustva, i kod ove terapeutkinje, ali i kod onih koji su je onako nekriticki angazovali. O drugim, s manje radikalen metodama, ne znamo nista, ali verujem da i tu ima solidan broj nabedjenih velicina i strucnjaka-stetocina. U razvijenim drustvima postoje timovi za psiholosku podrsku u krizama, obuceni i uvek spremni da uskoce. Ne pabirce se tu ljudi kad kriza vec nastupi, vec se spremaju, obucavaju i redovno vezbaju, pa makar nikad ne zatrebali. Ja sam tu obuku sticajem okolnosti prosla par dana pred teroristicki napad u Stockholmu 2017 i imala priliku da ono sto sam naucila odmah i primenim. A prvo sto se tu nauci je da je krizna reakcija, sa svim sto ona podrazumeva, normalna reakcija na nenormalnu situaciju. Pogodjenima treba pomoci da se orijentisu, da definisu i imenuju to sto im se dogodilo, i to je uglavnom sve sto treba u prvim danima. 
 

Ne ulazeci u delotvornost ove metode s muzikom, neka i nije potpuno pogresna, ali to moze da se radi tek mnogo kasnije i samo s onima koji ne uspeju da se izvuku iz krize i koji razviju neki oblik posttraumatskog sindroma. Ovu decu je to moglo samo dodatno da zastrasi, da im se mrtve duse njihovih drugara prividjaju na svakom koraku i da ih se plase. Strasno, jos uvek ne mogu da shvatim na koliko je to nivoa pogresno i stetno, samo znam da je na mnogo. Apsolutna podrska zahtevima roditelja da se direktorka i strucne sluzbe skole razjure, sto dalje od te i bilo koje druge dece.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, medobrundo said:

 

Nije to baš tako bilo, ni blizu. Pošto takođe znam priču detaljno, iz prve ruke.

 

Npr - narodnjaci su ustvari pesma koju je mali (ubijeni) Andrija svirao na u prizemlju ubijenom čuvaru Draganu - a koju je Dragan voleo, a Andrija zbog njega naučio. I onda su tu pesmu pustili, a da ne idem ja sad u detalje zašto i kako i da li to treba ili ne.

 

Znači, nije pušten iz nekih random pobuda Lukas pa Saša Matic, kako se da zaključiti.

 

Otac koji je ono preneo to nije ni video ni čuo, nego mu je preneo roditelj jedne od devojčica koje su prisustvovale, na način na koji je prepričano.

 

I manje sve više što je rekao ima sličnu pozadinu i pojašnjenje.

 

Samo da bude jasno, ne pojašnjavam ovde da je nešto trebalo ili nije trebalo, ali da ljudi jedva dočekaju da se nešto banalizuje, subjektivno prenese, da se pronađe krivac - idealno ako je neka institucija ili zvanično lice itd. Ali nije sve tako, ma kolika nečija bol bila.

....a povezivanje sa duhovima ubijenih, ima li i to mekšu varijantu..., samo pitam.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, deez nuts. said:


Nemoj vise.

b7ab9d9d9a2decb807329af5c10fb87c.jpg

 

Nisam preterano upućen u rad dotične, upoznajem se (kao i ti verovatno), nije mi blisko ni prijemčivo to što vidim, o psihologiji i psihoterapiji kao i ti uglavnom nemam pojma; ono što znam i što sam napisao - ta terapija nije ni blizu izgledala tako kako je otac prepričao ono što mu je prepričano. I to je to. Niti tvrdim da je trebalo da se desi, jer zaista ne poznajem temu. Samo je preglupo praviti naslove za tabloide i estradu od nečega što nije tako izgledalo (niti je većina roditelja tako doživela).

 

Edit: erwinov post ispod - korektno, ljudi bez neke pompe i povoda za tabloidizaciju i banalizovanje, zatražili prekid saradnje i angažovanje nekih drugih stručnjaka za koje veruju da su dobri za decu.

Edited by medobrundo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...