Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

15 hours ago, Stiletto said:

Po zakonu socijalna služba može da oduzme malog monstruma roditeljima zbog zanemarivanja i dodeliti ga staratelju, koji će potpisati lečenje u odgovarajućoj ustanovi.

 

Quote

To jeste vrsta problema šta dalje. Ne možemo ga držati u pritvoru, zatvoru, zadržavati ga u okviru pravosudnog sistema. On se sad nalazi u Klinici za dečiju neurologiju i psihijatriju. Taj period će proći, to ne znači da će trajati tri ili pet dana, to sve zavisi od odluke lekara. Dok daju određenu dijagnozu. Nakon toga, to prelazi u nadležnost Centra za socijalni rad. Nakon što slučaj preuzme Centar za socijalni rad, postoje tri mogućnosti u daljem postupanju, a sve tri zavise od nalaza lekara.

Prva mogućnost je dalja hospitalizacija, za to je potrebna saglasnost roditelja. Ako roditelji ne daju saglasnost, organ starateljstva može pokrenuti postupak za donošenje privremene mere o lišenju roditeljskog prava i postaviti detetu privremenog staratelja. Druga mogućnost koja je moguća jeste da ga puste i da se smesti u instituciju za decu sa poremećajima u ponašanju, to je dom za vaspitanje dece u Knjaževcu. I za to je potrebna saglasnost roditelja, ako je oni ne daju, onda opet ide postupak za donošenje mere o lišenju roditeljskog prava. Treća mogućnost, lekarska ekipa može da kaže da nije potrebno lečenje i dečak se vraća u svoju porodicu. Onda je organ starateljstva dužan da sastavi detaljan plan podrške roditelja u podizanju deteta - ispričao je gostujući na RTS specijalista za socijalno pravo Dragan Vulević.

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kronostime said:

Loncar je bio doktor u Urgentnom Centru, a sta je ovaj kao ginekolog mogao da pripomogne - ne znam.:smiley33:

Nije li radiolog? 
Ginekolog je onaj sa mercedesom.

Link to comment
Share on other sites

 

Gostovanje novinara, psihologa i roditelja dvoje dece iz OŠ Vladislav Ribnikar na NovaS:

Stojiljkoivć: Deci smo prepustili kada će se vratiti u školu

 

Quote

„Mi nismo ni znali šta se desilo kada su nam se javili da su izašli iz škole i da su na putu do kuće. Tek naknadno smo saznali šta se desilo. Mi smo se rukovodili njima. Nama su oni bili vodič. Pričali smo mnogo o tome i supruga i ja. Supruga je takođe psiholog, psihoterapeut, mi smo slušali decu i kada je došlo vreme da se priča o odlasku u školu, mi smo ih pitali da li hoće i obojica su rekli da hoće“, rekao je Stojiljković.

 

 

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

Meni je muka od pomisli da ce se hladnokrvni ubica, pod plastom nekakvog traumiranog deteta, izvuci za ovaj nezapamceni zlocin. Da, roditelji su odgovorni i moraju se pozvati na odgovornost, ali on je ubica, kalkulisani, manipulativni, psihopatski ubica. Covek bre smireno pozvao policiju i predao se. Pustite vi to traumirano dete. To jedno traumirano dete istraumiralo njih 1000.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Porodica KK izjavila saučešće porodicama poginule dece u "Ribnikaru"...javlja N1...

 

Quote

„Tog 3. maja zavladala je večna tišina u kojoj nemi od neizlečivog bola i tuge svakodnevno jecamo za svakim nevino nastradalim detetom i za Draganom koji je decu sa toliko ljubavi pazio. Duboko i najiskrenije žalimo i upućujemo saučešće svakoj porodici zbog njenog gubitka, a koji je svaki i naš gubitak. Večno u tuzi“, navela je porodica Kecmanović, prenela je advokatska kancelarija koja ih zastupa.

 

https://n1info.rs/vesti/posle-vise-od-20-dana-oglasila-se-porodica-decaka-koji-je-pucao-u-skoli/

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

Propustamo da vidimo ono što sam video u nekoj britanskoj krimi seriji pre neki dan na pocetku epizode, dalje nisam gledao, mrzelo me, ali ovo je bilo dobro. Jedan predaje studentima na kriminalistickoj akademiji, i kao: "Znam da je vama danas vaznije sta o vama misle ljudi koje ne poznajete udaljeni desetinama hiljada kilometara nego sta vam je pod nosom, i lajkovi istih, ali mi cemo se danas ovde baviti svetom oko nas. Tema je familicid, koji se desava sve cesce, i najcesce su pocinioci muskarci, ali postoje i sucajevi kad su pocinioci zene, pa i deca."

 

Zasto danas mladi to rade, pa zato sto su svi oni (sa sve "roditeljima" ) u stvari jos deca, koja ne zele da odrastu, i zato zive u negiranju stvarnosti, tako sto je ne gledaju, i kriju se pod ćebencetom. A nije da ih ostali u tome ne podsticu. Eto ga taj Kosta, on razmislja kao jos mlađe dete nego sto jeste - video negde da ko nije napunio 14 godina ne podleze krivicnoj odgovornosti, i kao da ima manje od 6 godina, ubeden je u to da će biti pusten makar pobio ne 10 ljudi, nego 10 hiljada. A ostali umnici ga podsticu u tome tako sto ozbiljno razmatraju tu travestiju. Alo, sta nije u redu sa tom slikom? Od kad je to sto na tarabi pise...vaznije nego cinjenice i stvarnost? Koje su da je ovaj masovni ubica koji ne sme vise nikad da bude oslobođen.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...