Jump to content

Oskara dobija...And The Oscar Goes To...


Drug Crni

Recommended Posts

19 hours ago, Drug Crni said:

Apsolutni vrhunac dodele je nastup Rajana Goslinga sa numerom "I'm Just Ken". Dame je već postovala video.
Rajan zaslužuje više poštovanja definitivno: glumac koji pokriva dijapazon od romantičnih uloga,preko krimi žanra (Drive), Blade Runnera, mjuzikla,pa sve do Kena..usto je i očito talenat kao zabavljač.

O nagradama nešto kasnije.

 

Meni je ipak Al Paćino highlight dodele, jedva dočekao da ode.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Uozbilji se.

Covek metodoloski isto glumi astronauta koji treba da spasi covecanstvo i pimpa. Za Dallas buyers i slicne Oscar bait filmove bazirane na stvarnim dogadjajima ako reziser ne zasere, glavni glumac treba da bude ispod nivoa Buleta Goncica pa da fejluje takvu ulogu

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, McLeod said:

Covek metodoloski isto glumi astronauta koji treba da spasi covecanstvo i pimpa. Za Dallas buyers i slicne Oscar bait filmove bazirane na stvarnim dogadjajima ako reziser ne zasere, glavni glumac treba da bude ispod nivoa Buleta Goncica pa da fejluje takvu ulogu

Gde si setio Buleta Goncića,života ti😂

Link to comment
Share on other sites

Prosta je računica:

 

Goncić klinac reklamira vinjak - Mekonahi klinac ne reklamira vinjak 1:0

Goncić matorac reklamira SNS - Mekonahi matorac ne reklamira SNS 1:1

 

Goncić = Mekonahi.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Gde si setio Buleta Goncića,života ti😂

Iritantna faca + los glumac. Hteo sam da kazem Bikovic ali nisam siguran da je decko odrastao bez majice u vrelome Teksasu gori glumac od njega.

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2024 at 4:47 AM, Big Ticket said:

Пар катастрофално глупих фора, као и скеч са Сином, иако га је он врхунски изнио. 

 

Генерално ми је Кимел једна од најлицимернијих, најодвратнијих њушки у Холивуду. Надам се да га је доста било

 

Za mene je najbolji ikada host na oskaru bio Billy Crystal. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mekonahi je ostao zarobljen u liku sa Teksas/Lujzijana naglaskom koji šmekerski puši cigaru i cedi je kroz usta, na isti način kao što Zoran Cvijanović više nikada nije izašao iz uloge Mileta u tranziciji. Apsolutno precenjen glumac ali je imao odličan izbor projekata u poslednjih 10ak godina pa je lako odagnao dotadašnju reputaciju glumca za romcom splačine. Mek preteruje po običaju, nije nikakva kesa, ali je svakako precenjen i ne može u istu rečenicu sa DiCapriom, Brad Pittom, pa možda ni sa Goslingom koji je isto prosekčina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2024 at 5:26 PM, McLeod said:

Covek metodoloski isto glumi astronauta koji treba da spasi covecanstvo i pimpa. Za Dallas buyers i slicne Oscar bait filmove bazirane na stvarnim dogadjajima ako reziser ne zasere, glavni glumac treba da bude ispod nivoa Buleta Goncica pa da fejluje takvu ulogu

 

A True detective? 

Pokaj se Mc... :classic_tongue:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

I Interstellar takođe.

I Dallas Buyers Club

 

Kao sto rekoh, obe uloge moze ko god hoces da glumi. U Interstelaru je bio ultra iritantan, ubedljivo najslabija karika inace odlicnog filma. Ali bas ubedljivo, za 0.5 sam skida rejting filmu.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/27/2024 at 9:14 PM, Drug Crni said:

Ja mislim da će "Opi" dobiti između 7-9 zlatnih kipova..očekujem da uzme za:
- najbolji film
- najbolji reditelj
- najbolji sporedni glumac
- najbolja originalna muzika
- najbolji zvuk
- najbolja montaža
- najbolja kinematografija

Dva za koja nisam toliko siguran su: najbolji glavni glumac i najbolji adaptirani scenario

Da počnem od ovoga.
Pogodio sam da će osvojiti 7 kipića,ali ne baš i tačno koje. Nije dobio za zvuk (Zona Interesa) ali jeste Cillian M. za najbolju mušku glavnu ulogu.

Emma Stone na kraju ispred Lily Gladstone. Po meni skroz zasluženo,,Lily je bila vrlo dobra,ali Emma je bila odlična.

Složio bi se sa @Nicklordda je Barbie ostao bez nekih možda očekivanih nagrada jer je u međuvremenu uleteo Poor Things..za kojeg i dalje smatram da je film godine. Za mene jeste. Kada sam prvi put video trejler(e) pomislio sam kako je to neka ženska verzija Edwarda Scissorhandsa,a dobio sam pravu malu filmsku Odiseju.

Što se same ceremonije dodele tiče..pazite.. Mi možemo da mislimo šta hoćemo,ali brojke govore da se gledanost popravlja iz-godine-u-godinu u ovoj post-covid eri. 2021.godine gledanost je bila mizernih 10.4 miliona gledalaca. 2022.već 16.6. Prošle godine popela se na 18.8 miliona. Ove je to bilo 19.5.

Drugi je par cipela format ceremonije. Kod izvesnog broja glumaca se ocrtavala neka anksioznost,kao da se mnogima ne biva tamo. Posebno za pojedine prezentere gde je stvarno prednjačio Al Pacino. Robert De Niro je uhvaćen kako je skoro zadremao. A možda je i do njihovih godina? Zvuči kao ejdžizam,znam,i izvinjavam se za konstataciju,ali tako sam to povezao.

Pojava "Blizanaca" Švarcenegera i De Vita na sceni mi je bila zabavna. Takođe i Barbenheimer skeč. Iza kulisa je zabeležen srdačan susret i topao pozdrav De Nira i Jodie Foster koji su prvi put nakon Taksiste bili istovremeno nominovani.

Kao što rekoh,najzabavniji trenutak mi je bio Goslingov song. Kasnije sam se podsetio na šta mi je ličio. Nije nikakva kopija,ali je inspiracija očigledna i meni nimalo nije zasmetala:
 

Spoiler

 


A najjemotivniji trenutak mi je ipak bio govor autora nagrađenog dokumentarca 20 dana u Marijupolju: Voleo bih da film nije snimljen i da nisam dobio nagradu. Tako iskreno i istinito.

Uglavnom,Oscar je ove godine bio jako skroman i prijatan,bez proseravanja,sveden kao iz lokalnog doma kulture. Industrija možda pokazuje umor,ali i oporavak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledah Poor Things i stvarno moram priznati da sam prijatno iznenađen. Nije mi jasno kako je Rufalo dobio nominaciju a da je promakla nominacija Defoa. Jes da je Defo imao manju minutažu ali on je uspeo jednog totalno nerealnog lika da nam predstavi kao 100% realnog. Čovek svaku svoju ulogu razvali ali nikako da uđe u "prvu ligu". Inače tek ove godine je dobio zvezdu u Holivudu, zaista "svetska zavera protiv Defoa" 🙂

 

Ema i za Kostime sasvim zasluženo dobijeni Oskari. To je bila šansa za Barbie, ali ovde je bilo više kostima nego u svim ostalim filmovima zajedno 🙂

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...