Jump to content

Oskara dobija...And The Oscar Goes To...


Drug Crni

Recommended Posts

Na pedesetu godišnjicu od istrčavanja golaća na Oskar scenu (i fantastične reakcije Dejvida Nivena kao pravog ostrvskog džentlmena)

 

 

 

su morali da ponove foru

 

 

 

i to još sa Džon Sinom, čije je omiljeno duvanje tokom rvačke karijere bilo "I'm so fast you can't see me!". :roflmao:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali kako steroidi izbijaju Cene, znam da je nauka napredovala ali stvarno bih voleo da batali malo. Ide čovek ka pedesetoj godini već, neće dobro za njega biti ako nastavi ovako.

 

Generalno sve nagrade su očekivane. Ja ću da iskomentarišem samo kategorije koje smatram da nisu zaslužene:

- The Boy and the Heron, ovo je verovatno jedan od najmanje dobrih Mijazakijevih filmova. Razumem da je ovo malo i legacy Oskar ali stvarno mislim da nije zaslužio i da je bilo makar 3 bolja.

- American Fiction i adapted screenplay, bilo koji drugi film bi bio bolji izbor. To nije dobar film i nije dobar scenario, trebao je film da prođe isto kao i Mastro i žao mi je što je dobio bilo šta

- I'm Just Ken

 

To je to, ostalo se slažem makar imao druge favorite (kao npr što sam navijao da Poor Things dobije 11 oskara)

Edited by Nicklord
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Ja znam da ću, ako pustim film kod kuće, desetak puta da ga pauziram, da ustanem iz ovog ili onog razloga, čitam poruke, ili da jednostavno ako naiđe neki manje uzbudljiv deo produžim tu pauzu i nastavim da radim nešto što je u tom momentu "interesantnije". Zato i više volim da odem u bioskop, veličina ekrana je tu manje bitna. Isključi se telefon, nema ustajanja, postoji samo film.

 

Možda ima i drugih ljudi koji su željni takvog doživljaja.

Zato je pletenje šalova keva za gledanje filmova i serija. A plus napraviš nešto lepo što možeš da pokloniš prijateljima za rođendane i božić, umesto generičnih poklona

Edited by Maharaja
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja pak ne volim, i ono malo što mi je bilo zadovoljstvo je nestalo posle korone.

Jako mi smeta to večito I stalno jedenje kako film krene, kokice i onaj celofanu od bombona, keksa...:classic_rolleyes:

Plus nije ni jeftino, ako sa decom odeš i uzmeš im po jedne kokice i kolu, izađe oko 3000 dinara.

Ponoviću samo to da je voditelj bio iskren jedino na početku kad je pominjan štrajk, ostalo he bilo ni mlako.

I za mene je Openhajmer precenjen, sama priča prenaduvana (loš izraz).

Ne znam jel Marfi, ako već govorimo o izgledu, preoperisan, meni on ima potpuno plastičnu facu, kao da je odavno preterao sa operacijama.

Ako grešim, izvinjavam se.

I videla sam Sali Fild, kako je divna :bravo:

Sve u svemu, utisak je "da je i to prošlo".

 

 

E da, I tranp je majstorski iskoristio Oskara za reklamu, Kimel se uoecao kao som na bućku :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Nicklord said:

Ali kako steroidi izbijaju Cene, znam da je nauka napredovala ali stvarno bih voleo da batali malo. Ide čovek ka pedesetoj godini već, neće dobro za njega biti ako nastavi ovako.

 

Generalno sve nagrade su očekivane. Ja ću da iskomentarišem samo kategorije koje smatram da nisu zaslužene:

- The Boy and the Heron, ovo je verovatno jedan od najmanje dobrih Mijazakijevih filmova. Razumem da je ovo malo i legacy Oskar ali stvarno mislim da nije zaslužio i da je bilo makar 3 bolja.

- American Fiction i adapted screenplay, bilo koji drugi film bi bio bolji izbor. To nije dobar film i nije dobar scenario, trebao je film da prođe isto kao i Mastro i žao mi je što je dobio bilo šta

- I'm Just Ken

 

To je to, ostalo se slažem makar imao druge favorite (kao npr što sam navijao da Poor Things dobije 11 oskara)

 

Za šta je uzeo I'm just Ken?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Za šta je uzeo I'm just Ken?

 

Trebalo je da uzme nagradu za najbolju pesmu, umesto Bili Ajlis, po meni xDDD

Generalno je ostao malo gorak ukus sto Barbi projekat nije uzeo bar jos jednu nagradu (osim te za Bili Ajlis) iako znam da film nije pravljen po meri filmskih festivala, bar za najbolji kostim da je dobio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Trebalo je da uzme nagradu za najbolju pesmu, umesto Bili Ajlis, po meni xDDD

Generalno je ostao malo gorak ukus sto Barbi projekat nije uzeo bar jos jednu nagradu (osim te za Bili Ajlis) iako znam da film nije pravljen po meri filmskih festivala, bar za najbolji kostim da je dobio.

Problem za Barbie je što je uleteo Poor Things pred sam kraj i ukrao im dosta hajpa oko i costume design i production design. Da je Poor Things izašao u junu a Barbie za Božić dobili bi ta dva sigurno

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da odgovorim @SteveFrancis#3oko Ryana Goslinga.
Za mene,on ima neku mirnoću kojom odiše..kao da je sve u savršenom skladu i kao da nigde ne mora da žuri,a svugde će stići :classic_biggrin: Iz toga dolazi dobra gluma. Plus me je tokom vremena uverio da nije holivudski lepotan,već karakterni glumac. Kao i Pitt, Di Caprio i McConaughey pre njega. Za sve sam isprva bio uveren da su samo šminkeri i pozeri i da samo hvatajui na izgled. Srećom,svi su me razuverili i pokazali mi da sam inicijalno grešio. Danas u startu dajem šansu svakom projektu u kojem igraju. Goslingu isto.

Što ae tiče Emme..da,slažem se da je najbolja glumica svoje generacije. Ja veoma cenim R.Witherspoon i C.Theron od srednje generacije kao i Frances McDormand iz starije..uz dve koje si pomenuo.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Trebalo je da uzme nagradu za najbolju pesmu, umesto Bili Ajlis, po meni xDDD

Generalno je ostao malo gorak ukus sto Barbi projekat nije uzeo bar jos jednu nagradu (osim te za Bili Ajlis) iako znam da film nije pravljen po meri filmskih festivala, bar za najbolji kostim da je dobio.

Zapravo, ceo vizuelni identitet filma PT je izuzetno upečatljiv i bar za mene, vrlo nemejnstrim, i čak sam mislila da će Openhajmer i tu pokupiti oskara.

Po meni kostim zasluženo.

 

@Drug CrniDi Kaprio je Paćino za ovu dvojicu.

Link to comment
Share on other sites

Poor things je vizuelna bomba koja gledaocima eksplodira direktno u facu.

 

Lantimos tu čak i nema previše takmaca, pa mu preostaje da se prvenstveno takmiči sam sa sobom i podiže lestvicu vlastitih standarda. Nekada pomislim da je afirmacija te njegove vlastite vizuelizacije toliko otišla daleko da on može da prikazuje istovremeno i crno sunce, zeleno nebo, braon vodu i ljubičaste ljude, a da bez zadrške zbog ikakve inhibiranosti ostane surovo realan u iskazu 

 

Što se tiče Eme Stoun, sad već možemo da govorimo i o standardima koje postavlja, a i o sadržini njenog magičnog kofera koji sa sobom nosi na filmske setove. Karakteri koje je prikazala kao Mija, Ebigejl i Bela Bakster su tako različiti u čarobnoj igri slika i scena, a opet tako spojeni u snazi umetničkog lika i dela, da to jednostavno prevazilazi konvencionalne polemike o nekakvim filmskim nagradama.

 

Ta žena će biti upamćena kao jedna od najvećih svetskih umetnica, to je već sada sasvim izvesno.

 

   

Edited by Nek grmi jako
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicklord said:

Hteo sam da kažem da je trebao da uzme on 😄 Mrzelo me da kucam na telefonu još 3 rečenice.

 

1 hour ago, RatzenStadt said:

Trebalo je da uzme nagradu za najbolju pesmu, umesto Bili Ajlis, po meni xDDD

Generalno je ostao malo gorak ukus sto Barbi projekat nije uzeo bar jos jednu nagradu (osim te za Bili Ajlis) iako znam da film nije pravljen po meri filmskih festivala, bar za najbolji kostim da je dobio.

 

Zbuni me Nicklord 😄 

 

Bilo je jasno da Barbie neće dobiti sve ono što zaslužuje, već da će se gurati Oppenheimer kada su nagrade u pitanju. Objasnih iznad zašto mislim da je Billie dobila Oskara i razumem to.

 

La La Land je bukvalno masterpiece u svakom smislu; samo ova scena je Emmi donela Oskara.

 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Drago mi je što si spomenuo i Miu jer La La Land na forumu nikad nije dobio potrebno poštovanje.

 

Ima ona rečenica koju Ričard Gir upućuje Džuliji Roberts u Zgodnoj ženi, kad je vodi na operu. Veli: prva ljudska reakcija na operu veoma je dramatična - ili je odmah zavole ili je ne vole.

 

Tako sam i ja dramatično reagovao na prve kadrove filmova, recimo, Damjana Šazela i Đuzepea Tornatorea. I zavoleo sve što su svojom rukom umetnički dotakli.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Auu ala ste se raspisali, ko će sve pohvatati...

Elem, mrzi me sad da se vraćam na sve pojedinačno. 

La La Land je generalno potcenjen zbog žanra, a i zato što je bio previše ishajpovan te godine. Sećam se da sam ga gledala u bioskopu s prijateljicom koja je valjda očekivala osmo svetsko čudo pa se razočarala. Meni je baš onako fino legao, ali što se tiče zahtevnosti Emine uloge nije stvarno za poređenje s Jadnim stvorenjima. Da je bila sjajna u obe uloge, nema spora.

Kad smo kod Goslinga, ja sam jako impresionirana njime kao glumcem baš zato što uz dužno poštovanje ne znam šta drugi vide u njemu fizički, ako vide. Meni je on s te strane tipičan tunjavac, harizma nula, tip čoveka kakvog IRL mogu da upoznam 5-6 puta i da se idući put opet ne setim da sam ga srelu. I uprkos tome svaku ulogu u kojoj sam ga gledala izneo je tako da mi je bilo stalo do tih likova i zanimalo me šta će s njima biti. To je sigurno teže njemu nego nekom kao Bred Pit, Mekonahi ili Di Kaprio.

4 hours ago, Helena said:

Ne znam jel Marfi, ako već govorimo o izgledu, preoperisan, meni on ima potpuno plastičnu facu, kao da je odavno preterao sa operacijama.

On siromah ceo život tako izgleda, tačno znam na šta misliš, evo slika pre 20 godina:

images?q=tbn:ANd9GcQCHYJYaqaquVqJG1T8CCj

Link to comment
Share on other sites

Nekako zaboravljati (ili ne) Goslinga u Prvom čoveku.

Meni je tu njegova uloga upečatljiva, a dobar je i u La La Lendu

Di Kaprio me kupio zauvek u Gilbertu Grejpu i da sam se ja pitala, još onda bi dobio Oskara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Auu ala ste se raspisali, ko će sve pohvatati...

Elem, mrzi me sad da se vraćam na sve pojedinačno. 

La La Land je generalno potcenjen zbog žanra, a i zato što je bio previše ishajpovan te godine. Sećam se da sam ga gledala u bioskopu s prijateljicom koja je valjda očekivala osmo svetsko čudo pa se razočarala. Meni je baš onako fino legao, ali što se tiče zahtevnosti Emine uloge nije stvarno za poređenje s Jadnim stvorenjima. Da je bila sjajna u obe uloge, nema spora.

Kad smo kod Goslinga, ja sam jako impresionirana njime kao glumcem baš zato što uz dužno poštovanje ne znam šta drugi vide u njemu fizički, ako vide. Meni je on s te strane tipičan tunjavac, harizma nula, tip čoveka kakvog IRL mogu da upoznam 5-6 puta i da se idući put opet ne setim da sam ga srelu. I uprkos tome svaku ulogu u kojoj sam ga gledala izneo je tako da mi je bilo stalo do tih likova i zanimalo me šta će s njima biti. To je sigurno teže njemu nego nekom kao Bred Pit, Mekonahi ili Di Kaprio.

On siromah ceo život tako izgleda, tačno znam na šta misliš, evo slika pre 20 godina:

images?q=tbn:ANd9GcQCHYJYaqaquVqJG1T8CCj

 

Sve, sve, ali gde da Ryan ima harizmu nula... Bukvalno je harizma razlog zašto žene previđaju činjenicu da sasvim prosečno izgleda 😂 Mada svi imamo neki svoj utisak, naravno.

Link to comment
Share on other sites

Možda se to oseti samo uživo :classic_biggrin:

Nego sve zaboravljam, pogledala sam najzad Everything Everywhere i prilično mi se sviđa ali zašto je dobio Oskara nemam pojma, a još veća mi je misterija zašto ga je dobila Džejmi Li. Nju inače jako volim ali u ovom filmu stvarno niti je posebno upečatljiva niti ima mnogo prilike da to bude.

 

Razume se, treba uzeti u obzir i konkurenciju, možda stvarno nije bilo boljeg u konkurenciji, ni ne sećam se ko je sve bio nominovan prošle godine.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Što ae tiče Emme..da,slažem se da je najbolja glumica svoje generacije. Ja veoma cenim R.Witherspoon i C.Theron od srednje generacije kao i Frances McDormand iz starije..uz dve koje si pomenuo.

 

gde bi isla blanchett? u stariju ili srednju? :classic_biggrin:
generalno sam slabo u toku poslednjih 5, 6 godina ali rekao bih da je olivia colman trenutno top 5 glumica, mozda cak i top 3

 

bezveznjak ryan gosling a s njim u paketu i ryan reynolds su mi kao zeljko joksimovic i zeljko samardzic, moram da zastanem da razmislim koji je bese koji
 

Link to comment
Share on other sites

Metju Mekonahi je djubre od glumca bio i ostao. Neko sa toliko sansi i toliko dobrih uloga i ko je toliki miljenik Holivuda naravno da ce na kraju nesto i da odglumi. Bukvalno Nikolasa Kejdza da iznova i iznova stavljas u Oscar bait filmove nabo bi nesto.

 

Gosling je klasa za njega.

 

Sto se tice Oskara manje vise je sve ocekivano, prilicno tanka godina, tako da je Openhajmer zasluzeno pokupio skoro sve.

  • Ha-ha 4
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, woolgatherer said:

bezveznjak ryan gosling a s njim u paketu i ryan reynolds su mi kao zeljko joksimovic i zeljko samardzic, moram da zastanem da razmislim koji je bese koji

Imala sam isti problem ranije, ali pošto sam u međuvremenu Goslinga gledala u gomili filmova a Rejnoldsa valjda od Dedpula ni u čemu, stvar se sama rešila :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...