Jump to content

TENNIS WARS: Episode X - RETURN OF DJOKOVIC (A.Open '23)


Drug Crni

Recommended Posts

Sramota je za same organizatore turnira da neko mora da traži izbacivanje. Setite se one žene od pre par godina koja je sve vreme dobacivala Nadalu kako je dosadan, mrtva pijana. I nikom ništa ceo set. Nadal se smejao, začuđen. Na kraju je izveli napolje.

 

Tenis je kulturan sport. Alkoholičari neka idu na druga mesta.

Link to comment
Share on other sites

Da rezimiramo dan; Ispali redom Ruud, Fritz, Zverev, Busta, Novakova polovina fino pročišćena. Još da je ispao i drugi dosadni Španac Bautista.. Al nema veze. Prođe De Minaur, sledeću sa prilično umornim Bonzijem, pa čeka Novaka ako Bog da 🙂 Smarač je, dosta trči, vraća, bar 50 % više daje u Australiji nego inače.. Ali je ipak 3 klase ispod Đokovića. 

Od ozbiljnijih igrača ostadoše Rune i Rublev, a jedan ne može dalje. 

Novak da zagreje ovu nogu pre meča, pa da izađe bar na 50% mogućnosti; Griša će se sam pobediti. 

 

5 more

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dimitrov dobro izgleda, ne treba ga potceniti. De Minaur može nezgodan da bude pred domaćom publikom. Rune ipak najopasniji jer je ubedljivo najbolji teniser po potencijalu, nadam se da će zbog mladosti neki meč pred 1/4 finale da odigra lose i da ispadne. U 1/2 bi svakako čekao neki smešan protivnik za tu fazu, samo da sa povredom bude sve ok tj. pod kontrolom. 

Link to comment
Share on other sites

E moj Fricko, kakvu si sansu propustio. Pa ovako se i na US openu nije otvorio zreb (tu bi ipak isao na in-form Ruuda u 1/8) -> ovde su se bukvalno svi sklonili iz tog dela - Mateo, Zverev, Kasper, cak i Misa...  Nisam gledao mec pa ne mogu da sudim, verujem da je Popirin igrao odlicno, ali ne moze biti slucajno poraz od Holta i Popirinika koji su van 100 u pocetnim rundama slemova (cak mu je i mrtvi Basila uzeo set) a onda ovamo na manjim turnirima i mastersima se kolje ravnopravno sa Nadalom, Noloom i svima iz teniskog vrha. Mentalno ovaj decko mora mnogo da radi, i pred Russellom je puno nezahvalnog posla, jer je ovaj decko u stanju da pobedi svakoga, ali i da izgubi svakog jer ocigledno nije najboljeg mentalnog sklopa.

 

  Kakav bi to igrac bio sa talentom Frica, i mentalnom snagom i pobednickim mentalitetom jednog Roddicka. Na njega treba da se ugleda kad su americki teniseri u pitanju i da kaze sebi, kad je on osvojio Slem, zasto ne bih mogao i ja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne idu (za sada) ali Fricko je definitivno znatno talentovaniji teniser, i neko sa ozbiljnim potencijalom da uzima velike turnire pogotovu kad se Djokovic i ostaci Nadala povuku. Niko od mladjih ne deluje da ce biti neki surovi dominator, pa cak ni Alkaraz, tako da ce biti tu novih imena na slamovima i ja verujem da Fric moze da uzme jedan. Za sad mu fale veci rezultati na slemovima, tek je na W probio prvi put u svoje QF, ali polako, prosla sezona je bila sezona proboja u top ten, osvajanje mastersa i pobeda nad Nadalom u finalu, pa onda se ukazala sansa na zavrsnom gde je bio odlican, osvojena i prva 500-ica, odbranjen Istburn... Tek mu je 25 godina, ja ga svakako vidim kao top ten igraca narednih 5+ godina

Link to comment
Share on other sites

A stvarno, jos kad bi Agut ispao, otvaranje zreba bi bilo prilicno zastrasujuce, koliko se secam ( a ne secam se bas najbolje 🙂) nije dobro prolazio kad bi se raspad zreba desio.

Jos kad bi ovo sa nogom bilo vise drame nego realnosti, lakse bi se cekalo to finale 😉

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...