Jump to content

Finale i mec za trece mesto


Ko osvaja?  

44 members have voted

  1. 1. Ko osvaja?

    • Argentina
      24
    • Francuska
      20
  2. 2. Ko ce zauzeti 3.mesto?

    • Hrvatska
      21
    • Maroko
      23
  3. 3. Ko ce biti proglasen najboljim mladim igracem prvenstva?

    • Enzo Fernandez
      16
    • Josko Gvardiol
      18
    • Neko treci
      10


Recommended Posts

9 minutes ago, Klotzen said:

Hteo sam da kažem da je to sve relativno. HRV igra defanzivno pa ima mnogo šuteva na njihov gol pa otuda i dosta odbrana. To je više odraz loše odbrane nego dobrog golmana. ARG ima tvrđu odbranu pa ne dozvoljavaju toliko šuteva protivniku pa zato Argentinac deluje da ima lošu statistiku.

Ne bi rekao da imamo lošu obranu. U 5 utakmica (do Argentine) smo primili 3 gola. Livaković nije morao skinuti puno zicera, i za to je zaslužna obrana. Pogledaj šuteve Brazila. Imali su jedan zicer (koji je bio zicer zbog genijalnosti Neymara), i to su zabili. Ostalo je sve iz kosa, izvana.... Ne misliš valjda da je to zato jer se Brazilcima nije pucalo iz sredine šesnaesterca? Argentina definitivno igra čvršću obranu, na granici fanatizma. Ali i njihova postavka igre nije ništa ofanzivnija od Hrvatske. Ne znam od kuda to da Hrvatska igra defanzivno. Igrali smo turnirski nogomet. Iskorištavali što nam je najjača strana i pokušavali maskirat slabije strane. Jedino nam je Lukaku imao 2 baš zicera. Jednog je zapucao, drugog mu je Gvardiol odnio s noge.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bugl Khan said:

Ne znam od kuda to da Hrvatska igra defanzivno. Igrali smo turnirski nogomet. Iskorištavali što nam je najjača strana i pokušavali maskirat slabije strane. Jedino nam je Lukaku imao 2 baš zicera. Jednog je zapucao, drugog mu je Gvardiol odnio s noge.


Imali ste gori xG (expected goal) od:

Belgije (pa cak i Lukakua samog  - https://twitter.com/xGPhilosophy/status/1598360862082965504?cxt=HHwWgIC99Ymvwq4sAAAA :D)

 

 

Japana

Brazila

 

Argentine:
 

 

Brazilu ste dali gol iz jedinog suta na gol u 118om minutu, Lukaku je promasio nemoguce stvari u poslednjih 15 minuta, Argentina vas je razbila, sa Japanom ste odigrali egal. Ne znam zasto je problem reci da je Hrvatska imala relativno slab turnir, ali da je na srecu (koju je verovatno zasluzila makar verom u sebe), stabilnost, mirnocu i iskustvo ekipe (sto su isto bitne karakteristike za jedan tim) uspela da dodje do istorijskog polufinala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska nije zasluzila da izgubi 3-0 od Argentine i to je fakat, ali isto tako definitivno nije zasluzila da prodje Brazil (to je pre trebalo da bude 3-0), vrlo je pipavo da li je trebalo da prodje Japan, a takodje i Belgiju.

 

Tako da je ovo verovatno bio maksimum.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Magia said:


Imali ste gori xG (expected goal) od:

Belgije (pa cak i Lukakua samog  - https://twitter.com/xGPhilosophy/status/1598360862082965504?cxt=HHwWgIC99Ymvwq4sAAAA :D)

 

 

Japana

Brazila

 

Argentine:
 

 

Brazilu ste dali gol iz jedinog suta na gol u 118om minutu, Lukaku je promasio nemoguce stvari u poslednjih 15 minuta, Argentina vas je razbila, sa Japanom ste odigrali egal. Ne znam zasto je problem reci da je Hrvatska imala relativno slab turnir, ali da je na srecu (koju je verovatno zasluzila makar verom u sebe), stabilnost, mirnocu i iskustvo ekipe (sto su isto bitne karakteristike za jedan tim) uspela da dodje do istorijskog polufinala.

Sofa Score:
1. Belgija 3.07 - Hrvatska 0.70

2. Maroko 0.37 -  Hrvatska 0.52

3. Kanada 0.45 - Hrvatska 2.62

4. Japan 1.21 - Hrvatska 1.45

5. Brazil 2.55 - Hrvatska 0.63

6. Argentina 2.34 - Hrvatska 0.52

Znači opasniji po gol su od nas bili Belgija, Brazil i Argentina. ja bi se kladio da se sve 3 reprezentacije nalaze u TOP 5 na svijetu.

teško stvaramo šanse, i igrali smo na ono što nam dobro ide. Posjed. To što smo jalovi jbg, to je nedostatak u kadru. Jel smo koga prevarili, pokrali? Sve smo napravili pošteno. Najbolje da smo se krenuli nadtrčavat s brazilom i gubit 3:0 u prvih 20 min. Izbacili smo Brazil, prvog favorita sa SP. Livaković je dio ekipe, kao i Neymar.
 

Bold: Upravo tako, i bio je kaos. I tu smo znali da ih imamo na penale.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice finala- https://sportklub.rs/katar-2022/vesti/skandira-se-i-mesijevoj-babi/

Ne mogu da zamislim kakva bi ludnica nastala ako Argentinci pobede, narocito nakon onog teksta koji je @Barkley#34 okacio na "Kaficu"

Stoga svim srcem uz njih iako su prgavi do zla boga :D ipak zanimljivije nego da Francuska osvoji treci put u 24 godine. Messi igra stvarno epski turnir i bila bi istorijska prica da zaista osvoji Boginju u poslednjem pohodu.

 

Nadam se u 1:0. 

Imaju najveci xG na celom prvenstvu sto ne bih ocekivao:
 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bugl Khan said:

Sofa Score:
1. Belgija 3.07 - Hrvatska 0.70

2. Maroko 0.37 -  Hrvatska 0.52

3. Kanada 0.45 - Hrvatska 2.62

4. Japan 1.21 - Hrvatska 1.45

5. Brazil 2.55 - Hrvatska 0.63

6. Argentina 2.34 - Hrvatska 0.52

Znači opasniji po gol su od nas bili Belgija, Brazil i Argentina. ja bi se kladio da se sve 3 reprezentacije nalaze u TOP 5 na svijetu.

teško stvaramo šanse, i igrali smo na ono što nam dobro ide. Posjed. To što smo jalovi jbg, to je nedostatak u kadru. Jel smo koga prevarili, pokrali? Sve smo napravili pošteno. Najbolje da smo se krenuli nadtrčavat s brazilom i gubit 3:0 u prvih 20 min. Izbacili smo Brazil, prvog favorita sa SP. Livaković je dio ekipe, kao i Neymar.
 

Bold: Upravo tako, i bio je kaos. I tu smo znali da ih imamo na penale.

 

Bold 1: Belgija nikako nije u top 5 reprezentacija na svetu. Engleska Francuska Argentina Brazil Portugal Spanija Nemacka i verovatno jos neka su bolje. 

 

Bold 2: Ne znam ko je rekao da niste, ali je cinjenica da ste igrali nikakav fudbal, isto kao sto je cinjenica da nikog niste pokrali niti prevarili. Ne moraju te 2 tvrdnje da budu u suprotnosti, rekao sam i kojim kvalitetima ste dosli do polufinala.

Edited by Magia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Magia Kako se usuđuješ da im kažeš da su prikazali nikakav fudbal? 😄 Nadam se da će Maroko dobiti danas, prvo jer teško da će imati novu priliku da budu u top 3 ekipe na svetu na turniru, a drugo prikazali su kvalitetniji fudbal. Pokazali su da mogu i mnogo ofanzivnije da igraju (vs FRA). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Magia said:

 

Bold 1: Belgija nikako nije u top 5 reprezentacija na svetu. Engleska Francuska Argentina Brazil Portugal Spanija Nemacka i verovatno jos neka su bolje. 

 

Bold 2: Ne znam ko je rekao da niste, ali je cinjenica da ste igrali nikakav fudbal, isto kao sto je cinjenica da nikog niste pokrali niti prevarili. Ne moraju te 2 tvrdnje da budu u suprotnosti, rekao sam i kojim kvalitetima ste dosli do polufinala.

Ispričavam, se, krivo sam napisao. Nismo stvorili manje šansi protiv TOP 5 reprezentacija, nego protiv doslovno prve 3 reprezentacije svijeta po FIFA rankingu. https://www.fifa.com/fifa-world-ranking/men?dateId=id13792

To što su nam takve reprezentacije stvorile više šansi nije nikakvo čudo, a ni dokaz da smo igrali defanzivno. S tim da nam je protiv Belgije x bio dovoljan, a oni su najbolje šanse imali u zadnjih 10-15 min utakmice.  Kao što sam rekao, igrali smo na ono što nam je jaka strana; posjed, držanje lopte. Turnirski nogomet je to. Igra na rezultat na koji god način je moguće. Ostale 3 reprezentacije nisu stvorile više od nas. To ne znači da smo mi stvorili puno, ali definitivno ne znači ni da smo igrali defanzivno. Maroko je igrao defanzivno.

 

Što se tiče finala, svim srcem uz Francusku. Ali nekako mi se čini da će opet svirati penal za Argentinu, kao i na svim ostalim utakmicama na turniru.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

Šta uopšte znači to da "neko nije zaslužio ili je zaslužio"?

 

Slabo sam gledala ali planiram da gledam ove dve i navijam za Maroko i Francuze.

 

 

Objektivno, ako neku reprezentaciju teško ošteti sudac, onda to znači da ova druga nije zaslužila proći.

 

Na forumu da "netko nije zaslužio" često znači da se forumašui koji napiše taj post ne sviđa nogomet koji igra neka reprezentacija. To je odprilike kao i izjave "prošli su na sreću".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Objektivno, ako neku reprezentaciju teško ošteti sudac, onda to znači da ova druga nije zaslužila proći.

 

Na forumu da "netko nije zaslužio" često znači da se forumašui koji napiše taj post ne sviđa nogomet koji igra neka reprezentacija. To je odprilike kao i izjave "prošli su na sreću".

Što se mene tiče, ako neko dođe do polufinala sa pet utakmica 0-0 i na penale to je zasluženo, ako nema nekih neregularnih detalja. Da l' mi se sviđa ili ne, druga je stvar. Ko god misli da je više zaslužio neka da gol i prođe, jednostavno.

 

Voleo bih zbog argentinskih navijača da oni uzmu ali me nervira holivudski hajp oko Mesijeve titule, koliko god da je igračka legenda. Ipak sam uz Francuze. 

 

Danas pobeđuje onaj ko se više odmorio i ko je lakše preboleo poraz. Cenim da će biti dosta borbe, igraju ekipe kojima bi značilo treće mesto a ne neki blazirani kojima bi lađe potonule nakon neulaska u finale.

 

Da uživamo još ovo malo što traje SP, sledeće neće skoro.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Helena said:

MC je i pisao pa je i pitanje bilo po zasluzi:classic_biggrin: ( znamo se sa tenisa).

Ali ne znam zašto vlada neka atmosfera da se namješta Argentini, ne znam zašto bi to neko radio...

Verovaću u poštenje i navijati za Francuze..

Katarci su vlasnici PSG-a. U PSG-u igraju Messi i Mbappe. Messi na svom zadnjem SP, igrajući za PSG, uzima naslov SP u Kataru i definitivno postaje najveći po svim parametrima

A atmosfera vlada, između ostalog, jer Argentini u svakoj utakmici dosude penal. Od kojih su neki itekako diskutabilni.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Katarci su vlasnici PSG-a. U PSG-u igraju Messi i Mbappe. Messi na svom zadnjem SP, igrajući za PSG, uzima naslov SP u Kataru i definitivno postaje najveći po svim parametrima

A atmosfera vlada, između ostalog, jer Argentini u svakoj utakmici dosude penal. Od kojih su neki itekako diskutabilni.

Jel ti vjeruješ da je namješteno?

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Evo na HRT-u već strepe od studije...

Ja ću prva čestitati Argentini ako pobedi, ali mislim da neće.

...i ista priča o nametanju...

Žalosno..

 

Zato što sudi sudac iz Katara. Radi se o utakmici za 3. mjesto na SP-u. To treba suditui vrhunski sudac, ne sudac iz Katara. Ne strepe jer misle da je neka urota, strepe jer se boje njegove nesposobnosti. Čovjek apsolutno nije dorastao utakmici koju će suditi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...